0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Момичета, ето ни новата темичка. Много успех и късмет на всички!
Аз може би този месец ще правя 4-то инсе, ако успея да си намеря лекарства естествено. Имате ли инфо къде може да се намери Меногон 75?
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2012 година
« Отговор #1 -: Октомври 03, 2012, 10:57:02 am »
Успех момичета!
Катя, нямам представа освен в клиниките от къде другаде можеш да го намериш. Желая ти късмет и успешно инсе!


Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2012 година
« Отговор #2 -: Октомври 03, 2012, 14:55:29 pm »
Здравейте момичета,
честита нова тема, дано ни донесе много късмет :wink:
Аз сега се връщам от моята 4-та инсеминация. Стискайте палци да е последна и рабира се успешна. Моля се Богородица да ме пази и да ми помогне чудото да стане.
Катя, доколкото разбрах от моя доктор Меногон няма никъде, май са го спряли от пройзводство или от внос. Той ми изнамери две последни опоковки в клиниката и с тях направихме стимулацията.
Още веднъж дано в темата завалят много положителни тестове! :balk_103:
и после много :bori_017: :bori_018: :bori_019:
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2012 година
« Отговор #3 -: Октомври 03, 2012, 15:48:46 pm »
Здравейте момичета!
Моето инсе ще е ноември най-вероятно,но ще ми е приятно да чакам времето до тогава с вас и да ви стискам палци!Аз съм в клиника Щерев ,при доктор Юнакова.Инсеминацията ще е стимулирана,по мое настояване,с мъжки фактор сме.Правила съм преди нестимулирани и просто сега искам да увелича шансовете.Междувременно се надявам да успеем още този месец да подадем документите за фонда и така...
Ами това за сега от мен.
Успех на всички и хайде дано до коледа всички да сме си получили подаръците под формата на  :bfp:
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2012 година
« Отговор #4 -: Октомври 04, 2012, 14:16:49 pm »
успех на всички!
*
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2012 година
« Отговор #5 -: Октомври 05, 2012, 14:15:28 pm »
Аз чакам тези дни МЦ и дано този месец да е 4-то инсе, ако ли не за следващия месец. Меногон си намерих,но разбрах че е отпаднал от лекарств. списък и няма да се внася, заместителят му е Пурегон на двойна цена за съжаление, но това не ме учудва вече. :(
MillaMV много успех ти желая, дано този месец всичко при теб да приключи по най-добрия начин  с :bfp:. Как протече при теб стимулацията с Меногон, правят ли се преди започване на стимулацията хорм. изследвания,колко дни горе-долу е стимулацията, след това слага ли се Прегнил за предизвикване на ову-то или не? Досега съм стимулирана само с Клостилбегит, без проблеми и стран. реакции, но за Меногона ми е малко притеснено :lol:
« Последна редакция: Октомври 05, 2012, 14:17:34 pm от katya »
*
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2012 година
« Отговор #6 -: Октомври 06, 2012, 10:59:10 am »
При нас изникна нещо ново :(.
Този месец отново ще пропуснем незнайно до кога. Преди 3-те инсе-та и ХСГ сме правили МБ и хламидии-били са винаги отрицателни. /преди години съм си изследвала хламидии, но не помня по кой начин, но са били отрицателни/. На съпружето преди 3-та инсеминация му правим IgG - 58,3 /реф.9-11/, IgA- отрицателно/казаха стара инфекция/ и бяхме на антибиотик. Подготвяхме се за 4-то инсе, правя банална МБ на церв.секрет /в др. лаборатория/, излиза, че имам завишни левкоцити 5-6 гр. на поле, изследвам хламидия и резултата е положителен Shocked На съпруга ми още не е готов IgG  и МБ, но и тя е банална. Мисля в понеделник да му пуснем и на него секрет за хламидия, но незнам какъв-уретрален секрет или PCR?
1.Как е възможно досега МБ да са били отрицателни и в един момент/2 мес. след лечение/ тя да е положителна?
2.Ако и преди инсе-тата съм имала хламидии, това означава ли, че инфекцията се е разпространила нагоре и може да доведе до по-тежки последствия и как може да се установи това?
Извинявам се за дългия пост, но съм много притеснена, на лекар съм чак в петък Embarassed
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2012 година
« Отговор #7 -: Октомври 06, 2012, 11:10:20 am »
Здравей Кatya :P
мерси много за хубавите пожеланиия, дано стискай силно палци.
Що се отнася за стимулацията с Меногон на мен ми е за втори път. Първия път при 3-тата ми инсеминация го пих в комбинация с Кластил. Направих 4 зрели Ф,Е2 точно преди процедурата беше 1500 и не бихме Прегнил за таймиране. Инсеминацията беше на 15-ти ден на неспуканри Ф, а рето на 16-ти ден на спукани 3ф. Пих 14 дни утрогестан и дуфастон,но за жалост резултата от ЧХГ е негативен. :( :? 8O
Сега с нови сили и надежда стартирах 4-ти опит. :D
Този път бях само на Меногон-150 за пет дни\от 5 до 9 ден\. Мисля че добре се повлиявам и нямам особени странични ефекти, освен че преди  се изпъпчих по лицето и гърба,но бързо мина, а сега ми излезе нещо кото цирей, но не съм сигурна дали е от медикамента.
На прегледа се видяха 2 добри Ф в двата яйчника и някалко малки вляво. На 12-ти ден бих Прегнил 5000. Инсеминацията беше 27 часа по-късно, реинсеминацията 45 часа след Прегнила. До колкото знам ову настъпва около 36 часа след Прегнил, а процедурата има усвех ако е направена между 26-я и 48-я час. Сега пия Дуфастон 2х1 и Урогестан 2\вагинално нощем\ и силно се моля този път да сме успеяли да достигнем до нашето чудото.
Стискам палци за твоя опит и се извинявам за дългия пост и ако съм догегнала  :oops:
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2012 година
« Отговор #8 -: Октомври 06, 2012, 11:30:06 am »
Кatya, аз докато ти отговарях за Меногона ти си писала за този нов проблем.
Много неприятна история с тия хламидий,аз нямам опит с тях, но знам че са много упарита инфекция и борбата с тях е тежка. На лабораторийте като им влезеш в регистъра и те все + те изкарват. Мисля че в Медицинска академия-Кожната клиника работи док. Петрова и тя е най-добра при изследване на микробиология на влагалищен\уретрален секрет за хламидия. На нейната дигноза може винаги да се вярва, потърси я ако можеш и успех. :balk_103:
*
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2012 година
« Отговор #9 -: Октомври 06, 2012, 11:33:43 am »
Катя, повтори изследването на друго място! Вероятно е грешка.

*
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2012 година
« Отговор #10 -: Октомври 06, 2012, 11:54:37 am »
Склонна съм да вярвам, че не е грешка, защото док. в МБ лаборатория ми обясни, че на много места се използват мн. евтини тестове, които както тя каза не може при 100 бр. тестове всички да са отрицателни, при положение, че хламидията е много разпространено заболяване и след като те са сменили тестовете с по-скъпи има вече доста положителни.И второ когато IgG на съпружето излезе завишено, се оказа, че МБ на хламидии е била изследвана от семенна течност, а не от уретрален секрет или PCR-тест/който разбрах, че е уринарен/ както е правилно.
Та остават въпросите и чуденката до четвъртък-петък как ще се лекуваме и дали ако досега я е имала тая гад не ми е донесла вече тежки последствия и усложнения!
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2012 година
« Отговор #11 -: Октомври 08, 2012, 10:04:58 am »
При нас изникна нещо ново :(.
Този месец отново ще пропуснем незнайно до кога. Преди 3-те инсе-та и ХСГ сме правили МБ и хламидии-били са винаги отрицателни. /преди години съм си изследвала хламидии, но не помня по кой начин, но са били отрицателни/. На съпружето преди 3-та инсеминация му правим IgG - 58,3 /реф.9-11/, IgA- отрицателно/казаха стара инфекция/ и бяхме на антибиотик. Подготвяхме се за 4-то инсе, правя банална МБ на церв.секрет /в др. лаборатория/, излиза, че имам завишни левкоцити 5-6 гр. на поле, изследвам хламидия и резултата е положителен Shocked На съпруга ми още не е готов IgG  и МБ, но и тя е банална. Мисля в понеделник да му пуснем и на него секрет за хламидия, но незнам какъв-уретрален секрет или PCR?
1.Как е възможно досега МБ да са били отрицателни и в един момент/2 мес. след лечение/ тя да е положителна?
2.Ако и преди инсе-тата съм имала хламидии, това означава ли, че инфекцията се е разпространила нагоре и може да доведе до по-тежки последствия и как може да се установи това?
Извинявам се за дългия пост, но съм много притеснена, на лекар съм чак в петък Embarassed

