0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« -: Октомври 08, 2012, 10:19:13 am »
Успешна и ведра седмица на всички "малки големи и още по-големи момичета и момчета"! :D

Който познае, чии са тези думи, ще получи голямата награда тази седмица! 8)

Помните ли, когато Ви писах, че Михаела си бе загубила любимата плюшена Мини Маус? Благодарение на Вашите линкове и след малко перипетии с една фирма, в крайна сметка поръчах Мини от друга фирма и всичко е ОК. :)
Но друго искам да споделя с Вас сега. Не знам, дали всички познавате книжките за плюшеното зайче Феликс. Феликс се е загубил и праща писма на своята Софи от различни градове от цял свят. Така че, писмата са чисто образователни, но на достъпен детски стил. Имаме една от книжките за Феликс и е много на почит у нас. :) Реших, да използвам случая и да повторя сюжета от Феликс. Само че при нас нашата Мини Маус праща писма на Михаела от различни градове от България. Е, нямате представа, каква радост е, когато имаме писмо от Мини! :D За сега сме получили две писма от Мини - от София и от В.Търново. Смятам да я "поразходя" още из страната, за да научат децата по нещо интересно за още български градове. :) И както е в книжката, Мини, също като Феликс, ще се прибере тук за Коледа! :D
Когато дойде първото писмо, щерката щастливо вика: "Косьо, виж Мини е в София!" А Дребния и отговаря: "Не, в мола е!" :lol: :lol:

Ако проявявате интерес, мога да публикувам писмата тук. :wink:

П.П. Сега си прочетох публикацията от предната тема. Понеже почти спях, съм написала великата глупост, че обезщетението от 240лв. не е обвързано с бюджета! :oops: :oops: :lol: :lol: :lol: Имах предвид, че не е обвързано с :wink: минималната работна заплата.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #1 -: Октомври 08, 2012, 10:40:24 am »
Здравей, бате Мишо!

Кокиче, страхотна идея с писмата!

Обувки, чорапи, а детето с кашлица и температура  :( започна се...

*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #2 -: Октомври 08, 2012, 10:53:49 am »
Даа,започва се началото на гадната зима :x.
Да ви е успешна и здрава предстоящата седмица!Аз от другата започвам работа-да видим как ще я бъде.Междувременно свекър ми почина и вкъщи е ужасно тягостно :(.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #3 -: Октомври 08, 2012, 10:57:31 am »
Здрава ветровита седмица ви пожелавам.
parsi, съболезнования. Бъди до съпруга си, има нужда в момента.
Кокиче, идеята с писмата ми хареса много. Само трябва да изберем кой да ни ги праща. Но поне едно за мостра може да покажеш. Тя Ники и без това обича да проверяваме пощата. Не знам обаче дали не е малка още за това.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #4 -: Октомври 08, 2012, 11:16:36 am »
ей, кокиче... скоро не бях чела по-ценна идея!

дайте да организираме един клуб на писмата, бе хора! ще пращаме, ще получаваме... от цял свят сме се събрали тук. момчетата може да получават писма от Мики или от някой друг герой.

за пръв път подобна прекрасна идея за размяна на писма дойде от старата ни дружка Marie Чешка (сега Английска), но успяхме, уви, да я осъществим твърде еднопосочно, защото нашият пощаджия е решил да ни лиши от услугите си трайно.

не пречи да опитаме пак.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #5 -: Октомври 08, 2012, 11:50:33 am »
Добър ден и от мен.

Това с писмата ми хареса и на мен както за детето така и за нас.Има голяма тръпка в писмата и картичките изпратени по пощата.

Аз съм на вълна рожден ден.Реших,че ще поканя аниматор в групата в градината ,но понеже не дават торти за ядене сега правя картонена и всяко парче е с малък подарък съответно за момче и момиче плюс шоколадче киндер.Отделно почерпка,така ще спестя партито в някой детски клуб.Истинската торта ще я хапнем вкъщи с още едно дете без стрес и лудница от много гости.Днес ще говоря са аниматор,да решим темата на партито,музика и др атракции.
По новите правила станах секретар на родителския актив в градината и касиер на групата ни, нали вече учителите нямат право да събират пари.Време нямам за нищо,само се прибирам за сън вкъщи,отлагам постоянно всичко за следващия ден и така до безкрайност :)
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #6 -: Октомври 08, 2012, 12:00:08 pm »
    Делица, в нашата градина се пуска списък за подпис от родителите и ако има мнозинство може да се събират някои суми и от учителите.
     А относно тематичните детски РД-та - наскоро бяхме на такъв с тема - Островът на съкровищата - беше много забавно за децата. Скрити лакомства и дребни подаръчета, рисувани деца....
    Кокиче, сетих се някога как си имахме поне 3-4 другарчета от други страни (предимно СССР и републиките му), с които си кореспондирахме и чакахме с трепет всяко писмо. Ееееех, спомени.....
Иначе и на мен днес направо депресия ме натисна с този студ и вятър, да не говорим и бушуващите хормони как са ме натиснали, но така ще е - ще преживеем и това :lol:
« Последна редакция: Октомври 08, 2012, 12:01:48 pm от Марито »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #7 -: Октомври 08, 2012, 12:20:44 pm »
Delica, много добре си се сетила с тази картонена торта - направо по едно шоколадово яйце вътре и имаш шоколад+играчка в едно. шоколадовите яйца имат неизменен успех сред децата.

