0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #60 -: Август 29, 2012, 09:14:04 am »
При мен наказанието да не излизам навън работеше добре.
Аз от много малка обичам да съм навън и това не се промени и досега :oops:
Майка не ми се караше, не ме е била. Все ме наказваше да не излизам навън за неопределен период на време. Еййййй, това ме побъркваше.
Имам няколко фрапиращи случки, запомнени и до днес от мен. Отивам да си играя и зачезвам на някъде. Два пъти са ме търсили с полиция, когато съм била на 5 години :oops:
При поредното ми заиграване навън закъснях за концерт на брат ми и майка тръгнала.
Реших, че вече съм голяма и мога сама да се движа из София с автобус, това става в първи клас. Да, ама хванах 86 вместо към центъра в обратната посока и се озовах в кв. Свобода. След като попитах няколко човека къде се намира еди кое си читалище, разбрах, че нещо не е наред. Един човек ме заведе в районното и ме закараха с полицейска кола до в къщи :oops:
Та, ако София се е метнала на мен, какво ли ме чака  :ask:


*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #61 -: Август 29, 2012, 09:56:24 am »
Иначе аз съм доволна от децата си, а и получих най-голямото до момента за мен признание, от баща ми, който е изключително добър човек, но много строг и справедлив. един месец ги гледаха с мама, та той каза, че децата ми са изключително възпитани и добри... :D
Това е мечта за всяка майка - да чуе подобни думи от собствените си родители!
Не си ме засегнала, Стеф  :D Ех, този мой рязък стил на писане  :lol: Дай ми на мен да измислям глупости  :lol: та и методите ми същата работа  :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #62 -: Август 29, 2012, 10:20:53 am »
Въпреки, че са странни при моите деца методите ми работят - навън само да ги погледна и се строяват, ръката ми никога не се пуска, играчки не съм събирала откак са проходили, поздравяват, правят път на другите деца. За момента няма какво повече да искам  :D

ако прибавим към това и условието да са весели и щастливи деца, в което не се съмнявам - никой не би могъл да иска повече, поздравления! аз само мога да завиждам, благородно...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #63 -: Август 29, 2012, 12:10:18 pm »
Хм,аз явно съм странна, защото и моето дете е послушно, държи ме за ръка, поздравява, благодари, не бие децата..., а аз умирам да направи някоя щуротия.
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #64 -: Август 29, 2012, 13:38:29 pm »
По повод признанието на бащата на Стеф - и баща ми скоро каза нещо подобно за моят син, даже същото "много добро и възпитано дете" бил, а той иначе си е доста палав и своенравен.И на мене ми стана така приятно, щото татко ми и той винаги е бил много строг и взискател. Дано е прав дядото - че на по-важните неща сме успели да го научим вече малчо. Пък остава и успокоението, че имаме пред нас още 2 от прословутите "първи 7 години" :wink:. Така де, не можем да искаме от дете на 5, а още по-малко - под 3-4 години, за каквито виждам, че някои пишат по-горе, да бъде винаги кротко, спокойно, "добро и възпитано". Важното е, според мен, е да им обясняваме какво не бива и да им показваме кое е хубаво и добро. Мисля, че това е най-голямата подкрепа за тях, за да се научат сами да искат да стават по-добри.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #65 -: Август 29, 2012, 13:58:44 pm »
Мога само да завиждам на майките, които имат кротки и послушни деца!
Моят ураган е винаги във вихъра си, а съберат ли се с племеницата става цунами направо!   :oops:
Само поста на Стеф ме успокоява до някъде, че и тя е била палава, .... /нали са родени на една дата/ :)

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #66 -: Август 29, 2012, 13:59:23 pm »

