0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #760 -: Май 22, 2013, 10:17:20 am »
Доколкото съм чела тук, напълно си е нормално.  :lol:

Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #761 -: Май 22, 2013, 10:21:41 am »
аз лично купувам месо и искам да ми го смелят в месарницата. не купувам готова и пакетирана кайма.

Аз пък си я меля в къщи в робота,и за нас не купувам пакетчетата кайма.


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #762 -: Май 22, 2013, 13:06:48 pm »
Здравейте,в момента отбивам Жаклин и въпроса ми е колко приблизително АМ трябва да пие?Има три заместени хранения и само сутрин и вечер сучеше.Въпроса е че нямам идея какво количество е сукала.Тази вечер и направих 180 мл АМ изпи го,плачеше за още ,сложих я на гърдата и посука още 7-8 минути.За сутринта пак толова съм предвидила,ама май й е малко.
Друго питане,вчера дадох за пръв път сирене на Маджаров,дали обяче няма някое по качествено,четох хубави отзиви за Добрев,но в нашия малък град не са го чували.По колко грама сирене да давам и може ли всяка сутрин или да прескачам?
Сега като няма сезонни зеленчуци,дали е удачно да слагам замразени понякога,броколи или зелен фасул по малко?Аз й готвя,купешките не й харесват и отказва да ги яде.
Теди, мисля, че за вашата възраст беше около 200 мл. но повече или по-малко мисля, не е проблем - това при условие че пие само млякото де. Жаклин сама ще си определи:-)
За сиренето- мисля количеството беше колкото кибритена кутийка. Аз също съм давала на Маджаров, но и други - които ми се видят по-хубави в магазините ни.
За замразените зеленчуци не го мисли толкова де - слагай смело (лично мнение ;-) )


*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #763 -: Май 22, 2013, 21:48:33 pm »
Аз много харесвам сирене Елена.
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #764 -: Май 22, 2013, 23:22:20 pm »
Иванита,аз 20 дадох горе долу,колкото кутийка е,благодаря ти за отговора:)
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #765 -: Май 23, 2013, 09:55:29 am »
Иванита,аз 20 дадох горе долу,колкото кутийка е,благодаря ти за отговора:)
TEDI, опитай сиренето Маджаров, когато вече е обезсолено, защото ние също в къщи само него купуваме и ядем, но като го обезсолявах за малкия, ставаше горчиво. Не знам защо се получаваше така. За малкия сега взимам Филипополус.


Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #766 -: Май 29, 2013, 16:13:36 pm »
От кога почнахте да давате първото и второто ядене от кухнята ? Когато не готвя на Ния взимам от детската кухня и през ден . Чудя се от кога почва да се дава и местното и безместното ястие ? Едва ли и супата и манджата примерно ще ги хапне на обяд , тъй като са й доста ?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #767 -: Май 29, 2013, 16:23:38 pm »
Дидомира имаш предвид като 1-во, 2-ро, 3-то ли? Моят син и до сега рядко яде няколко вида наведнъж. Давам колкото иска като количество, вече от кухнята като са на грамаж, който не стига, предполагам, че трябва да се дадат 2 ястия. Но пък от нищожните ми наблюдения, от кухнята са по 300гр и моят син не може наведнъж толкова да изяде, камоли 2 ястия  :)
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #768 -: Май 29, 2013, 18:22:30 pm »
някой майки споделяха , че дават второто -местното ядене- за обяд , а супата за вечеря.
Из книги съм чела , че с е препоръчва на обяд даване на малко супа или бульон , за стимулиране на храносмилането . Но за мен супата е като рядко ядене ,  даже понякога например му доливам водичка в сготвения ориз -така му е по- вкусно съм забелязала- да не е много  гъста консистенцията.
Скромния ми опит с вземане на храна от кухня  беше миналата есен, когато дребния не искаше да яде и си мислех , че грешката е  в моя телевизор -в моето готвене   :wink: . И  реших да вземам за малко и от кухня   , за да видя какво готвят, каква консистенция е  пък и да имам разнообразие , ако не иска едно , да му предлагам друго.Тези количества , които предлагаха там  , никога не сме способни да изядем  - дори и сега , а както м-и е писала камо ли  и 1-во и 2-ро   . Макар , че е до дете -  тогава друго на наша възраст ядеше  и супата, и второто на обяд ,и  хляб.


Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #769 -: Юни 02, 2013, 17:04:18 pm »
От няколко дни се каня да вляза да задам въпроса за кухните и гледам: точно него обсъждате :)
Аз все още давам основно на обяд, супа на вечеря, десерт следобед, но май е време да сменим схемата, скоро ще станем на две. Мисля си, обаче, ако изяде супата на обяд, едва ли ще стигнем до основно. Явно зависи от кухнята, но общо двете ще да са към 400 гр.  :? Десерт кога започнахте да предлагате? Мисля д-р Бърди беше съветвал да се дава плод, което ми харесва от една страна, но от друга, нали имаше теории, че плод след ядене не било хубаво - нещо там по-бавно се обработвали плодовете в стомаха и се получавала ферментация и пр. А по-солидна вечеря (вместо само супа) кога започва да се дава, ако изобщо?
Ще съм благодарна, ако мамите на по-големи дечица споделят опит.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #770 -: Юни 03, 2013, 01:16:07 am »
Ще съм благодарна, ако мамите на по-големи дечица споделят опит.
Ти какво даваш за следобедна закуска? Защо тогава не даваш плода,ако те притеснява ? Всъщност не разбрах, с кое хранене го даваш сега плода?

Тук първо не се яде, така че моите ядат ядене и десерт, който обикновено е плод ( това в градината) а  у нас зависи какво имам, но обикновено плод ядат на следобедна закуска, заедно с кисело мляко.  Хич не виждам как ще изядат първо, второ и трето. То аз, че не съм малка, не мога, пък камо ли малки деца, освен ако не е половин порцийка.


П.П. ...зарежи ги тези теории с фементацията.


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #771 -: Юни 03, 2013, 08:49:20 am »
Може би като се прецени количествата да не са големи, може и три ястия. Случвало се е да яде салата с нас, после основно и примерно 1-2л десерт. Сигурна съм, че 3 бурканчета цели(та дори и 2) не могат да се дадат на обяд. Само няколко дни му носиха на моя син от кухнята и съм поръчвала по 2 бурканчета(мога да избера какво и колко, не ме задължават да взема 1-2-3 или да е само по едно от вид) просто не си ги представям 600мл как влизат в корема му и дори и да влязат, най-вероятно ще има последствия при моето дете.
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #772 -: Юни 03, 2013, 22:51:50 pm »
Ти какво даваш за следобедна закуска? Защо тогава не даваш плода,ако те притеснява ? Всъщност не разбрах, с кое хранене го даваш сега плода?


Ами миналото лято давах плод за следобедна закуска (понякога с каша). Зимата за жалост почти без плодове минахме като няма пресни (ябълки и банани я запичат яко), давах предимно разни нишестета (много ги обича маймунката, колкото и да не ги тача). Мисля сега да минем на схемата от миналото лято - плод с каша или с нишесте следобед, че пък само плод ми се вижда малко за годините й  :lol:. Ще взема и за десерт да предлагам, от много (плод) глава не боли.  :)
Благодаря!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #773 -: Юни 05, 2013, 08:39:56 am »
Давам плод 2 пъти на ден(като междинни закуски.В 10.00 и веднага щом се събуди от следобедният сън.Само плод.После след час,час и половина давам истинската закуска(макарони,каши,попари(по-рядко),елда,к.мляко,овесени ядки,някакво тестено(домашно),грис,булгур, качамак...каквото си даваш.Бузана май не е яла нишесте :(  щото не съм дала.За вечерята и аз мисля,че трябва да подсиля малко,ама не знам какво,Докторката каза-ако е супа,да е с месо,че да не и е малко.Обаче пък каза месото-3 пъти седмично,не по 3 пъти на ден osi_3 :ask: Ще следя какво ти препоръчват другите.

) просто не си ги представям 600мл как влизат в корема му и дори и да влязат, най-вероятно ще има последствия при моето дете.

Яде докато не я спра...после гледа празната купичка.Направо си омахва кофичка кисело мляко 8O.
Или яде 200 гр. ядене и половин кофичка мляко(много и е любимо)
« Последна редакция: Юни 05, 2013, 08:44:09 am от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #774 -: Юни 05, 2013, 08:57:17 am »
Кисела, детето ти вече е достатъчно голямо да яде от вашата храна и да вечеря като вас (естествено да е приготвено по начин, подходящ за деца). Също не е задължително толкова стриктно да даваш 3 пъти на седмица месо, какво ще и стане ако яде 4 пъти? Естествено нищо :)
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #775 -: Юни 05, 2013, 09:46:08 am »
Оффф...от времето,в което работехме от айде до зайде и се прибирахме по нощите ни остана навика за вечеря-аламинути разни :( .Знам,че е супер нездравословно,ама в къщи на почит е тигана.Иначе винаги и целогодишно има вечер таратор и салата(това никога няма да ми омръзне)И ако някой ден(рядко)реша да сготвя нещо по-така,задължително е постно(това обичаме и двамата),а месото в къщи се приготвя само на тиган или скара :( .Е-за детето не стават много от наште менюта...знам колко е вредно,ама...
Освен да и пека нещо във фурната...ама пак си е отделно готвене :oops:


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #776 -: Юни 05, 2013, 09:57:08 am »
Ами ето повод и вие да си промените начина на хранене :)
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #777 -: Юни 05, 2013, 12:56:42 pm »
Кажете как да накарам малкия да яде плодове, почти нищо не иска да опита, хапва с удоволствие само домати и краставици, и маслини.
Да не говорим, че сутрин освен мляко, друго не иска, пробвала съм попара, кус кус, принцеси, каша, овесени ядки, кисело мляко с бисквити, та само пържена филия с яйце може да хапне, и то понякога.

А жълтък се чудя как да дам, като и супи не иска.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #778 -: Юни 05, 2013, 13:11:22 pm »
Силванче, само предлагане му е майката  :D Жълтък аз не давам и никога не съм давала специално. Ядем месо ежедневно, ако има яйце в салата си яде и яйцето. При ставането давам мляко, ако не иска да закусва го изчаквам 1-2ч и пак предлагам, понякога и след разходка или игра. Пържени филии не давам още, яйца слагам в баници, палачинки.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #779 -: Юни 05, 2013, 13:24:05 pm »
silvanchence, слагай плодове на подходящи места и яжте пред него - смятам, че личния пример действа най-добре при децата.
Палачинките са добра идея за даване на яйца, пържени филийки давам съвсем отскоро.

Bobbie, би ли дала повече подробности за теорията за ферментацията, защо си против нея? На мен ми се вижда логично плодовете да се ядат отделно от други храни, а не веднага след тях.