колкото до тематиката на партито, да ви кажа - при всички партита игрите и занимавките са практически еднакви. различно е само облеклото на аниматора.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #8 -: Октомври 08, 2012, 12:37:21 pm »
Да, тези картонени торти са страхотна радост за децата - имам приятелка, която прави и направо ми е било жал да я разваля:))))
Ето такъв тип - https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1932597359207.2094614.1370484816&type=3
*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #9 -: Октомври 08, 2012, 13:22:51 pm »
Delica, много добре си се сетила с тази картонена торта - направо по едно шоколадово яйце вътре и имаш шоколад+играчка в едно. шоколадовите яйца имат неизменен успех сред децата.


Така е но да сме максимално еднакви,за момичетата пръстенче, а за момчетата едни пумпалчета със светлини,интересни са.Ще пусна фото на готовия продукт :)

Мари при нас кмета Тотев бил безкомпромисен,за събирането на пари,гадна работа твърди,че го прави за нас родителите ,но например с парите за консумативи по бюджет на градината се купуват най-долнокачествените продукти т.е. най-ниската цена се предпочита, като тоалетна хартия дето им остава по дупетата на децата, но когато решим да дадем от нас мокри кърпи и прочие това било рекет на родителите.Нямам нищо против да купува градината но да не се залага на най-евтиното.Както казва един приятел чужденец,България трябва да се нарича Стотинкия,не бил виждал човека общество дето така все евтиното да гледа,без да се отчита качеството.
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #10 -: Октомври 08, 2012, 13:42:02 pm »
Ми то хубу да не се рекетират родителите, че има градини дето наистина се прекалява. Иначе ние на месец-два носим пакет мокри кърпи, стекче чашки, защото пият от диспенсер вода и кухненска хартия за бърсане.
*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #11 -: Октомври 08, 2012, 15:12:33 pm »
Кокиче, много хубава идея за писъмцата. Ще се възползвам от нея като порастем още малко  :)
Аз започвам седмицата недоспала, че малкия се размрънка към 2 сутринта(е както всяка вечер де  :lol: ) и после не можах да заспя до 5:30. Накрая станах, хапнах, изпуших 1 цигара и си заспах доволно... до 8


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #12 -: Октомври 08, 2012, 15:48:58 pm »
вижте на какво интересно нещо попаднах съвсем случайно:
http://www.sladkavoda.com/

някой знае ли нещо повече за това училище?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #13 -: Октомври 08, 2012, 15:57:07 pm »
Дели, при нас дават да се внася торта, но трябва да е със сертификат (т.е. купешка). Тая година и аз и поръчах аниматор, всъщност идеята ми беше само аниматор да викна в детската и да занеса всичко останало като торта и сокчета, но ме вкараха във един филм, че то това било "пакет за рожден ден в детската градина", че по тоя повод, сокчета и торта от тях и аниматор и всичко ми излезе 173 лева с доплатените 5 сокчета, че ме убеждаваха, че спестявам и не знам си колко лева. Истината е, че надали спестявам нещо при условие, че едно сокче го водят 1.60лв. Иначе само аниматор по ценоразписа на клуба е 90 лева. Но Ели беше категорична, че иска покани, че да и донесат подаръци, тъй като, на другите деца за рождените дни тя им носи подаръци, като и дадат покана. Но честно казано, за другата година, ще се замисля, дали тя да не нарисува покани и аз да занеса торта и сокчета и да скипнем аниматора и въпроса е принципен (не е в парите), просто не ми харесва, да ми искат 1.60 за нещо което струва 0.60 ст., да не говорим, че като казах, че не искам тортата включена в пакета (с идеята да ми я приспаднат), ми казаха, че щом не я искам, просто няма да доплащам 5 сокчета (пакета се води за 20 деца, а Ели са 25  деца).
Иначе и при нас една от майките събира по 5 лева на месец за консумативи и в началото на учебната година събираме по 50 лева на дете, които отиват за "учебници" и пособия.

