0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #740 -: Април 29, 2013, 00:12:32 am »
А има ли симптоми ботулизма?

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!


  
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #742 -: Април 29, 2013, 09:04:37 am »
При последното посещемие на педиатъра ни(1г.6м),тя изришно каза:вече може мед .Мажи и филия с мед и масло.Още не съм взела мед и не съм дала.В къщи не обичаме мед.На мен ми е прекалено сладък,а тати е диабетик :D


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #743 -: Април 29, 2013, 10:47:42 am »
А има ли симптоми ботулизма?
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=28473.0
Благодаря, после ще я прочета.
Филии с масло и мед обожавам и ям много, пък Дани вече започва да се нарежда и той до мене и иска да му дам. Като всичко, което ям де..  :D

Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #744 -: Април 30, 2013, 07:23:56 am »
Аз дадох мед на 1г.3м. в чай, на филия не съм мазала още
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #745 -: Април 30, 2013, 10:15:14 am »
Аз няма да му намажа филия, разбира се, но поне като ме види и застане до мен, да му отчупя една хапчица.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #746 -: Май 18, 2013, 19:37:52 pm »
Реших да започна със зеленчуци. Госпожицата обаче не е от най-ящните. Май трябваше с плод, но вече свърши. Понеже няма изгледи скоро да заместя едно хранене, въпросът ми е дали мога да й давам паралелно и някакъв плод и после мляко или да изчакам, докато почне да изяжда по цяло бурканче от зеленчуците.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #747 -: Май 18, 2013, 19:53:57 pm »
Блу, не мисля че е проблем, стига да има малка пауза преди въвеждането на новия плод/зеленчук. Аз така захраних Емма - варирах плодове и зеленчуци и по този начин имах повече варианти за комбинации.


*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #748 -: Май 18, 2013, 20:41:33 pm »
Аз май не се изразих съвсем точно. Може ли на обяд да давам зел. пюре и мляко, а следобяд - плод. пюре и мляко или да чакам да заместя едно хранене напълно?

Васи, мерси! Целувки на Ема! :)

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #749 -: Май 18, 2013, 21:24:45 pm »
blue_sky ние сме така от самото начало на захранването. Поне моята педиатърка така ми каза да захранвам, на обяд зеленчуци + мляко, а следобяд плод+мляко. Така бяхме до 8м докато не включихме месо на обяд.
« Последна редакция: Май 18, 2013, 21:26:21 pm от Krisi88 »


*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #750 -: Май 18, 2013, 21:39:55 pm »
Аз май не се изразих съвсем точно. Може ли на обяд да давам зел. пюре и мляко, а следобяд - плод. пюре и мляко или да чакам да заместя едно хранене напълно?

Васи, мерси! Целувки на Ема! :)

Тази комбинация е напълно възможна. Ние бяхме на тази система доста дълго, почти до годината.


*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #751 -: Май 18, 2013, 21:48:58 pm »
Добре. Благодаря ви! Понеже предния път доста по-бързо заместих обедното хранене с пюре, а сега  - след почти един месец захранване, няма изгледи това да се случи скоро.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #752 -: Май 18, 2013, 22:54:48 pm »
Добре. Благодаря ви! Понеже предния път доста по-бързо заместих обедното хранене с пюре, а сега  - след почти един месец захранване, няма изгледи това да се случи скоро.
Вероятно си е до дете и моят син не пожела да замести едно хранене дълго време и аз също въведох плодовете, като второ хранене.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #753 -: Май 21, 2013, 23:18:27 pm »
Здравейте,
Днес купих кайма, която в последсвие видях че е 100% свинска. Ние приципно не купуваме свинско, но ядем, така да се каже не изпаднах в транс като видях че е свинска :) Направих супа топчета и се чудя дали мога да дам на малката утре? Единственото месо което не е яла до момента е свинско и се чудя  :? Имам познати които до 2-3г. възраст още не са давали, на мен не ми е зор, но просто се чудя, какво е вашето мнение?
Благодаря предварително  8)


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #754 -: Май 21, 2013, 23:28:27 pm »
свинското месо е може би най-безпроблемно от промишлено добиваните, а и като състав е безобидно - няма алергии към свинското, няма пурини като в телешкото, не се блъска така здраво с антибиотици като пилешкото...
на 1 годинка вече трябва да е опитала свинско месо.

единственият проблем бих видяла с това, че си купила готова кайма, а не сте си я приготвили сами от парче месо, което да се смели пред вас и да видиш какво влиза в тая кайма.... но все пак, ти не си в България, може това да е леко успокоение по въпроса.

аз лично купувам месо и искам да ми го смелят в месарницата. не купувам готова и пакетирана кайма.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #755 -: Май 21, 2013, 23:44:43 pm »
jam Благодаря за отговора! Наистина ми даваш доста полезна информация, аз бях останала с впечатлението, че било най-мръсното месо и т.н.
По принцип, аз също купувам месо, което да ми смилат, нищо че съм в чужбина, като се сетя за скорошния скандал с конското месо от Фарнция, няма как да купя готова кайма на 100%  :? Обаче, днес страшно много бързах и магазина затваряше, месаря беше тръгнал и взех готова кайма и така. После се замислих дали е удачно да дам и на малката да пробва, ето, че явно не е толкова страшно.

А това. че е супа, т.е. месен бульон?
« Последна редакция: Май 21, 2013, 23:52:29 pm от Krisi88 »


Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #756 -: Май 22, 2013, 00:04:32 am »
Здравейте,в момента отбивам Жаклин и въпроса ми е колко приблизително АМ трябва да пие?Има три заместени хранения и само сутрин и вечер сучеше.Въпроса е че нямам идея какво количество е сукала.Тази вечер и направих 180 мл АМ изпи го,плачеше за още ,сложих я на гърдата и посука още 7-8 минути.За сутринта пак толова съм предвидила,ама май й е малко.
Друго питане,вчера дадох за пръв път сирене на Маджаров,дали обяче няма някое по качествено,четох хубави отзиви за Добрев,но в нашия малък град не са го чували.По колко грама сирене да давам и може ли всяка сутрин или да прескачам?
Сега като няма сезонни зеленчуци,дали е удачно да слагам замразени понякога,броколи или зелен фасул по малко?Аз й готвя,купешките не й харесват и отказва да ги яде.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #757 -: Май 22, 2013, 00:18:00 am »
Kris, аз лично не виждам проблем да опита малко супа топчета - най-любимата детска супа :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #758 -: Май 22, 2013, 00:51:49 am »
Всичко се блъска с антибиотици, щом е от ферма където живеят много животни заедно. Свинското също е тъпкано  яко, че дори откриха в него резизтентни към антибиотиците бактерии. При всяко положение, ти и без това би трябвало да си готвиш така храната, че да няма живи бактерии.
Не го мисли това конско - то вероятно е по-малко вредно от другите и без това. Скандалът не е понеже е вредно.
« Последна редакция: Май 22, 2013, 00:53:28 am от Bobbie »


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #759 -: Май 22, 2013, 09:12:46 am »
Аз имам един общ въпрос. Ако в памперса намирам непокътнато това, което е яло детето, има ли смисъл според вас да му го давам , при положение, че стомаха не го е преработил. Организма усвоява ли нещо при това положение?
Цяло е защото нашия не дъвче, но това е друг въпрос  :lol:

Аууу и при нас така, последно като правих зелечуци на пара (защото той напоследък само плодове и зеленчуци яде) и след това в памперса намерих царевица - обичайно, грах и лима боб http://en.wikipedia.org/wiki/Phaseolus_lunatus. Намирала съм и леща и дори цели боровинки. Понякога направо се притеснявам да не му стане нещо на червата, то не е нормално това. Както не искаше да яде никаква непасирана храна, така изведнъж реши, че не иска вече да му се пасира и ще яде така, само дето това неговото не е ядене, ами е гълтане.