Натали,
По отношение на това, колко нашите хубавци вече разбират и само с обяснения става всичко... Споделям лично мнение, но по-скоро нашето очарование как вече имаме друго ниво на комуникация с тях - подвежда. И аз от два месеца се разтапям как Дани носи това и онова и сгрява доста неща, ама ако се загледаш - "системата работи" предимно в често случващи се ситуации и относно предмети, които често ползвате у дома и произнасяте наименованието им. Прати Алекс да ти донесе зарядното на видеокамерата, или машината за сок от ябълки и ще се убедиш, че хич не разбира чааак толкова детайлно. Та по тази логика - няма и как да му обясниш защо може да се удави, ако сам влиза в морето, наред с пояснението как диша и какво значи да диша и какво става, ако се нагълта с вода и защо ще спре да диша, ако това се случи...Та засега - работи само НЕ, другото и на 5 ще го схванат трудно /поне моя, защото не мисля, че ще става генийче/. Иначе казано - престани да се самообвиняваш, колкото и дълго да си го чакала това дете - ти си майка като другите /в добрия смисъл/ и той е съвсем нормално дете, минавате си през всички нормални етапи на развитие и комуникация. От това по-хубаво - здраве  :D

Така е, права си. Наистина са неща общо взето често назовавани и явно за другото още не му е увряло мозъчето.

По отношение на това, че си гледате животните отблизо направо ви завиждам. Аз се опитвам да уча, но няма къде да му ги покажа освен в книжките, но той там не ги запомня кое какво е. Опитвам се да имитирам звуци, а той започва да се хили и какво ли си мисли: Тая мама нещо откачи. :lol: Разпознава само бау-бау и ми ги сочи по улиците и в парка, но от тях колкото искаш. Така вчера гледа нещо по телевизията и показват една крава, а той се обръща и ми я сочи и казва:" БАУ-БАУ"...първо ми стана смешно, а после тъпо, че не намирам начин как да го науча кои са другите животни. :?

Жбрул, моята майка беше същата. Никога не съм удряна(поне не помня), но като започнеше една реч на съвест...УЖАС! Искало ми се е да ме удари веднъж и да се приключи, ама нейсе. И аз от дете се ужасявам някой да ми каже, че съм безотговорна особено имайки предвид, че съм най-голямата от три деца и отговорности ми се трупаха повече отколкото можех да нося.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #67 -: Август 29, 2012, 14:47:37 pm »
по повод отзивите на странични наблюдатели относно възпитаните-невъзпитаните деца, да ви кажа една смешна случка от вчера.

мойто дете в момента посещава сборна група в дежурна детска градина - при непознати учители.
оставям го вчера сутринта и учителката на първа смяна ми споделя, че детето е много отзивчиво, послушно и възпитано.
прибирам го вечерта и учителката на втора смяна ми се оплаква колко бил непослушен - какви глупости й ръсел с още едно хлапе, сигурно много телевизия гледал, затова (той изобщо не гледа ТВ!) и как не реагирал на нейните забележки.

а сега де?! едно и също дете, оценка на двама различни наблюдатели, на база на бегли впечатления от няколко часа, но в различно време на деня. изводи - тотално противоположни.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #68 -: Август 29, 2012, 15:01:33 pm »
според мен е нормално, все пак детето следобед може да е вече изморено, например, отделно да не харесва въпростната госпожа и да й прави напук :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #69 -: Август 29, 2012, 15:16:58 pm »
разбира се, че е нормално. и иде да покаже, че "послушен" не значи да премята по цял ден броеницата и да гледа надолу...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #70 -: Август 29, 2012, 15:45:49 pm »
о да, тук едва ли някой влага точно това в думата послушен :lol:
аз честно казано ако моите са такъв тип послушни ще се притесня искренно :wink:
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #71 -: Август 29, 2012, 15:47:05 pm »
А ти как реагира на подобно описание? Попита ли в какво точно се изразява непослушанието?

В детската ги правих луди едни кокони, дето ме караха насила да спя наобяд и ме гониха с храната. Тези, които не ме гонеха с храната ги обичах и бях послушна.
[/url][/url]
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #72 -: Август 29, 2012, 15:51:35 pm »
абе естествено, че всичко е много относително. всички сме минали по този път и аз си имах любима и не любима другарка (госпожа). ако питаш едната супер дете, ако питаш другата и сега ще ти каже - бягай далече :lol:

аз имах предвид мнение на човек, който все пак се грижи за тях повече от месец и то не по няколко часа, а 24 часа в денонощие. познава децата от както са се родили... и т.н. :)
« Последна редакция: Август 29, 2012, 15:53:14 pm от StefiZ »
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #73 -: Август 29, 2012, 16:10:19 pm »
Да, много относителен се оказа този въпрос с възпитанието.
На морето и по градинките моята дребната я бият по-глемите и тя явно прихвана от тях. Вчера бяхме на гости на съседи, чието дете е по-малко от нашата. Никол цяла вечер не спря да тормози детето. Адски ми беше неудобно. Карах и се, плеснах памперса, обяснявах надълго и не се спря. Ще трябва да мине време явно докато се научи. Баща и много се изнерви и после цяла вечер ме кова, че не сме я възпитали, че се излагаме пред хората и т.н. Много ми стана криво - говорим и много по този въпрос, но какво ли и отбира главата на 1г и 10 месеца. Хем не искам да е смотана, хем не искам да посяга на другите деца без причина т.е. щото не са и дали играчка. Извинявам се на хората, че се е случило и се надявам да виждат, че и говоря и я спирам да не бие.  :(

А пък майка  ми някакъв идиот вчера и дръпнал златното колие докато била с детето. Много ми стана страшно, че има такива хора. Ми утре може и да я плесне за да и вземе парите! Какъв човек би нападнал възрастна жена и дете. Много е грозно!


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #74 -: Август 29, 2012, 16:30:13 pm »
Аз не искам децата ми да са послушни. Искам да са добри, възпитани, с моята ценностна система и да разсъждават сами. От послушание файда не виждам.


  
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #75 -: Август 29, 2012, 16:48:45 pm »

оставям го вчера сутринта и учителката на първа смяна ми споделя, че детето е много отзивчиво, послушно и възпитано.
прибирам го вечерта и учителката на втора смяна ми се оплаква колко бил непослушен - какви глупости й ръсел с още едно хлапе, сигурно много телевизия гледал, затова (той изобщо не гледа ТВ!) и как не реагирал на нейните забележки.

а сега де?! едно и също дете, оценка на двама различни наблюдатели, на база на бегли впечатления от няколко часа, но в различно време на деня. изводи - тотално противоположни.



Проглуших ушите на познатите си за проблемите, които имахме в училището на сина ми. Тази година решихме да го преместим в частна католическа академия, където уж се води "по- строго"  :wink:. На въпроса към учителката какви са й впечатленията от детето ни, тя възкликна: "Тони! Той е лидер в класа!" За сравнение, в "светското" го бяха обявили едва ли не за мухльо и хулиган, само защото учителката му не го беше харесала. И двете виждат в него своенравност, но едната го възприема като неподчинение, а другата - като нещо положително и забележително.

Отбелязвам, че моята 16 месечна кокона започна да се тръшка по земята за щяло и нещяло. За сравнение, при брат й тия работи започнаха с година по- късно. На времето много се притеснявах най- вече какво ще кажат околните. Сега съм "освободена" от това и дори ми се вижда забавно. Когато изпадне в истерия, Тереза прилича на муха, паднала по гръб  :lol:.

Има едно клише, което често си повтарям: "Малки деца - малки проблеми", само да са живи и здрави!



Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #76 -: Август 29, 2012, 16:53:09 pm »
Хм,аз явно съм странна, защото и моето дете е послушно, държи ме за ръка, поздравява, благодари, не бие децата..., а аз умирам да направи някоя щуротия.
:lol: :lol: :lol:

*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #77 -: Август 29, 2012, 23:41:26 pm »
Аз не искам децата ми да са послушни. Искам да са добри, възпитани, с моята ценностна система и да разсъждават сами. От послушание файда не виждам.

На същото мнение съм, спести ми писането.  :D По мои наблюдения обаче, в повечето случаи думата "послушание" в БГ се ползва като кратко обобщение на това, което изреждаш, въпреки че е неточно и невярно като понятие. Това за младите хора обаче... По-възрастните си влагат точно буквалистика като кажат "послушен" и досега не спирам да се дразня на такива "пожелания" относно Дани.

Натали, да те утеша Ъгейн. :lol: Това, че Дани има пряк достъп до всякакъв добитък в момента, изобщо не помага да спре да нарича "ко" всички видове животни на общо основание. Определено прави разлика между теле и кокошка, няма как да му изглеждат еднакво, но пак е "ко". Този "проблем" иде от нашата домашна котка, която галено наричам Писко, тя е край Дани откакто се е родил и естествено - беше център на вселената му допреди месеци. Всъщност, точно тя първа беше удостоена с честта да се обърне към нея  лично /по име/ и то беше... КО  :lol: Чувайки как я наричам, напъна се човека, но стигна само до "ко", сега вече я нарича "ико", или "иско" понякога и то само нея. Другите дворни котки са просто "ко", както и всякакви други животни. Лястовичките - също. ;) Схваща когато питам за различен вид животно, защото като кажа : "къде са лястовичките?" - отива на мястото където кацат, гледа си нагоре и ако са там ми ги посочва. Въпреки, че сочейки ги ги нарича "ко", знае че не го питам за котката. Просто още е твърде рано, да артикулира дума като "лястовичка"...къде отидох и аз, не би могъл и доста по-лесна дума да каже. Ако питам "къде е Писко" - търси конкретно нашата котка, ако питам "къде са котките?" - ходи да ги издирва по оградата, тези дворните... Споделям ти го подробно, за да видиш, че не е до картинки, книжки, живи животни и родителско старание, а е до ЕГН т.е. всяко нещо с времето си. Ние майките сме "алчни", като видим лееек напредък за нещо и вече ни се щат чудеса от днес за утре и ако не стават - "ама аз съм калпава майка". Няма такива филми!
Относно проговарянето и говоренето като цяло - аз съм цербер по въпроса да не се говори на "бебешки". Кучето е куче, то казва бау-бау, но самото то не е бау-бау и в този ред. На колата й казвам кола, знае какво е кола, отива там и ако му кажеш "бу" започва да се оглежда за к'во го питаш аджеба  :lol: Избягвам аз лично, да имитирам неговия "говор" и не разрешавам на хората около мен да го правят, предпочитам постоянно да повтарям правилно думата и той да опитва да я изговори. Е, има и изключения когато ми е забавно, или се глезим... В момента ме кефи как казва "ика" т.е. "иска", понеже все питах: "Данаил иска ли еди какво си?" и оттам той отговаря по този начин - ика. Засега С-то му убягва, иначе Р-то е като при майка му - брутално и уверено, още преди годинката.

Раши, много гнусна случка с майка ти :( Дано не се повтаря, вече нямам грам коментар в такива случаи, а то е и безсмислено всъщност...

elle22 И сама си наясно, че когато Тереза ти се тръшне така в САЩ - реакцията на хората край вас е: "еми бебе/дете е". А пък при нас е: "Ауууу невъзпитано, аууу какво е проклето, аууу ма това дете майка няма ли..." и в този дух. Кога с поглед, кога с думи направо ще ти го кажат. Та оттам всички, вкл. и аз се чувстваме мега зле когато нашите се тръшнат така на обществено място, докато в къщи - много бързо и адекватно им реагираме и минава "кризата" за нула време. А малките хитреци бързо сгряват, че ако го правят в парка - следва гуш и утеха и естествено точно там започват да въртят номерцата. Ама мноооого вода има да изтече докато обществото прескочи от идеята за "послушно дете/бебе" до "нормално, здраво дете, което има всякакви фази и настроения".
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #78 -: Август 29, 2012, 23:55:22 pm »
Днес една майка ми сподели, че при тръшкане навън отваря шамарената фабрика, защото хората гледали странно, а и не можело да се тръшка. Аз й обясних, че давам игнор и че при нас шамарите не помагат при една истерия. Когато ми писне, го хващам под мишница като пакет и се занасяме в нас.
[/url][/url]
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #79 -: Август 30, 2012, 00:58:40 am »
Натали, Преслава проговори след 2,5 и все още има думи, които произнася по бебешки
никога, ама повярвай никога не съм им обяснявала животните с мяу,бау, муууу и темподообни
смятам, че подобни звуци биха ги объркали като цяло
Преслава не се тръшка, но като не стане на нейната произвежда такъв писък, че може да ви пробие тъпанчето, ако сте в близост до нея
питайте Стефи, Джама и всички гости на станцията във Велинград, в която бяхме- сигурна съм, че още им кънтят ушите  :lol:
въпреки това, не я смятам за невъзпитана
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит