0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    anni1981

  • ***
  • 334
  • Дошла съм си за правото на щастие.
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2012 година
« Отговор #20 -: Октомври 13, 2012, 18:03:18 pm »
Ще погледна , какво точно са му изследвали и ще го напиша
Изследвани са Антиспермални анти тела (ELISA)


Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2012 година
« Отговор #21 -: Октомври 14, 2012, 16:04:09 pm »
Здравейте момичета,
записвам се и аз да ви следя. Аз ходя в Щерев при д-р Савова и досега само сме проследили овулацията и ми и взет влагалищен секрет за някакви изследвания. На първи ден от МЦ трябва да си направя ПКК + СУЕ и след това на 7-10 ден от МЦ трябва да си направя хидротубация (изследване за проходимост на тръбите).
*
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2012 година
« Отговор #22 -: Октомври 17, 2012, 12:47:03 pm »
Здравейте момичета !
 Пожелавам успех на всяка една от вас в нелеката борба.  :crossfingers:


Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2012 година
« Отговор #23 -: Октомври 27, 2012, 10:03:40 am »
Хей, Вестичка, виждам че си на финалната права. Браво на теб! Какво е бебето? Кога очаквате радостното събитие?
Пожелавам на всички момичета тук успехи и да са много силни, защото не бива да се предавате!
Моите 2 резултата от инсеминациите спят в креватчетата си!
Късмет момичета!
*
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2012 година
« Отговор #24 -: Ноември 24, 2012, 11:05:42 am »
Ей момичета, къде се загубихте всички :( Има ли някой, който продължава с опитите тези месеци. Аз предния месец бях на Примолут, заради задържани фоликули, днес ми дойде и от утре на Меногон 75х1 амп. за поредното инсе/надявам се последно/ и след 5 дена на ехо и хормони. Малко ме е хванала паниката от тия инжекции /в частност хиперстимулацията/, някой стимулиран ли е с Меногон да даде малко яснота по въпроса, че е голям шаш :oops:
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2012 година
« Отговор #25 -: Декември 03, 2012, 14:40:06 pm »
Здравейте, мили момичета  :)
За първи път пиша в този форум...
Накратко. От миналата година правим опити за бебче. За момента имам 3 неуспешни бременности  :?
За съжаление при последния мисед се наложи абразио в 8-ма седмица и сега съм във възстановителен период :( Твърдо съм решила щом ми се даде зелена светлина за бебеправене да пробваме инсеминация!
Това, което ме интересува и вярвам, че вие бихте ми насочили, е къде да я направя (става въпрос за София) и ориентировъчно каква е цената на процедурата и лекарствата - все пак в днешно време това е от голямо значение ...  :oops:
Предварително благодаря на всички, които ще споделят мнение  :D
Пожелавам ви хубав ден и успех!!! :D
« Последна редакция: Декември 03, 2012, 14:43:28 pm от Ann Marie »
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2012 година
« Отговор #26 -: Декември 03, 2012, 15:17:57 pm »
Ann Marie, откри ли се причината за неуспешните бременности?
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2012 година
« Отговор #27 -: Декември 03, 2012, 15:37:11 pm »
Ann Marie, откри ли се причината за неуспешните бременности?

Не, за момента не е открита причина... На 40+ години съм, и въпреки, че всички хормонални и т.н. изследвания са ОК, мисля, че възрастта е усложняващ фактор...
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2012 година
« Отговор #28 -: Декември 03, 2012, 16:06:55 pm »
здравейте и от мен. с 2 неуспешни инсеминации съм, с мъжки фактор сме, но разчитахме, че все пак ще имаме шанс. с лека инсулинова резистентност съм и начало на хашимото (засега пия само селен и канела на таблетки плюс диета). с намален яйчников резерв. въпреки това с установена нормална овулация при инсеминациите (без стимулация, само утрогестан след инсетата), без други заболявания. с мъжа ми се разбрахме да ползваме донорска сперма за следващата/следващите инсеминации. моля, препоръчайте добър специалист в софия. благодаря ви!
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2012 година
« Отговор #29 -: Декември 03, 2012, 16:17:56 pm »
Ann Marie, откри ли се причината за неуспешните бременности?

Не, за момента не е открита причина... На 40+ години съм, и въпреки, че всички хормонални и т.н. изследвания са ОК, мисля, че възрастта е усложняващ фактор...

