0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #40 -: Октомври 09, 2012, 11:15:55 am »
И аз мога да пращам писма, ако някой пожелае да получи такова от Димитровград :)


*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #41 -: Октомври 09, 2012, 11:18:34 am »
и ние носим в началото на всеки месец консумативи - руло тоалетна хартия, ролка домакинска, салфетки, пакет мокри кърпички и сапунче. събираме по 50 лв. в началото за ученически пособия и 10 лв. за вода, защото са с автомат. Това е така вече 4-та г.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #42 -: Октомври 09, 2012, 12:40:11 pm »
Информацията за зелена карта ми беше изключително полезна. Много благодаря за отговорите. Вярвам, че са били ценни и на други като мен.

Идеята за картичките е страхотна. И аз съм съгласна да пращам картички на който пожелае. Сега ще пишем ние с една цел, след това могат да си пишат и децата ни. Какво по хубаво нещо да си пишеш с приятел някъде там по света и в България.  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #43 -: Октомври 09, 2012, 15:19:45 pm »
Кокиче, страхотна идея, адмирирам и ще участвам!
Харесва ми идеята писмата да бъдат на картички от различните точки на света.
Не бива да подценяваме и тази на Пешето в картичката да има герой
Разказвач.
Ако обаче се спрем на идеята нашите деца да разказват, ще избяга момента
на изненадата и магията, както и факта, че в това чудесно начинание
може и ще се включат и момичета който очакват своите бебета.
По-вълшебно ми е на мен да има разказвач!

Много голяма изненада ми поднесоха моите мишоци относно новата градина...
Митака се преобрази в тази група само за няколко дни, влиза вече сякаш у дома,
има приятели, ходи с желание и има голям напредък в работата с ръцете
което много ме тревожеше.
Калина обаче е в тотален стрес! Предполагах, че ще има мрънкане
когато осъзнае, че клубчето става ежедневие! Мислех си спокойна,
че открития и ведър характер който носи ще доведе до бърза адаптация,
но горко съм се лъгала!
Няма да влизам в детайли, но съм убедена, че са много мили с нея,
позволяват й да си полегне когато иска, водят я при Митака,
да смени обстановката. Вечер ухае на поне три различни парфюма,
такова гушкане пада!Знам и усещам, че тя е много привързана към мен,
но не съм предполагала, че е така силно...
Голямо емоционално изпитание ще е и за двете ни и
вероятно много време за да свикне.

Пожелавам здраве на всички малки и големи!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #44 -: Октомври 09, 2012, 15:46:51 pm »
Привет в тази вече типична есенна седмица. Ние от предната се обзаведохме с поредния вирус. Тази седмица се лекуваме, дано следващата да стартираме пак!

Мише, и русите фурии, макар и много контактни са много чувствителни и раними. Особено когато не са се отделяли! Ще премине, ще се успокои, ама ....  :( мъка си е, признавам! Вики тръгна от 1,9 г. на ясла. И сега като не и е добре, мрънка и не иска да я оставя на друг, иска само "Мама" и това е!  :(
*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #45 -: Октомври 09, 2012, 16:12:37 pm »
Мише, Яна, прибавям още една руса фурия в отбора.
Тя е мъничка и не мога да сравня с вашите момичета, нооооо "Мама" си е мама :D
Тя веднъж премина през етап на отделянето при тръгването ми на работа. И бяхме убедени, че тя по-лесно ще приеме яслата от племенницата, която досега все от майка си е гледана и е на година и половина. Да, ама не, племенницата влезе и излезе все едно си е в къщи, за разлика от София...

*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #46 -: Октомври 09, 2012, 22:28:11 pm »
Ние започнахме седмицата вкъщи, защото момата от събота е с хрема и не минава и не минава това чудо. Що сопол се източи от носа й, вече се чудя отде ги вади :x Та утре ако е ок вече я пращам на градина, че и на мен сума ти работа ми се насъбра :( Сега осъзнавам колко различни са децата и как ни изненадват понякога с реакциите си. И аз очаквах от Дари, че поне ще отрази по някакъв начин преместването от ясла в детската градина, още повече след едномесечно отсъствие ако щете от града дори, но нищо подобно не се случи. От първият ден си тръгна все едно всеки ден е ходила там...Виж обаче клубчето е друга работа, ми не иска в клубче и това е...много рядко се отпуска да играе, дори когато има много познати деца. Особено ако мама е наблизо постоянно при мен виси или аз трябва да съм при децата и да играем. Вече гледам и да не я водя по такива места, поне да си спестя 5-те лева :?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #47 -: Октомври 10, 2012, 06:13:38 am »
Надявам се силно бързо да се адаптират децата ни!

