0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #940 -: Септември 03, 2015, 16:39:53 pm »
На басейн сме с Марко и пред него една жена влиза с детето си. Той я гледа и възкликва:
- Леле, колко е дебелааа!
Аз възмутено го порицавам да не говори така, защото е грубо и невъзпитано, и жената ще се обиди (ако разбираше български). Той се сконфузи и се поправи:
- Колко е дебеличка...
Аз упорствам, че така за хората не се говори и само по между си поверително можем да коментираме. Марко започва да шепне:
- Аз ще говоря много тихичко, само ти да ме чуваш.

В крайна сметка се засрамих, защото явно не му даваме добър пример у дома, и се изпускаме да коментираме околните по неприемлив начин.
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #941 -: Септември 03, 2015, 20:13:35 pm »
Цигу, това ми напомня една наша конфузна ситуация.
Возим се тримата в претъпкана маршрутка. Седнали сме, над нас се извисява една доста едра жена, придържайки голям дюнер в ръка и чака да й дойде спирката да слезе.
При което детето ми казва:
- Мамо, тази жена е дебела, защото чака бебе, нали?
Очевидно отговорът беше не. Обаче не си спомням как излязох от ситуацията, жената си слезе. Само не знам дали й се е ядяло дюнер вече.
« Последна редакция: Септември 03, 2015, 20:31:21 pm от *vera »
*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #942 -: Септември 07, 2015, 12:20:27 pm »
Отиваме на кварталната детска площадка. Кати играе, Найден стои под едно дърво и се занимава с някакви клечки. По едно време го питам:
-Какво правиш?
А той отговаря:
-Медитирам  :lol:
Оставих го да медитира  :lol:
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #943 -: Септември 10, 2015, 23:16:56 pm »
Обсъждаме тоалета на първокласника за 15.09.
-Мамо, стига си мислила само за Първия Учебен Ден!!! Ще има и втори и трети, и четвърти... Мисли за ЦЯЛАТА година!



*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #944 -: Септември 12, 2015, 15:01:48 pm »
Присъстваме на малка сватба. На излизане от ритуалната зала, булката настъпва младоженеца.
Константин - Мамо, тя защо го настъпи?
 - Ами има такова поверие - който настъпи другият на сватбата, той ще командва после.
 - А на вашата сватба кой настъпи?
 - Знаеш как е у дома - според теб кой?
 - Миии... аз?

****
В ресторанта. Около 15 човека сме, на една маса. Става кума.
- Така... все пак сега трябва някой да каже нещо...
К - Ако искате - да ви разкажа някой виц?



*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #945 -: Септември 12, 2015, 15:17:36 pm »
И аз се записвам във фенклуба му.

Като бяхме на среща в Бургас, моят мъж припомни един бисер на Ники от ДРЗ Банско. Играха си там с Теди и Габи (на Дани-джи и Сикса), двете са по-малки на възраст, но по-високи от Ники. Та скачала нашата на един крак и успокоявала Габи, на която скачането не ѝ се получавало много добре:
- Няма нищо, като станеш на моята възраст ще можеш да скачаш така.
Разликата им е година и два месеца, за сведение. :lol: :lol: :lol:
*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #946 -: Септември 12, 2015, 15:30:00 pm »
Неда, К. е дете от друга планета. Изумителен е!

Пеше, племенницата (на 1 год. и 7 мес.) умира да й казват, че е кака. Сестра ми като я събира с по-малки деца (в количка, още неходещи), започва да им обяснява как тя вече е кака и те са бебета и какви неща умее тя като по-голяма. И понеже е височка за възрастта си (3-годишните са колкото нея или по-ниски) и на тях казва, че им е кака, защото на нея така й изглежда и започва да им се фука с разни нейни си неща, с които смята, че те не ще успеят да се справят. А в действителност е толкова спъната :lol:. Много е смешна. Така, че година и два месеца си е достатъчно основание за Ники да смята, че възрастта определя уменията.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #947 -: Септември 13, 2015, 23:33:17 pm »
В заведение сме, с детски кът на открито. Дъждът току-що е спрял и Константин излиза с още едно момче да играят. След малко ги поглеждам - настанили са се на люлките. Отивам към тях.
 - Браво, момчета... намокрихте ли хубаво дупетата? Коко, обърни се да ти видя дънките.
Става от люлката и се обръща.
 - Хммм, добре, видимо не си се намокрил.
 - Мамо, и УСЕЩАЕМО не съм мокър...



*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #948 -: Септември 19, 2015, 10:29:38 am »
Ей, проговори най-сетне и моят юнак, че да мога да се включвам и в тази тема :)

Тази сутрин за панталоните с джобовете: джобата, джобите, джобете. Накрая май се отказа да търси правилното окончание :)
« Последна редакция: Септември 19, 2015, 12:00:13 pm от rumyanau »



   La vita è bella
*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #949 -: Септември 19, 2015, 15:11:27 pm »
Днес водих София на работа с мен /Търговски представител съм, зареждам магазини/. Влизаме в един магазин.
Продавачката: Здравей, как си:
София: Здравей, днес съм добре. Вчера имах лош ден, защото се наложи да си подредя стаята 8)

Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #950 -: Септември 19, 2015, 23:46:37 pm »
ето Ви малко и от моите малчугани: дъщеря ми, на 7 и сина ми, на 5год.

