0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #80 -: Август 30, 2012, 02:36:29 am »
Аз не искам децата ми да са послушни. Искам да са добри, възпитани, с моята ценностна система и да разсъждават сами. От послушание файда не виждам.

На същото мнение съм, спести ми писането.  :D По мои наблюдения обаче, в повечето случаи думата "послушание" в БГ се ползва като кратко обобщение на това, което изреждаш, въпреки че е неточно и невярно като понятие. Това за младите хора обаче... По-възрастните си влагат точно буквалистика като кажат "послушен" и досега не спирам да се дразня на такива "пожелания" относно Дани.
Е, аз под възпитани имам предполагам различно виждане от колкото много хора :-). Имам предвид да не се оригват и плюят, да позрдавяват и да си слагат ръката пред устата, при прозяване и кашлица. да имат класа, това ме интересува, нямам предвид да мълчат на някого само от възпитание.
Мисълта ми беше, че не искам дори и мен да ме слушат само защото съм им майка. Искам да изискват от мен обяснение защо  едно или друго се прави. Понеже съм чувала хора, които казват, че трябвало детето да прави нещо, понеже майка му била казала. Според мен това не е причина да се върши нещо, пък било то и на 5 годинки. Все пак няма да възпитавам чиновници :-). Те като имат правилната ценностна система да не лъжат и да не крадат, да получат образование и да не чакат на държавата (и на никого по принцип), когато са здрави,то  каквото и да направят ще е почтенно и честно и ще се оправят. Пък какво точно ще е не е толкова важно, когато горните условия са спазени. А че били буйни като деца - ми децата са буйни, това не е нещо лошо или ненормалнно. Като знам майка им каква беше, ясно ми е какво ме чака :-).


  
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #81 -: Август 30, 2012, 08:07:27 am »
За възпроизвеждането на звуци съм много съгласна с Мини.
Когато София започна да обръща внимание на кучетата, нейното въпроизвеждане беше - Ау, Ау, Ау. Звук, който доста наподобяваше лай на куче. Да, ама хората около нас все повтаряха, че това е бау бау и познайте сега детето как вика на кучето :wink:
Когато чуе един опасен петел на село все повторя след него - Ку, ку, с едни смешни извивки. Опитва се да изкукурига досущ като него :D

Като се прибера от работа София ме игнорира първите 20-30 минути. Прави се, че не ме вижда. А цял ден ме е търсила, явно това е нейния протест. После започва да ми се гушка, ако нещо не стане на нейната(когато не й дам да се катери като маймунка на опасни места) започва да мрънка, да извива тяло и да плаче. Според някои хора от градинката детето ми е разлигавено :wink: Хората бързо лепват етикети.
Отминавам със смях тези приказки, не мисля, че си заслужава да обяснявам каквото и да е на такива хора.
« Последна редакция: Август 30, 2012, 08:10:20 am от Ники »

*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #82 -: Август 30, 2012, 10:22:40 am »
Момичета, препоръчайте ми долнища на анцунг или трико панталони, но да не са много ватирани, по-тънки. Дебели намирам, но по-леки е голяма драма.
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #83 -: Август 30, 2012, 10:27:00 am »
Ники, като педагог ще ти кажа, че изобщо малката ти принцеска не е лигава! Според мен доста добре се грижиш за нея, а това, че на лелките не им харесва, че тя проявява характер и то от малка си е техен проблем :)  :bighug:  :P
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #84 -: Август 30, 2012, 10:38:30 am »
midge, ако нямащ предразсъдъци към магазините за дрехи втора употреба, опитай там. Аз лично пазарувам дрехи за Андрей основно от такива магазини. Целият му летен гардероб (без обувките - тях няма как да не купуваме нови) му струваше общо 40лв. Е, разбира се баби, лели и т.н. чат-пат и те подаряват, та се обзавеждаме и с по нещо ново. Не че сме толкова зле финансово, но просто за мен лично не си струва да се дадат толкова пари за нещо ново, което на БГ паза не е с такова качество. А качествените дрехи у нас пък са в пъти по-скъпи от там от където са внесени/произведени.
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #85 -: Август 30, 2012, 10:39:33 am »
Момичета, препоръчайте ми долнища на анцунг или трико панталони, но да не са много ватирани, по-тънки. Дебели намирам, но по-леки е голяма драма.
Няколко такива купих от H&M, много меки и удобни, за в къщи идеални за детето.

*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #86 -: Август 30, 2012, 10:40:20 am »
мишлето ме изпревати, тъкмо щях да казвам, че гледах в ХиМ такива за момиченца, а със сигурност има и за момченца. на доста прилични цени са :)
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #87 -: Август 30, 2012, 10:47:21 am »
http://www.hm.com/bg/product/98929?article=98929-F това ли е? Това ми е фаворита, но ми се щеше и по-тънко да е. От OVS съм купувала памук и без вата, но сега нищо не намирам.

Miriam, пазарувам и втора употреба, но долнища е голям зор да намеря. Суйтчъри, блузи, тениски намирам, но панталони трудно.

Благодаря ви!
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #88 -: Август 30, 2012, 12:13:16 pm »
midge, Вис Виталис имат такива. В неделя бях в магазина им на Симеоновско шосе и купих за моя син. Но изборът беше доста ограничен, май не са заредили есенните още, защото имаше страшно много 3/4 анцугчета от тънко трико и съвсем малко дълги.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #89 -: Август 30, 2012, 12:28:09 pm »
midge, сега може би е още малко рано за дългите панталони и анцузи, но аз бих заложила на някой детски магазин, който зарежда от няколко производителя.
например, детското магазинче на пазара в Младост-1, което е моето квартално, е много добро. жената си знае бизнеса, и производителите, и търсенето и всичко. зарежда разнообразни неща и оттам винаги съм намирала каквото ми трябва. нещо, което в магазин на една верига или производител е по-трудно за реализиране. конкретно тънки, неватирани долнища като за топла детска градина доста производители на детски дрехи шият. въпросът е да намериш къде ги продават.

ако ти е удобно - вземи метрото до Младост-1, намери малкото детско магазинче до зоомагазина зад пазара за зеленчуци и потърси там. първите дни на септември вероятно е най-доброто време за такова пазаруване - ще е заредила с есенни неща и няма да са изчерпани размерите.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #90 -: Август 30, 2012, 14:06:36 pm »
Такаааа, чета ви за възпитанието, за различните подходи, за различните деца.

Ами и моите деца в много отношения нямат нищо общо помежду си.
Малкия, например е много по-общителен и социален тип от сестра си. Казва здравейте, заповядай, благодаря, приятен ден, чао, извинявай. Все пита "може ли да взема еди кое си?"  Слага си ръката пред устата, когато кашля и наистина дава вид на много учтив възпитан. А сестра му започна да ги прави повечето от тези неща едва сега, покрай брат си, а е по-голямата или ако ги казва тези думи, то е рядко. :?

Наскоро една педиатърка от Тетевенската болница ме упрекна, че детето ми е разглезено, но то не виновно, ами аз съм си виновна. Това според нея.  :x После се замислих. Разглезена ли е наистина Михаела? И какво всъщност се влага под това понятие? Ами то всеки го разбира по различен начин. След време споделих за случката с майка ми и се оказа, че и тя на мнението на тетевенската докторка. :?
Не мисля, че Михаела е разглезена, защото дори признавам си, (срамувам се от това) често я шамаря по дупето, най-вече, когато проявява силна агресия към брат си. А тя го прави много често. Тук мога да изброявам безброй примери за агресивно поведение от нейна страна към по-малкия ѝ брат.
Просто си има много сложен характер детето, но това не я прави разглезена.

Ето, например, аз себе си не се смятам за разглезено дете, защото майка ми беше много строга с мен. Тя самата твърди, че аз съм била дресирано дете и тя се е гордеела с това, че няма да я изложа пред хората. :( Но пък според мъжа ми съм била разглезено дете, защото съм разполагала с доста материални благинки за онова време.

а сега де, както каза Jam. :wink: Всичко е въпрос на тълкуване. Кой какъв смисъл влага под понятието послушно дете и разглезено дете?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #91 -: Август 30, 2012, 14:07:43 pm »
Натали, Преслава проговори след 2,5 и все още има думи, които произнася по бебешки
никога, ама повярвай никога не съм им обяснявала животните с мяу,бау, муууу и темподообни
смятам, че подобни звуци биха ги объркали като цяло


Mini, и аз мисля като теб. Просто казвам куче и обяснявам какво прави кучето и така и с останалите животни. Аз също не позволявам и не говоря с него на бебешки.

А сега да ви почерпя с едни от любимите ми бонбони, че днес мъника ми има имен ден. Пожелавам си само да е жив и здрав.


*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #92 -: Август 30, 2012, 14:08:28 pm »
Виталиса го бях забравила, а ми е удобно там. Ще мина, marmotche.

Представях си, че трябва да са заредили "градинските" дрешки вече. След празниците ще видя и в Младост. Благодаря, jam!

Nataly, честит празник!!!
« Последна редакция: Август 30, 2012, 14:10:44 pm от midge »
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #93 -: Август 30, 2012, 14:17:39 pm »
Честит празник на всички малки и големи Алексанровци и Александри! Да са жеви и здрави и много щастливи!
Nataly, честит празник!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #94 -: Август 30, 2012, 14:42:53 pm »
ох, вижте тази история - http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1525526

горките дечица, сърцето ми се къса и се чудя как е възможно да се стигне до там?!
късмет са извадили, все пак...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #95 -: Август 30, 2012, 14:52:30 pm »
Правилата на форума не ми позволяват да изкажа чувствата си като чета подобни статии.

*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #96 -: Август 30, 2012, 15:07:11 pm »
Откак прочетох за първи път тази история, ми е ужасно мъчно :( Да не говорим, че всеки път, когато видя/чуя за детенце в беда - било то болно, малтретирано или изобщо застигнато от каквото и да е зло - сърцето ми се къса, очите ми се пълнят и с дни не мога да се оттърся...Много тежко ги преживявам тези неща и все се измъчвам, че няма как да помогна на всички, колкото и да ми се иска да можех. Затова по едно време се бях зарекла да не чета такива новини дори...но как да стане, като такива нещастия са ни пред очите всеки ден :?
За тези дечица бях потресена да прочета, а сега от тази статия виждам и колко смели са били горкичките - да живеят като зверчета в гората, (колкото и да ги е било страх), да търсят храна, да ядат корени, за да оцелеят...
Дано поне оттук нататък им провърви!
« Последна редакция: Август 30, 2012, 15:09:15 pm от Counterfeit »


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #97 -: Август 30, 2012, 15:14:12 pm »
... Да не говорим, че всеки път, когато видя/чуя за детенце в беда - било то болно, малтретирано или изобщо застигнато от каквото и да е зло - сърцето ми се къса, очите ми се пълнят и с дни не мога да се оттърся...Много тежко ги преживявам тези неща и все се измъчвам, че няма как да помогна на всички, колкото и да ми се иска да можех. ...

това все едно аз съм го писала, понякога чак физическа болка изпитвам като прочета нещо подобно или видя дете в беда :(
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #98 -: Август 30, 2012, 15:20:37 pm »
Децата нямат право да страдат така!!! Натъжавам се, ядосвам се, че не съм всесилна и не мога да помогна. Жалостива съм и към всичко живо, просто не мога да повярвам, че има толкова жестоки хора, а държавата допуска такива изверги да малтретират деца... нямам какво повече да добавя :(
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #99 -: Август 30, 2012, 16:04:49 pm »
Привет на всички!
Имам един такъв въпрос - знам, че е индивидуално, но все пак......
Кога мъниците ви отказват да спят на обяд?
Защо питам? Ами защото нашия дивак от известно време много трудно и късно заспива - чак към 15,30-17ч. Може би мен не ме устройва това време, но като заспи - може да спи и 3 и 4 часа. Налага се да го будя към 18,30-19ч, защото пък после вечерта не ми се мисли - ще заспи след 12ч и така ни се измества много графика.
Сестра ми ми каза, че идвало време, в което отказват да спят на обяд. Добре, но не сме ли малки?!?!?! Няма две годинки още. А и не би издържал до към 21ч поне, ако не дремне поне 1,5ч.
Може би е период - предполагам, но все пак ...... доста дни сме така. А и ни мъчи един кучешки зъб, който от известно време иска да излиза, но не се е видял още. Та може и от това да е. Разсъждавам си просто.
Та ще се радвам да споделите.
А, сутрин става след 8ч до към 9ч. Нормално около 8,30ч.

Ох, май съм егоист. Детето ми вероятно е ", сова", каквато съм и аз по принцип, но тати ни е на едни никакви смени и става в 4ч, та ми се иска по-раничко /поне 22,30-23ч да го приспивам дребния, та и тати да има време да спи  :wink:, че иначе е купон  :lol:

Честито на всички с името Александър и производните! Да са живи и здрави!

По въпроса за възпитанието - всички сме различни и имаме различни начини и подходи към децата. Нашето Злато например, от скарване не разбира, от шамар по дупето пък - хич! Трябват обяснения с нисък тон и доводи - защо това не трябва да се прави. Иначе рискувам да дойдат социалните  :oops: Такъв рев пада, че...... Думичката "НЕ", самостоятелно изказана, го вбесява просто!

И извинявам се дългия пост  :oops: