0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« -: Август 27, 2012, 09:33:31 am »
Е и аз един път да започна темата. Таман се разчетох в старата и установих, че седмицата е минала. Та като сте се разговорили за възпитание, да си кажа и аз какво мисля. Много неща ме възмущават и с много неща не съм съгласна, но освен ако не ме касае мен директно, не бих казала нищо на непознат. Аз самата много мразя непознати да ми дават загрижени съвети или да ми се възмущават. Не че роднини обичам, де :-). А кукувици има всякакви. В градината където е дъщеря ми, нееднократно се опулвам какви родители има, на които не им пука въобще. Шефката ми каза, че имало хора, които като си записвали децата дори не искали да влезнат да видят помещението, трябвало им място някой да го гледа и друго не ги интересува.

дианка, аз не вижам какво му е по-добрето на това да му плеснеш два шамара.   Аз поне не знам един човек, който да е научил нещо от бой освен да се пази да не го хванат техните. А този разговор, който ги е разревал германчетата, вероятно много повече ще ги научи. Поне така мисля аз, макар че не знам за какво точно става дума в случя, но преполагам, не става дума за психически тормоз ( иначе си връщам думите назад :-) )

Та по тоя повод да си кажа какво мисля. Не че не ми е идвало и не че не съм пляскала Ивана ( по ръчичката обаче, а и тя беше малка за разговори), но се ядосвам на себе си че съм го допуснала.Това е израз на моето безсилие. Сега я пляскам само ако удари Андреа,  по начина по който я е ударила, че да види какво е, не с яд или нещо подобно. Андреа един път я плеснах, по устата, когато ухапа Ивана, но не силно, а рязко, за  да се стресне, защото не мога а я оставя да хапе, а е малка за обяснения. Но определено не мисля, че ще го правя до толкова, че да са достатъчно големи, че да го помнят. Тогава вече си мисля, че други подходи ще са по-удачни.
« Последна редакция: Август 27, 2012, 09:39:53 am от Bobbie »


  
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #1 -: Август 27, 2012, 10:44:47 am »
Много е сложно, дам то ако беше просто може би щяхме да си раждаме по 5-6 деца :lol:
Аз не бия, пляскала съм по дупе или ръчичка сигурно не повече от 5 пъти двете, но както казва боби не със злоба, а леко и рязко уж, за да разберат. По принцип обяснявам, говоря, дори като набера нямам спирачка и казвам неща които направо си клонят към психически тормоз, което си го знам че не е правилно, но и моите нерви не издържат понякога :(
Пресен пример от петък, в нашата градинка дойде една майка с три дечица, едното в количка, другите две момиченце и момченце долу горе на по 5-6 г., цигани бяха, но възпитани, децата не правеха проблеми, напротив играеха си много добре, дори Деси се заигра с едното. Но, за какво го разказвам. Едното детенце беше дори босичко, другото с някакви обувчици, абе видимо много зле хората. Вечерта преди лягане след като на моите принцеси в буквалния смисъл сме им изслогували всичко с баща им, тя направи някакъв коментар, дори не си спомням, но беше нахално. Лелееее като ми падна пердето и какви ги наговорих, да си спомни дечицата от градинката които може и гладнички да са си легнали и нямат дрешки, нямат книжки, играчки и прочие, абе ужас ви казвам, чак на мен ми се дорева като се слушах. И тая мити Деса като се разрева едно жално, половин час не можа да спре. Реве и вика - не мога да спра, много ми е мъчно.... та чак на мен ми стана де. Но все се надявам да е имало някакъв резултат от цялата тази драма, и то по-голям ако й бях плеснала два шамара за нахалното държание или да отмина коментара й, за да не разстройвам детето, видиш ли. :x
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #2 -: Август 27, 2012, 11:14:51 am »
Успешна седмица и от нас!
Толкова е сложен въпроса с удрянето :? И на мен на моменти ми идва да го ударя моя, въздържам се, обяснявам до посиняване, но ефект няма :( Ако е решил да направи нещо, ще го направи. Тази сутрин, докато му приготвям закуската вадя и чистите съдове от съдомиялната. Той видя черпак и реши, че го иска. Дадох го, но в този момент ми звъни тел и в момента, в който вдигам моя юнак със засилка ме халоса по ръката с черпака. Посини ми пръста :( Пляснах го по дупето - никаква реакция, но като му заявих, че мама я боли и му се сърди, рев та рев. А това с удрянето много ме притеснява, защото от известно време постоянно посяга да удря. Забелязах, че посяга на по-малки деца. Казвам веднъж, втори път и при третия си тръгваме, но това нещо много ме притеснява :( Период ли или аз нещо бъркам в подхода си към него, но на моменти се чувствам адски безсилна :( Съвети приемам всякакви!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #3 -: Август 27, 2012, 11:50:47 am »
Здравейте и прохладна седмица на всички! :D
По темата: ние със съпругът ми сме единодушни, че първите 7 годин изпуснат ли се, после нищо не може да ги навакса. Та в този ред на мисли правим всичко което е по силите ни за момента, за да не допускаме да ни "ходи по главата" малкия. Предимно се говори и обяснява и забелязвам, че когато му обясня защо не може дадено нещо има по-добър ефект отколкото ако му кажа, че не може защото аз така казвам и точка. Разбира се в моментите когато си го търси - си го получава. Наказваме го да стои сам в другата стая (като държиме вратата). За 2 минути рев после му държи 1 седмица като му кажа, че ако продължава да се лигави отива наказан. Не крия и не се срамувам, че съм го пляскала. Определено е било рядко и не мисля, че не ме е разбрал защо е изял боя. Моето лично мнение е, че днешните тенденции за прекалена протекция на правата на детето дават обратен ефект т.е. в един момент детето изземва функциите на родителите и започва да "командва парада". Родителят си е родител и децата никога не трябва да забравят това. Това разбира се пак казвам е мое лично мнение, с което нито искам да ангажирам някой, нито пък бих искала да предизвикам някой да ме убеждава колко не съм права. Много здраве за всички дечица и техните родители! Успешна седмица! :D
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #4 -: Август 27, 2012, 12:01:26 pm »
Здрава и успешна седмица!
По-въпроса с удрянето-удрям по дупето.На моменти просто няма начин.Говоря,говоря докато пенясам и ефект никакъв.Като плесна и се скарам се кротва за определено време :)

Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #5 -: Август 27, 2012, 12:11:34 pm »
Аз съм си поставила амбициозната идея моето дете да не е като никое друго, което наблюдавам на улицата, по площадките, в магазина, в ресторанта и прочие. Полудявам като видя невъзпитано дете, тръшкащо се, тропащо с крак, как тича между сурвитьорките, как се търкаля по земята, как пищи инатски, направо козината ми настръхва! Повече яд изпитвам към коконата, която изобщо не му обръща грам внимание. Много отдалече си личи, кои деца са желани, чакани, искани и кои са се получили по погрешка или в неподходяща за родителите възраст. На някои хора просто не им се занимава с децата, самите те още са в някаква детска възраст или просто им липсват първите седем години. Ужасно.. И чакат от тия мъници да стане нещо, ми как да стане, то от родителите нищо не става.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #6 -: Август 27, 2012, 12:22:47 pm »
вижте тези снимки:
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2193986/The-real-life-Mowgli-Schoolboy-Matteo-Walch-forms-special-relationship-colony-alpine-marmots.html

много красива история и много красиви снимки за приятелството между момченце и мармоти
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #7 -: Август 27, 2012, 12:52:56 pm »
Аз съм си поставила амбициозната идея моето дете да не е като никое друго, което наблюдавам на улицата, по площадките, в магазина, в ресторанта и прочие. Полудявам като видя невъзпитано дете, тръшкащо се, тропащо с крак, как тича между сурвитьорките, как се търкаля по земята, как пищи инатски, направо козината ми настръхва! Повече яд изпитвам към коконата, която изобщо не му обръща грам внимание. Много отдалече си личи, кои деца са желани, чакани, искани и кои са се получили по погрешка или в неподходяща за родителите възраст. На някои хора просто не им се занимава с децата, самите те още са в някаква детска възраст или просто им липсват първите седем години. Ужасно.. И чакат от тия мъници да стане нещо, ми как да стане, то от родителите нищо не става.

Хахахаха! И аз така си мислех преди. Но сега моите като минават през този период друга песен пея. За тръшкането, пищенето... Това е съвсем нормално и всички деца минават през този период. Между другото, за да не се тръшка много се действа точно така-не се обръща никакво внимание и се игнорира напълно. Колкото повече обръщаш внимание, толкова повече започва да квичи и да "опипва почвата" до къде ще ти стигнат нервите.. Твоето детенце е твърде малко, но след половин година ще си пишем отново.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #8 -: Август 27, 2012, 12:54:50 pm »
всички сме минали през тая амбициозна идея :)

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #9 -: Август 27, 2012, 13:08:22 pm »
Аз дочитам тази книга и съм много доволна от нея: http://e-vestnik.bg/1490!!!

Вече приложихме на практика съветите за приучването към спане в собственото легло и наистина действат!!! Снощи за първи път от 5 години цяла нощ си спах на спокойствие в леглото. Дано да продължи така и занапред!!!
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #10 -: Август 27, 2012, 13:11:19 pm »
всички сме минали през тая амбициозна идея :)


Мдааа....
Трябва обаче да не се поддадеш дори и една секунда - контрол и приказване. Засега успявам, дано и занапред да е така.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #11 -: Август 27, 2012, 13:57:31 pm »
Аз съм си поставила амбициозната идея моето дете да не е като никое друго, което наблюдавам на улицата, по площадките, в магазина, в ресторанта и прочие. Полудявам като видя невъзпитано дете, тръшкащо се, тропащо с крак, как тича между сурвитьорките, как се търкаля по земята, как пищи инатски, направо козината ми настръхва! Повече яд изпитвам към коконата, която изобщо не му обръща грам внимание. Много отдалече си личи, кои деца са желани, чакани, искани и кои са се получили по погрешка или в неподходяща за родителите възраст. На някои хора просто не им се занимава с децата, самите те още са в някаква детска възраст или просто им липсват първите седем години. Ужасно.. И чакат от тия мъници да стане нещо, ми как да стане, то от родителите нищо не става.

Хахахаха! И аз така си мислех преди. Но сега моите като минават през този период друга песен пея. За тръшкането, пищенето... Това е съвсем нормално и всички деца минават през този период. Между другото, за да не се тръшка много се действа точно така-не се обръща никакво внимание и се игнорира напълно. Колкото повече обръщаш внимание, толкова повече започва да квичи и да "опипва почвата" до къде ще ти стигнат нервите.. Твоето детенце е твърде малко, но след половин година ще си пишем отново.

Успешна седмица на всички. :D

И мен ме напуши на смях като прочетох коментара на Мишлето, защото и аз си казвах - Моето дете НИКОГА няма да допусна да се държи така. :? :x Ама ела ни виж сега всеки ден в Заимов са циркове, тръшканици, опити да ме удари и т.н. Вкъщи се справям много по-лесно както е написала Туто оставям го без да обръщам никакво внимание и всичко приключва за две минути. Но навън не мога да го оставя да се търкаля по земята и обикновено го вдигам и го наказвам в количката да не играе с децата, пак всичко приключва за две минути като разбере, че ще стои вързан, но не съм сигурна, че подхода ми е правилен, защото след 30мин следва същата картинка.
И вярвай ми Мишле моето дете е чакано 9години и бих направила всичко за да го възпитам по най-добрия начин, но ето че не ми се получава и ако ме видиш от страни и за мен ще си помислиш как не полагам никакви усилия сигурно. :wink: А само допреди 3-4 месеца имах най-доброто и послушно дете на света. :D
Относно плесването...ами за жалост си го позволявам( и после ми иде да си отрежа ръката, но има моменти, в които не ми издържат нервите), но ми прави впечатление, че той започна да удря децата :(, което смятам, че е заради това, че съм го подплясвала аз и сега се чувствам още по-зле, а да не ви казвам съвестта ми какво ме прави относно това аз колко "добър" родител съм на толкова чаканото ми дете. :(
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #12 -: Август 27, 2012, 14:20:20 pm »
Всички сме имали подобни амбициозни идеи :) Аз издържах до миналата зима, когато писах за най-голямото тръшкане на света, продължило 30 мин. Понякога игнора е много по-действащ при тръшкания, дори и навън :lol:
[/url][/url]
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #13 -: Август 27, 2012, 14:32:07 pm »
Много родители проявяват твърдост и с помощта на силата не допускат децата им да проявяват своеволия и капризи. Ако се изкушите да постъпите така запомнете, че това ваше поведение помага на Вас, за да имате спокойствие вкъщи, но вреди силно на детето ви. Помислете кое е по-важното – да имате примерно и послушно двегодишно дете или да стиснете зъби и философски да приемете неприемливото поведение за една година, но пък да имате син или дъщеря след време, който умее да прави избор и да отстоява решенията си, който е наясно със себе си и с това какво иска от живота?

Цитат от тук: http://babysling-bg.com/2011/04/11/%D0%B1%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D1%83%D0%B1%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B5%D1%82-%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82-1/#.UDtPoHJKSdY
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #14 -: Август 27, 2012, 14:32:58 pm »
Мими26, както винаги е права  8), поддадеш ли се един път и край. Затова като ги заплашвате, че ако правят еди какво си ще се приберете и не го направите, децата ще си знаят, че е само заплаха, но не се изпълнява и си правят каквото искат.

Мими, ти цяла книга за възпитание вземи напиши! Идва ти от вътре!  :) На мен супер ми допада начина на възпитание на твоите мадежи. Последното от което се впечатих е как и защо не се четат приказки преди лягане. Отвори твоя тема за възпитанието, ние ще задаваме въпроси, а ти ще ни съветваш-съвсем сериозно. Не знам каква си по професия, но определено ставаш за детски психолог!






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #15 -: Август 27, 2012, 15:22:14 pm »
Последното от което се впечатих е как и защо не се четат приказки преди лягане.

а, това съм го пропуснала! може ли разяснение?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #16 -: Август 27, 2012, 15:24:49 pm »
Хахха, Смарайди, направо ме развесели  :lol:
По-добре да не пиша книга, че от "защита на децата" да не ме погнат за прекалена строгост  :lol:  Шегувам се естествено  :lol:
Много ти благодаря за мнението, но и аз си имам трески за дялане. Незнам колко е правилен подхода ми, но за момента смея да кажа, че имам послушни деца т.е. слушат ме, уважителни са и внимателни към другите. Сбутвали са се от време на време с други деца в градината, но то е когато е трябвало да се защитят - примерно Валери съборил Криси, ама Дани отишъл и той го съборил, защото закачал братчето му  :lol: а тоз Валери е най-големия хайванин в групата, но явно вече го е страх от численото превъзходство и слушал  :lol:
А както има една приказка за това дали действам правилно "плодовете ще ги берем наесен". Като пораснат или ще стане хора от тях, или аз ще ям бой на дърти години  :lol: (пупу, да не чуе дявола)
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #17 -: Август 27, 2012, 15:33:43 pm »
Хахахахах, не ме отчайвайте сега  :lol: :lol: Не съм искала да обидя никого с тезата си за искани и неискани деца, нека не се възприема в контекстта на нашия форум. Говоря принципно и от гледна точка на наблюденията, които имам върху свои познати най-вече - колко й е дотегнало на една майка, на която просто й се е паднало да има дете, ама на нея не й е сега момента и какви усилия полага друга, която наистина изпълнява мисията си да направи от това дете човек. Усилия, да, може не винаги да дават резултат, както казвате, но си личи кога с тези деца се "работи". Ще видим де, може пък догодина да разбера, че сте били прави, но на този етап невъзпитани деца + безхаберни майки е картинка, която съществото ми не може да издържа!
А да попитам: как немското дете на тези години разбира какво му се говори, как му се говори тихичко? Нали е все дете на 2-3 години? На плаж като отиде човек, само нашите ганьовци крещят и всички ги слушат. Била съм и в чужбина на плаж, и в Бг, гледам как говорят хората и какви деца има... Наблюдавах едно семейство, с две деца на не повече от 3 години. Едното удари другото по главата с кофичката. Удареното писна, разбира се, бащата стана да го гушне и то се успокои за секунди, а майката започна да шепне нещо на побойника. Какво му каза не зная, беше тихичко, дори не различих езика,  детето се разплака, защото му стана мъчно какво е направило, отиде и гушна братчето си. След малко пак си играеха. А тука какво става "Какво правиш беее? Колко пъти да ти казвам да не го удряш? Виж го как пищи сегааа!Цял ден с тебе ли ще се разправям?" и бой, бой...и още повече викове. Бащата грам внимание не обръща..."Айде ела малко се занимавай и ти с това дете беее, няма ли да се мръднеш, писна ми само аз да се занимавам" и т.н. и т.н.
Отплеснах се малко, но имам чувството, че понякога не е само до дете. Без никой да го приема лично, просто мое мнение, засега ;)

*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #18 -: Август 27, 2012, 15:48:12 pm »
Започвам да се питам къде точно ходите на плаж и по градинки  8O Аз живея в малко по-друга България явно  :wink: Не, че не съм виждала всичко от изброеното, но чак пък ежедневие не ми е. Или прага ми на търпимост е друг, или съм страхотна късметлийка с относително нормални хора наоколо.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #19 -: Август 27, 2012, 15:50:07 pm »
Наблюдавах едно семейство, с две деца на не повече от 3 години. Едното удари другото по главата с кофичката. Удареното писна, разбира се, бащата стана да го гушне и то се успокои за секунди, а майката започна да шепне нещо на побойника. Какво му каза не зная, беше тихичко, дори не различих езика,  детето се разплака, защото му стана мъчно какво е направило, отиде и гушна братчето си. След малко пак си играеха. А тука какво става "Какво правиш беее? Колко пъти да ти казвам да не го удряш? Виж го как пищи сегааа!Цял ден с тебе ли ще се разправям?" и бой, бой...и още повече викове. Бащата грам внимание не обръща..."Айде ела малко се занимавай и ти с това дете беее, няма ли да се мръднеш, писна ми само аз да се занимавам" и т.н. и т.н.
Отплеснах се малко, но имам чувството, че понякога не е само до дете. Без никой да го приема лично, просто мое мнение, засега ;)
Аз установих, че Ивана вече има наченки на разбиране на такова говорене. Казвам и виж сега как плач Андреа, отиди да се извиниш и тя отива да я гушне. Много е смешно и трая точно една минута, до следващото скарване, ама пак е напредък пт преди. Но не си мсили, че не сме минали през тръшкането и золумите и писъците. Нали за да го възпиташ, трябва да стигнете до там. Аз не обръщам внимание вече. Сега от 2-3 седмици Андреа е на вълна тръшкане и ние мъжа ми само я заобикаляме и никакво внимание като се тупне по очи на земята и се разреве. А и тя е по-искрена от Ивана, понеже и сължи има. Ивана реве без сълзи като и няма нищо.Но мисля, че още малко игнориране и ще се научи, че няма ефект.


  
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #20 -: Август 27, 2012, 15:53:08 pm »
или съм страхотна късметлийка с относително нормални хора наоколо.
Вероятно е това.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #21 -: Август 27, 2012, 15:58:43 pm »
Относно възпитанието не ми се влиза в детайли,
щото не ми е ден...искам само да са спокойни, а няма как да е
щото света около нас не е толерантен, и аз не съм спокойна за да вземат добрия
пример, което за мен е от жизнено важно значение...

Искам да съм един от мармотите от историята на Джам...

Един познат мен татко в градинката онзи ден ми вика-
- Ако съм президент ще дам на всяка майка медал за храброст и пенсия до живот...
Много се смяхме, а неговата жена /те имат едно детенце/
- Хич не я жали Миша, тя трето иска  :lol: ...

Здрави да са ни децата, вярвам, че ще успеем да напишем на белия лист "Добър човек"
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #22 -: Август 27, 2012, 16:24:23 pm »
а, Мишле, уточнявай ги тези неща :lol:

Мен много, много, ама много ме дразнят следните реплики:

"Аз с теб ли ще се занимавам само" (мииии, предимно да, като заспи може и да имаш някакво време за теб)

"Аз няма да стоя да те люлям на тъпата люлка половин час" (ми тогава играй с него на пързалката)

"идиотче, кретенче такова ей сега ще видиш боя" защото? Коя е най-идиотската постъпка на едно дете?

"Скъси ми живота, късаш ми нервите, не ща да те виждам повече до края на деня"..сериозно? Ми времето да мислиш така беше преди 3 месец, не насаждай собствени комплекси.

Бой за това, че се е качило на пързалката, пък на мама не й се става да помага, бой за това, че се влачи по земята, бой за това, че е изцапало дрехите.

Я да отвлека малко темата. Как да осигуря максимално заключване на вратите на балкона? Ники вече стига дръжките с някакви помощни средства и сутринта връщам се аз от кухнята и вратата на балкона зее, Ники го няма. 2 секунди, половин живот и един писък от моя страна по-късно се появи, гордо мятащ щипки през балкона. Обаче побелях. Искам да ги заключвам с нещо, да не може да ги отключи. Имате ли идея?
[/url][/url]
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #23 -: Август 27, 2012, 16:31:26 pm »
... Успешна, здрава седмица и  :sunshine: ва ако може,
че на море ще ходим от четвъртък...
- щом забравих да бъда вежлива в предния пост на лошо отива работата...

Вени, ние нямаме баркони, но аз се интересувах за прозорците,
ако вратата е PVC дограма има специални райбери към дръжките!



Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #24 -: Август 27, 2012, 16:33:53 pm »
Чувала съм, че фирмите за изработка и монтаж на дограма предлагат някакъв вид "заключалки". Не съм ги виждала, но са ми казвали, че не са скъпи и са лесни за монтиране.
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #25 -: Август 27, 2012, 16:37:26 pm »
Вени, ние бяхме сложили подобни на тези резенца на по-високо отвътре и отвън на вратите на терасите:
http://jelezaria.maslaigresi.com/reze-zlatisto.html
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #26 -: Август 27, 2012, 16:38:06 pm »
Хубава седмица и здраве за всички!

Вени, ако сте с PVC дограма може да се сложи допълнително заключване. Обади се на някоя фирма и питай :wink:
Ако сте с дървена дограма райбер на високо ще свърши работа :D

За възпитанието ми е рано да говоря какво прилагам и какво ще прилагам. Надявам се да отгледам и възпитам стойностен човек, пък да видим...



Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #27 -: Август 27, 2012, 16:54:31 pm »
Благодаря за отговорите :D

Всъщност, след като написах горните реплики, които чувам и ме дразнят, се замислих, че може би боят наистина ще да възпитава, защото в горните примери може би липсва възпитанието в уважението на чувствата на другите, емпатия и начин на комуникация с по-слабите.
[/url][/url]
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #28 -: Август 27, 2012, 17:05:43 pm »
За ПВЦ дограма си има дръжки със заключалка. В стаята на Боби сложихме такава, а сега ще сменя и тази в хола.
Заключалката позволява вратата да е отворена на горно положение и да е заключена в същото време.

Чета темата, която сте подхванали, пиша и трия. Нека всеки възпитава детето/децата си както иска. Споделяла съм и преди - щом не ми отърва държание или отношение на някоя площадка просто си намирам друга  :D
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #29 -: Август 27, 2012, 17:37:56 pm »
к(Р)оки !  :balk_21: Така мисля и аз. :)
Сложно е така отстрани да се прецени. Възпитанието не се случва мигновено, а е процес и продължава горе долу през целия живот, независимо, че основите се полагат първите години. Всяко дете има периоди, различни периоди, всяко дете е различно. Как става в Германия не знам, както и не знам дали всички германски деца са така. Това и на мъжа ми брат му каза - много са палави и много викат твоите деца, германчетата си седят кротко и си играят и като им кажеш да си лягат - отиват сами в леглото. Естествено живот и здраве и той да има кротки деца като германчетата, защото иначе бързо ще си промени мнението. Ето - моят пример е две деца, брат и сестра, родени заедно, възпитавани от едни и същи родители, по едно и също време - коренна разлика в темперамент, поведение и възприемчивост. И точно това ме навежда на мисълта, че едни съвети за едно дете и едно семейство понякога са неприложими напълно за друго. Едни и същи резултати понякога налагат в пъти повече усилия и съвсем различни методи от страна на родителите за едни деца спрямо други. Разбира се, ако някое дете удря или извършва действия, които са опасни за него или за децата наоколо и родителят не реагира по никакъв начи, това е съвсем друга тема и тук две мнения не трябва да има.
« Последна редакция: Август 27, 2012, 17:58:42 pm от cygnus »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #30 -: Август 27, 2012, 19:10:09 pm »
И точно това ме навежда на мисълта, че едни съвети за едно дете и едно семейство понякога са неприложими напълно за друго. Едни и същи резултати понякога налагат в пъти повече усилия и съвсем различни методи от страна на родителите за едни деца спрямо други.
И аз мисля като теб.
 Аз затова не обичам като каже някой, че нищо не зависело от него, било си характер. Викат ти, ето две деца имам,еднакво съм ги гледала, а едното учен, другото крадец ( примерно). Ми това ти е проблема, че еднакво си ги гледала при положение, че имат различни характери. При едното едно действа, при другото друго, защо еднакво да ги гледаш, нали крайният резултат е важен, не средствата. Характера не трябва да променяш и да се опитваш да пречупваш( това е друго, което не харесвам като кажат - еди как си щяла да му пречупи харектера -представям си казарма), но основни ценности трябва да съзаеш независимо от него. Един човек е по-емоционален, друг по-непукист, но и двамата трябва да се научат да не лъжат и крадат примерно,независимо от харектера си.  А че няма да научиш някой да обича спорта, ако го влече музиката, това е друго. Важното е да се оправят и да са пълноценни същества по тяхен си начин. Поне така си разсъжавам аз


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #31 -: Август 27, 2012, 20:22:25 pm »
Боби, аз мисля, че Сигнус имаше предвид нещо по-друго...

Става дума за следното - един родител, ако случи на кротко детенце, може да се почувства като шампион в педагогическия спорт и с лекота да поучава другите как да възпитават деца и да си мисли, че някои други деца са непослушни, само защото не са ги възпитали добре.
Друг родител, може да е също така старателен и последователен във възпитанието, но да пожъне по-различен резултат или да го постигне много по-трудно, защото детето му е с друг темперамент и характер.

(и в двата случая говорим за деца, все още - не за възрастни и крайния резултат у тях от изграждането на ценностна система)

Та в случая на Сигнус имаме точно това - две деца с тотално различен нрав и темперамент, възпитавани еднакво усърдно (не казвам с напълно еднакви методи, защото е ясно, че това не работи) и последователно. Едното се води лесно и безпроблемно, другото ... айде да не давам точно аз квалификациите, ама не е никак леко с него. Едва ли проблемът се крие в това, че майката няма амбиции да възпита добре децата си, нали?

Примерът се дава, за да покаже, че нещата не са толкова прости. Ама това се научава по-късно, а някои въобще не го научават.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #32 -: Август 27, 2012, 21:18:07 pm »
jam, относно книжките Мими беше написала, че не им чете на нейните деца книжки на заспиване, защото книжки се четат само докато е светло, за да не ни болят очите. А също и не се разказват, за да знаят, че приказките се четат от книги и така да се заобичат книгите.  :)






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #33 -: Август 27, 2012, 21:25:29 pm »
jam, относно книжките Мими беше написала, че не им чете на нейните деца книжки на заспиване, защото книжки се четат само докато е светло, за да не ни болят очите. А също и не се разказват, за да знаят, че приказките се четат от книги и така да се заобичат книгите.  :)

аха, ясно. доста екзотична теория... :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #34 -: Август 27, 2012, 21:52:34 pm »
Аз пък не чета, понеже не искам да ги приспивам с каквото и да е. Казвам лека нощ, цунки-гунки и слагам в леглото будни.

То аз ввсе още въобще не успявам да прочета и една приказка, понеже още не издържа да слуша историята. Само ми носи следваща и следваша и не слуша до края. Впечатлява се от егати нещата - вчера се впечатли от вратата, на която почукал вълкът на седемте козленца и всеки път ми я показваше тази врата :-). На вълка я впечaтли само носа, а това че изял козленцата се оказа много смешно :-).

jam, не съм разбрала. Така е разбира се, моите вете са пример, макар и още малки. Ивана винаги е била много по-трудна, а Андреа поне за сега е сравнително кротичка. 
« Последна редакция: Август 27, 2012, 22:53:31 pm от Bobbie »


  
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #35 -: Август 27, 2012, 22:28:14 pm »
Аз баткото се опитвах да го приспивам с приказки- четях, разказвах... Резултатът от това ми старание беше, че изобщо не заспиваше до 23 часа, а беше на около 1 г. Като свършех едната приказка започваше да квичи да разказвам следващата и така до безкрай. Сега не се лъжа вече да разказвам приказки.. То през носа ми излизаха-2 часа да се чудя какво да разказвам.. Странното е, че отначина ми на говорене би трябвало да заспи бързо, но нещо не се получаваше :lol:.
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #36 -: Август 27, 2012, 22:32:02 pm »
Аз съм си поставила амбициозната идея моето дете да не е като никое друго, което наблюдавам на улицата, по площадките, в магазина, в ресторанта и прочие. Полудявам като видя невъзпитано дете, тръшкащо се, тропащо с крак, как тича между сурвитьорките, как се търкаля по земята, как пищи инатски, направо козината ми настръхва! Повече яд изпитвам към коконата, която изобщо не му обръща грам внимание. Много отдалече си личи, кои деца са желани, чакани, искани и кои са се получили по погрешка или в неподходяща за родителите възраст. На някои хора просто не им се занимава с децата, самите те още са в някаква детска възраст или просто им липсват първите седем години. Ужасно.. И чакат от тия мъници да стане нещо, ми как да стане, то от родителите нищо не става.


Мишле, Мишле, много си далече от истината мила. Дано имаш късмета, детето ти да не попадне в групата с тежък бебешки пубертет.
Нека наближи 2 години, живот и здраве, пак ще си говорим

Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #37 -: Август 27, 2012, 23:52:41 pm »
Немските деца, не са по различни от българските, и те пищят, квичат и се тръшкат. Засипват с пясък. Има такива, които удрят и блъскат другите деца. Това е напълно нормално. /моя син апропо започна да посяга още на 5 месечана възраст, а  беше иначе изключително спокойно и кротко бебе/. Свидетел съм ежедневно. Родителите им обаче реагират много спокойно и търпеливо /повечето, защото съм виждала и излезли извън нерви, едвам сдъжащи се, но много рядко/
И търпеливо, и по хиляди пъти обясняват едно и също. Не съм виждала никога, никъде, немци да бият децата си, по никакъв начин. Тук междудругото може и да те арестуват за подобна проява или да ти приберат детето социалните.

Абсолютно съм съгласна с мненията на Сигнус и Джам, това е и моето виждане. Това доказват и моите две деца.

Дианка, интересно ми стана, къде прекарвате времето си с децата, след като не ги водиш на детски площадки. В къщи, не излизате, по улиците....

И въпреки всичко, което разказвате, все си мисля, че площадките на тази ранна детска възраст са най-доброто за децата /не виждам по добра алтернатива/. И  някой елемент дразнител не е чак такава трагедия. Дете е все пак, ако неговия родител не може и не желае вие можете да се справите и да си опзвате децата.

*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #38 -: Август 28, 2012, 00:08:38 am »
Аз пак се включвам с "дърто" закъснение, ама...гости през уикенда, карнавали и панаири - това е то "живот на село"  :lol:

Мишле, когато моето хлапе беше на 3 месеца, седим компания "зачатски" мами на едно кафене, приспали сме бебетата /те са на почти една и съща възраст/ и доволно пием кой каквото обича. В това време по улицата минава друга майка, чието детенце на около годинка се дере в количката, амааааа - умрял ще събуди. Едно от момичетата на масата тогава каза: "Ееее ми тази майка сега как го оставя така, ами не може ли да го гушне, да направи нещо, то гледай как се дере..." Казах едно: "Абе всяка майка си знае детето", мислех го тогава, мисля го и сега. По онова време - всички имахме твоята сегашна амбиция ;) Та мамата, която тогава пусна този коментар и се радваше на спяща и ядяща госпожица, скоро сама ми припомни случката и ми каза: "Бреййй права беше, как не съм знаела какво говоря". Сега нейната госпожица е трудна на спане и инат на всичко. На всички от компанията децата ни се развиват различно, имат различен темперамент, това което работи при едно не работи при друго, но смея да кажа, че всички се справяме добре с възпитанието. Та, първо - няма страшно, ако имаш желание да си въпиташ добре детето - значи ще успееш и второ - не съди друг родител, ако "не си му в обувките". Човек с човек не си прилича, а децата също са хора.  :D

Натали, Алекс не посяга защото ти си го плеснала през ръцете някой път, или по памперса. Посяга, защото на него му посягат. Нашите деца са на съвсем еднаква възраст и последното го твърдя със 100% убеденост - не в твоето поведение към него е причината за този вид "агресия". Просто сега им е времето за тази фазичка ;) Не приемам боя като възпитателно средство, мен родителите ми не са ме удряли никога /не и в съзнателния ми живот/. Пляскала съм и пляскам дори рядко по памперс и по ръчичка, разбира се повече като жест отколкото да причиня болка, когато с обяснения не става. А не става, защото детето е малко. На тази възраст - той схваща доста малък набор от думи, които вързва смислово, че да има файда от пространни обяснения и пенене, защо нещо не може и не трябва. Поне 30 пъти казах НЕ, казах "хапе" по отношение на нагрятата фурна и всеки път реакцията беше хилене и пореден опит да я отвори и да си лепне ръката на нагрятата тава. За него това беше игра и начин да ми привлича вниманието. Нормална реакция. Като се заредих до печката и при три поредни опита да пипа го плеснах по ръката и изръмжах НЕ, пусна едни тетрални сълзи за няма и 20 сек. и се захвана с други, по-безопасни дейсности, за което веднага го поощрих. Изобщо не считам, че му увреждам психиката и упражнявам насилие при гореописания случай и определено съм на мнение, че всички така модерни книги, лекции и пр. за възпитание на деца имат И вредна страна. Карат съвестните родители да се съмняват в собствената си преценка, усет за дадена ситуация и им насаждат излишно чувство за вина в някои случаи.
Ако някога ударя Дани, защото просто ме е домързяло да обяснявам нещо, въпреки че вече може да го разбере, или защото съм си изпуснала нервите - да, ще се чувствам виновна. На този етап - никак не ме гони чувство за вина, че съм го плеснала понеже много искал да полива с маркуча един контакт /и такъв случай имах/.
За плуването... Ходи си ти с Алекс на басейн, аз така правя с Дани. На 18км. от село се намира разкошен аквапарк /Овощник/, с минерални басейни, даже има и такъв с изкуствени вълни. Слагам му само едни надуваеми ръкавели и се мъкнем навсякъде освен в бебешкия. :lol: Като е в басейна - само с длан му крепя гръдния кош и за няма половин час се научи да вдига главата, да не гълта вода и да прави движения с ръце и крака. При бебетата няма страх от удавяне, сега е момента да си свикне с водата и да придобие елементарни умения да се позиционира в нея /с твоя помощ/. Дори и ти да не можеш да плуваш - няма значение, ти си там само за съпорт на детето ;)

И за да звърша подобаващо поредния чаршаф /че не се знае кога пак ще има време/  :lol:, ще споделя едно лично наблюдение относно невъзпитаните деца, с които се сблъсквам все едно къде. Независимо, че родителите им са различни във всякакъв смисъл, в отношението към децата им съм забелязала едно общо нещо. Непоследователност. В смисъл, за едно и също нещо НЕ, невинаги е НЕ. За мен това е грешка, която обърква и самото дете. Мама не дава еди какво си, ама ако се затръшкам и досаждам достатъчно - ще даде. И то така става накрая. Типичен случай е съседското момиченце, за което вече ви разказах. За едно и също нещо, понякога мама казва НЕ, обяснява, разяснява, не дава и толкова. Два часа по-късно, с малко писък и тръшкане, същото нещо вече може, понеже мама е уморена и нервна и иска спокойствие. Разбирам я, защото и аз съм на същия хал, ама моето НЕ е винаги НЕ, което в крайна сметка пести и моите нерви и на околните и е добре за самото дете. Мое мнение естествено.

Не толерирам агресията у Дани, все още не се е случвало да посегне първи, но вече ако посяга като самоотбрана - не му се меся /в случай, че няма реална опасност да нарани сериозно другото дете/. Ами не става така - моето да яде бой и то от деца на 4-5, а за "гарнитура" аз да му се карам, че се защитило.  :? Ако пръв посегне - няма да се колебая, но щом пък някой има кураж да му налита - моля. Той г-н Водолея както е мил и лъчезарен - така "обръща лейката". :lol: За седмица г-ца съседката рязко спря да го бута и бие. Не разбирали тееее...

Хубава седмица, здрава и хладна.

П.П. За другата моля да ме извините, но си пожелавам слънце, че ще водя звяра на море. ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #39 -: Август 28, 2012, 08:24:19 am »
Албена, аз пак ще се поентя сигурно, но също не си водя децата на площадки, ужасена съм от това, което виждам там
водя ги по паркове и полянки, понякога си постиламе одеало, друг път просто си търчат наоколо и това им стига :)
не пропускаме ден разходка
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #40 -: Август 28, 2012, 08:47:39 am »
Добро утро и от нас.
Гледам възпитанието обсъждате, то какво ли друго :wink:. Който си мисли, че е лесно, нищо не знае или просто има кротко и възприемчиво дете. Моето мина на два пъти през тръшкането. Ами точно така реагирах - в къщи - пълен игнор, навън - взимам я ако и да се дърпа и реве. Това второто дамо ако е на опасно място, ако е на тротоара примерно я оставях да пореве.
Иначе разказването на приказки, го пробвах за 1 - 2 вечери. Не е вариант при нас. Ами тя се разсънва, прекъсва ме с уточняващи въпроси, коментира .... и така може да откараме 2 часа. Ай мерси. Приказки след баня, докато е на гърнето и после - марш в леглото.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #41 -: Август 28, 2012, 09:47:43 am »
Жбрул, това което описваш не го смятам и аз за бой. Това е вс епак ете на 1 годинка, не разбира от дълги обняснения. Едно е да го удариш, понеже те е ядосал, че не слуша и се полива с вода примерно, а друго е понеже прави нещо опасно. Ако не влагаш отрицателни чувства в това, аз не вижам проблем да се прави при много малки деца,които от друго не разбират. Аз като говоря за боя имам предви наситина бой, не че си го ударила по ръката на една годинка.
 Непоследоваелността е наиситна това, което поддържа децата непослушни. Ако знаят, че няма да се даеш, след време ще спрат с опитите. Ивана от сега вече усеша къде може и къде не и при мъжа ми се тръшка много повече от колкото при мен, понеже той я оставя да го разиграва.

Аз предпочитам да си водя децата на някоя площадка, понеже мисля, че им е полезна социалзиацията с други деца, но тук няма много такива, само в парковете. Ако е само за дижението, то и в задният двор имат люлки и пълним лятото детски басеин, но все пак мисля, че е добре да са и около други хора. 


  
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #42 -: Август 28, 2012, 11:05:16 am »
Покрай темата за възпитанието се сещам за една бгмама, чийто подпис гласи: "Преди имах най-малко четири теории как се гледат деца! Сега имам четири деца и нито една теория!"
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #43 -: Август 28, 2012, 11:36:01 am »
Албенче, Дианка живее в къща и предполагам си играят по двора дребните :) Срещахме се с нея миналото лято и на една много спокойна и затулена полянка в парка. Та те си ходят навън, но не по междублокови градинки.

Аз лично също не искам по градинките. Напрягам се много да гледам и да пазя. Но, нямам избор. След работа имам само 1-2 часа за разходки и водя Ники на най-близката градинка - зад един блок на нашата улица. И там има всякакви деца и хората да малко простовати. Но пък са добри и по-често се радват на малката и играят с нея. Има и 5-6 големи деца, които се мотаят сами (ололо 10 годишни). Вярно чупят люлките и т.н., но пък са много мили с по-малките и си играят с тях. Та общо взето като се запознаеш с тях и си поговорите, свикват с теб и няма проблем.  :wink:

В по-голямата градинка в квартала има доста деца и някои от тях са наистина лоши. На моя позната детето е такъв темерут и толкова лош, а пък е и едър, че като са там, не искам да оставаме изобщо. Тя лично го е научила да ходи при по-малките и им казва "Избирай, или дай кифлата, или ще ядеш бой!". Тази същата персона на морето спукала басейна на едно 2-3 годишно дете, понеже детето ги будело рано сутрин (много тънки били стените на хотела). Потресох се като ми го каза това. Казах и, че много се надявам следващият път да я хване таткото на детето как пука басейна и да я отупа едно хубаво!


Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #44 -: Август 28, 2012, 13:36:36 pm »
с такива тарикатчета,аз бих поискала родителите да ми заплатят басейна (щом е нарочно, както описваш) а за кифлата или боя...утре ще е парите или боя, после "или ми пускаш или те бия".
Малко внимание се обръща на психологическото занемаряване и възпитанието.
[/url][/url]
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #45 -: Август 28, 2012, 14:34:50 pm »
Интересна статия за експеримента на една майка да махне всичките пластмасови играчки на децата си http://www.dailymail.co.uk/femail/article-2194425/What-happened-I-swapped-childrens-toys-beads-cardboard--Answer-minor-miracle--wailing-stopped.html

Любопитно ми е да ви чета. И аз теории за отглеждане и възпитание вече нямам, чета много и се опитвам да съм свестен родител и възпитател на моите деца. Съвети на друг не си позволявам да давам, защото наистина всяко дете си е отделна вселена.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #46 -: Август 28, 2012, 15:18:36 pm »


Натали, Алекс не посяга защото ти си го плеснала през ръцете някой път, или по памперса....

П.П. За другата моля да ме извините, но си пожелавам слънце, че ще водя звяра на море. ;)

Eeee, Жбрулии, беше започнала да ми липсваш. :D
Ох, какво да ти кажа...станаха ми повече годинките и се научих да търся първо вината в себе си, затова си мисля, че защото съм си позволила да отупам памперса няколко пъти или да ударя през ръцете( не със сила разрира се) и той започна да посяга. Не мога да го отдам да това, че е малък и не разбира какво му говоря. Как тогава ме разбира за другите неща? Изпращам го от една стая в друга да ми донесе някаква вещ(като не всеки път това е негова играчка) и рядко е донасял нещо грешно. Когато задавам някакъв прост въпрос ми отговаря с Да или Не. Като го попитам дали има пиш или друго се хваща за памперса или ми отговаря Не, така че съм по-сколонна да вярвам, че аз съм виновна и може би не всеки път са ми устисквали нервите в обясненията и съм го плясвала прибързано. :(
Точно в твоя пост е обяснението за Водолея, колко "бързо обръща лейката" и за жалост е точно така и при дъртите Водолеи. :?
За плуването нямам особено вяра на столичните басейни относно чистота на водата. Тук минерални няма. Ние ходим на един с баща му(Диана се казва), който го поддържат добре, но не разрешат на бебета да влизат в големите басейни, независимо дали е с пояс или с двамата си родители.

А относно междублоковите градинки от които се оплаквате, мислите ли, че в парковете е по различно? Аз всеки ден съм в парк Заимов( живея на 10мин пеша и предпочитам да ходя там отколкото да вися зад блока) и там е такава лудница от народ...ролеристи, велосипедисти и какви ли не още хвърчат като луди навсякъде без да ги интересува, че ще премажат някое дете. Към тази картинка са кучета пуснати да тичат колкото искаш, които хващат топките на децата и побягват на някъде. После собствениците ни ги връщат обикновено спукани :D и само вдигат рамене :?. Има родители простаци(като навсякъде), които не хаят и не правят забележки на децата си. И като сложим цялата тази "мила" картинка само това, че повечето родители не крещят по децата си, не се чуват цветисти псувни и почти не съм виждала да се раздават шамари донякъде прави престоя ни там по-поносим.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #47 -: Август 28, 2012, 15:23:13 pm »

Любопитно ми е да ви чета. И аз теории за отглеждане и възпитание вече нямам, чета много и се опитвам да съм свестен родител и възпитател на моите деца. Съвети на друг не си позволявам да давам, защото наистина всяко дете си е отделна вселена.

:flower: Много, много права е Мама Мармот,
това е и моето виждане!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #48 -: Август 28, 2012, 17:20:21 pm »
Аз съм си поставила амбициозната идея моето дете да не е като никое друго, което наблюдавам на улицата, по площадките, в магазина, в ресторанта и прочие. Полудявам като видя невъзпитано дете, тръшкащо се, тропащо с крак, как тича между сурвитьорките, как се търкаля по земята, как пищи инатски, направо козината ми настръхва! Повече яд изпитвам към коконата, която изобщо не му обръща грам внимание. Много отдалече си личи, кои деца са желани, чакани, искани и кои са се получили по погрешка или в неподходяща за родителите възраст. На някои хора просто не им се занимава с децата, самите те още са в някаква детска възраст или просто им липсват първите седем години. Ужасно.. И чакат от тия мъници да стане нещо, ми как да стане, то от родителите нищо не става.

 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Вени,
казваш най-голямото тръшкане било 30 мин. Аааааа, не! :wink: :lol:
Михаела, когато беше на две, една вечер се тръшкаше в продължение на 40 минути, да и пуснем "Алехандро" на Лейди Гага по телевизора. Добре, баща ѝ пусна песента на компютъра, но не се призна. Тя настояваше да и я пуснем по ТВ. Баща ѝ ми вика, да звъня на Сити ТВ, че да пуснели Алехандро. :lol: :lol:
Един път седна на тротоара пред един магазин и рева в продължение на около двайсет минути. А аз стоях на два метра от нея и клатех количката с брат ѝ, че да го приспя. Хората си минаваха край мен и кой знае какво са си мислели за мен.... :( много важно. :( и аз, когато нямах деца, си мислех така.... :(
« Последна редакция: Август 28, 2012, 17:30:10 pm от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #49 -: Август 28, 2012, 17:27:57 pm »
Интересна статия за експеримента на една майка да махне всичките пластмасови играчки на децата си http://www.dailymail.co.uk/femail/article-2194425/What-happened-I-swapped-childrens-toys-beads-cardboard--Answer-minor-miracle--wailing-stopped.html

всъщност, тя махнала всички фабрично произведени играчки за 1 седмица и забранила гледането на ТВ.

хареса ми най-високо оцененият коментар под статията:

"SHOCK! Hold the front page...woman finds children behave better when she parents them instead of putting them in front of the TV!!! Did they really need to do research to come to this conclusion?!"

ами не е ли така, всъщност? :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #50 -: Август 28, 2012, 20:52:33 pm »
У нас също не се гледа телевизия докато не легнат. Няма какво да ми седят като хипнотизирани пред екрана както съм виждала някои деца на познати. Понякога Ивана вечер гледа дора изследователката за около 15 минути и това е, и то не повече от 1-2 пъти на седмица, когато се сети тя. Повечето пъти не се сеща.


  
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #51 -: Август 28, 2012, 22:32:57 pm »
Ние си гледаме телевизия, но малкият се заглежда само в АЛФ и някакви хамстери преди Уинкс по ТВ7. Иначе ги игнорира и учим животните и думите.
Иначе знае кой е АЛФ и вече разбра, че не е куче. Но научи думата "скапил" (скалпел) и от вчера "чоуап" докато ме врънкаше да излизаме в силен вятър.

Днес свалих някаква игра с животни и какви звуци издават, ама Ники се справя донякъде само. Няма координация с мишката, въпреки, че опитва. А аз съм зле с животинските звуци, особено с пуяк и какво казва.
[/url][/url]
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #52 -: Август 28, 2012, 23:26:28 pm »
е мими тоя път с теорията за четенето на книги изби рибата :lol:
до момента фаворит ми беше "да стоят с вдигнати ръце към стената и да се любуват на рисунките си". Аз никога не съм стояла с вдигнати ръце, с колене върху боб или всякакви такива други измислици, а повярвайте ми, не бях изобщо добро и кротко дете. всъщност нямам спомен дори съм наказвана с например да си отида в стаята... майка ми и баща ми винаги решаваха нещата с разговор, обяснение и прочие, всъщност баща ми е цар на психическия тормоз, с тих, равен глас може да те разплаче :wink:
съвсем не искам да кажа че нечии методи са кофти, не, напротив, щом дават резултат са ок, защото и аз мисля като Дони, всяко дете си е различно, всяко семейство също.
Просто тук се вижда наистина колко сме различни и как със съвсем различни методи постигаме добри резултати, поне за момента де :P
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #53 -: Август 29, 2012, 00:00:53 am »
съвсем не искам да кажа че нечии методи са кофти, не, напротив, щом дават резултат са ок,
Абе седенето на колена на боб каквито и резултати да дава, не ми го хвали ( не че ти го хвалиш де, така е думата :-)).


  
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #55 -: Август 29, 2012, 00:36:17 am »
Боби, мога да ти дам скайп на поне 5 майки, изчели купища книги и статии за гледане и възпитание на деца, които да ти разяснят как "пляс през ръката" на бебе, неспособно на адекватна вербална комуникация с теб си е точно толкова бой, колкото и да вземеш чук за пържоли и да си млатиш детето до смърт. ;) И това са ми го изяснявали пространно, леейки сълзи как не издържали на това и онова и плеснали по памперса едногодишно и аууу драма, аууу психично увреждане и няма убеждаване, че не е така. Изобщо дефиницията на думата "бой" отнесена към деца, особено под 3-годинки е такава мъгла, че всеки си я възприема според...зависи.
Лично аз - също акъл не давам и на никого не се меся. С Дани действам както аз преценя за редно и адекватно и инцидентни плесвания по ръчичка, или памперс - не ги считам за бой, ако ще и сам Господ да дойде да ми обясни обратното. За мен проблем е дори едно леко плесване, като жест само, когато детето е на възраст да се почувства унизено от подобно действие. Но когато е на тази възраст, с много нерви и милиардно обяснение на едно и също нещо - имам опцията да не плесна. Ако ме домързи и ударя - да, тогава не съм права, а съм проявила безсилие. И знам, че дори веднъж да е и това ще ми се случи, защото не съм идеална. Жалко, ама...т'ва е положението.

Натали, както казах - родителите ми не са ме удряли, нямам нито един такъв спомен. Днес обаче питах майка ми, дали когато съм била колкото Дани ме е плясвала в някакви опасни за мен ситуации и ооооо да не повярваш - ДА.  :lol: Та щом на 32г., за първи път ми хрумва да я питам такова нещо и нямам съзнателен спомен да съм удряна/плесвана от родителите си - сама си прави извода колко има защо да се чувстваш виновна. Майка ми каза, че на около 3г. и половина съм проговорила добре и оттам насетне - не е имало случай да не се оправим с обяснения, но преди това е било неизбежно и да ме перне през ръката при пореден опит да бъркам с шиш за плетене в контакта, или да проверя дали ютията е включена лепвайки длан на нея... Та не се кахъри за глупости и ти го казвам аз, дето ако стане 3-а световна - първо "ще потърся вина в себе си".  :lol: Никога не съм проявявала агресия към други деца първа според майка ми, ама и аз рак...не е по-различно от водолей явно. Като ме убола с карфица от мартеница една "съказрменичка" в ДГ - така съм я била, че мама я викала директорката. Ами "неизбежна смоотбрана" му се казва на това.  :lol:

По отношение на това, колко нашите хубавци вече разбират и само с обяснения става всичко... Споделям лично мнение, но по-скоро нашето очарование как вече имаме друго ниво на комуникация с тях - подвежда. И аз от два месеца се разтапям как Дани носи това и онова и сгрява доста неща, ама ако се загледаш - "системата работи" предимно в често случващи се ситуации и относно предмети, които често ползвате у дома и произнасяте наименованието им. Прати Алекс да ти донесе зарядното на видеокамерата, или машината за сок от ябълки и ще се убедиш, че хич не разбира чааак толкова детайлно. Та по тази логика - няма и как да му обясниш защо може да се удави, ако сам влиза в морето, наред с пояснението как диша и какво значи да диша и какво става, ако се нагълта с вода и защо ще спре да диша, ако това се случи...Та засега - работи само НЕ, другото и на 5 ще го схванат трудно /поне моя, защото не мисля, че ще става генийче/. Иначе казано - престани да се самообвиняваш, колкото и дълго да си го чакала това дете - ти си майка като другите /в добрия смисъл/ и той е съвсем нормално дете, минавате си през всички нормални етапи на развитие и комуникация. От това по-хубаво - здраве  :D

Жаси, моя не го кефи телевизията нещо. Жалко за мен :lol: На компютъра не му пускам нищо, че не искам да се учи да лази там. То е неизбежно в някакъв момент, ако самата аз не се откажа да го ползвам, ама гледам да отложа. Песните ги пея аз, ако съм забравила някоя - свалям я когато спи, припомням си я и после пея. С животните съм яко на далавера обаче - кеф ти фитки, кеф ти кокошки, крави, магарета, коне...излизаме от къщата и си ги гледа и слуша в оригинал човека, обаче така им се радва, че преди няколко дни цяло стадо кози хукна да бяга, а тоя дето ги пасе не може да ги събере човека хахаха. Ама благи са хората на село, като е детенце - радват се и угаждат, ако ще да им отваря работа и ядове.

П.П. Наказанията лично аз не ги приемам като възпитателен метод, вероятно защото не са били прилагани спрямо мен. То човек и да не иска, явно копира моделите на поведение и начина по който е бил отгледан. Иначе, добре помня как ми се щеше мама да ме набие и да й мине като се издъня нещо яко, вместо 3 дни да ходи с една разочарована физиономия полагайки всички грижи за мен, ама една такава...огорчена. Еййййй при тези ситуации - никога повече не е имало същата издънка от мен. Психоатака. Много е гадничко, но доста ефективно мисля. При по-големи деца де. До ден днешен ме е страх да чуя от някого, че "е разочарован" от мен, или съм безотговорна. Майка ми така ме работеше - без тон да повиши, да удари, да накже по класическия метод, ама...ей още ми държи влага.  :lol:

НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #56 -: Август 29, 2012, 07:47:19 am »
Жбрул, липсваше ми! :P

На Калина и се карам, тя застава пред мен и с невинен поглед
ме пита -" Защо се кааааш, Мамо!? или "Мамо не сушаш"
-второто със същата интонация като моята, строга!

Има си една майка приятелка в градинката, голяма са любов,
отишла онзи ден и казала "Боби, да се скаааш на Мама, не суша!"
Търпя си аз провал, след провал и това е - "Не сушам!"

Прави бяхте тя все по-добре се справя с говоренето,
социалния живот и децата много помогнаха!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #57 -: Август 29, 2012, 08:24:22 am »
Ами, Стефи, това са си моите методи  - странни  :lol: На боб не съм наказвала и няма да го правя. И да - с вдигнати ръце си гледаха рисунките, защото с тези ръце са написали стените, следващия път ако посегнат ще се сетят (макар че вече няма да посегнат, убедена съм). Сега си подреждат масите, столовете, листите, пастели, моливи и рисуват там.
И за книжките - искат приказка, носят, четем, не разказвам, затова се и радват като им купувам книжки. Вечер не се чете на лампа. Легнат ли в леглото е време за сън, не за приспиване по 2 часа. Аз имам да гладя, да се къпя, да си поговорим и с мъжа ми. Отделям им цялото си време до лягането - готвим заедно, мием чинии заедно, все са до мен и си приказваме, така че толкова не виждам да имат нужда от приказка при лягането.
Въпреки, че са странни при моите деца методите ми работят - навън само да ги погледна и се строяват, ръката ми никога не се пуска, играчки не съм събирала откак са проходили, поздравяват, правят път на другите деца. За момента няма какво повече да искам  :D
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #58 -: Август 29, 2012, 08:45:44 am »
Страхотни са твоите сладурчета, Мими, страхотни!!!

Това за боба не го зная, но си спомням като бях малка (до 7г), че майка ми все ме плашеше "Ще те сложа на царевични зърна, да знаеш!". Като съм направила някоя голяма и опасна беля. Никога не ме е слагала, тогава изобщо не разбирах какво е това, но неизвестното ме караше да го чувствам като нещо много страшно и внимавах да не се стига до там  :lol:

*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #59 -: Август 29, 2012, 08:55:22 am »
мими, ама аз не исках да те засегна бе съкровище, ни най-малко, просто се чудя как ги измисляш, аз нямам такова въображение :)
Иначе да ти кажа и моите деца си събират играчките, вдигат си чинийките, слагат ги в мивката, не се карат с други деца, поздравят, радват се и дори в 80% от случаите поисканите от тях подаръци са книжки, нищо че чветем и разказваме по всяко време :wink: та с две думи и моите деца са добри и възпитани, макар и с други методи да е постигнато това. това ми беше мисълта, не съм искала да те засегна.
Иначе аз съм доволна от децата си, а и получих най-голямото до момента за мен признание, от баща ми, който е изключително добър човек, но много строг и справедлив. един месец ги гледаха с мама, та той каза, че децата ми са изключително възпитани и добри... :D
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #60 -: Август 29, 2012, 09:14:04 am »
При мен наказанието да не излизам навън работеше добре.
Аз от много малка обичам да съм навън и това не се промени и досега :oops:
Майка не ми се караше, не ме е била. Все ме наказваше да не излизам навън за неопределен период на време. Еййййй, това ме побъркваше.
Имам няколко фрапиращи случки, запомнени и до днес от мен. Отивам да си играя и зачезвам на някъде. Два пъти са ме търсили с полиция, когато съм била на 5 години :oops:
При поредното ми заиграване навън закъснях за концерт на брат ми и майка тръгнала.
Реших, че вече съм голяма и мога сама да се движа из София с автобус, това става в първи клас. Да, ама хванах 86 вместо към центъра в обратната посока и се озовах в кв. Свобода. След като попитах няколко човека къде се намира еди кое си читалище, разбрах, че нещо не е наред. Един човек ме заведе в районното и ме закараха с полицейска кола до в къщи :oops:
Та, ако София се е метнала на мен, какво ли ме чака  :ask:


