0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #900 -: Април 04, 2015, 16:01:00 pm »
аз тествах днес Марти. питах го знае ли какво е "куклен вятър". верно, бяхме в колата и беше съвсем малко по-шумно от обичайното, но го казах ясно и отчетливо. човекът моментално ми обясни, че това е представление с кукли, дето играят на сцена...
явно всички деца знаят какво е куклен вятър... :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #901 -: Април 04, 2015, 23:48:21 pm »
аз тествах днес Марти. питах го знае ли какво е "куклен вятър". верно, бяхме в колата и беше съвсем малко по-шумно от обичайното, но го казах ясно и отчетливо. човекът моментално ми обясни, че това е представление с кукли, дето играят на сцена...
явно всички деца знаят какво е куклен вятър... :)
Страхотно е това, на мен и през ум не би ми минало да пробвам.
Впрочем тук мога аз да споделя пък аз един бисер на Марти. Като бяхме на събирането и той нали ме гледаше как минавам с пръст през пламъка на свещта и толкова се впечатли, че дойде при мен и ми каза с един много особен тон: - Вие сте вълшебница!


  
*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #902 -: Април 06, 2015, 09:09:11 am »
Децата са вълшебни, толкова са естествени и истински, :)

Елена в събота ми разказва случка от ДГ:
Госпожата: Елена, обръщай се и заспивай!
тя се обърнала и след 1 мин. отново в изходно положение, госпожата отново повтаря и така около 3-4 пъти, явно на края жената не е издържала и й казва: Елена, не ти ли омръзна 4 г. едно и също да ти повтарям?
Елена: не, а на теб не ти ли омръзна?
След което диването си събуло долнището на пижамата и го мушка между креватчетата, било хладничко там и си го слагала на главата да се охлажда. Милата женица явно на предела на силите си, обаче да не събуди другите дечица тихичко с протегната ръка казала: дай пижамата, дай пижамата, дай пижамата.....
питам аз - и ти какво направи?
елена: е, дадох й я, кво да я правя, много се беше ядосала.

искрено й съчувствам на жената!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #903 -: Април 06, 2015, 09:54:56 am »
Вятъра  куклен е масов !
 И Калоян ми каза преди време , че госпожите в градината казали , че утре ще има вятър  ...


StefiZ ,   :D
Елена, не ти ли омръзна 4 г. едно и също да ти повтарям?
Елена: не, а на теб не ти ли омръзна?

:lol:


*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #904 -: Април 06, 2015, 10:00:01 am »
Елена, не ти ли омръзна 4 г. едно и също да ти повтарям?
Елена: не, а на теб не ти ли омръзна?


Е тя моята още лятото след 1-гва група, на въпроса на учителката „от ляво или от дясно, ти беше цветето на лентата (за коса)“ ѝ беше отговорила „ти ми я свали, ти трябва да помниш къде е била“.
*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #905 -: Април 06, 2015, 14:37:24 pm »
Докато бяхме в болницата, гледайки ме как се мъча с една спринцовка да дам на Тео да пие:
- Дааа, много е трудно да бъдеш родител... Искам да кажа.. майка, де... баща е по-лесничко да си...

****
Разглеждаме снимките от сватбата ни.
- А какво точно пише на този лист, дето се подписвате?
- Защо питаш?
- Ами да си знам отсега, като реша да се женя...



*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #906 -: Април 06, 2015, 14:42:41 pm »
Докато бяхме в болницата, гледайки ме как се мъча с една спринцовка да дам на Тео да пие:
- Дааа, много е трудно да бъдеш родител... Искам да кажа.. майка, де... баща е по-лесничко да си...

****
Разглеждаме снимките от сватбата ни.
- А какво точно пише на този лист, дето се подписвате?
- Защо питаш?
- Ами да си знам отсега, като реша да се женя...

Коко го кандидатирам за президент. Има няколко причини.
Първо - установил е, че в България да си майка е трудно, а баща - по-лесничко. Напълно е прав.
Второ - от сега иска да знае какви ще са му задълженията като глава на семейство. Няма да му размахат един лист и да искат да подпише веднага. Че то може всичко да пише на него. Освен това иска да се подготви психически за трудните времена след сватбата.  :lol:

Неда, невероятен син си имаш.

Онзи ден моят син питал баща си: "Тате, за да си мъртъв, трябва ли първо да умреш или има и друг начин?".

*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #907 -: Април 07, 2015, 18:03:42 pm »
"Тате, за да си мъртъв, трябва ли първо да умреш или има и друг начин?".
Ми...освен да се напиеш ;)

В тази връзка:
-Мамо, как точно умират хората?
-Идват едни ангели и ги взимат.
-И ги качват на небето, нали? Добре, де, ама ЗАЩО са му на Господ толкова хора там, при него?



*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #908 -: Април 08, 2015, 23:04:11 pm »
Моите напоследък, явно не им стига да ми се обясняват в любов като просто ми кажат, че ме обичат и Ели ми излиза с репликата: "Мамо, обичам те повече от баба Жени" (т.е. от свекърва ми, на това не знам да се смея ли да плача ли и въобще как да реагирам  8O  :lol:).
Стефан, да не остане по назад ми заявява: "Мамо, обичам те повече от Марс" (е на това му се вика космическа любов  :lol:)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #909 -: Април 09, 2015, 08:15:09 am »
- Обичам те до Австралия и обратно.
ПЕША!!!!   8O
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #910 -: Април 09, 2015, 09:18:45 am »

ПЕША!!!!   8O

Е , това наистина е  голяма работа !!!


Аз   съм го поставяла  в ситуации да избира  между две неща.
Една книжка да купим -да избере , когато иска  две  ; едно нещо да купим или ядем    -или едното, или другото...
С моите камъни по моята глава:
-Мамо , избери :  шоколад   или     прегръдка*целувка !
-Кало , това са различни неща ,няма как да ги сравним.
-Избери ! Шоколад или прегръдка ! -настоява той
-Избирам , прегръдка  ! А ти ? -питам аз
Не можа да избере  , много трудно му беше . Шоколада си е  шоколад , неустоим  !




*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #911 -: Април 17, 2015, 10:32:12 am »
Мислех си, че у нас няма ревност, но... Играем си с Константин на пода в хола, той се катери по мен, гъделичкаме се... По бебефона се "обажда" Тео и аз хуквам към него. След около час:
- Мамо, ти защо преди малко така ме бутна, като се събуди Тео?
- Бутнах ли те? Извинявай /дори не съм усетила/. Защото го бях оставила да спи на спалнята и бързах, за да не падне...
- А на теб чий живот ти е по-ценен? Моя или този на Тео?
- Що за въпрос? Разбира се, че сте ми еднакво ценни...
- Тогава защо РИСКУВА МОЯ, заради неговия?
 8O

драматургия ви казвам...



Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #912 -: Април 17, 2015, 11:09:38 am »
мдаааа, не ми е смешно. тъжно ми е.
Неда, Неда,
подобни диалози много често "се въртят" и у нас вече пета година.
И двамата са ми ревниви, но дъщеря ми бие всички по ревност.
Аз пък на свой ред, да не съм по-назад, и аз ревнувам баща им от собствените ни деца. Той ги обожава и ги обсипва с внимание, особено щерка си. А пък аз си пея "Мене ме нема в целата схема ..."  :wink:
 :lol: :lol:

И за да не е само спам, ето Ви едно бисерче от снощи.
Карам аз децата към баба им и им обяснявам, че ние с баща им ще ходим на театър за големи. А те само ще вечерят у баба и дядо и щом свърши нашият театър, ще дойда да ги взема и ще се приберем в къщи.
А те си говорят отзад и щерката обяснява на брат си:
 - Значи, ще има само вечеря, без нощувка, но към вечерята има включена игра! ;)
« Последна редакция: Април 17, 2015, 12:17:12 pm от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #913 -: Април 17, 2015, 23:25:53 pm »
Андреа- Не искам да се къпя
Аз - Не може да не се къпеш, ще миришеш лошо
Андреа - Ама децата няма да ми миришат дупето

:-) :-) :-)


  
*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #914 -: Май 05, 2015, 14:26:46 pm »
К - Нали Адам е първият човек на Земята? А кой го е родил, като е нямал майка?
обяснявам по "библейски" как е създаден и за Ева също...
- Добре, де, разбрах - Те са се оженили и им се е родило дете. То, обаче, за кой се е оженило после, като е нямало други хора?

****
 - Нали милиард се пише с 9 нули, а трилион с 12? С колко нули се пише СТОЛИОН???

****
 На няколко въпроса, един след друг, в рамките на няколко минути отговарям - "Не знам, питай баща си"
- Мамо, мамоооо!?!?! Май само на години си по-голяма от тате, "ПО УМ" ми се струва, че той е на първо място!

/част от въпросите, освен по-горе цитирания : с каква скорост се движи моето колело, какво точно означава "трафопост", колко километра е оттук до Малта, за какво са скоростите на колата, Млечният път по-голям ли е от Слънчевата система.../



Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #915 -: Май 05, 2015, 16:43:49 pm »
Неда,
нашите синове, освен че са с еднакви имена, си приличат много и по любознателността си.
Моят син също вече ми задава въпроси, чиито отговори не винаги знам.

В книжарницата, където купуваме книги, момичетата се учудиха, че за по-малкото дете търся енциклопедия за космоса.
Ами да, казвам, по-малкото ми дете е по-любознателно и по-умно от сестра си.  :wink: Усещам, как след някоя година ще е по-умно и от майка си. :lol:  (само да уточня, че тогава бях сама, без децата.)


Ето и един скорошен бисер, който не е по темата начетеност, но пак е сладък:
Преди около седмица духаше ужасно силен вятър. Вървя със сина си към логопеда и мърморя: "Оф, този силен вятър ще ме издуха направо! Дай да побързаме, моля те."
Той, синът: "Не, мамо, няма страшно. Ако вятърът те издуха, аз ще те държа! Нали знаеш, че съм силен и мога да те пазя!"
(18кг е  :wink:)
Е, как да не съм щастлива! Та какво й трябва на една жена, освен силен мъж, който да я пази!  :lol: :lol: :lol:

Влизаме в един магазин за джунджурии (шалчета, гривни, диадеми, ластици и т.н.). За мое огромно учудване, синът ми се загледа по нещата и се спря на една гривна:
 - Ау, мамо, я ела да я премериш тази гривна. виж, колко е хубава.
Меря гривната аз, а той ме гледа любовно и вика:
 - Искам да ти я купя!  :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #916 -: Май 05, 2015, 21:53:05 pm »
И моят син го вълнуват същите неща - най-голямото число, сега ще ти кажа едно огромно число, 500 трилиарда  8O, кой инструмент свири най-ниските тонове - контрабасът или тубата; мамо, ела да ти покажа къде е Венера (или Вечерницата, или космическата станция), колко време й трябва на ракетата, за да стигне до Марс/Луната и прочие).
Хубавото е, че на немски има много книжки и дискове за любопитковците на неговата възраст. Ходим заедно до библиотеката, избира си сам какво да чете/слуша (е, чете е силно казано. Знае буквите, срича, може да чете отделни думи, но не да си чете сам книжки). Притеснявам се, че ще скучае в първи клас.

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #917 -: Май 16, 2015, 12:49:33 pm »
Колко съм си мечтала и аз да драсна на моето дете бисерите тук :) Нашите са още бебешки и не са така оригинални, но са ми много мили.

За първия не знам дали да не сложа червена точка. Казвам му:
- Голям си ми хубавец!
- Ебец - повтаря той  :lol: Сега като го питаш - "каккъв си?" И отговаря гордо "Ебец".

Опитвам се да го приспя, уж му се спи а не спира да се върти, писва ми и му се скарвам:
- Стига се въртя вече!
А той веднага отвръща - "Пумпал". Как им идва на акъла. Мина ми ядосаното от борбата за приспиване веднага.

Имаме един магазин хранителни стоки на приятели и по принцип основно пазаруваме от тях. Един ден сме забравили да платим нета и не мога да му пусна "Маша и мечокът". Аз:
- Няма интернет сега, не може да гледаш Маша.
- Купим баба Данка (ще купим от магазина на баба Данка).
От там "купуваме" и ток, като го спират за авария или профилактика, а и изобщо всичко, което кажа, че го нямаме сега.


*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #918 -: Май 27, 2015, 09:34:23 am »
Опит за разсъждения от снощи:

Ники: Планетите са по-далече от звездите.
Аз:     Не, звездите са мноооого по-далече.
Ники: Ами защо тогава не се виждат, а звездите се виждат, а? А?

А де. :lol:
*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #919 -: Май 27, 2015, 18:55:33 pm »
София вижда на улицата котка на ивици и вика: "Мамо, тигър, тигър."