Катя, означава, че сте се реинфектирали! Т.е. не е проведено правилно лечение и при двамата партньори. Пийте наново АБ, секс само с презерватив до излекуване на инфекцията. Ако сте от София- най-добре посетете Д-р Теохарова в НЦЗПБ. Инсеминации с хламидии- лоша работа, ти я лекари са за убиване....
направи си ЦС след излекуване на хламидиите.
« Последна редакция: Октомври 08, 2012, 10:07:07 am от deizi_83 »
*
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2012 година
« Отговор #12 -: Октомври 08, 2012, 16:14:21 pm »
В петък съм на лекар, на съпружето утре ще му пусна Хламидия от секрет да видя какво е положението, а кръвните може би утре ще са готови.В петък ще пиша след консултацията какво става.
Знаете ли какво означават IgA i IgM за хламидиите - от нета разбрах за IgG, че е стара инфекция, а за другите нещо не разбрах кое е за налична?
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2012 година
« Отговор #13 -: Октомври 08, 2012, 16:20:33 pm »
да, прясна инфекция и антитела на лигавицата.
Когато единия партньор има положителен един от 3-те ИГм,ИГА или ИГГ, се налага лечение и на двамата, независимо, че на другия партньор може да са му отрицателни и трите. Успех!
*

    anni1981

  • ***
  • 334
  • Дошла съм си за правото на щастие.
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2012 година
« Отговор #14 -: Октомври 09, 2012, 14:34:49 pm »
Здравейте , момичета - записвам се и аз  в тази темечки - и дай Боже скоро всички да видим така мечтаните + релузтатчета . Мислехме  с Док този месец да преминем към инсе, но след направените Имунологични се оказа, че при мен има завишени Nk- клетки и ми изписа Агапурин за 45 дена ,и ако ги вкарам в норма тия клетчици, средата на другия месец може да направим процедурата със стимулация


*
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2012 година
« Отговор #15 -: Октомври 09, 2012, 17:08:04 pm »
anni1981 успех и мнооооого късмет ти желая, дано скоро видиш заветните 2 чертички. Какви точно имунологични изследвания си прави и къде, досега дори не са ни ги и споменавали, а мой познат лекар онзи ден ми спомена и той за тези изследвания, и защото се замислям дали да не си ги направим преди 4-то инсе?
deizi_83 значи ИгА е за прясна инфекция доколкото разбирам, при нас имаше само висок ИгГ и норм. ИгА и пак се лекувахме и двамата. Оффффф малко ме поуспокои, че така ми бушуват хормоните вече.... :oops:
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2012 година
« Отговор #16 -: Октомври 10, 2012, 11:23:06 am »
Катя, дали ИГГ или Ига са положителни,няма разлика в лечение. Все трябва да се излекуват. Имунологични изследвания преди излекуване на хламидиите, са абсолютно излишни. НК клетките ще излезат завишени.
Освен това хламидиите, въпреки, че не винаги водят до запушване на тръбите, често повреждат т.нар. реснички в тръбите....и от тази гледна точка хубаво трябва да се прецени дали Инсе-то е подходяща процедура.
*

    anni1981

  • ***
  • 334
  • Дошла съм си за правото на щастие.
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2012 година
« Отговор #17 -: Октомври 10, 2012, 14:59:00 pm »
anni1981 успех и мнооооого късмет ти желая, дано скоро видиш заветните 2 чертички. Какви точно имунологични изследвания си прави и къде, досега дори не са ни ги и споменавали, а мой познат лекар онзи ден ми спомена и той за тези изследвания, и защото се замислям дали да не си ги направим преди 4-то инсе?
deizi_83 значи ИгА е за прясна инфекция доколкото разбирам, при нас имаше само висок ИгГ и норм. ИгА и пак се лекувахме и двамата. Оффффф малко ме поуспокои, че така ми бушуват хормоните вече.... :oops:
Направиха и на мен и на съпруга ми пълни Имунологични - и всички показатели бяха в норма, като излючим тие Нк клетки при мен , сега до няколко дена имаме да направим и Генетични


Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2012 година
« Отговор #18 -: Октомври 10, 2012, 15:12:21 pm »
За първи път чувам, че и на мъжа шравят имунологични 8O С каква цел 8O
*

    anni1981

  • ***
  • 334
  • Дошла съм си за правото на щастие.
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2012 година
« Отговор #19 -: Октомври 11, 2012, 10:45:49 am »
Ще погледна , какво точно са му изследвали и ще го напиша