Маги, много е хубавата идеята с писмата. Аз съм навита да пращам, ама хич нямам дар слово, затова чета им книжки и толкова. Сега като се замисля, мога да им чета писма от майка ми, но не знам до колко е добра идеята да ги заблуждавам, че когато някой почине може да им праща писма. Иначе, на погребението занесох рисунки от Ели и тъй като съм им казала, че баба им е на небето, Ели сама ме попита дали ще оставя рисунките на земята и вятъра ще ги духне да отидат на небето и аз се съгласих с тази и теза, така че нищо не пречи, вятъра да довява и писмата.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #14 -: Октомври 08, 2012, 16:13:44 pm »
Здрава у спокойна седмица на малки и големи.

Кокиче, страхотна е идеята за писмата. В нас тъкмо сега започва интереса кой носел играчките, защо, на кого:)?

Ние си оставаме и тази седмица в къщи, че децата са още болни и кашлицата много ги мъчи. Никол стана седмица не може да спи на обяд защото като легне започва да кащля и не може да спре.
Днес ги водих отново на преглед, няма шум и според лекарката им е от вируса и хремата премианвала във фарингит. Ще се гледаме в нас.
За трите дни в градината са запомнили доста неща:)))) Дани само върви и повтаря "додат сички майки и баби и гедат танци":) явно госпожата им е разказвала нещо. Алекс пък все споменава "гожа Анкова (Янкова)и  гожа Какова (Катрикова)". Ще дойде време да им хареса, няма начин:)))))

Благодаря и на всички включили се по темата за зелените карти и разясненията преди и след БГ.

Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #15 -: Октомври 08, 2012, 17:04:49 pm »
Наистина страхотна идея, Кокиче! Благодаря, че я сподели! Мисля, че и на нашия малчо ще му хареса. Ще чакам с нетърпение да публикуваш и самите писма :)

Картонените торти пък са направо уникални. Никога не бях виждала подобни преди. Очарована съм.

Лисе, дано се оправят скоро лисичетата!


*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #16 -: Октомври 08, 2012, 17:06:23 pm »
Кокиче, ние правихме такова нещо преди 2 години с Тони. Идеята дойде от историята за Flat Stenly, който е човече от хартия и се побира в пощенски плик. Децата го изпращат на адрес, а после той се "връща", обиколил много забележителности, описани в писмо.
Дай ми адрес и малко информация за вашата Мини, нямам нищо против да я "разходя" из Чикаго  :D.

Хубава седмица!
*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #17 -: Октомври 08, 2012, 17:09:02 pm »
вижте на какво интересно нещо попаднах съвсем случайно:
http://www.sladkavoda.com/

някой знае ли нещо повече за това училище?

във форума за родители пише, че е затворено вече, от тази година.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #18 -: Октомври 08, 2012, 17:11:42 pm »
вижте на какво интересно нещо попаднах съвсем случайно:
http://www.sladkavoda.com/

някой знае ли нещо повече за това училище?

във форума за родители пише, че е затворено вече, от тази година.

това го прочетох, даже в бг-мама снесоха допълнително инфо, че тази година няма прием за първи клас поради липса на интерес, но останалите класове са там и учат, като изразиха надежда, че ще се запазят поне летните лагери.


любопитно ми беше да разбера повече, защото изглежда много хубава идеята (с изключение на откъсването на толкова малки деца от домовете им за цяла седмица, което сърцето ми не може да смели) и ми беше странно, че съществуват от 1992 г. и никога не са се популяризирали. та се чудех да няма някакъв уклон там...

варненки поне не сте ли чували нещо?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #19 -: Октомври 08, 2012, 17:14:51 pm »
ей, кокиче... скоро не бях чела по-ценна идея!

дайте да организираме един клуб на писмата, бе хора! ще пращаме, ще получаваме... от цял свят сме се събрали тук. момчетата може да получават писма от Мики или от някой друг герой.

Приветствам идеята и с радост ще се включа с писма и картички от Филаделфия, САЩ за всички, които пожелаят. Само ще са ми нужни примери за посланието и формата. Предполагам, ще е важна и възрастта на детето.

Цитат
Благодаря и на всички включили се по темата за зелените карти и разясненията преди и след БГ.

Все си имам едно наум да не занимавам широката публика на темата с неща за чужбина, които интересуват малко хора, но се радвам, че информацията е била полезна. Ако някой проучва конкретно българската общност и ситуацията около имиграция, работа и живот във Филаделфия, моля да ми пише на лични.