*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #61 -: Август 29, 2012, 09:56:24 am »
Иначе аз съм доволна от децата си, а и получих най-голямото до момента за мен признание, от баща ми, който е изключително добър човек, но много строг и справедлив. един месец ги гледаха с мама, та той каза, че децата ми са изключително възпитани и добри... :D
Това е мечта за всяка майка - да чуе подобни думи от собствените си родители!
Не си ме засегнала, Стеф  :D Ех, този мой рязък стил на писане  :lol: Дай ми на мен да измислям глупости  :lol: та и методите ми същата работа  :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #62 -: Август 29, 2012, 10:20:53 am »
Въпреки, че са странни при моите деца методите ми работят - навън само да ги погледна и се строяват, ръката ми никога не се пуска, играчки не съм събирала откак са проходили, поздравяват, правят път на другите деца. За момента няма какво повече да искам  :D

ако прибавим към това и условието да са весели и щастливи деца, в което не се съмнявам - никой не би могъл да иска повече, поздравления! аз само мога да завиждам, благородно...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #63 -: Август 29, 2012, 12:10:18 pm »
Хм,аз явно съм странна, защото и моето дете е послушно, държи ме за ръка, поздравява, благодари, не бие децата..., а аз умирам да направи някоя щуротия.
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #64 -: Август 29, 2012, 13:38:29 pm »
По повод признанието на бащата на Стеф - и баща ми скоро каза нещо подобно за моят син, даже същото "много добро и възпитано дете" бил, а той иначе си е доста палав и своенравен.И на мене ми стана така приятно, щото татко ми и той винаги е бил много строг и взискател. Дано е прав дядото - че на по-важните неща сме успели да го научим вече малчо. Пък остава и успокоението, че имаме пред нас още 2 от прословутите "първи 7 години" :wink:. Така де, не можем да искаме от дете на 5, а още по-малко - под 3-4 години, за каквито виждам, че някои пишат по-горе, да бъде винаги кротко, спокойно, "добро и възпитано". Важното е, според мен, е да им обясняваме какво не бива и да им показваме кое е хубаво и добро. Мисля, че това е най-голямата подкрепа за тях, за да се научат сами да искат да стават по-добри.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #65 -: Август 29, 2012, 13:58:44 pm »
Мога само да завиждам на майките, които имат кротки и послушни деца!
Моят ураган е винаги във вихъра си, а съберат ли се с племеницата става цунами направо!   :oops:
Само поста на Стеф ме успокоява до някъде, че и тя е била палава, .... /нали са родени на една дата/ :)

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #66 -: Август 29, 2012, 13:59:23 pm »

Натали,
По отношение на това, колко нашите хубавци вече разбират и само с обяснения става всичко... Споделям лично мнение, но по-скоро нашето очарование как вече имаме друго ниво на комуникация с тях - подвежда. И аз от два месеца се разтапям как Дани носи това и онова и сгрява доста неща, ама ако се загледаш - "системата работи" предимно в често случващи се ситуации и относно предмети, които често ползвате у дома и произнасяте наименованието им. Прати Алекс да ти донесе зарядното на видеокамерата, или машината за сок от ябълки и ще се убедиш, че хич не разбира чааак толкова детайлно. Та по тази логика - няма и как да му обясниш защо може да се удави, ако сам влиза в морето, наред с пояснението как диша и какво значи да диша и какво става, ако се нагълта с вода и защо ще спре да диша, ако това се случи...Та засега - работи само НЕ, другото и на 5 ще го схванат трудно /поне моя, защото не мисля, че ще става генийче/. Иначе казано - престани да се самообвиняваш, колкото и дълго да си го чакала това дете - ти си майка като другите /в добрия смисъл/ и той е съвсем нормално дете, минавате си през всички нормални етапи на развитие и комуникация. От това по-хубаво - здраве  :D

Така е, права си. Наистина са неща общо взето често назовавани и явно за другото още не му е увряло мозъчето.

По отношение на това, че си гледате животните отблизо направо ви завиждам. Аз се опитвам да уча, но няма къде да му ги покажа освен в книжките, но той там не ги запомня кое какво е. Опитвам се да имитирам звуци, а той започва да се хили и какво ли си мисли: Тая мама нещо откачи. :lol: Разпознава само бау-бау и ми ги сочи по улиците и в парка, но от тях колкото искаш. Така вчера гледа нещо по телевизията и показват една крава, а той се обръща и ми я сочи и казва:" БАУ-БАУ"...първо ми стана смешно, а после тъпо, че не намирам начин как да го науча кои са другите животни. :?

Жбрул, моята майка беше същата. Никога не съм удряна(поне не помня), но като започнеше една реч на съвест...УЖАС! Искало ми се е да ме удари веднъж и да се приключи, ама нейсе. И аз от дете се ужасявам някой да ми каже, че съм безотговорна особено имайки предвид, че съм най-голямата от три деца и отговорности ми се трупаха повече отколкото можех да нося.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #67 -: Август 29, 2012, 14:47:37 pm »
по повод отзивите на странични наблюдатели относно възпитаните-невъзпитаните деца, да ви кажа една смешна случка от вчера.

мойто дете в момента посещава сборна група в дежурна детска градина - при непознати учители.
оставям го вчера сутринта и учителката на първа смяна ми споделя, че детето е много отзивчиво, послушно и възпитано.
прибирам го вечерта и учителката на втора смяна ми се оплаква колко бил непослушен - какви глупости й ръсел с още едно хлапе, сигурно много телевизия гледал, затова (той изобщо не гледа ТВ!) и как не реагирал на нейните забележки.

а сега де?! едно и също дете, оценка на двама различни наблюдатели, на база на бегли впечатления от няколко часа, но в различно време на деня. изводи - тотално противоположни.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #68 -: Август 29, 2012, 15:01:33 pm »
според мен е нормално, все пак детето следобед може да е вече изморено, например, отделно да не харесва въпростната госпожа и да й прави напук :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #69 -: Август 29, 2012, 15:16:58 pm »
разбира се, че е нормално. и иде да покаже, че "послушен" не значи да премята по цял ден броеницата и да гледа надолу...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #70 -: Август 29, 2012, 15:45:49 pm »
о да, тук едва ли някой влага точно това в думата послушен :lol:
аз честно казано ако моите са такъв тип послушни ще се притесня искренно :wink:
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #71 -: Август 29, 2012, 15:47:05 pm »
А ти как реагира на подобно описание? Попита ли в какво точно се изразява непослушанието?

В детската ги правих луди едни кокони, дето ме караха насила да спя наобяд и ме гониха с храната. Тези, които не ме гонеха с храната ги обичах и бях послушна.
[/url][/url]
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #72 -: Август 29, 2012, 15:51:35 pm »
абе естествено, че всичко е много относително. всички сме минали по този път и аз си имах любима и не любима другарка (госпожа). ако питаш едната супер дете, ако питаш другата и сега ще ти каже - бягай далече :lol:

аз имах предвид мнение на човек, който все пак се грижи за тях повече от месец и то не по няколко часа, а 24 часа в денонощие. познава децата от както са се родили... и т.н. :)
« Последна редакция: Август 29, 2012, 15:53:14 pm от StefiZ »
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #73 -: Август 29, 2012, 16:10:19 pm »
Да, много относителен се оказа този въпрос с възпитанието.
На морето и по градинките моята дребната я бият по-глемите и тя явно прихвана от тях. Вчера бяхме на гости на съседи, чието дете е по-малко от нашата. Никол цяла вечер не спря да тормози детето. Адски ми беше неудобно. Карах и се, плеснах памперса, обяснявах надълго и не се спря. Ще трябва да мине време явно докато се научи. Баща и много се изнерви и после цяла вечер ме кова, че не сме я възпитали, че се излагаме пред хората и т.н. Много ми стана криво - говорим и много по този въпрос, но какво ли и отбира главата на 1г и 10 месеца. Хем не искам да е смотана, хем не искам да посяга на другите деца без причина т.е. щото не са и дали играчка. Извинявам се на хората, че се е случило и се надявам да виждат, че и говоря и я спирам да не бие.  :(

А пък майка  ми някакъв идиот вчера и дръпнал златното колие докато била с детето. Много ми стана страшно, че има такива хора. Ми утре може и да я плесне за да и вземе парите! Какъв човек би нападнал възрастна жена и дете. Много е грозно!


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #74 -: Август 29, 2012, 16:30:13 pm »
Аз не искам децата ми да са послушни. Искам да са добри, възпитани, с моята ценностна система и да разсъждават сами. От послушание файда не виждам.


  
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #75 -: Август 29, 2012, 16:48:45 pm »

оставям го вчера сутринта и учителката на първа смяна ми споделя, че детето е много отзивчиво, послушно и възпитано.
прибирам го вечерта и учителката на втора смяна ми се оплаква колко бил непослушен - какви глупости й ръсел с още едно хлапе, сигурно много телевизия гледал, затова (той изобщо не гледа ТВ!) и как не реагирал на нейните забележки.

а сега де?! едно и също дете, оценка на двама различни наблюдатели, на база на бегли впечатления от няколко часа, но в различно време на деня. изводи - тотално противоположни.



Проглуших ушите на познатите си за проблемите, които имахме в училището на сина ми. Тази година решихме да го преместим в частна католическа академия, където уж се води "по- строго"  :wink:. На въпроса към учителката какви са й впечатленията от детето ни, тя възкликна: "Тони! Той е лидер в класа!" За сравнение, в "светското" го бяха обявили едва ли не за мухльо и хулиган, само защото учителката му не го беше харесала. И двете виждат в него своенравност, но едната го възприема като неподчинение, а другата - като нещо положително и забележително.

Отбелязвам, че моята 16 месечна кокона започна да се тръшка по земята за щяло и нещяло. За сравнение, при брат й тия работи започнаха с година по- късно. На времето много се притеснявах най- вече какво ще кажат околните. Сега съм "освободена" от това и дори ми се вижда забавно. Когато изпадне в истерия, Тереза прилича на муха, паднала по гръб  :lol:.

Има едно клише, което често си повтарям: "Малки деца - малки проблеми", само да са живи и здрави!



Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #76 -: Август 29, 2012, 16:53:09 pm »
Хм,аз явно съм странна, защото и моето дете е послушно, държи ме за ръка, поздравява, благодари, не бие децата..., а аз умирам да направи някоя щуротия.
:lol: :lol: :lol:

*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #77 -: Август 29, 2012, 23:41:26 pm »
Аз не искам децата ми да са послушни. Искам да са добри, възпитани, с моята ценностна система и да разсъждават сами. От послушание файда не виждам.

На същото мнение съм, спести ми писането.  :D По мои наблюдения обаче, в повечето случаи думата "послушание" в БГ се ползва като кратко обобщение на това, което изреждаш, въпреки че е неточно и невярно като понятие. Това за младите хора обаче... По-възрастните си влагат точно буквалистика като кажат "послушен" и досега не спирам да се дразня на такива "пожелания" относно Дани.

Натали, да те утеша Ъгейн. :lol: Това, че Дани има пряк достъп до всякакъв добитък в момента, изобщо не помага да спре да нарича "ко" всички видове животни на общо основание. Определено прави разлика между теле и кокошка, няма как да му изглеждат еднакво, но пак е "ко". Този "проблем" иде от нашата домашна котка, която галено наричам Писко, тя е край Дани откакто се е родил и естествено - беше център на вселената му допреди месеци. Всъщност, точно тя първа беше удостоена с честта да се обърне към нея  лично /по име/ и то беше... КО  :lol: Чувайки как я наричам, напъна се човека, но стигна само до "ко", сега вече я нарича "ико", или "иско" понякога и то само нея. Другите дворни котки са просто "ко", както и всякакви други животни. Лястовичките - също. ;) Схваща когато питам за различен вид животно, защото като кажа : "къде са лястовичките?" - отива на мястото където кацат, гледа си нагоре и ако са там ми ги посочва. Въпреки, че сочейки ги ги нарича "ко", знае че не го питам за котката. Просто още е твърде рано, да артикулира дума като "лястовичка"...къде отидох и аз, не би могъл и доста по-лесна дума да каже. Ако питам "къде е Писко" - търси конкретно нашата котка, ако питам "къде са котките?" - ходи да ги издирва по оградата, тези дворните... Споделям ти го подробно, за да видиш, че не е до картинки, книжки, живи животни и родителско старание, а е до ЕГН т.е. всяко нещо с времето си. Ние майките сме "алчни", като видим лееек напредък за нещо и вече ни се щат чудеса от днес за утре и ако не стават - "ама аз съм калпава майка". Няма такива филми!
Относно проговарянето и говоренето като цяло - аз съм цербер по въпроса да не се говори на "бебешки". Кучето е куче, то казва бау-бау, но самото то не е бау-бау и в този ред. На колата й казвам кола, знае какво е кола, отива там и ако му кажеш "бу" започва да се оглежда за к'во го питаш аджеба  :lol: Избягвам аз лично, да имитирам неговия "говор" и не разрешавам на хората около мен да го правят, предпочитам постоянно да повтарям правилно думата и той да опитва да я изговори. Е, има и изключения когато ми е забавно, или се глезим... В момента ме кефи как казва "ика" т.е. "иска", понеже все питах: "Данаил иска ли еди какво си?" и оттам той отговаря по този начин - ика. Засега С-то му убягва, иначе Р-то е като при майка му - брутално и уверено, още преди годинката.

Раши, много гнусна случка с майка ти :( Дано не се повтаря, вече нямам грам коментар в такива случаи, а то е и безсмислено всъщност...

elle22 И сама си наясно, че когато Тереза ти се тръшне така в САЩ - реакцията на хората край вас е: "еми бебе/дете е". А пък при нас е: "Ауууу невъзпитано, аууу какво е проклето, аууу ма това дете майка няма ли..." и в този дух. Кога с поглед, кога с думи направо ще ти го кажат. Та оттам всички, вкл. и аз се чувстваме мега зле когато нашите се тръшнат така на обществено място, докато в къщи - много бързо и адекватно им реагираме и минава "кризата" за нула време. А малките хитреци бързо сгряват, че ако го правят в парка - следва гуш и утеха и естествено точно там започват да въртят номерцата. Ама мноооого вода има да изтече докато обществото прескочи от идеята за "послушно дете/бебе" до "нормално, здраво дете, което има всякакви фази и настроения".
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #78 -: Август 29, 2012, 23:55:22 pm »
Днес една майка ми сподели, че при тръшкане навън отваря шамарената фабрика, защото хората гледали странно, а и не можело да се тръшка. Аз й обясних, че давам игнор и че при нас шамарите не помагат при една истерия. Когато ми писне, го хващам под мишница като пакет и се занасяме в нас.
[/url][/url]
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #79 -: Август 30, 2012, 00:58:40 am »
Натали, Преслава проговори след 2,5 и все още има думи, които произнася по бебешки
никога, ама повярвай никога не съм им обяснявала животните с мяу,бау, муууу и темподообни
смятам, че подобни звуци биха ги объркали като цяло
Преслава не се тръшка, но като не стане на нейната произвежда такъв писък, че може да ви пробие тъпанчето, ако сте в близост до нея
питайте Стефи, Джама и всички гости на станцията във Велинград, в която бяхме- сигурна съм, че още им кънтят ушите  :lol:
въпреки това, не я смятам за невъзпитана
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #80 -: Август 30, 2012, 02:36:29 am »
Аз не искам децата ми да са послушни. Искам да са добри, възпитани, с моята ценностна система и да разсъждават сами. От послушание файда не виждам.

