0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #280 -: Декември 15, 2012, 22:45:11 pm »

Топло, топло:
Прибираме се от Коледното парти на Зачатие- 22.30ч.
Аз - Леле колко късно е станало...
Константин - Сега трябва много бързо да вечеряме, да се къпем и да лягаме.
Аз - Ама ти да не си гладен? Нали вечеря на партито?
К - Да съм вечерял ли?!? Че там нямаше супа...



Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #281 -: Декември 17, 2012, 01:32:37 am »
Ох, този Коко ще ме умори от смях! :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #282 -: Декември 17, 2012, 12:03:12 pm »
Аз - Ама ти да не си гладен? Нали вечеря на партито?
К - Да съм вечерял ли?!? Че там нямаше супа...

ахахаха, ето още една зачатска "Мама Божка", как добре е научила детето кое е то истинската храна... :)

хора, правиме, струваме, на следващото коледно парти, живот и здраве, лично ще продавам книгата "Бисерите на нашите деца"!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #283 -: Декември 17, 2012, 12:11:41 pm »
К - Ама, мамо защо, нали в рекламата на *** казват да не си проспиваме живота?

аз затова съм решила концептуално въпроса - М. знае, че "рекламите само ни подмамват да купуваме разни работи".
не че не ги гледа като хипнотизиран в редките случаи, когато му падне възможност, но после като се отръска от хипнозата, си повтаря, че "те само ни подмамват" и работата приключва.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #284 -: Декември 17, 2012, 13:20:20 pm »

Ох, този Коко ми е фаворит с последните си бисери! Като гледам как се е активизирал напоследък, не знам какво да очакваме в бъдеще! :D
Джам, и при нас сме постигнали същото с рекламите,даже и думата е същата - "подмамват" и разни собствени умузаключения следват - "Не купувайте най-скъпото нещо в магазина, че може да се окажете измамени", а на забележката, че пак гледа в захлас рекламите отговаря: "Спокойно, спокойно, аз изобщо не го искам това, само гледам просто, спокойно!"
*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #285 -: Декември 17, 2012, 13:22:04 pm »

Ох, опитвам се и аз да обяснявам за рекламите, ама...
Снощи си играе с един динозавър - храни го с овце.
- Мамо, виж как му се е поддул корема на този динозавър, да му дадем малко ЕСПУМИЗАН, а?



Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #286 -: Декември 17, 2012, 13:26:35 pm »
И аз съм провъзгласявана за най-добра готвачка на... варени яйца.Случаят беше следния:
Баща ми се шегува, поднасяйки за закуска варени яйца на малчо, че са идеални и това е негов специалитет. Моето момченце, тогава около 3 годинки, много ревниво казва:
- А, мойта мама е по-голям специалист от тебе дядо, по-хубави ги прави тя яйцата.
А баща ми, през смях и с огромно задоволство, казва:
- Да, да, знаем е, тя твоята майка е върха, няма друга като нея.
Така сме се смяли всички.
*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #287 -: Декември 17, 2012, 14:14:58 pm »

И ако случайно не знаете мерната единица за вкусно -
-Мамо, много е вкусна супата, направо десет вкуснотици...



*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #288 -: Декември 18, 2012, 12:39:06 pm »

Пак аз...Струва ми се, че "обсебвам" темата, ама ще ме прощавате  :wink:

 - Мамо, знаеш ли, че мога да броя "назад"?
 - Така ли? И как се брои назад?
 - 30,29.28,27....20,19,18....3,2,1
 - Браво, мамо, сам ли се научи?
 - Е как сам да се науча? Светофарите ме научиха, нали те така броят като спрем на червено...



*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #289 -: Декември 18, 2012, 14:23:05 pm »
Nedda, не знам дали си даваш сметка, че момчето ти е много напред с развитието спрямо възрастта си!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #290 -: Декември 18, 2012, 15:18:59 pm »
Nedda, не знам дали си даваш сметка, че момчето ти е много напред с развитието спрямо възрастта си!

Честно казано, опитвам се да му отклоня вниманието от непрестанното желание да пише букви и да смята. Не съм "супер амбициозна" майка, дори съм леко притеснена...И в детската градина постоянно ми повтарят "има феноменална памет това дете, събира ни очите в буквалният смисъл..."

И за да не е съвсем спам :
- Мамо, след хиляди следва милиони, после милиарди, а след това?
- Не знам мамо, после като си дойде татко ти - питай него.
Нямам представа кога го е питал и какво са си говорили. Вечерта си лягаме.
- Мамо, знаеш ли...обичам те - милиони, милиарди, трилиони, четирилиони, петлиони....абе БЕЗКРАЙНОСТ те обичам...

