0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #20 -: Октомври 08, 2012, 17:19:53 pm »
та се чудех да няма някакъв уклон там...

видях линка и си помислих същото

За писмата: много, много ми харесва :) За тези, като мен, без грам дар слово, ще е от полза да публикувате нещо за модел  :oops:
*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #21 -: Октомври 08, 2012, 17:21:33 pm »
Здрава седмица и от нас!
Лиско, дано бързо се оправят децата.
*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #22 -: Октомври 08, 2012, 17:30:13 pm »
И аз мога да се включа с писма от Лондон :wink:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #23 -: Октомври 08, 2012, 18:25:16 pm »
И ние можем да добавим от нашия батко, да видим какво е научил в училище :lol: От Мюнхен :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #24 -: Октомври 08, 2012, 19:09:27 pm »
Ама вие смятате да пишете писмо и да го изпращате наистина ли?
Аз мислех сама да свърша тази работа и да пускам писмото в пощенската кутия, докато е на градина. Иначе категорично не ставам за писане на писма, дори по шаблон. Освен ако не ви трябва пример как не трябва да се пише.  :lol: То и на майките ще им е трудно да ми разчетат „краснописа“. За целта съм си подбрала един куп ръкописни шрифтове във фотошоп. Да живеят братушките, че още ползват кирилица. :D
*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #25 -: Октомври 08, 2012, 19:17:41 pm »
Кокиче ако Мини реши да дойде към Плевен, кажи да ти напиша едно писмо.Ама и аз моля за шаблон.

*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #26 -: Октомври 08, 2012, 20:10:10 pm »
Ами разбира се, че ще пиша писмо - колко му е.

Представям си нещо от рода на:
"Скъпи Х, намирам се в град У, който се намира еди къде си.
Най-интересните забележителности тук са а, б, в.
Хората тук говорят еди кой си език.
Климатът е един какъв си с два/четири сезона.
Най-голямата река/планина тук е..., или близкият окен/море е...
Най-често срещаните животни тук са катериците и сърните.
Децата тук ходят на градина/училище или се хранят еди как си (филии с фъстъчено масло и мармалад).
Когато тук навали много сняг, шосетата и магистралите се затварят.
Когато дойде пролет, първо цъфтят дърветата, наречени магнолии.
Когато оттук мине торнадо, то отнася цели автомобили и къщи..."

Айде, отнесох се съвсем.
Посочете възрастта на детето и предпочитана тематика, за да не ви уплаша децата. :lol:
Ако се намерят желаещи де.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #27 -: Октомври 08, 2012, 20:34:18 pm »
Като дойде времето ще пращаш за Тереза  :lol:.
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #28 -: Октомври 08, 2012, 22:33:51 pm »
Момичета, не знам за детето, той още е малко за такива писма, ама вземете пратете по едно на мен :) Толкова интересно ми стана, че се изкуших да си изпрося :)


Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #29 -: Октомври 08, 2012, 22:54:47 pm »
Идеята с писмата е чудесна! Може ли всеки, който пожелае да напише тук във форума писмо и всяка мама да си препише писмото и да си го пусне в пощенската кутия сама.
Джиджи, Елле, така и ние с най-малките ще получим много писма ;) и ще си ги пазим да ги четем, когато малчовците пораснат...
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #30 -: Октомври 08, 2012, 23:05:52 pm »
Кофи, добра идея :) Ще се опитам да напиша едно и от нашия прашен град, въпреки че хич не мога да пиша увлекателно, камоли подходящо за малки деца  :?


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #31 -: Октомври 09, 2012, 00:03:57 am »
моята идея с писмата беше по-скоро друга...

примерно, да направим списък на адресатите (без да пишем публично адресите, разбира се) и на желаещите изпращачи. след което можем да направим график за пращане на писмата - да речем, веднъж на месец. а текстът всеки изпращач ще си измисли сам и ще е хубаво този текст да е свързан с мястото, откъдето идва картичката.

струва ми се тъпо майката да пише и пуска сама писма в кутията си. така се губи идеята. а и мама няма как да се сдобие с картички от различни места по света, нали?

но, ако ви се струва твърде сложно или ресурсоемко, ще измислим нещо друго.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #32 -: Октомври 09, 2012, 00:10:53 am »
jam, много ще са желаещите според мен да получат картичка и си представям, че в един момент на изпращачите ще им дойде до гуша. По-скоро ако всеки напише наистина нещо за мястото където живее и го сподели тук, нищо не пречи да ползваме текста и да си направим картичките сами. Едва ли ще е проблем да се свали някоя снимка от нета например на Чикаго и да се оформи като картичка. Децата едва ли ще заподозрат нещо :)


*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #33 -: Октомври 09, 2012, 00:27:44 am »
Това, което направиха от училището на Тони, е следното: прочетоха историята за Стенли, изрязаха го от хартия, след което го изпратиха "някъде" в плик. Ние дадохме адреса на моя 80-годишна роднина в Ню Джърси, която го "разходи" из забележителностите, разказа историята им и приложи картички. После върна Стенли обратно с писмото, написано с толкова топлина и въображение.
После изпратихме приятелчето на друго място, но се опасявам, че го затриха  :lol:.

Аз, лично, няма да откажа да разходя нито един Стенли или Стефчо, който се озове в пощенската ми кутия  :D.




Ето и историята: http://en.wikipedia.org/wiki/Flat_Stanley
« Последна редакция: Октомври 09, 2012, 00:37:47 am от elle22 »
*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #34 -: Октомври 09, 2012, 04:00:25 am »
Аз ви обещавам, че ще пратя картички на всеки, който поиска - малък, голям, без значение. Джиджи, дай си адреса и почвам са съчинявам още утре. :lol:
И аз разбрах идеята както jam я описа.
*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #35 -: Октомври 09, 2012, 08:37:34 am »
Аз също разбрах идеята като Jam, и съм навита да пратя и 100 картички и писма.За децата е голяма радост и е много интересно, така че имайте ме в предвид.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #36 -: Октомври 09, 2012, 09:09:18 am »
Аз също бих изпратила картичка или писмо, със забележителностите, тъкмо завърши Октобър феста при нас :D А и така баткото ще потренира малко с писането също.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #37 -: Октомври 09, 2012, 10:35:59 am »
много добра идея, а удоволствие ще се включа и аз, не съм най-добрия разказвач, но колкото за една картичка и кратка история, мисля че ще се справя :D
дори картичките могат да са надписани от името и на децата, например, джиджи получава за малкия юнак картичка от кака Деси и кака Ели, които му разказват къде живеят, какво има в техния град и т.н. :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #38 -: Октомври 09, 2012, 11:05:26 am »
Понеже, сега ще имам градинарче, се очаква да имам повече време. Та се сетих нещо - може да използваме 1 популярен за всички деца герой (ама да е лесно откриваем в нета) и от всеки град да ми пратите изгледи или поне линкове към такива, а аз да монтирам въпросния герой там. После ще ги кача някъде на достъпно място и да си ги разпечатвате и изпращате с писмо на дечицата. Примерно Ганка ми намира снимка от Октоберфест, аз слагам човечето или каквото е там, оразмерявам за печат и тя си я разпечатва и праща в писмо.
Дано разбрахте какво имам предвид.
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #39 -: Октомври 09, 2012, 11:09:39 am »
Мацки, сега нямам време да ви изчета. Гледам, че съм ви заинтригувала. :D
Довечера късно ще ви публикувам съществуващите до момента писма. :)

Писмата ги пиша аз, слагам ги тайно в плик и в нашата пощенска кутия. :)

А после с Мими отваряме пощенската кутия и с "огромна изненада" откриваме, че Мини Маус е пратила писмо, подобно на поредицата за Феликс. :D

За градините
При нас в общинските градини в Русе си има неписано правило. В началото на всеки месец всеки родител носи по един пакет салфетки, по една ролка тоалетна хартия и по една ролка кухненска хартия. Учителките имат право да събират пари единствено за куклените театри. Ние в началото на всяка учебна година събираме по 30лв. за учебни помагала. за друго не са ни рекетирали. :wink:

Бъдете добри и не губете кураж! :)