Първо: един диалог между двамата, от преди около месец, когато синът ни се научи да кара колело самостоятелно (на две гуми) и размишлява:
 - Искам вече да ми купите ново колело, такова със скорости и да бъде в бяло и синьо.
 - че поръчай си на Дядо Коледа. - предлага му сестра му.
 - Ти пък! че той Дядо Коледа не носи колелета! че как си представяш да го опакова!


наскоро казвам почти дежурните си думи:
 - Хайде, вървете да си измиете ръцете и заповядайте на масата за вечеря!
идва синът ми и ме гледа възмутено:
 - Е, няма ли да се погрижи някой вече!? казах Ви, че сапунът в банята е свършил!
около 5- 10 минути по-късно, пак той:
 - Е, няма ли кой да ми сервира?! Защо ме извикахте на масата?


един по-стар от щерката
В кухнята сме, тя се бута към вратата на балкона, а аз не искам да излиза точно в него момент там, защото е мокро. Скарвам й се:
 - Мише, какво правиш, защо натискаш вратата?
 - Ами, искам да вляза.
 - Е, къде да влезеш?! - недоумявам аз. Та ти си влязла вече. Ти си вътре.
 - Искам да вляза на балкона! - тросва ми се девойката, ядосана, че не съм я разбрала.
« Последна редакция: Септември 20, 2015, 00:08:01 am от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #951 -: Септември 22, 2015, 11:46:46 am »
Разговор между мен и щерките вчера
Ивана: Мамо земята много ли е голяма?
Аз: Много
Ивана: Ама не знам колко е голяма, не и знам номерите ( :-) ). Може би е 1000 метра
Андреа: Много земя, бе!

след малко Ивана продължава: тази улица ми се струва права, а не кръгла
Аз: Защото земята е толкова голяма, че не можеш да видиш, че е кръгла
Ивана: Да, вярно, че е малко кръгла. Ето виждам, тази улица е малко кръгла.

..................

Андреа казва, че иска да отиде до тоалетната и Ивана като чу се сети, че и тя искала, при което за затичват и двете кой да стигне първи и Ивана прережда Андреа на седалката, а отвън се чува следният разговор
Андреа: Аз исках да отида първаа-а-а-а
Ивана: Ама аз първа си събух гащите.
« Последна редакция: Септември 22, 2015, 11:53:00 am от Bobbie »


  
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #952 -: Септември 24, 2015, 09:17:14 am »
Не е точно бисер ,но е  много интересен изказа и разсъжденията .

-Мамо , ние видяхме едно коте да яде врабче .Възпитано ли е  котката да яде врабче ? А хората възпитано ли е  да ядат врабчета?

пп.В книжките всички животни са приятели  и играят заедно .
За това  главиците им трудно възприемат реалността понякога . Обясних разбра се   , подходящо  за неговите разбирания , кои какво и как яде .
Сега разглеждайки книга за животните в джунглата само пита -а лъва какво яде , а  зебрата .
В една книга скакалеца беше нарисуван по- голям от врабчето и той беше убеден ,че скакалеца ще изяде врабчето.
.


*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #953 -: Септември 24, 2015, 16:58:30 pm »
nimika, моят син разрешава този привиден конфликт с ключовия въпрос: Това животно дали е добро?
Тоест, ако яде други животни е хищно, кръвожадно и лошо. Ако е тревопасно и яде само растение, попада в категорията "добро".
*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #954 -: Септември 26, 2015, 23:27:46 pm »
Константин към баща ми:
 - Дядо, ти на колко години СМЯТАШ да починеш?

****

Иска нещо да купуваме. Казвам, че в момента нямам достатъчно пари в себе си.
 - Е, какво толкова, ще отидем до банкомата да изтеглим.
Обяснявам, че за да теглим, трябва да имаме в сметката.
 - Чакай малко... значи, за да вземеш от банкомата, трябва преди това да си ги сложил там, да си ги имаш? Ама това е много тъпо, що още не са го измислили правилно?



*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #955 -: Септември 27, 2015, 10:00:06 am »
С нетърпение чакам Коко да го измисли правилно. Та да не се налага първо да слагам, че после да тегля. :lol:
*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #956 -: Септември 27, 2015, 16:03:02 pm »
Съвсем "пресен" бисер от обяд - даже още ми е смешно. Така се оказа, че ще обядваме само боб (Андрей хич не го обича). Аз го увещавам, че като хапне ще има сладолед за десерт. Той сяда на масата и започва втренчено да гледа в купичката с боба. Изведнъж го чувам да казва: "Кво ме гледаш бе, боб?" :) :) :)
*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #957 -: Септември 30, 2015, 10:24:06 am »
- Мамо, срокът на годност на записването за зелено училище изтича в петък!



*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #958 -: Септември 30, 2015, 10:40:46 am »
Станислав в Кауфланд - "Мамо, искам да купим от тези черните макарони, те са шоколадови, знаиш ли?" :) /Отнася се за пълнозърнестите макарони/. Такива шоколадови ни дават на закуска в градината, много са вкусни :))))
Е, от неделя само такива шоколадови макарони иска за вечеря!  :?
*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #959 -: Октомври 01, 2015, 10:44:04 am »
- Коко, мислиш ли, че Тео е глух, та така силно викаш, като му говориш?
- Не, ама виж какви са му малки ушите! Колкото са по-малки - толкова по-малко звук може да мине през тях...