0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #40 -: Октомври 16, 2012, 09:08:43 am »
Добро утро от мен и весела и слънчева седмица с много приятни емоции  :)

За мен миналата завърши много изненадващо - преди 2 дни теста за бременност отчете  :bfp:  :cheerleader:  Доста неочаквано, но се радваме въпреки малко лошото ни положение в момента.
Но гледаме позитивно на нещата и се надяваме да се оправи всичко :lol:


  Хе хе, ха да ви е честито. Ще се оправи, няма как да не се орпави. Много хубава новина. Ивана беше на 6м когато забременях с Андреа ( то аз разбрах чак в 3тия месец, де) и беше съвсем неочавано, имайки предвид колко години борба беше за първата бременност. С Тини78 също така се получи.

Лисо, какво стана с биопсията?
« Последна редакция: Октомври 16, 2012, 09:19:55 am от Bobbie »


  
*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #41 -: Октомври 16, 2012, 09:12:59 am »
Лис, май много съветници станахме, но пък ако някой съвет помогне ще е от полза  :wink: За воденето на градина някоя кротка баба пенсионерка, съседка би ти свършила чудесна работа. Просто да води двама за ръка с теб ти стига. Аз много исках млад човек да ми го гледа, но се случи така, че го гледа възрастна жена и понякога дъщеря й. Ми с бабата съм много по-спокойна.
« Последна редакция: Октомври 16, 2012, 09:14:57 am от midge »
*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #42 -: Октомври 16, 2012, 09:37:03 am »
Добро утро от мен и весела и слънчева седмица с много приятни емоции  :)

За мен миналата завърши много изненадващо - преди 2 дни теста за бременност отчете  :bfp:  :cheerleader:  Доста неочаквано, но се радваме въпреки малко лошото ни положение в момента.
Но гледаме позитивно на нещата и се надяваме да се оправи всичко :lol:


  Хе хе, ха да ви е честито. Ще се оправи, няма как да не се орпави. Много хубава новина. Ивана беше на 6м когато забременях с Андреа ( то аз разбрах чак в 3тия месец, де) и беше съвсем неочавано, имайки предвид колко години борба беше за първата бременност. С Тини78 също така се получи.


Ох, на мен ми е още малко странно, но като започне да расте корема, ще се осъзная :-D
С моя се бъзикаме, че тъкмо отслабнах и си влязох в старите дрехи и сега пак ще се дебелее, ама да ми са живи и здрави дечицата, пък после с една диетка, пак ще стана мацка ;-)


Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #43 -: Октомври 16, 2012, 13:31:35 pm »
Иванита, да ти кажа аз всеки момент трябва да раждам и още не съм се осъзнала :lol:
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #44 -: Октомври 19, 2012, 11:27:46 am »
Лисе, извининявай за некомпетентното мнение от моя страна - но ми се струва, че просто трябва да си смениш жената, която почиства с такава, която и да води децата в градината. Сега има много безработни хора, дори и по-възрастни, така че мисля, че ще успееш да се договориш с някоя по-свободна жена. Може би, ще е добре, да пуснеш обява някъде (има вестници, които публикуват безплатни обяви) точно за това, което желаеш от жената. Тук, в Бургас, имам позната, която правеше точно това - извеждаше децата на градината, а после почистваше дома на едно младо семейство, където и двамата работиха. И те й плащаха към 50 или 80 лв. на месец в зависимост от натовареността на месеца. Това беше преди няколко години, но вече остаря и не го прави. Така че, съм сигурна, че ще намериш жена, която да те устройва и за същите пари, които плащаш сега.
« Последна редакция: Октомври 19, 2012, 11:30:00 am от rosefromstars »
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #45 -: Октомври 19, 2012, 11:52:04 am »
Да ви кажа за тезата, че децата като тръгнат на градина и се разболяват. При нас на 5-тия ден се разболя .... мамаааа :lol:. Що пък да сме като хората, нали така. Не знам дали е вирус или просто се отпуснах ама ... ей на вчера бях като парцал.
Така че здрав и топъл уикенд ви пожелавам!
*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #46 -: Октомври 19, 2012, 12:07:21 pm »
О, Пеше, аз колкото градински вируси изкарах последните 2 зими не съм имала за цял живот, че и ангини (никога не съм страдала от гърло) и антибиотици за хреми (също никога не се е налагало). Страшна работа е. Ники да е здрава, теб кучета те яли :) Бързо оздравяване!

Здраве и слънце!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #47 -: Октомври 19, 2012, 12:36:18 pm »
И ние сме така с разболяването,. И в момента съм болна - боли ме гърло, имам хреме и кашлям вече 4 дена. На децата им мина буквално за ден, а аз още се влача с този вирус.


  
*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #48 -: Октомври 19, 2012, 13:08:49 pm »
а говорете ми :lol:
Деси кашля 2 дни, пусна 3 сопола, а аз сега ще се влача с кашлица поне 2 седмици :x
*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #49 -: Октомври 19, 2012, 13:28:06 pm »
И аз съм така. Последните две години почти не съм спряла да боледувам.  :x Първата година си боледувахме заедно, но тази съм почти само аз.

rosefromstars, съветът ти е хубав, но ако е човек, на когото Лиса има доверие, е трудно да й каже, че ще я смени с някой друг. А и както казах, докато намериш някого, на когото да се довериш ... Това не става с обява. В момента търся жена за почистване, както и гледачка за 2 часа седмично. Решението ми е или фирма, или някой препоръчан човек. Тъй като не познавам никого тук, вероятно ще предпочета първото. Лиса има много познати във Варна, но въпросът в случая е друг.