На същото мнение съм, спести ми писането.  :D По мои наблюдения обаче, в повечето случаи думата "послушание" в БГ се ползва като кратко обобщение на това, което изреждаш, въпреки че е неточно и невярно като понятие. Това за младите хора обаче... По-възрастните си влагат точно буквалистика като кажат "послушен" и досега не спирам да се дразня на такива "пожелания" относно Дани.
Е, аз под възпитани имам предполагам различно виждане от колкото много хора :-). Имам предвид да не се оригват и плюят, да позрдавяват и да си слагат ръката пред устата, при прозяване и кашлица. да имат класа, това ме интересува, нямам предвид да мълчат на някого само от възпитание.
Мисълта ми беше, че не искам дори и мен да ме слушат само защото съм им майка. Искам да изискват от мен обяснение защо  едно или друго се прави. Понеже съм чувала хора, които казват, че трябвало детето да прави нещо, понеже майка му била казала. Според мен това не е причина да се върши нещо, пък било то и на 5 годинки. Все пак няма да възпитавам чиновници :-). Те като имат правилната ценностна система да не лъжат и да не крадат, да получат образование и да не чакат на държавата (и на никого по принцип), когато са здрави,то  каквото и да направят ще е почтенно и честно и ще се оправят. Пък какво точно ще е не е толкова важно, когато горните условия са спазени. А че били буйни като деца - ми децата са буйни, това не е нещо лошо или ненормалнно. Като знам майка им каква беше, ясно ми е какво ме чака :-).


  
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #81 -: Август 30, 2012, 08:07:27 am »
За възпроизвеждането на звуци съм много съгласна с Мини.
Когато София започна да обръща внимание на кучетата, нейното въпроизвеждане беше - Ау, Ау, Ау. Звук, който доста наподобяваше лай на куче. Да, ама хората около нас все повтаряха, че това е бау бау и познайте сега детето как вика на кучето :wink:
Когато чуе един опасен петел на село все повторя след него - Ку, ку, с едни смешни извивки. Опитва се да изкукурига досущ като него :D

Като се прибера от работа София ме игнорира първите 20-30 минути. Прави се, че не ме вижда. А цял ден ме е търсила, явно това е нейния протест. После започва да ми се гушка, ако нещо не стане на нейната(когато не й дам да се катери като маймунка на опасни места) започва да мрънка, да извива тяло и да плаче. Според някои хора от градинката детето ми е разлигавено :wink: Хората бързо лепват етикети.
Отминавам със смях тези приказки, не мисля, че си заслужава да обяснявам каквото и да е на такива хора.
« Последна редакция: Август 30, 2012, 08:10:20 am от Ники »

*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #82 -: Август 30, 2012, 10:22:40 am »
Момичета, препоръчайте ми долнища на анцунг или трико панталони, но да не са много ватирани, по-тънки. Дебели намирам, но по-леки е голяма драма.
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #83 -: Август 30, 2012, 10:27:00 am »
Ники, като педагог ще ти кажа, че изобщо малката ти принцеска не е лигава! Според мен доста добре се грижиш за нея, а това, че на лелките не им харесва, че тя проявява характер и то от малка си е техен проблем :)  :bighug:  :P
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #84 -: Август 30, 2012, 10:38:30 am »
midge, ако нямащ предразсъдъци към магазините за дрехи втора употреба, опитай там. Аз лично пазарувам дрехи за Андрей основно от такива магазини. Целият му летен гардероб (без обувките - тях няма как да не купуваме нови) му струваше общо 40лв. Е, разбира се баби, лели и т.н. чат-пат и те подаряват, та се обзавеждаме и с по нещо ново. Не че сме толкова зле финансово, но просто за мен лично не си струва да се дадат толкова пари за нещо ново, което на БГ паза не е с такова качество. А качествените дрехи у нас пък са в пъти по-скъпи от там от където са внесени/произведени.
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #85 -: Август 30, 2012, 10:39:33 am »
Момичета, препоръчайте ми долнища на анцунг или трико панталони, но да не са много ватирани, по-тънки. Дебели намирам, но по-леки е голяма драма.
Няколко такива купих от H&M, много меки и удобни, за в къщи идеални за детето.

*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #86 -: Август 30, 2012, 10:40:20 am »
мишлето ме изпревати, тъкмо щях да казвам, че гледах в ХиМ такива за момиченца, а със сигурност има и за момченца. на доста прилични цени са :)
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #87 -: Август 30, 2012, 10:47:21 am »
http://www.hm.com/bg/product/98929?article=98929-F това ли е? Това ми е фаворита, но ми се щеше и по-тънко да е. От OVS съм купувала памук и без вата, но сега нищо не намирам.

Miriam, пазарувам и втора употреба, но долнища е голям зор да намеря. Суйтчъри, блузи, тениски намирам, но панталони трудно.

Благодаря ви!
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #88 -: Август 30, 2012, 12:13:16 pm »
midge, Вис Виталис имат такива. В неделя бях в магазина им на Симеоновско шосе и купих за моя син. Но изборът беше доста ограничен, май не са заредили есенните още, защото имаше страшно много 3/4 анцугчета от тънко трико и съвсем малко дълги.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #89 -: Август 30, 2012, 12:28:09 pm »
midge, сега може би е още малко рано за дългите панталони и анцузи, но аз бих заложила на някой детски магазин, който зарежда от няколко производителя.
например, детското магазинче на пазара в Младост-1, което е моето квартално, е много добро. жената си знае бизнеса, и производителите, и търсенето и всичко. зарежда разнообразни неща и оттам винаги съм намирала каквото ми трябва. нещо, което в магазин на една верига или производител е по-трудно за реализиране. конкретно тънки, неватирани долнища като за топла детска градина доста производители на детски дрехи шият. въпросът е да намериш къде ги продават.

ако ти е удобно - вземи метрото до Младост-1, намери малкото детско магазинче до зоомагазина зад пазара за зеленчуци и потърси там. първите дни на септември вероятно е най-доброто време за такова пазаруване - ще е заредила с есенни неща и няма да са изчерпани размерите.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #90 -: Август 30, 2012, 14:06:36 pm »
Такаааа, чета ви за възпитанието, за различните подходи, за различните деца.

Ами и моите деца в много отношения нямат нищо общо помежду си.
Малкия, например е много по-общителен и социален тип от сестра си. Казва здравейте, заповядай, благодаря, приятен ден, чао, извинявай. Все пита "може ли да взема еди кое си?"  Слага си ръката пред устата, когато кашля и наистина дава вид на много учтив възпитан. А сестра му започна да ги прави повечето от тези неща едва сега, покрай брат си, а е по-голямата или ако ги казва тези думи, то е рядко. :?

Наскоро една педиатърка от Тетевенската болница ме упрекна, че детето ми е разглезено, но то не виновно, ами аз съм си виновна. Това според нея.  :x После се замислих. Разглезена ли е наистина Михаела? И какво всъщност се влага под това понятие? Ами то всеки го разбира по различен начин. След време споделих за случката с майка ми и се оказа, че и тя на мнението на тетевенската докторка. :?
Не мисля, че Михаела е разглезена, защото дори признавам си, (срамувам се от това) често я шамаря по дупето, най-вече, когато проявява силна агресия към брат си. А тя го прави много често. Тук мога да изброявам безброй примери за агресивно поведение от нейна страна към по-малкия ѝ брат.
Просто си има много сложен характер детето, но това не я прави разглезена.

Ето, например, аз себе си не се смятам за разглезено дете, защото майка ми беше много строга с мен. Тя самата твърди, че аз съм била дресирано дете и тя се е гордеела с това, че няма да я изложа пред хората. :( Но пък според мъжа ми съм била разглезено дете, защото съм разполагала с доста материални благинки за онова време.

а сега де, както каза Jam. :wink: Всичко е въпрос на тълкуване. Кой какъв смисъл влага под понятието послушно дете и разглезено дете?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #91 -: Август 30, 2012, 14:07:43 pm »
Натали, Преслава проговори след 2,5 и все още има думи, които произнася по бебешки
никога, ама повярвай никога не съм им обяснявала животните с мяу,бау, муууу и темподообни
смятам, че подобни звуци биха ги объркали като цяло


Mini, и аз мисля като теб. Просто казвам куче и обяснявам какво прави кучето и така и с останалите животни. Аз също не позволявам и не говоря с него на бебешки.

А сега да ви почерпя с едни от любимите ми бонбони, че днес мъника ми има имен ден. Пожелавам си само да е жив и здрав.


*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #92 -: Август 30, 2012, 14:08:28 pm »
Виталиса го бях забравила, а ми е удобно там. Ще мина, marmotche.

Представях си, че трябва да са заредили "градинските" дрешки вече. След празниците ще видя и в Младост. Благодаря, jam!

Nataly, честит празник!!!
« Последна редакция: Август 30, 2012, 14:10:44 pm от midge »
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #93 -: Август 30, 2012, 14:17:39 pm »
Честит празник на всички малки и големи Алексанровци и Александри! Да са жеви и здрави и много щастливи!
Nataly, честит празник!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #94 -: Август 30, 2012, 14:42:53 pm »
ох, вижте тази история - http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1525526

горките дечица, сърцето ми се къса и се чудя как е възможно да се стигне до там?!
късмет са извадили, все пак...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #95 -: Август 30, 2012, 14:52:30 pm »
Правилата на форума не ми позволяват да изкажа чувствата си като чета подобни статии.

*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #96 -: Август 30, 2012, 15:07:11 pm »
Откак прочетох за първи път тази история, ми е ужасно мъчно :( Да не говорим, че всеки път, когато видя/чуя за детенце в беда - било то болно, малтретирано или изобщо застигнато от каквото и да е зло - сърцето ми се къса, очите ми се пълнят и с дни не мога да се оттърся...Много тежко ги преживявам тези неща и все се измъчвам, че няма как да помогна на всички, колкото и да ми се иска да можех. Затова по едно време се бях зарекла да не чета такива новини дори...но как да стане, като такива нещастия са ни пред очите всеки ден :?
За тези дечица бях потресена да прочета, а сега от тази статия виждам и колко смели са били горкичките - да живеят като зверчета в гората, (колкото и да ги е било страх), да търсят храна, да ядат корени, за да оцелеят...
Дано поне оттук нататък им провърви!
« Последна редакция: Август 30, 2012, 15:09:15 pm от Counterfeit »


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #97 -: Август 30, 2012, 15:14:12 pm »
... Да не говорим, че всеки път, когато видя/чуя за детенце в беда - било то болно, малтретирано или изобщо застигнато от каквото и да е зло - сърцето ми се къса, очите ми се пълнят и с дни не мога да се оттърся...Много тежко ги преживявам тези неща и все се измъчвам, че няма как да помогна на всички, колкото и да ми се иска да можех. ...

това все едно аз съм го писала, понякога чак физическа болка изпитвам като прочета нещо подобно или видя дете в беда :(
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #98 -: Август 30, 2012, 15:20:37 pm »
Децата нямат право да страдат така!!! Натъжавам се, ядосвам се, че не съм всесилна и не мога да помогна. Жалостива съм и към всичко живо, просто не мога да повярвам, че има толкова жестоки хора, а държавата допуска такива изверги да малтретират деца... нямам какво повече да добавя :(
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #99 -: Август 30, 2012, 16:04:49 pm »
Привет на всички!
Имам един такъв въпрос - знам, че е индивидуално, но все пак......
Кога мъниците ви отказват да спят на обяд?
Защо питам? Ами защото нашия дивак от известно време много трудно и късно заспива - чак към 15,30-17ч. Може би мен не ме устройва това време, но като заспи - може да спи и 3 и 4 часа. Налага се да го будя към 18,30-19ч, защото пък после вечерта не ми се мисли - ще заспи след 12ч и така ни се измества много графика.
Сестра ми ми каза, че идвало време, в което отказват да спят на обяд. Добре, но не сме ли малки?!?!?! Няма две годинки още. А и не би издържал до към 21ч поне, ако не дремне поне 1,5ч.
Може би е период - предполагам, но все пак ...... доста дни сме така. А и ни мъчи един кучешки зъб, който от известно време иска да излиза, но не се е видял още. Та може и от това да е. Разсъждавам си просто.
Та ще се радвам да споделите.
А, сутрин става след 8ч до към 9ч. Нормално около 8,30ч.

Ох, май съм егоист. Детето ми вероятно е ", сова", каквато съм и аз по принцип, но тати ни е на едни никакви смени и става в 4ч, та ми се иска по-раничко /поне 22,30-23ч да го приспивам дребния, та и тати да има време да спи  :wink:, че иначе е купон  :lol:

Честито на всички с името Александър и производните! Да са живи и здрави!

По въпроса за възпитанието - всички сме различни и имаме различни начини и подходи към децата. Нашето Злато например, от скарване не разбира, от шамар по дупето пък - хич! Трябват обяснения с нисък тон и доводи - защо това не трябва да се прави. Иначе рискувам да дойдат социалните  :oops: Такъв рев пада, че...... Думичката "НЕ", самостоятелно изказана, го вбесява просто!

И извинявам се дългия пост  :oops:
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #100 -: Август 30, 2012, 16:11:12 pm »
Това за съня и на мен ми е тема. От месец (и малко повече) и Тео заспива много трудно и най-често към 15-15.30ч. Последните два пъти, когато се е случвало да не спи избщо, не изглежда да е кисел и изморен вечер. Ако не е спал през деня, вечер заспива към 21 до 21.30 макс, ако е спал 22.30 до 23.00. Та и на мен ще ми е интересно да чуя за вашите деца.
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #101 -: Август 30, 2012, 16:12:53 pm »
"Доводи"? На дете, което още не е навършило 2 години?
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #102 -: Август 30, 2012, 16:18:00 pm »
Пак,зависи от детето :).
Митко заспива късно и става рано,но един път обстоятелствата наложиха и не го сложих да спи следобяд/обикновено заспива към 13,30/,е в 14ч. заспа на пода 8O.Обича да си спи ледобяд минимум по 2ч. и това е.На много познати майки децата им на около 3г. вече не спят.

*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #103 -: Август 30, 2012, 16:18:22 pm »
оф, то и това със съня си е индивидуално. Деси към 4г. и 9-10 м. отказа тотално да спи на обед. сега го прави като сме на морето и се е изморила повече, например. Елена още спи на обед 3.5г.
Нека и джам да се включи, но мисля че Марто доста рано отказа обедния сън и той, може би към 3г.
аз също съм от този модел, след 2г. възраст съм отказвала категорично да спя на обед, и сега не мога, не че не искам :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #104 -: Август 30, 2012, 16:27:50 pm »
50-те най-големи предизвикателства пред майките:

http://www.dailymail.co.uk/femail/article-2195310/Mothers-reveal-challenging-aspects-parenthood-DryNites-survey.html

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #105 -: Август 30, 2012, 16:32:40 pm »
Марти спря да спи на обед откакто тръгна на ясла - 2.7 г.
до към 4.5 години успявах да го приспивам все по-трудно само през уикендите, след това отказа напълно следобедния сън.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #106 -: Август 30, 2012, 16:37:15 pm »
всеки път се чудя струва ли си 2-3 часа приспиване и изнервяне, но го правя, мислейки си, че е много малък и ТРЯБВА да спи, а то имало и други неспящи елементи
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #107 -: Август 30, 2012, 16:46:29 pm »
а защо да трябва?
Аз не обичах да спя на обед и нито убеждения, нито шамари в детската ми помогнаха да се науча. нямам спомен да съм заспивала, дори и като болна следобеден сън, а първите ми спомени са доста ранни. обаче имам спомен как ме разхвърляха из детската, че не спя и ме обявиха за ината.

Ние решихме проблема със следобедния сън, като изместихме часът за лягане и удължихме банята. Сега ляга между 23:00 -23:30 ч. спи до 8-8:20 ч. и на обяд прееееко сили изкарва 2 часа сън. Ако не сме излизали не заспива.
[/url][/url]
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #108 -: Август 30, 2012, 16:49:14 pm »
"Доводи"? На дете, което още не е навършило 2 години?


Да, като например: Там не се бърка, защото има ток и ще те боли пръстчето!
Това имам пред вид, не че ще му изнасям лекция!
Може би трябва да съществува думичката "защото" в изречението. А не само голото "Там не пипай"
И да - все повече се заслушва в обясненията!

А за спането - ами мисля си, че има нужда да спи, защото като заспи - спи по много, не е като да дремне само половин един час.
Но някой ден май трябва да пробвам въобще да не го приспя - да видим какво ще се получи!
И все пак - като виждам - около 3 години са се отказвали да спят, а ние сме почти на две.

Само се надявам като избие зъбчето, да си влезем в ритъма до 14ч да заспива. Дано!


Сега видях на Вени поста:
Не говорим за детска градина, Вени, а за човек на 2 години. Все си мисля, че му е рано!
Иначе в детската градина и аз не спях  :wink:

« Последна редакция: Август 30, 2012, 16:52:01 pm от barbaron0708 »
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #109 -: Август 30, 2012, 17:01:33 pm »
Моето дете (почти на 5 години) още спи на обяд. Понякога по 3-4 часа, когато е вкъщи. Вечер си ляга в 21 часа и четем книжка, която след като свършим й оставям да си я разглежда. Обикновено "чете" 5-6 минутки още, после сваля очилата и гаси лампата.

Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #110 -: Август 30, 2012, 17:25:49 pm »
Ей това с лягането в 21ч май не мога да го постигна - дори и зимата  :wink:
Но може би и не ми се иска, та да си поспиваме и до около 8ч сутрин  :lol:
Нашето рано заспиване е около 22,30-23ч  :oops: А нормално около 23,30ч
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #111 -: Август 30, 2012, 17:30:49 pm »
Барбаронка, аз мисля че му е рано да отказва слетобедния сън. Аз тръгнах на учлище на 6 години и за нас 6-годишноте беше задължително спането на обяд. Според мен това не е случайно. Хайде, да не е до 6, но поне до 3-4 годинки трябва да си спят слетобед според мен. Никол си ляга рано вечер и към 12 на обяд едвам държи очите отворени :) Пробвай да смениш режима по-плавно, ако можеш. Да ляга всеки ден малко по-раничко вечерта. Е, сега ако не успееш да го накараш, няма да го биеш я :oops:! :)

Ники, кои са тия на площадката дето ти дават акъл? Я не им обръщай внимание. Твоя работа си е как си гледаш детето. А и вчера не видях, нито да е разглезена София, нито нищо. Детето е страхотно - будно и красиво! Мани ги бабките :D


Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #112 -: Август 30, 2012, 17:48:12 pm »
Раши, пробвала съм естествено! Но дребното не се поддава  :wink: Ходи си из стаята, скача по леглото, какво ли не - като го видиш - "умут няма" да заспива /както казват наоколо/ и в момента, в който му се приспи - ляга и ...... до 2 минути е откъртил! А всъщност ние се приспиваме като лягаме двамата или тримата /ако тати ни си е в къщи/ на спалнята. После го прехвърлям в кошарата. Така свикнахме отпреди година, защото преди това пък само в количката заспиваше  :oops:
И да - рано му е да не спи на обяд. Ако пътуваме с колата - заспива на 5-та минута, ако е около 13,30-14ч. Но пък сега какво - да го возя, та да заспива ли  :lol:
Извинете ме, ако ставам досадна, но си разсъждавам!
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #113 -: Август 30, 2012, 21:05:39 pm »
Рашко, разни бабки и лелки, ама хич не ми дреме :wink:

Моето е малко, но спи като войник. Става в 7 часа, това от както се е родила. Все още има сутрешна дрямка около 30 минути.
Около годинката все още я приспивах на ръце и изместих обяда в 12:30 и приспиване в 13 часа. Спи 2 часа и вечер в 21 часа е в леглото.
От месец и нещо заспива сама. Слагам я в леглото,ляга на една страна, гушка Пепе(може би заменихме един вреден навик с друг. Приспиването на ръце го замених с гушкане на кукла). Но докато е будна няма сила на земята, която да я задържи на едно място за 1 минута.
На и при спането както и при всичко друго си е до дете :D

Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #114 -: Август 30, 2012, 21:06:26 pm »
Барбаронче, като мине лятно време и ще затваря очите, просто е период, споко.
На една приятелка синът е колкото Ники и няма заспиване и това е.
И ние имаме вашите часове за лягане, а напоследък с триста зора заспива на обяд. Скоро очаквам да ме отсвири да спи.
[/url][/url]
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #115 -: Август 30, 2012, 22:00:09 pm »
midge, моята дъщеря спря да спи сутрин на 10 месеца, на 2,6 г. беше някъде, спря да спи и на обяд. Когато не е на градина става към 9-9,30 ч., а вечер ляга към 23 ч и по-късно понякога :oops: Голям караконджул е и това е.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #116 -: Август 31, 2012, 06:46:58 am »
Момичета, да ви се оплача ние сме в болница. Ивана пак хвана този загубен РСВ ( респираторен синктиален вирус) и свършихме в спешното и от там приети в болница поради нисък кислород и бърз пулс( 185-190 и беше днес). Не знаех, че това нещо може да повтаря :-(. Сега и Андреа е с температура и мъжът ми я гледа в къщи, дано поне на нея дишането да не и е засегнато.

Аз от както се помня не спя следобяд ( значи вероятно към 3-4 годишна поне) и като гледам Ивана малко по малко започва и тя да намалява дневният сън, а тази Неделя дори въобще не спа и не беше въобще крива.
« Последна редакция: Август 31, 2012, 06:49:43 am от Bobbie »


  
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #117 -: Август 31, 2012, 08:58:52 am »
Барбаронче, това което си описала се случваше и при нас малко след годинката. Слагам ги в леглото, те стават почва скачане, беснеене, хилеж. А трябваше да ги науча на следобеден сън в леглата, защото щяха да тръгват на ясла. Преди това само в кошниците и в количката заспиваха. Тогава им въведох "нанитата" - малки бебешки възглавнички (не исках да са играчки, заради плюша) - казвах им хайде пейте "нани,нани" на възглавничките да спят и те ги гушкаха и "нани, нани" и откъртваха. Пусках им и музика ("Професионалиста") да ги успокои. Оттам остана и името Нани. И сега още, макар че са големи не лягат ако Нанито не е в леглото. По едно време бяха решили да ги отсвирят и да дивеят, но тогава ги карах да гушкат Йорито и Мечо Пух на чаршафчетата, та пак успявах да ги задържа легнали и да заспят (дори във фейса имам и клипче качено на купона  :lol: ). А заспяха ли и по 4 часа са спали. Иначе преди 22 не мога да ги накарам да легнат, а в 7 са скочили вече.
С времето малко по малко свикнаха докато легнат да заспят и сега си спят на обяд, макар че е имало дни, когато почиваме и са станали по-късно да не ги слагам да спят. Докато бяхме в Банско също не лягаха следобяд, а по цял ден обикаляхме планините, но легнеха ли в 22 спяха до 10 сутринта, та общо пак си правиха часовете сън.
П.С. Брех, толкова не съм писала отдавна  :lol:
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #118 -: Август 31, 2012, 09:43:21 am »
Боби, много гадно :)
Дано по-леко го изкара този път, не съм запозната с вирусологията, но сигурно има някакви антитела и по-леко ще го изкара.
[/url][/url]
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #119 -: Август 31, 2012, 09:56:18 am »
Боби, бързо да минава и поне при малката да не се стигне до усложнения.
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #120 -: Август 31, 2012, 09:59:14 am »
Боби, бързо да се справяте с Ивана, а Андреа да не усложнява.

Марито, как сте?

jasmin_veni, затова го подчертах. Всъщност не знам защо трябва. Просто ми е вменено, че трябва да ям, спя, слушам  :lol: , за да порасна голяяяма. Аз съм била супер дисциплинирано (дресирано) дете. Лятото съм казвала "Лека нощ, слънчо, аз отивам да спя" веднага след "лека нощ деца" и съм си лягала  :oops:
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #121 -: Август 31, 2012, 10:20:21 am »
Боби, дано се оправи по-бързо детенце! Много неприятно наистина и дано се размине на малката!
Ники все още спи на обяд, но пък той до 1г и 2м не спеше изобщо. Бях на ръба направо. Заспиваше за 10 мин и се събуждаше и това е. Не знам как издържаше, но беше адски трудно. Виждах го, че му се спи, а не можеше и се почваше един рев, с часове. После изведнъж взе да спи, не знам на какво се дължеше. Сега има дни спи и по 4 часа. Обикновено го слагам към 13ч. Но като ходеше на ясла ми казваха, че там спи много малко и пръв се събуждал. Не пречел на никого, седи си в леглото, но не спи. Вечер и аз не мога да го излъжа да легне преди 22ч. На обяд сам си заспива, но вечер иска да има някой до него :)
Децата са различни безспорно. Ние тук имаме детска градина по изкуствата, там няма предвиден сън по обяд. Имат по 3-4 легла в група евентуално за всеки случай, но по програма нямат предвиден сън. Градината е пълна, значи си има и неспящи деца :D Така че споко, само здрави да са!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #122 -: Август 31, 2012, 10:46:15 am »
всеки път се чудя струва ли си 2-3 часа приспиване и изнервяне, но го правя, мислейки си, че е много малък и ТРЯБВА да спи, а то имало и други неспящи елементи
Оооо, това с приспиването и на мен ми е любимо. Дара на около 2 годинки отказа тотално да спи следобяд, случва се да спи рядко и то когато е мнооооооого изморена. Но и на мен ми писна да я приспивам по 2 часа, и ако ми заспи към 5 примерно какъв е смисъла изобщо. Като не спи на обяд вечер заспива към 21,30 - 22 часа, ако случайно е спала на обяд заспива към 11...Сега на морето беше големия проблем защото не можехме да я приберем от плажа, хем е кисела и й се спи, защото е изморена, хем не искаше да тръгва, такива циркове и драми бяха... :oops: Догодина съм решила на къмпинг на плажа, поне ако децата не искат да се прибират то на мен да ми е близо и да ударя една глава на възглавницата :D
Иначе на яслата спеше и то всеки ден, незнам как го постигаха тези лели...
Ама и аз като се знам хич не обичах да спя наобед, та на кой ли се е метнала се чудя :oops:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #123 -: Август 31, 2012, 11:24:50 am »
Боби, много гадно :)
Дано по-леко го изкара този път, не съм запозната с вирусологията, но сигурно има някакви антитела и по-леко ще го изкара.
Не я знам какво има, няма температура, ама кел файда като с дишането е по-зле от миналия път. Преди имаше висока температура, но дишането беше ок.

Благодаря на всички за пожеланията.

днес в спешното се сетих пак за теориите как студеното разболявало. Понеже все ми се налага да споря със свекъра, че не си разболявам детето като си пие млякото ледено. днес поисках вода и сестрата донесе на Ивана чаша вода, която до горе беше натъпкана с лед. Бях забравила, че така правеха, понеже аз допълниотелно лед не слагам, но тук всички така си пият каквото и да е. Сгеа в стаята са и оставили вода да си пие, пак така натъпкана с лед :-).
« Последна редакция: Август 31, 2012, 11:38:00 am от Bobbie »


  
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #124 -: Август 31, 2012, 13:11:52 pm »
Здравейте,

Боби, бързо оправяне на Андреа!

Лек ден!


Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #125 -: Август 31, 2012, 13:30:56 pm »
midge, мерси не се оплакваме :lol: При нас зора е голям, но и това ще отмине.
Аз искам да попитам дали на някой детето е проявявало алергия към прясно окосена трева? Стилияна се изби цялата от лице до пети на червени петна, които прераснаха в едни голеееми червени като попарена. Искаха и в болница да ни вкарат, аз отказах де, сега отшумя, но се чудя дали тестовете с драскането имат файда или да не я тормозя изобщо. Не че имам зор да я дерат сега, но ще ми е интересно ако някой е правил да сподели мнение.
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #126 -: Август 31, 2012, 13:43:25 pm »
Марито, и аз съм се насочила към тестове за алергии от вчера, защото педиатърката се съмнява, че Алекс прави ларингитите на алергична основа.
Това което ми каза за тях е че се правят след като детето направи 5 години, от октовмри до март включително.
Ще се поровя да проверя дали това е така, защото напоследък много й нямам вяра.
За сега изнесох всички плюшки от стаята и ще им търсим приемно семейство. :lol:
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #127 -: Август 31, 2012, 13:46:11 pm »
[....За сега изнесох всички плюшки от стаята и ще им търсим приемно семейство. :lol:

дома в Роман?
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #128 -: Август 31, 2012, 14:09:21 pm »
Ние правихме тестове за алергия преди години с венозна кръв. Знам, че малки деца не се драскат.
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #129 -: Август 31, 2012, 14:37:26 pm »
Мими, помагай с идеи! Малкият до скоро си ядеше чинно на масата, но от известно време (при баба му сме) режимът се развали. Иска ми се пак да се яде на масата, а не където и да освен на масата. Отделно и апетитът му намаля, стана и предирчив. Явно бабиндом му се отразява зле на режима.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #130 -: Август 31, 2012, 14:54:22 pm »
Венозна и драскане казаха след 5 г. Тя ги навършва другата седмица.
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #131 -: Август 31, 2012, 15:03:55 pm »
[....За сега изнесох всички плюшки от стаята и ще им търсим приемно семейство. :lol:

дома в Роман?
Аз мислех да питам дали ги искат в детската ни градина, защото там играчките са кът, но ще помисля и за дома в Роман, ако от детската градина откажат.

Марито, значи на есен ще действаме. Алекс също след месец ще ги навърши.
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #132 -: Август 31, 2012, 15:06:06 pm »
Смарайди, то там няма какво да помагам с идеи, просто си връщаш стария ред без уговорки и това е. Храна само на масата, без междинни похапвания. Стане ли от масата, приключва се с яденето. Почнеш ли да отстъпваш, няма спасение.
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #133 -: Август 31, 2012, 15:21:53 pm »
Ок, Мими, ще се връща стария ред! Че после следва да се учи да си заспива в леглото. Ще докладвам!






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #134 -: Август 31, 2012, 16:37:46 pm »
Венозна и драскане казаха след 5 г. Тя ги навършва другата седмица.
Тук венозна правят винаги ( на Ивана на  8 месеца и правиха) а драскане след годинката. Питах алерголога,поради изчетеното в този форум , че не трябвало и той каза, че не е вярно, че трябва да се чака. Той между другото е и педиатър та и от деца разбира :-). Чакането след 5г е защото се израстват алергиите ( тук чакат до 5 години за инжекциите за алергия), но в крайна сметка аз исках да знам в момента от какво е алергична.  Ние сме драскани за 47 неща когато бяхме на годинка и 2 месеца, то не е драскане точно, а „точка“  на гърба. две сестри го направиха за няма и минута. Така показахме алергията към жълтък и затова не давам ваксината срещу грип.


  
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #135 -: Август 31, 2012, 16:57:29 pm »
Боби, говорим явно за различни неща - тук точно драскат от вътрешната страна на ръката и капят някакви капки, а не точки по гърба. То и тук могат да вземат венозна по всяко време, не че няма, но колко е достоверно е друг въпроса. Също така ако детето е прекалено превъзбудено, много се мята и плаче неистово при взимането на венозната кръв, също не са достоверни резултатите.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #136 -: Август 31, 2012, 18:01:17 pm »
Боби, говорим явно за различни неща - тук точно драскат от вътрешната страна на ръката и капят някакви капки, а не точки по гърба. То и тук могат да вземат венозна по всяко време, не че няма, но колко е достоверно е друг въпроса. Също така ако детето е прекалено превъзбудено, много се мята и плаче неистово при взимането на венозната кръв, също не са достоверни резултатите.

 Не говорим за различни неща, просто в България е малко по-друга системата, но то е същото. Тук го правят като топват това, с коеот боцкат  в алергена преди убожането и течността отива направо с боцкането, та става по-бързо и само на мястото,а при вас го капят. Все тая е.Няма значение къде го правят по тялото, само че при децата кожата е по-нежна ( те затова и чакат до след 1 годинка). Има места го правят на ръката като при вас. На мен ми правиха на ръката, но отвън, но на деца само на гърба правят. Не вижат симъл цяло драскане да се дразни, защото една точка е достатъчна и се получава реакция в кръг. 

За достоверността въобще не е вярно. По интернета има много информация, ако не ми вярваш на мен, сама можеш да си прочетеш. Самоза кожни се чака до годинка, кръвни може винаги да се правят. А за мятането... честно казано, не знам кой ги измисля тези глупости, но как може лекар да каже, че плаченето на детето афектирало резултатите за антитела ...Ми тотогава да чакат до 5 годишна възраст да правят всички изследвания, които изискват антитела, например варицела :-).
« Последна редакция: Август 31, 2012, 18:04:38 pm от Bobbie »


  
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #137 -: Август 31, 2012, 19:17:36 pm »
Аз не знам кое дете/бебе като му вземат кръв стои и се смее и не се мята...с изкл.на Мими децата, ама те са големи мъжаги и не са представителна извадка  :lol:

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #138 -: Август 31, 2012, 19:45:07 pm »
Така е, няма много такива деца, дай да не им взимаме кръв тогава :-).  Андреа е така - гледа с интерес и не помръдва. А като бебе дори и взеха кръв без да се събуди :-). На Ивана вчера и започнаха система без проблем, но аз мисля, че и на майката отношението има значение. Свекърва ми примерно така уплашена изглежда, че и на мен да ми е майка и аз ще се уплаша. А на мен не ми пука и като дете също не ме е било страх и сега като гледам и децата ми са така. дали е понеже аз излъчвам спокойствие или просто са си такива не знам, От самите игли не се страхуват (още?), ако ги заболи лекичко плачът е не повече от 10 секунди.


  
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #139 -: Август 31, 2012, 20:15:52 pm »
и моите деца до към две годишна възраст не са имали проблеми със вземането на кръвта :) никакви
естествено Преслава рева като й вземаха венозна кръв на 20 дена, но това не го броим, нали ;)
що пък трябва да се мятат и да реват се чудя аз
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #140 -: Август 31, 2012, 22:37:57 pm »
Мишле, тя и мойта щерка от пръста стои и гледа, но от вената не ща да си мисля какво ще е при положение, че една сестра само й опипа ръчичката за да потърси такава, а тя като видя абоката и системата изпадна в истеричен рев....
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #141 -: Август 31, 2012, 23:07:12 pm »
Така е, няма много такива деца, дай да не им взимаме кръв тогава :-)
Не ме разбра. Не казвам да не им вземаме, а казвам, че не е логично това твърдение, че щом се "мята", влияе на резултатите. Защото повечето (особено по-малките) е нормално да плачат и да се страхуват, кои повече, кои по-малко, което не вярвам да означава, че на 90% резултатите не са реални.

Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #142 -: Септември 01, 2012, 00:38:01 am »

що пък трябва да се мятат и да реват се чудя аз


хм, то и аз се чудя, ама факт!
Моята Михаела още, щом чуе, че ще и вземат кръв, и започва един рев! Превантивно си реве детето. Това може да продължи до 20мин, до момента, в който я убодат. След убождането - още половин час рев!

да използвам, да изразя възмущението си от персонала на тетевенската болница. Вървя аз по коридорите напред-назад и нагоре-надолу (голямо разтакаване падна) с двете деца, едното от които е ревящата Михаела. е, която лекарка или сестра ни срещнеше, не пропускаше да и се скара на Михаела, да не плаче и няколко от тях я заплашиха с "инжекцията" 8O Съответно, това не е начин да успокоиш ревящо дете и тя на свой ред усилваше още повече децибелите.

После тя и в Токуда болница повтори същия сюжет, но за щастие, там отношението бе съвсем друго. :wink: Не и се караха, опитваха се уж да я развеселят. Не че помогна. Както казах, тя като чуе, че ще я бодат, реве половин час преди и след манипулацията.  :lol: А на рентгена що рев изрева! :lol: Сега се усмихвам, но тогава НИКАК не ми бе смешно.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #143 -: Септември 01, 2012, 06:00:20 am »
Така е, няма много такива деца, дай да не им взимаме кръв тогава :-)
Не ме разбра. Не казвам да не им вземаме, а казвам, че не е логично това твърдение, че щом се "мята", влияе на резултатите. Защото повечето (особено по-малките) е нормално да плачат и да се страхуват, кои повече, кои по-малко, което не вярвам да означава, че на 90% резултатите не са реални.
ъъм, ми и аз това точно казвам. Отоговорила съм на това, че било влияело :-), така че с теб сме на ено мнение.


  
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #144 -: Септември 01, 2012, 09:22:29 am »
Преди да излезе лятна ваканция Моника и поставихме ваксината. По мнение на педиатърката, момента за поставяне на ваксини не е есента или зимата, защото има повече вируси и шанса да е болна и да отлагаме е доста голям. Та два-три дни говорим, че ще слагаме ваксината, че на съседското бебе също сложиха ваксина и не плака и няма нищо страшно. Всичко беше наред и беше спокойна, докато не ги взех със съседчето от градина и не тръгнахме към лекарката. Малката съседска госпожица така я беше обработила и наплашила... Така де, геройски издържа и не каза и думичка, но децата с незнанието си какво могат да прчинят, понякога са адски жестоки. Не го казвам за този случай специално, говоря по принцип. Та как ще приеме иглата едно дете много зависи и от родители и от близки и познати. На никого не му е приятно да го бодат, да му пилят зъбите и т.н., но това са нужни неща и не са болка за умиране. И аз все обяснявам, че не трябва да правим драма от подобни неща, но хора като любезната съседска госпожица винаги се намират да внесат яснота!!!
Има случаи в които съм преценявала, че не си заслужава рева и тормоза. Преди време си цепна челото на теракота в коридора. Кръвта спря за 2 минути, още докато говорех с педиатърката. А тя се дереше, просто такъв рев досега не бях виждала. Едвам се чувахме с лекарката. В крайна сметка, не беше никак плитко, но не беше и дълбоко, кръвта спря и удара по главата не беше силен. Челото го цепна на первазчето. Преценихме, че няма да се ходи до пирогов, защото тя не спираше да се дере в истерия: Какво ще ми правят, какво има. Та има си белег малък, ама драве да е. Просто в това състояние, ако трябваше и в Пирогов да я водя, незнам... и така деня ще си го помня дълго.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #145 -: Септември 01, 2012, 09:39:30 am »


Момичета, днес моето съкровище става на 1 год. и минавам да ви почерпя  :D
Брейй, как бързо мина това време - все едно вчера го родих!!  :lol:

Благодаря ви за съветите, които ми давахте през изминалата година, а и преди това.


*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #146 -: Септември 01, 2012, 09:52:55 am »
ivanita  да ти е живо и здраво слъдурчето.  :)
Сега взе, че наистина ми се прияде торта  :lol:. Ще мина през Неделята на път към вкъщи  :oops:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #147 -: Септември 01, 2012, 11:45:49 am »
Иванита, да ти е живо и здраво детенцето :D Наистина времето бързо върви!

Нещо интересно: http://dnes.dir.bg/news/bliznatzi-11902188?nt=10
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #148 -: Септември 01, 2012, 12:27:47 pm »
Иванита, да ти е жив и здрав малкия принц! Да е все така усмихнато и чаровно детенце!  :ballons: osi_5 :ballons: Наистина минава много бързо времето!

*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #149 -: Септември 01, 2012, 19:47:44 pm »
Боби, говорим явно за различни неща - тук точно драскат от вътрешната страна на ръката и капят някакви капки, а не точки по гърба. То и тук могат да вземат венозна по всяко време, не че няма, но колко е достоверно е друг въпроса. Също така ако детето е прекалено превъзбудено, много се мята и плаче неистово при взимането на венозната кръв, също не са достоверни резултатите.

Капките,които капят са различните алергени. Върху всяка капка се драска с много тънка игличка леко да пусне кръв.Стои се 20 минути и се отчита резултата.На мен ми правиха началото на лятото,но за малки деца не се препоръчва-как ще стои 20 мин. без да си движи ръката да не слее капките.Ива е на 12 и също не и го направиха -взеха и венозна кръв и него тест и пуснаха.Това за мятането и плаченето и достоверноста на изследването не съм сигурна,че е така-Ива рева 15 мин докато даде да и вземат кръв както е дърто магаре вече.Единствено ми казаха,че не трябва в последния месец да е пит противоалергичен продукт.

Иванита,да ти е жив и здрав рожденика и много да ви радва!
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #150 -: Септември 01, 2012, 21:00:01 pm »
Иванита,да ти е жив и здрав малкия рожденник!Да расте будно,усмихнато и умно момченце,та да радва мама и тати!
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #151 -: Септември 02, 2012, 15:42:56 pm »
Съгласна съм с Боби, че подхода на родителя е важен. На 3 месеца на моите им взимат кръв от пръстчето, ако всеки път са драми незнам как ще издържа. Още преди да тръгнем им давам да си изберат лепенки (купила съм детски с картинки) или рисувам на обикновени картинки каквито те си изберат(за момента сме рисували Макуин и Матю  :lol: вече съм спец  :lol: ). Обясняваме, че лепенките ще ги сложим, за да ги покажат на децата в градинката, ако не се дърпат  и не плачат. Пък и те са мъже  вече  :wink: Там ги забаламосваме с: "Я да видим сега какъв цвят боя ще потече от пръстчето" и те от любопитство забравят всичко или докато изпеят най-новата песен на лаборантките и не разбират какво става.
А за венозната кръв не искам да си спомням какъв кошмар беше. Как не забих един на сестрата незнам. Добре, че бяха малки и явно не помнят вече.
Иванита, да ви е здраво и много усмихнато детето!
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #152 -: Септември 02, 2012, 16:41:43 pm »
Подхода на родителя за всичко е важен. Ако размислите се по моя въпрос, пак да вметна, че говоря за взимане на кръв от вена и поставяне на система - те там са ни драмите.
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #153 -: Септември 02, 2012, 22:35:40 pm »
Благодаря за пожеланията :-)


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #154 -: Септември 03, 2012, 06:39:41 am »
Подхода на родителя за всичко е важен. Ако размислите се по моя въпрос, пак да вметна, че говоря за взимане на кръв от вена и поставяне на система - те там са ни драмите.
Аз за кръв от вена говоря за моите деца и за започване на система.Онзи ден бяхме в  болница и започнаха на Ивана система, плакна мъничко, но не сме имали драми и мятаници. Не мисля, че кръвта от вена боли кой знае колко, ако се вземе от раз, а не ръчкат наляво-надясно. На Андреа и взимаха кръв от вената на 3 дена. С червен лазер като тези за презентациите и светиха през ръката, че да открият вена :-). А едно време какви са били некадърници не знам, но аз имам 2 белега на глезените и един на  сгъвката на дясната ръка ( където в крайна смекта са я намерили), защото съм резана, за да вкарат система, на която съм била една седмица. И то този белег на ръката ми беше едно време много голям, от край до край на сгъвката. А сега като знам, че на бебе на главата дори започват системи, какви са били тези рязаници не знам.


  
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #155 -: Септември 03, 2012, 10:15:10 am »
А сега като знам, че на бебе на главата дори започват системи, 

Да, Михаела като новородена, беше със системи на главата, на ходилата, на ръчете, абе цялата беше в тръбички.

Бъдете добри и не губете кураж! :)