0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #600 -: Февруари 03, 2013, 18:30:59 pm »
Момичета, някой ползвал ли е услугите на този търговец, внасящ стоки на Philips Avent за България на доста по ниски цени. Ако да, стоките дали наистина са нови и въобще дали са оригинални?http://www.all4baby.prodavalnik.com.
Дара, не съм, но мъжът ми поръчва от он-лайн магазини техни стоки и са около 30-40% по-ниски цените. Ще питам и ще ти пиша откъде.
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #601 -: Февруари 03, 2013, 19:18:36 pm »
Благодаря Боги, целувки за малките сладури!


[161551.gif[/img][/url]
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #602 -: Февруари 03, 2013, 20:12:31 pm »
има нова тема с пиперливото заглавие "Ежегодна тема за секса", което се оказва долна лъжа и измама и темата е за доброволна работа. е аз като един шаран се цопнах вътре и добре че - та събират се статии и материали за библиотеката, търсят се доброволци и тн...
споделих аз идеята, която имаше тук да се съберат статии и линкове за кърменето, казаха, че това е ок.

понеже си мисля, че повечето от вас не са видяли темата исках да ви помоля да посъберем статии и материали, който каквото има и са му били полезни и да ги предложим на библиотеката на зачатие.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #603 -: Февруари 03, 2013, 20:26:55 pm »
Дъщеря ми последно време като я сложа на гърда дръпне 2-3 пъти и реве. Като дам шише спира да реве и смуче. После като дам гърда не се сърди и суче. Не много, но все пак суче. Ще пробвам да се цедя малко по-късно да видя дали тече кърма и колко ще изцедя. На нея явно й става по-трудно да суче и затова търси шишето.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #604 -: Февруари 03, 2013, 20:29:55 pm »
Дъщеря ми последно време като я сложа на гърда дръпне 2-3 пъти и реве. Като дам шише спира да реве и смуче. После като дам гърда не се сърди и суче. Не много, но все пак суче. Ще пробвам да се цедя малко по-късно да видя дали тече кърма и колко ще изцедя. На нея явно й става по-трудно да суче и затова търси шишето.

Има ли вариант да е прекалено гладна и да няма търпение(повечето шишета текат по-бързо)?
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #605 -: Февруари 03, 2013, 20:55:17 pm »
Дъщеря ми последно време като я сложа на гърда дръпне 2-3 пъти и реве. Като дам шише спира да реве и смуче. После като дам гърда не се сърди и суче. Не много, но все пак суче. Ще пробвам да се цедя малко по-късно да видя дали тече кърма и колко ще изцедя. На нея явно й става по-трудно да суче и затова търси шишето.

Има ли вариант да е прекалено гладна и да няма търпение(повечето шишета текат по-бързо)?
Възможно е. Последния път се е събудила, докато бях в банята и докато я сложа на гърда вече беше нетърпелива.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #606 -: Февруари 04, 2013, 06:45:05 am »
Дъщеря ми последно време като я сложа на гърда дръпне 2-3 пъти и реве. Като дам шише спира да реве и смуче. После като дам гърда не се сърди и суче. Не много, но все пак суче. Ще пробвам да се цедя малко по-късно да видя дали тече кърма и колко ще изцедя. На нея явно й става по-трудно да суче и затова търси шишето.
Нормално е, като се храни от шише. Ивана никога не е имала подобен проблем, но има бебета, които като свикнат на лесното и не желаят да сучат. Ако съм на теб ще настоя, а мяма да я нахраня с шише веднага. Андреа се опита, но аз настоях, въпреки протестите и в крайна сметка се научи, че ще яде от което аз дам :-).


  
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #607 -: Февруари 04, 2013, 08:38:27 am »
Боги, като се изнервят бебетата отказват понякога да засучат от гърда. И моите са били така. Пробвай преди да я сложиш да изцедиш 1-2 капки, просто да и замирише на мляко, а и да тръгне по-лесно кърмата, защото ако тези 1-2 пъти са на "празен ход" и не тръгва нищо все още е възможно и това да я дразни. Иначе в ситуацията според мен си постъпила абсолютно адекватно.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #608 -: Февруари 04, 2013, 11:12:34 am »
Последните 3 пъти си суче без да плаче по 20-25 мин. Както предположи М-и, била е нетърпелива.
Мими26, винаги изцеждам първите капки преди да предложа гърдата. После почиствам и изцеждам още малко и тогава подавам гърдата.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #609 -: Февруари 04, 2013, 11:47:56 am »
После почиствам и изцеждам още малко и тогава подавам гърдата.
С какво почистваш? Няма нужда. Отмиването на миризмата може да я дразни.
И според мен е била гладна и като не е пуснало на първото дръпване е решила да се откаже. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #610 -: Февруари 08, 2013, 09:41:54 am »
При мен от няколко дни възникна следния проблем - не иска шише :( Аз я дохранвам почти от самото начало, постепенно намалих АМ до 1-2 пъти на ден. Преди известно време ке задави като си пиеше АМ-то и от тогава много трудно й давам. Имаше няколко дни, в които имах доста кърма и спряхме дохранването, но от няколко дни драстично намаля кърмата. Храня я на два часа и тя едва издържа. Като я накърмя и се опитам да дам шише и започва един рев :( Снощи и двете ревахме - тя от глад, а аз от отчаяние, че не мога да я нахраня. Странното е, че отказа шише, а не гърда, но може би се е уплашила като се задави. Сменях шишето, но и това не помогна и вече не знам какво да правя

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #611 -: Февруари 08, 2013, 09:45:44 am »
Рийвс можеш ли да смениш АМ? Иначе освен да предлагаш, може пък да приеме шише като е гладна и да кърмиш колкото има не виждам вариант.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #612 -: Февруари 08, 2013, 13:27:19 pm »
рийвс, как я кърмиш (като време имам предвид, винаги ли е на два часа?), защо смяташ, че няма кърма? има ли вероятност да ти идва мц?
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #613 -: Февруари 08, 2013, 16:18:59 pm »
М-и, аз имах същия проблем с девойката. Отказваше да пие от шише, дори кърма. Пък на мен кърмата ми циклично намаляваше и то за доста дни. Ревяхме по същия начин в хор... :( Единственото спасение беше да давам размразена кърма със спринцовка от Панадол.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #614 -: Февруари 08, 2013, 18:05:36 pm »
Елена, преди я хранех на три часа, даже се е случвало и четири часа да има между храненията. Преди гърдите ми се напълваха преди кърмене, а сега са меки. Днес се появи още един проблем - запушени канали на едната гърда :((( имам буца направо. Слагам топли компреси, но си боли доста. Не знам дали ще ми идва цикъла

Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #615 -: Февруари 08, 2013, 18:15:10 pm »
Виж това е идея за дохранване:
http://www.youtube.com/watch?v=B7mNC8FplzM
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #616 -: Февруари 08, 2013, 19:51:47 pm »
рийвс, това че са ти меки гърдите въобще не означава, че нямаш кърма - моите са като мекици, пък детето ми е почти на две. така се случва след време спират да са твърди, това е не защото нямаш мляко - стават твърди, заради по-големият приток на кръв в началото. аз също си мислех, че се пълнят с мляко, но не било така, онзи ден го четох това, ще се опитам да го намеря да ти го пратя.

още повече, че имаш запушен канал - тоест имало е мляко, което не е "излязло" и сега има запушване. това е сериозният проблем според мен в момента - пробвай с масаж по време на топлите душове и да я слагаш на тази гърда по-често, за да помогне отпушването. ако много те боли, можеш да взимаш парацетамол или ибупрофен за болката. дано бързо се отпуши. според мен не се тревожи за добавки, ако сте само на кърма, няма да имаш (или ще имаш много по-малко проблеми със запушването на канали). те си променят ритъма на хранене, защото успяват да се нахранят за по-кратко време, но пък поемата повече мляко от преди.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #617 -: Февруари 08, 2013, 20:08:39 pm »
имаш запушен канал - ако много те боли, можеш да взимаш парацетамол или ибупрофен за болката. дано бързо се отпуши.

Това е много лоша идея. Не пий обезболяващи и си следи температурата. Ако болката не отшуми до 24 часа, или вдигнеш температура преди това (симптомите на мастит), незабавно отиди на лекар, за да ти предпише антибиотик.

Ако каналът не се отпуши, болката е най-добрият симптом и знак кога какви действия да предприемеш.
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #618 -: Февруари 08, 2013, 20:44:11 pm »
Рийвс,няколко пъти имах запушен канал,справих се компреси и предлагане повече на "болната"гърда също така пия всеки ден Летицин по една таблетка,а когато имам проблем с препълването на гърдите или с канал,пия 3 пъти по едно.Два пъти съм вдигала температура около 38,доста ме втрисаше,пих парацетамол,за едно денонощие се оправях,не ми се е налагало да стигам до лекар или да взимам антибиотици.Недей да спиш на страната на запушената гърда,болката се усилва и сякаш се влошават нещата,поне при мен е така.Гърдите ми обаче не само не омекват,ами ако закъснеем с кърменето стават на камък,а понякога нощем мокря пижамата,особено ако пия една малка бира:))
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #619 -: Февруари 08, 2013, 21:24:02 pm »
Рийвс, щом имаш запушен канал, значи има мляко. Нещо друго вероятно не е наред, а за омекналите гърди, Елена ти е писала, те си омекват в един момент.
Уайт и моят син не искаше от шише, давала съм много трудно 20-30мл АР, че да намаля повръщането.