0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #740 -: Юни 20, 2014, 16:58:20 pm »
- Чувам те едно такова - начупено! - демек нещо му прекъсвала телефонната връзка от село с нашия домашен телефон
*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #741 -: Юни 20, 2014, 21:17:26 pm »
децата са на село при баба и дядо, Еленка е пипнала летния вирус и стомаха й е леко разстроен, и баба й я храни с определени неща. Снощи й сервира варени картофчета само с малко сол и тя ги гледа, гледа баба си и казва: Какво ми сервираш тия картофи само, поне на една мусака да ги беше направила :lol:

Днес на гости на вуйна си, като баба й е приготвила за нея пиле с ориз и е занесла, а за другите има боб с наденица. Тя яде с неудоволствие ориза и гледа в чиниите на каките и с най-жалната възможна физиономия казва на вуйна си: Вуйно, пък кака изяде цялата пържолка.
Вуйна й: ама то наденичка бе Ели, не е пържолка.
Ели: е да де, ама я изяде цялата...  :lol:
*

    maggi4ka

  • ***
  • 440
  • Няма невъзможни мечти....
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #742 -: Юни 23, 2014, 20:17:34 pm »
Преди 15-на дни Велислава и Паулина бяха с шарка. И ясно - не могат да ядат боб, яйца и пр. През цялото време мрънкат за боб. Вчера им правим и вечерта сядаме да вечеряме. На Паулина и остава повече от половината купа и ММ я пита : "Поли, ще си ядеш ли боба, или мога да го взема?"
Паулина : "Аааааа, я не ми го пипай. Аз ще си го изям като ми се прияде другия път, като пак се разболея от шарка и много ми се яде боб" :):):):)

Легнала съм за 20-тина м инути и Велислава идва при мен.
- Мамо, пак ли си уморена?
- Малко. Боли ме кръстчето...
- Ееееее, това бебе, уж колкото банан голямо, а кво те прави. Я му се скарай, да започне да те слуша. На нас как се караш?!

Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #743 -: Юни 24, 2014, 00:49:03 am »
Чувам от към банята едно "туп" и лек плач. Търча към банята. А там седнал Косьо на пода:
"Ами, мамо, банята е виновна!" :(

малко по-късно: "Сестричка, ти чу ли ме аз как тупнах?"  :(

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #744 -: Август 01, 2014, 09:26:55 am »
Андреа стана на 3 годинки, но понеже много не слушаше и сутринта и казвам "-Ако продълажваш да не слушаш няма да имаш рожден ден довечера" ( имайки предвид, че няма да има празненство), при което Ивана ме поглежда учудено и ми задава следният въпрос: "- И Андреа ще стане пак на 2?".


  
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #745 -: Август 01, 2014, 15:33:59 pm »
-Мамо,а защо не може сега ти да си дойдеш сега с нас в къщи,пък бебетата да ни ги изпратят с колет по пощата.
/по повод на това че удължават престоя на новородените му братчета заради проблеми със стом.-чрев. тракт и трудности при захранването, а аз оставам с тях/
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #746 -: Август 01, 2014, 16:13:49 pm »
с  куриерска  пратка по- добре  ще е  :)


*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #747 -: Август 01, 2014, 16:25:39 pm »
Душичка златна - липсваш му :lol:
Моите племенници днес ми бяха на гости за малко и сестра ми пита големия :"Алекс, искаш ли да пишкаш?" а той казва "Ами вече пишках" (напишкало се от притеснение детето, защото не знае къде е тоалетната и явно го е било срам да си каже). Дадох и едно мое клинче да му е сухо докато се приберат и той какво обяснил на баба си вкъщи: "Ами тя леля има нов апартамент и вече даже живеят там, ама нямат тоалетна и аз се напишках и тя ми даде клинче да се прибера" :D (имаме две тоалетни :P )
*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #748 -: Септември 15, 2014, 23:57:48 pm »
Среднощен двубой: Марко срещу мен и баща си.
Награден фонд: да го пуснем да спи при нас вместо в неговото леглото в неговата стая.
Тепих: коридор от 3 метра между двете спални с баня между тях.
Времетраене: час и половина до два, според вечерта/нощта, в продължение на десет дни.
Метод на действие: става през не повече от минута, идва в нашата спалня и обявява свои нужди и желания.
(Метод на противодействие: безмълвно или с обяснения го връщаме през коридора в неговото легло, с отбиване през банята според поднесения повод за ставане.)
Поводи:

1. Искам да спя тук.
2. Нещо ме притеснява.
3. Пишка ми се.
4. Ака ми се.
5. Искам прясна вода от банята.
6.-30. = Повторение на 1.-5. в различен ред.
31. Искам да ми правиш компания.
32. Имам косъм в устата (!)
33. Искам да видя звездите (!)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #749 -: Септември 16, 2014, 00:42:25 am »
Ха ха ха, иска да види звездите детето какво сега, не ти ли се е случвало да се събудиш посред нощ и да ти се прииска да видиш звездите :-) ?
 


  
*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #750 -: Септември 16, 2014, 02:56:43 am »
цигу, тотално ме отказа да го пращам да си спи в стаята.  :lol: Ако ще иска и звезди да гледа - нека си спи при мен до гимназия, поне да има някакъв сън и за двама ни.

Лафът от днес у дома, когато откажа нещо, което иска е: "Охххх направо ми счупи живота!" Много нови думи, амаааа...трудно всеки път да се наместят правилно  :lol: Забавно е де.
Другото тип черен хумор е, че на село камбаната на църквата бие, когато почине човек. И явно е чул баба ми да коментира въпроса, дали 2 пъти бие, дали 3, за мъж ли, за жена ли... И бие камбаната днес и моичкият: "Уфффф пак някой е умрял. Бе много умират тия хора нещо." Няма хабер точно какво е да си "умрял" де....та и коментарите му такива.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #751 -: Септември 16, 2014, 06:36:33 am »
Ох милият това дето много умирали тези хора ме сбърка.  8)Страхотни са като се учат как да се изразяват. Моите понеже бъркат двата езика и изреченията са им смесени и тотално погрешни от граматична гледна точка, това мъжки женски род няма подобно нещо, всичко е в женски род, Няма и първо, второ лице, всичко е в трето лице, с редки изключения. Водят си ей такива разговори:
- Ай иска ходи плейграунд ( искам да отида на площадката)
- Тати лошо, ши кара мене ( тати е лош, тя ми се кара :-) )
- Ю малка (ти си малка)

А като ги попитам например кой иска еди какво си, ми се отговаря "мен" :-) .


  
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #752 -: Септември 16, 2014, 08:51:22 am »
Като каза Jbrul - научават нови думи преди да научат какво точно значат и кога се използват. На морето беше самотна един ден. Просто ѝ се играеше там с едно дете, пък техните я заведоха някъде. Но беше толкова жална като разправяше как е тооооолкова самотна. :lol:
Другата дума беше - скучно ми е. Ама не когато скучае, а че за нещо си там се затъжила - „скучно ми е за моретоооо, искам във водатаааа, скучно ми е за колелото мииии“ и все в тоя дух.
*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #753 -: Септември 16, 2014, 09:51:48 am »
То това скучая е руска дума, като поканих свеки да ми прекопа градината докато скучае, доста се посмяхме  :lol:
Онзи ден се опитвам да го облека и да прибера къщата и нареждам нещо, а той продължава да си играе и казва "Ти май не слушаш"  8O :lol: предположил е кво ще следва  :D
*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #754 -: Септември 16, 2014, 09:57:03 am »
София влиза в църква с майка, вижда свещите и започва да пее:
Happy Birthday to you...

*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #755 -: Септември 16, 2014, 12:50:25 pm »
София влиза в църква с майка, вижда свещите и започва да пее:
Happy Birthday to you...

 :lol: :lol: :lol: А дъщеря ми мисли най-тънките за солети и като й дадем в ръчичката за да я запалим и сложим заедно, веднага посяга да я отхапва
*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #756 -: Септември 16, 2014, 13:25:34 pm »
У нас, преди няколко дни: "Мамо, пак ми нараняваш чувствата"  :lol: Кога и как съм ги наранила пусти чувства идея нямам  :lol:
     
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #757 -: Септември 16, 2014, 19:02:25 pm »
У нас, преди няколко дни: "Мамо, пак ми нараняваш чувствата"  :lol: Кога и как съм ги наранила пусти чувства идея нямам  :lol:
Това е директен превод от английски.


  
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #758 -: Септември 16, 2014, 19:24:03 pm »
Разговор с моя племенник
 - Коко разкажи ми какво правите в детската градина. Първо закусвате, а после?
 - После бях спокоен и никого не удрях.
 8O
*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #759 -: Септември 16, 2014, 20:57:21 pm »
Боби, не те разбрах, но факт е, че детето използва доста думи и изрази на английски.