В никакъв случай не искам да правя драма от това!
Страдам с нея, защото тя страда и определено не се глези.
Но на мен ми е интересно друго, колко всъщност непредвидими са децата
и как поставени в определена ситуация реагират много далеч от нашите представи!
И макар и малки са толкова чувствителни и дълбоко преживяват всичко.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #48 -: Октомври 10, 2012, 08:45:11 am »
Добро утро!
Ако всичко е наред с изследванията на Ники, утре сутрин отива на градина. Аз съм единствената в семейството, която не е толкова сигурна, че детето ще свикне от раз с ходенето на градина. Дано не съм права де. За сега уж има желание да ходи, ама понеже не е тръгнала още. Като тръгне ще видим, стискайте палци.
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #49 -: Октомври 10, 2012, 09:37:48 am »
Ами повярвай и ти! Нали психолозите все ни съветват да бъдем спокойни, когато на детето му предстои такова нещо, щото те децата, видиш ли, усещали нашето безпокойство и обратно - нашата увереност, че всичко ще бъде наред се предавала и на тях. Май има нещо вярно. Ама как може да е напълно спокойно майчино сърце!?
От мен - пожелания за бърза адаптация, да няма болести, да има повече усмивки на лицицето на мъничето!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #50 -: Октомври 10, 2012, 09:55:56 am »
Хубава седмица и от мен ! Дано адаптацията на всички дребосъци към детската градина е безболезнена и лека !
Мишанта , винаги се възхищавам с колко красиви думи "обличаш"  всяка болка и тревога.


Момичета , може ли мнение -двоумя се между няколко  стола за кола-важно ми е  удобството за сън , при дълъг път заспиваме.
За съжаление няма как да ги тествам на живо.

 -Britax Duo Isofix Plus
 -  Concord Ultimax
 -Britax Evolva 123 Highback Booster
 
http://www.youtube.com/watch?v=mWywxoIuceo&feature=relmfu

http://www.youtube.com/watch?v=6HLdUd_AmYM

http://www.mothercare.com/Britax-Evolva-123-Highback-Booster-Car-Seat---Max/435990,default,pd.html?cm_sp=ProductFeatures-_-Category%2520landing-_-Britax%2520Evolva%2520123%2520Highback%2520Booster%2520Car%2520Seat%2520-%2520Max
« Последна редакция: Октомври 10, 2012, 10:04:46 am от nimika »


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #51 -: Октомври 10, 2012, 10:00:48 am »
нова тема, специално за проекта с пощенските картички:

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48651.new#new

прехвърляме обсъжданията на проекта там.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #52 -: Октомври 10, 2012, 10:49:51 am »
Кокиче, прекрасно писмо, направо ме пренесе в София, но в една красива и чиста София  :D
Аз май забравих да се похваля, че записахме малките на "Хутбол"  :lol: - футбол в градината. Ама то на фона на темите за английския, чак ме досрамя, че за момента предпочитам да развивам спортното, да има къде да изразходват енергия  :lol: С 2 тренировки толкова нови неща са научили, че и запомнили и вечер си тренират в къщи - подават, спират топката, въобще може да са следващите "Бербатовци"  :lol: Ха, дано, пък майка им ще ходи по круизи на дърти години  :lol: От прощъпулника си знам, че те ще вадят парите като пораснат, че явно от прости инж. и банкер като нас с баща им пари не чакай  :lol:
Мише, ще свикне фурията, тя е просто като теб - чувствителна душа.

П.С.Писах, писах и забравих да споделя колко впечатлени са малките от почивката ни в Банско. Вчера идват при мен с едни телефони играчки и ми разказват един през друг: "Мамо, виж, тука снимах планината и езерата, а тука снимах Бански  :lol: " Това е новото име на Банско вече  :lol: И продължават: "Много е красиво, нали? Другата година пак ще те заведем"  :lol:
« Последна редакция: Октомври 10, 2012, 10:57:30 am от mimi26 »
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #53 -: Октомври 10, 2012, 10:50:14 am »
септември, София
Здравей, Мими!
Първо, искам да те успокоя, че аз (твоята плюшена приятелка Мини Маус) съм много добре! Така че ти не се тревожи за мен! Реших да попътувам малко. Качих се на един голяяяям автобус (тук съм нарисувала на самия ред на листа автобус) и пристигнах в София. Леле, този град е много голям! София е столицата на България. В София живеят 10 пъти повече хора, от колкото в Русе. Тук са милион и половина. Има много хора и много коли по улиците. Има трамваи - нещо като влак, но се движи по улиците на града. Но вдига ужасен шум. Има също и метрО. То пък се движи под земята и е много бързо. Тук посетих една много голяма църква - храм паметник Св. Александър Невски. Много е красива с позлатени куполи и много икони. Наблизо се намира Народното събрание. А срещу него има един голям паметник на човек върху кон. Този човек се нарича Цар Освободител. а булевардът, който минава там е целия с жълти павета.
Тук също има много музеи и много концертни зали и стадиони. Интересен ми беше музеят "Земята и хората".
Най-хубавото на София е, че има много паркове, където можем да си играем с теб!
Да, Мими, наистина прекрасни площадки! Ооо, и да не забравя, има зоопарк. Но там няма да ходя без теб, че ме е е страх от лъва.
Чао, приятелко Мими! Ще се върна!


Това бе първото писмо, което дъщеря ми получи от нейната любима играчка, която я бяхме загубили в мола. Реших да пиша, тъй като не знаех, дали ще успея да и купя същата, а тя е влюбена в тази си играчка.  Когато сме на почивка, Мини е постоянно с нас.  Дори Михаела и прави снимки, как Мини се вози на лифта в Банско, как играе с конструктора и т.н.


П.П. сега се чудя в коя тема трябва да ми бъде това писмо. :oops:

Ето от тази наша книжка взаимствах идеята.  http://www.helikon.bg/books/7/131815_pisma-ot-feliks.html

Мими,
а аз записах щерката на модерен балет. И аз като теб, предпочитам да се раздвижва. Пък за английския - ще видим... :wink:
« Последна редакция: Октомври 10, 2012, 11:09:50 am от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #54 -: Октомври 10, 2012, 10:52:59 am »
някой да има информация или мнение за т.н. "семинари Инсайт"?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #55 -: Октомври 10, 2012, 10:53:55 am »
Пеше, пожелавам и на двете ви бърза адаптация!
Моя съвет е да нямаш очаквания  :hug2:

Нимика, това място ме провокира да бъда толкова открита.
Тук сред вас намирам много спокойствие и подкрепа...винаги!
 :flower: Благодаря!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #56 -: Октомври 10, 2012, 11:41:58 am »
"През ноември ще започне издаването на безплатни карти за градския транспорт за бебетата в София."

Пълната информация - тук:
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1580812
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #57 -: Октомври 10, 2012, 12:00:48 pm »
Но на мен ми е интересно друго, колко всъщност непредвидими са децата
и как поставени в определена ситуация реагират много далеч от нашите представи!
И макар и малки са толкова чувствителни и дълбоко преживяват всичко.


Да ... всеки път се изумявам от това. Едно го мисля, то съвсем друго се получава ...  да знаете колко се старая Нико да няма лоши чувства към биологичната си майка ... не ща да и е благодарен или нещо подобно, обаче не искам да й е сърдит, да е гневен, да има лошо чувство. Просто мисля, че обидата и гнева тежат ужасно много на детето и го оболяват ... Говорила съм му, обеснявала съм ... не съм изричала лъжи от сорта на "много те е обичала, затова те е оставила" (междувпрочем мисля че това изречение е отвратително), обаче съм гледала да я представя в добра светлина ... Е няма братче ...снощи пак говореше на гормитите си и го чувам "Ние с вас си имаме истинска майка, тя ни обича и никога няма да ни остави, винаги ще е до нас и ще се грижи когато сме болни, не е  като първата ми майка, дето ме е оставила като бебе ..."

Много се натъжавам при такива моменти и се чудя аз ли съм виновна, да не би да съм казала нещо, което да го е настроило така ... бабите също са инструктирани и съм сигурна, че там няма пробив
В очакване ....
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #58 -: Октомври 10, 2012, 12:01:30 pm »
Пфу, тук се опитват да го направят от сега. В смисъл от 01.11 да искат детето да е с карта. Ама от 01.01.2013 трябвало да се вадят нови карти, които щели да важат за цялата 2013 година. Поредната недомислица според мен. Като че не можаха да го направят от началото на годината. Или картите да важат по година, от издаването им, или година и 2 месеца ... Все има и по-удобен вариант си мисля аз. Тъй или иначе няма да вадя карта до началото на следващата година, но това аз дето се качвам на автобус с малката 4 пъти годишно. А какво правят хората с по 2 деца, пътуващи редовно с ГТ?
Благодаря за пожеланията. Спокойна съм, доколкото е възможно. Тя е подготвена на теория какво има да става. Ще се справим, къде ще ходим.
*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #59 -: Октомври 10, 2012, 12:14:58 pm »
Това с картите е такава жестока ПРОСТОТИЯ ... Пешек въобще не е недомислица, много даже си е домислица ако питаш мен. Някой просто трябва да вземе едни кинти за да печата пластиките
В очакване ....