0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #720 -: Април 12, 2013, 17:37:11 pm »
Не съм сгъстявала с тахан /сусамов или слънчогледов/, дори и до момента не съм давала сусам а сме на година и четири месеца. Доколкото знам сусамът е алерген и не е подходящ за малки бебета.
Сгъстявала съм супи със сварен картоф или пък с оризова или друга зърнена каша.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #721 -: Април 12, 2013, 18:23:40 pm »
И аз бих сгъстила с оризова каша, сварен ориз или сварени ситни макарони.


*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #722 -: Април 12, 2013, 18:53:11 pm »
Днес купихме АМ 3 от 12 месеца нагоре, обаче не виждам по колко може на ден? Ние в момента пием вечер 240мл и сутрин 210мл, значи по-малко от половин литър на ден, достатъчно ли е? Вода не пием въобще, плюе я, единствения вариант е сок/чай/мляко  :(


Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #723 -: Април 12, 2013, 19:17:05 pm »
Благодаря !
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #724 -: Април 12, 2013, 21:59:46 pm »
Дидомира,аз сгъстявам със сварена киноа и просо,за да разнообразявам картофа и оиза.Малката ги харесва и си хапва с апетит.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #725 -: Април 15, 2013, 23:17:15 pm »
Днес купихме АМ 3 от 12 месеца нагоре, обаче не виждам по колко може на ден? Ние в момента пием вечер 240мл и сутрин 210мл, значи по-малко от половин литър на ден, достатъчно ли е? Вода не пием въобще, плюе я, единствения вариант е сок/чай/мляко  :(
По принцип след годината е 500мл. Ти наливаш тия мл. вода нали? Като сложиш и обема на сухото вещество идват 235+270(някъде) и са 505  :D Вода моя син пропи доста след годината като хората, преди това по 30-60мл дневно и то в летните жеги. Ще пропие, спокойно.
Дидомира аз съм сгъстявала и с вчерашен хляб. Вкуса е по-различен от сухара.
Тахана на мен лично ми горчи, а и още не ми е зор да го яде.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #726 -: Април 23, 2013, 09:29:45 am »
Ето една статия за готовите пюрета.

http://zabliznacite.wordpress.com/2013/04/22/balgarski-bebeshki-pureta/
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #727 -: Април 23, 2013, 18:43:04 pm »
Ето една статия за готовите пюрета.

http://zabliznacite.wordpress.com/2013/04/22/balgarski-bebeshki-pureta/

Извинявам се, ама е написано толкова тенденциозно - не били пишели първо водата, въпреки че била повече.  Пишели били 4% месо пък трябвало да има 10% белтъчини и били нарушавали законовите разпоредби. Тинтири-минтири. На мен ми звучи като че някой не знае какво е това белтъчини. То вероятно си има 10% белтъчини, просто 4% е месото от тях.  Въобще търсят под вола теле. Ако някой родител е неграмотен, то това си е негов проблем. Аз съм ги купувала и съм си хранила детето с тях, но в нито един момент не съм се заблуждавала какво давам, а съм чела етикетите и съм пределно наясно какво нищожно количество месо има в тях. Наясно съм и че едникомпонентните имат само 40%, ама всичкото това го пише там.  Тази статия можеха да я съберат в едно изречение „четете съдържанието‟ :-).


  
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #728 -: Април 23, 2013, 22:19:57 pm »
Аз имам един общ въпрос. Ако в памперса намирам непокътнато това, което е яло детето, има ли смисъл според вас да му го давам , при положение, че стомаха не го е преработил. Организма усвоява ли нещо при това положение?
Цяло е защото нашия не дъвче, но това е друг въпрос  :lol:
Конкретно до момента съм забелязвала леща и амарант.
Трябва ли да пасирам лещата, за да съм сигурна, че е поел хранителните вещества от нея?

Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #729 -: Април 23, 2013, 22:59:24 pm »
Kak не дъвче?Бузана пък се дави като се разбързам много,че ни притиска времето :D.Дави се и ...аха аха да върне чак.Голяма е актриса-от Народния.Дъвче по много-чак се изнервям да чакам понякога.


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #730 -: Април 23, 2013, 23:24:12 pm »
Аз имам един общ въпрос. Ако в памперса намирам непокътнато това, което е яло детето, има ли смисъл според вас да му го давам , при положение, че стомаха не го е преработил. Организма усвоява ли нещо при това положение?
Цяло е защото нашия не дъвче, но това е друг въпрос  :lol:
Конкретно до момента съм забелязвала леща и амарант.
Трябва ли да пасирам лещата, за да съм сигурна, че е поел хранителните вещества от нея?
Не знам специално за лещата, но има храни, за които има смисъл да се ядат без да са преработени.  Например зелената салата не можем да я преработим ( хората не могат) ама е полезна за почистване на червата. Какво е амарант въобще не знам.


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #731 -: Април 24, 2013, 09:39:27 am »
Мишле82, амарант ползвам само под формата на брашно, но за сусама и лененото семе например знам, че не се усвояват от организма, ако не са смлени. Иначе по-добре не му пасирай храната, че така скоро няма да се научи да дъвче.
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #732 -: Април 24, 2013, 12:52:12 pm »
Kak не дъвче?Бузана пък се дави като се разбързам много,че ни притиска времето :D.Дави се и ...аха аха да върне чак.Голяма е актриса-от Народния.Дъвче по много-чак се изнервям да чакам понякога.
Ей така, гледа да мине метър, търси лесното. Аз до преди 1 месец пасирах храната, защото задави ли се веднъж, спира да яде.  И започваме да се гоним с лъжицата, стават едни истерии, много неприятно.
Сега всичко е накълцано наситно, до размера на ориз  :lol: Лещата я яде без да се задави, но после виждам, че нищо не е дъвкал, а я е гълтал цяла

Амаранта, Боби,   е една измишльотина, за която прочетох тука в темата за здравословното хранене. Заедно с киноата и други от групата "храни на инките", които били много полезни, но като всяко полезно нещо- никак вкусни :) Като песъчинки е, сварява се, но не набъбва, така си остава. Сега съм сложила малко в нашата пилешка супа, не се усеща, нито на вкус, нито в устата. И на Дани бях сварила малко и му бях сложила при овесените ядки с  плода. Момичетата в другата тема споделиха, че можело супи да се сгъстяват с него (аз честно казано му давам от нашата супа с фидето), за салати и т.н.

nomine, ще взема да го смеля тогава и къде ще го добавям..... като той яде от нашите яденета в 95% от случаите. Вече рядко му готвя отделно.
Вчера например му правих специално една крем супа от карфиол- стана страхотна, чак на мен ми хареса :)
 За сусама знам, че стомаха цял не го преработва, аз го приемам смлян.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #733 -: Април 24, 2013, 14:12:33 pm »
Ами заедно с други брашна може да го смесваш като правиш нещо. Чиата например най-често я слагам в палачинките, че иначе само накисната не ще да я яде.
Като каза крем-супа, вкъщи правим една много вкусна с тиквички, моркови, лук, картофи(или ориз) и подправка копър или магданоз(или и двете).
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #734 -: Април 24, 2013, 16:34:56 pm »
Да ви питам, по-миналата седмица имаше в карфур промоция на фризо 3, на цена 7.79 лв. за кутия.
Намирала съм на 9 лв. най-евтино досега.

Някъде да сте намирали промоции на това ам  :D ?На каква цена го купувате и откъде?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #735 -: Април 25, 2013, 15:12:56 pm »
Силванче , за цени не знам за въпросното мляко , но ако нямате някакви  причини  , вече бихте могли да минете и на прясно мляко. Аз специално питах доктор Бърди и отговора беше , че при липса на други  проблеми и показания , след  1г може да се премине  към прясно мляко.


*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #736 -: Април 26, 2013, 07:55:11 am »
И аз исках да минем на прясно, но на маймунчо не му харесва  :) .
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #737 -: Април 28, 2013, 09:11:38 am »
Момичета, не знам дали въпроса ми е за тук, но да попитам. По препоръка на педиатърката ни сменихме АМ при дъщеря ми. Досега и двамата дохранвах с Хип Комбиотик Био 1, но при нея от миналия ден вечерта с А.Р. Нан. Днес за първи път акаме с новото АМ и акито й е отровно зелено. Тъй като й давам и кърмата в шише (отказва въобще да цица), първо си помислих какво съм яла, ама нищо зелено не съм. Та питането ми е, да не би да е от новото АМ? Тя хич не иска да яде и освен АМ сменихме и бибите с МАМ, че стават на шишетата на Авент (ние сме с такива), а формата им като че ли й допада, защото сега поне яде по 100-130 мл.
Синът ми изпива по около 160-180 мл и все че чудя единият ли яде много или другия малко.
На 4 м. и 10 дни той беше 7800 гр. (65 см), а тя 6000 гр. (62 см)
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #738 -: Април 28, 2013, 19:02:31 pm »
Мами, кога дадохте мед?
Чела съм да казвате за 1г6мес. Може ли по-рано?
Има ли някакви симптоми ботулизма, които да се проявяват веднага, за да разбера, ако има проблем?

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #739 -: Април 29, 2013, 00:09:54 am »
Мами, кога дадохте мед?
Чела съм да казвате за 1г6мес. Може ли по-рано?
Има ли някакви симптоми ботулизма, които да се проявяват веднага, за да разбера, ако има проблем?
1 годинка е възрастта. Реално сигурно е и по-рано, почти всички случаи на хваналите ботулизъм бебета са под 6 месеца, но на меда пише да не се дава до годинка, за всеки случай.