Тук временцето е супер. Направо ми се иска да остане така цяла зима.

Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #50 -: Октомври 19, 2012, 13:53:05 pm »
Още една в отбора на болните майки. Първите години от детската градина на детето - всяка есен по това време и поне веднъж-дваж зимата - болна мама, гледа болно дете, като последните дни ставаше нещо като "болен-здрав носи", щото децата обикновено бързо се възстановяват.
 Сега от началото на седмицата - аз съм с болно гърло и втрисане, а детенцето, слава богу - здраво. Дали щото е вече 5 годишен "як мъж" или щото плува и се калява, незнам. Ама дано така продължава да е по-устойчив, че те вирусите в детската градина не спират да циркулират.
Пожелавам на всички почивка през уикенда и здраве през следващата есенна седмица!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #51 -: Октомври 19, 2012, 14:47:18 pm »
Въпрос към препатили...изкаралите варицела!
В групата на Митака има и аз се надявам да я минат комплект.
Та питанката е с колко Т започна и колко след висока такава избиха пъпките!?

Апропо Калина е с възпалени уши и на АБ цяла седмица,
но тази нощ вдигна 40 сега пак. Ходихме на УНГ днес на проверка,
ушичките бавно се подобряват, но тази Т ме притеснява.
Иначе докторката УНГ препоръча при продължаване на болка в ухото и висока Т
да отидем в 1ва градска и там на специален уред да видят ухото
и ако се наложи да й направят манипулаця от която моите коси настръхнаха.
Нашата педиатърката ми каза, че е възможно тази висока Т да е пик
във възстановяването в който организма реагира или начало на варицела.
Миташкин само днес сутринта еднократно 38.
Усещам как ще празнуваме РД на Калина в неделя "ошарени", както Митака се изразява!

Бързо оздравяване на малки и големи!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #52 -: Октомври 19, 2012, 15:00:07 pm »
Мише, възможно е варицелата да започне с друго заболяване, да- хрема, кашлица, гърло, уши и т.н.
Иначе е много различно това с пъпките и Т. При Деси Т не е имало, избиха й 10-на пъпки и това беше. Елена след като й избиха първите няколко пъпки тогава вдигна еднократно около 38 градуса и това беше.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #53 -: Октомври 19, 2012, 15:09:51 pm »
Стефи, благодаря за бързия отговор!

Аз реагирам винаги стегнато и бързо при висока Т,
но в случая ме притеснява това, че преди да се оплаче от болка в ушите,
тя вдигна само веднъж 38 което така учиди УНГ докторката,
която възкликна - ухо пред "бобаж" с толкова ниска Т...
И сега след прием на АБ 4 дни прави 40, та чуднката ми е
във връзката висока Т / варицела...но ще почакам само още малко
и ако се наложи ще отидем в 1ва градска, както и една пълна кръвна в понеделник!
При Калина подвеждащото е, че тя не губи тонус дивее и на 39.9,
Митака щом направи 38 ляга, личната ми каза днес, ми мъж е, какво да се пр 8)ави!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #54 -: Октомври 19, 2012, 15:30:10 pm »
нивото на лекарите е ужасно ниско... като чета тия изказвания, дето ги цитира Мишанта, все едно две тетки на женския пазар дискутират, а не специалист с медицинска квалификация.

как пък реши, че точно варицела тръгва, защото вдигнала пиково температура?!!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #55 -: Октомври 19, 2012, 15:32:27 pm »
мда, може просто този АБ да не е подходящия за отита.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #56 -: Октомври 19, 2012, 15:45:21 pm »
А де, Джам?
Подмятаха си топката, ама едната да го смени, ако прецени другата,
никакъв синхрон, аз не съм лекар да назначавам АБ!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #57 -: Октомври 19, 2012, 16:29:47 pm »
Стискам палци, всички бързо да оздравяват.

Мише, варицелата си е до дете. Ели беше един ден с температура, Стефан 2-3 дена, но чак 40 градуса не са имали, така че това си е от ухото или от нещо друго... Дано да се оправи Калина за рождения ден!  :crossfingers:


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #58 -: Октомври 19, 2012, 18:41:59 pm »
Дали имате отзиви за д-р Алексиева от Вита? Утре ще е дежурна и мисля да я водя. Надявах се д-р Масларски да е на работа утре, защото знам че много от вас са доволни от него. Положението на Александра май хич не е розово, а доверие на нашата педиатърка вече нямам след куп грешни лечения, които предписа.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #59 -: Октомври 19, 2012, 20:18:05 pm »
Дали имате отзиви за д-р Алексиева от Вита? Утре ще е дежурна и мисля да я водя. Надявах се д-р Масларски да е на работа утре, защото знам че много от вас са доволни от него. Положението на Александра май хич не е розово, а доверие на нашата педиатърка вече нямам след куп грешни лечения, които предписа.

Аз като бях в БГ водих Ивана при дежурната във Вита, която беше д-р Невяна Беличева и съм очарована от нея. Прекрасна и като лекарка и си разбира от работата и също и като човек и отношение към детето беше супер.

Тази лекарка, за която питаш въобще я нямя на сайта на Вита при педиатрите http://www.vita.bg/klinika.php?k=54&kp=59. да не е нова?