писнала ли си имунологични, генетични изследвания, изследвания за тромбофилия, хормони на ЩЗ, кръвни изследвания за хламидии, спермограма с СДИ тест на мъжа ти. Всички тези неща биха могли да доведат до аборти. Възрастта не е проблем. Съветвам те да не губиш време, а да се насочиш към репродуктивна клиника. Щом забременяваш естествено, не виждам инсеминацията какво би променила.
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2012 година
« Отговор #30 -: Декември 03, 2012, 16:36:57 pm »
Тези изследвания предстоят да бъдат направени. Що се отнася до щитовидната жлеза - имам лека форма на Хашимото, но от половин година TSH-то ми е под контрол - движи се около 1,5, което е добре  :)
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2012 година
« Отговор #31 -: Декември 04, 2012, 13:04:05 pm »
Здравейте момичета и аз да се похваля с моето първо инсе. Случи се на 30 Ноември след стимулация - Клостилбегит, Мерионал и Прегнил.
Сутринта на 30-ти правих изследвания на хормони и след 2 часа беше прегледа на който се оказа че за 2-та часа чакане се е пукнал фоликула и веднага направих инсето. От 1-ви Декември съм на Дуфастон и Утрогестан, до 14 Декември, ако е "+" теста продължавам, ако е "-" спирам.
Но имам въпрос, единият ми яйчник е опериран (никаква работа не върши-в него нямаше фоликули)Десният който е добрия, беше с два фоликула и ако е дал Господ от него трябва да се случи всичко, та въпроса ми е, 4 дни след процедурата в десния яйчник от време на време има дребна болка, някой има ли на представа на какво може да се дължи?
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2012 година
« Отговор #32 -: Декември 04, 2012, 23:21:11 pm »
juliana83, аз имам две инсета. първоначално след тях нищо ми нямаше. по-късно обаче имах странни придърпвания и спазми ниско в корема, сякаш организмът ми реагираше със закъснение. да отбележа - не бях бременна, никога не съм виждала две черти на мой тест, само на тестове на мои приятелки. възможно е при теб усещанията в яйчника да са резултат от стимулацията/процедурата :) стискам ти палци :)
*
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2012 година
« Отговор #33 -: Декември 08, 2012, 10:57:43 am »
Здравейте момичета, пожелавам успех и мноооооого :bfp:
Аз правих четвърто инсе на 6.12., имах 3 фоликула, като преди инсето се беше спукал най-малкия, но вечерта усетих, че и другите 2 се спукаха. Тестът- може би някъде към 27 се пада, дано да не ми дойде лелката и да видя заветните две чертички :D, за които всички мечтаем. Надявам се това да е последния ми опит и то успешен, все пак по Коледа стават чудеса, вярвайте в това.
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2012 година
« Отговор #34 -: Декември 14, 2012, 11:49:49 am »
Здравейте момичета  :) Най-накрая да се престраша да пиша и аз!
Да се отчета с първото ми инсе, което беше на 12.12. Бях на естествен цикъл и индуцирахме овулацията с Овитрел.
Сега и аз съм на Утрогестан и заредена с търпение чакам 27-ми когато ми е теста.
Искам да пожелая успех на всички и дано много скоро видим положителни тестчета  :)
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2012 година
« Отговор #35 -: Декември 20, 2012, 12:59:02 pm »
Здравейте момичета, за съжаление първата ми ИНСЕ е неуспешна :( на 14.12 правих тест и беше отрицателен и вече дойде и вещицата. Днес ще се чуя с лекарката ми и да видим как ще процедираме, защото следващата ИНСЕ се пада или на 30 или на 31.12 и не знам дали няма да пропусна месеца!
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2012 година
« Отговор #36 -: Декември 20, 2012, 22:23:48 pm »
Ако си попаднала в добра клиника и на добър специалист не би трябвало да пропуснеш инсето.
*
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2012 година
« Отговор #37 -: Декември 24, 2012, 15:11:18 pm »
Здравейте момичета. На 21.12./15 ден след инсето/ реших да си направя уринарен тест- отново отрицателен, въпреки че уговорката беше ако не дойде лелката да го направя на 27.12. Въпреки всичко продължих с утрогестана. От 2 дена нещо имам ПМС, днес нещо ми зацапа розово, ама аз упорито ще продължавам с лекарствата /утрогестана ми е изписан за 20 дни - до 30.12./, докато не е ясно цикъл ли е или не. Естествено на мен винаги по празници и мноооого почивни дни ми се падат важностите - тестове, прегледи и т.н. Незнам ако ми дойде цикъл да продължавам ли с утрогестана, да го спирам ли, дали да си направя още един тест въпреки всичко, за да съм сигурна. Офффф такива мисли и тревоги са ме наобзели, че незнам докога ще издържа.
Весела Коледа на всички и дано догодина да има повече положителни тестчета сред нас!
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2012 година
« Отговор #38 -: Декември 24, 2012, 17:39:15 pm »
Здравейте момичета. На 21.12./15 ден след инсето/ реших да си направя уринарен тест- отново отрицателен, въпреки че уговорката беше ако не дойде лелката да го направя на 27.12. Въпреки всичко продължих с утрогестана. От 2 дена нещо имам ПМС, днес нещо ми зацапа розово, ама аз упорито ще продължавам с лекарствата /утрогестана ми е изписан за 20 дни - до 30.12./, докато не е ясно цикъл ли е или не. Естествено на мен винаги по празници и мноооого почивни дни ми се падат важностите - тестове, прегледи и т.н. Незнам ако ми дойде цикъл да продължавам ли с утрогестана, да го спирам ли, дали да си направя още един тест въпреки всичко, за да съм сигурна. Офффф такива мисли и тревоги са ме наобзели, че незнам докога ще издържа.
Весела Коледа на всички и дано догодина да има повече положителни тестчета сред нас!
На мен ми казаха на 14 ден да направя тест, ако е отрицателен след два дни да направя пак, и ако пак е отрицателен да спра Утрогестана. Но си го пази, ако ти е останал, защото той се слага май чак до 3-тия месец, успех!
Поздрави на всички и весело посрещане на празниците!
*
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2012 година
« Отговор #39 -: Декември 25, 2012, 01:37:00 am »
juliana83 При мен винаги утрогестана е бил до цикъл-в смисъл дойде ли цикъла го спирам, дори и теста да е отрицателен, а ако е положителен - увеличаваме дозата. Само че цял ден само ми зацапа 2-3 леко розово по бельото/досега не ми се е случвало-винаги идва изведнъж с пълна сила/ и нищо повече, затова се чудя какво да правя,утре ако я няма лелката ще направя май още един тест, ако тръгне цикъл - ще го спирам. А иначе не ми е останал, даже нямам за 26.12. Оффффффф направо се чувствам неудобно, че питам такива неща, все пак ми е 4-то инсе, но всеки път ми е като първи, все нещо ново излиза,все нещо се съмнявам, мисля и премислям по няколко пъти, защото мечтая за двете чертички както всички тук, участвам всеки път в някакви филми, само дето хонорар не ми плащат :-) На теб ти пожелавам много много успех следващия път, миличка.