0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #620 -: Март 21, 2013, 21:25:16 pm »
Ния е на АМ и е на ХИП . На опаковката пише ,че е до десетия месец . Според вас какво мляко да й давам след десетия месец ?
3-ка е 10-12 месеца
http://slonbalonbg.com/prehodno-mliako-hipp3-combiotic-10-12-300.html
4-ка след 12 месеца
http://slonbalonbg.com/hipp-4-plus-prebiotik-500..html

Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #621 -: Март 22, 2013, 08:09:02 am »
Благодаря !
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #622 -: Март 22, 2013, 22:55:03 pm »
Кога се дава белтък?
Не че съм се разбързала :), но до сега не съм попадала на коментари за него, а ми се иска да знам :wink:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #623 -: Март 22, 2013, 23:43:47 pm »
Аз започнах след годината в баници, палачинки, питка.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #624 -: Март 22, 2013, 23:54:57 pm »
И аз така - около годинката с баница въведох.
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #625 -: Март 23, 2013, 22:12:22 pm »
а кога мед!?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #626 -: Март 23, 2013, 22:19:19 pm »
Мед още не давам така с лъжицата или в чай. Слагала съм в сладкиш и меденки около 1.6м.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #627 -: Март 23, 2013, 22:21:29 pm »
Къди, нашата педиатърка каза: мед след годинката. Добре било да бъде захаросан и да се остави минимум 20 минути на водна баня - така изчезвала бактерията, която предизвиква бутолизъм
Моите са на година и почти четири месеца, но въпреки мнението на лекарката до момента мед не съм предлагала.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #628 -: Март 24, 2013, 04:34:11 am »
Къди, нашата педиатърка каза: мед след годинката. Добре било да бъде захаросан и да се остави минимум 20 минути на водна баня - така изчезвала бактерията, която предизвиква бутолизъм
Точно така, мед след годинката, но от тези другите хамалогии няма нужда.  Това, което децата поглъщат с меда са спори,а не жива бактерия, а спорите не можеш и с варене да ги убиеш, ако няма повишено налягане, пък камо ли с водна баня.
« Последна редакция: Март 24, 2013, 04:40:02 am от Bobbie »


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #629 -: Март 24, 2013, 08:15:18 am »
Боби, значи и аз с печене нищо не правя?

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=15205.0

тук намерих нещо, което много ще ми е в помощ за идеи :)
« Последна редакция: Март 24, 2013, 08:24:13 am от м-и »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #630 -: Март 24, 2013, 08:31:43 am »
Боби, значи и аз с печене нищо не правя?
Какво изкаш да кажеш, с печене нищо не правиш за кое?
 Аз казвам точно за  този бебешкият борулизъм, който се хваща от меда. Не всяка бактерия има спори, но точно тази и точно за тази болест така се хваща. Нищо не би има направило захаросването на меда или водната баня.

П.П. Сега видях, че слагаш в сладкиши. Ми не знам честно казано, но температурата на печенето е по-висока,от темепратурата на кипене на водата, така че вероятно правиш.
« Последна редакция: Март 24, 2013, 08:33:37 am от Bobbie »


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #631 -: Март 24, 2013, 08:34:17 am »
Да де, ми то печенето дали ги унищожава? Защото аз така го давам.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #632 -: Март 24, 2013, 08:46:28 am »
Да де, ми то печенето дали ги унищожава? Защото аз така го давам.
Ми мисля, че ги унищожава. Вътре в тестото се вдига яко темепратура. При всяко положение захаросването или водната баня няма да ги унищожи.
Но честно казано на вашата възраст няма опасност и без това. По принцип, ако не си бебе, не спорите са тези, които те разболяват.Разболяват (парализират) токсините на бактериите, които се хвашат от неправилно направени консерви.  ( пък някои хора си ги инжектират под формата на Ботокс :-) ).Това става когаот спори попаднат на място без кислород, те „поникват“ и стават обикновени бактерии и започват да прозивежват токсини.  Но пък токсините и бактериите са лесни за унищожение с температура, така че ако имаш консерва, за която не си сигурна как е правена, дали е варена колкото пише по книгите и т.н. и не е киселинна храна ( примерно домати) ако я сготвиш няма опасност. Ниско киселинните храни като зелен фасул например са най-опасни.
 При децата не се знае защо тези спори успяват да се развият в червата им. И то предимно при по-малките бебета. 90% от случаите са при бебета под 6 месеца.


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #633 -: Март 24, 2013, 11:09:59 am »
Мед дадох с чай на годинка и половина - първо по лъжичка, две от моя чай, после увеличавах количеството на чая (чаена лъжичка мед в чаша слагам)
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #634 -: Март 25, 2013, 23:51:08 pm »
Киноа,просо,лимец и чиа,може ли да слагам по малко в зеленчуковото пюре,вместо ориз или картоф?
А домашна оризова каша как да направя,четох ,че се пече ориза и се мели,ама на какво така ситно?не ста ли просто да сваря и да пасирам с кърма или Ам,а кафяв или бял да е?
Днес дадох четвърт жълтък,по веднъж на седмица ли да давам или по често,кога да увелича на половин?
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #635 -: Март 25, 2013, 23:53:58 pm »
Теди за изброените зърна мисля, че можеш да си ги въведеш и да даваш. За ориза-не съм чула да се пече, но трябва много добре да се свари. Аз съм варила и на пара. Момата дали няма цял да го яде? Давам какъвто ядем ние, не съм купувала специален ориз.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #636 -: Март 26, 2013, 00:02:06 am »
теди, за ориза - разликата между кафявия и белия е в това, че кафявият се предполага да е пълнозърнест, тоест има по-малко обработка и повече фибри в него.  вчера прочетох, че от белите оризи, басмати има качествата на кафявия. навсякъде ще срещнеш, че кафявият е по-добрият избор, заради повечето фибри и защото по-бавно се разгражда от организма (държи те сит за по-дълго време). обаче, за децата не е добре да се дават много пълнозърнести продукти, поради това, че са им малки стомасите и поемайки повече фибри, нямат място за останалата храна. което не значи да не им се дават, а че ако за един възрастен може да е добре да мине изцяло на пълнозърнести продукти, за едно дете не е. така, че аз редувам (без да си водя графици или нещо такова) вие сте още в началото, така че можеш да си минеш само с белия, пък като почне да яде по-големи количества, отвреме на време да разнообразяваш с други зърнени или видове ориз.
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #637 -: Март 26, 2013, 00:15:52 am »
М-и,нашата с тясно гърло се случи,дави се и се кани да врща,ако има едри част,с ориз не съм пробвала,инче с коричка хляб не се дави,само с едро пюре.
Елена,има логика ще имам предвид,благодаря.А коприва или е тежка,имам домашна,от градината на баба:)Спанак само съм давала от зелените
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #638 -: Март 26, 2013, 07:43:12 am »
При нас го имаше същи проблем с давенето. Но май ориза беше от първите непасирани храни.
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #639 -: Март 26, 2013, 08:27:49 am »
Да , и Ния се дави от другите храни , но странно ,че ориза без да е смлян го приема добре!