На партито в събота, чу част от връчването на "форумските номинации". Когато говореха за mini, и колко дини носи под една мишница, някой каза " абе няма такова число".
- Мамо, защо каката каза, че няма такова число, повече от безкрайност ли са дините?
« Последна редакция: Декември 18, 2012, 15:25:18 pm от Nedda »



*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #291 -: Декември 18, 2012, 23:01:07 pm »

Аз, такова...да си продължа серията...

Да ви разкажа за последният ни преглед при педиатърката. Докато пътуваме натам разказвам подробно какво точно ще му правят.
Влизаме в кабинета.
д-р * - Здравейте, какво ви води насам?
Константин /без изобщо да ме погледне/- Ами имам една малко лоша кашлица...Може ли да ми прегледате гърдичките, гръбчето, коремчето, после гърлото и след това да ми подарите дървената лъжичка?
Посмяхме се. Преглежда го в пълно мълчание. Сяда си д-рката на стола.
К- А ще ни кажете ли какво сиропче да пия, щото ми се струва, че Стодала нещо не върши работата?
Тук вече лекарката не издържа и избухна в смях.
- Аз пък ти се чудя на тебе, Константине, защо изобщо водиш майка си с теб?



*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #292 -: Декември 18, 2012, 23:16:36 pm »
Честно казано, опитвам се да му отклоня вниманието от непрестанното желание да пише букви и да смята.

Защо? Това е талант. Някои деца пеят, други рисуват, трети смятат. Не е правилно да се отклоняват децата от техните вродени заложби, напротив, трябва да се стимулират да ги развиват.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #293 -: Декември 18, 2012, 23:20:26 pm »
Е, не-страхотен е, просто ме разбива тотално
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #294 -: Декември 19, 2012, 00:00:58 am »
Честно казано, опитвам се да му отклоня вниманието от непрестанното желание да пише букви и да смята.

Защо? Това е талант. Някои деца пеят, други рисуват, трети смятат. Не е правилно да се отклоняват децата от техните вродени заложби, напротив, трябва да се стимулират да ги развиват.

 :good_post: Като гледам май лекар ще стане! :) Помагай му, развивай талантите му! И не се притеснявай, че рано се учи да чете и пише - аз се научих сама да чета и да пиша на 4-5 години (а, пък от мен нищо не излезе  :lol: ). Даже, може да започне от първи клас да учи сериозно друг език, а от 3-ти още един. И може да следиш кой от предметите му върви най-много или му е най-интересен. Май, ще е биологията като гледам... :) Дай Боже :)

и все пак да съм в темата: Милото държи бебо на ръце, а бебо все мен гледа и върти глава към мен. Баща му прави забележка да не гледа само мен и го върти към себе си. А бебо, мърдащ ръчички, каза ясно и отчетливо: "Майкоо!" Съпругът ми опули очи и нямаше накъде - ми го връчи, леко сърдейки се (явно, че не каза тати)...   :lol:
« Последна редакция: Декември 19, 2012, 00:06:40 am от rosefromstars »
*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #295 -: Декември 19, 2012, 01:39:44 am »
и все пак да съм в темата: Милото държи бебо на ръце, а бебо все мен гледа и върти глава към мен. Баща му прави забележка да не гледа само мен и го върти към себе си. А бебо, мърдащ ръчички, каза ясно и отчетливо: "Майкоо!" Съпругът ми опули очи и нямаше накъде - ми го връчи, леко сърдейки се (явно, че не каза тати)...   :lol:

Ти сериозно ли?  :lol: Бебо както е тръгнало, до годинката ще говори поне два чужди езика, освен българския естествено. Най-после едно гениално дете в този форум!  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #296 -: Декември 19, 2012, 07:23:21 am »


  Като гледам май лекар ще стане! :)




Тцъ - войник иска да става  :D

В магазина засичаме мъж и жена с военни дрехи.
Поглежда мъжът - "Мамо, това е войник"
Поглежда жената - "А това какво е? Войнинка или войничка"?



*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #297 -: Декември 19, 2012, 11:13:15 am »
Взимам я от градина вчера вечерта. Пристига девойката в къщи, сваля якето и командори. Питай ме, какво стана днес на коледното тържество в детската градина!
Какво стана в детската градина на коледното тържество. Е добре и така става да ме питаш!
Дядо Коледа беше фалшив!
Аз  8O :lol:
Тя: Не ме гледай така ококорено! И снежанка беше фалшива!
Аз още по  8O 8O :lol:.
Тя: И черешка си има! Имаха пингвин дето и той беше фалшив. Аз вече почти не издържам. Продължавам да седя ококорена и се чудя какво да кажа. По случай мълчанието, девойката продължи!
И дядо Коледа свирна и пингвина трябваше да дойде. Сигурна съм, че беше дядо или баба в нисък размер! Казвам ти, фалшив пингвин.
Аз вече се запревивах от смях  :lol: :lol: :lol:.
Изгледа ме от главата до петите с безизразен поглед, констатира, че видиш ли на майка и и било супер смешно, а то не било никак смешно и се затътри да си дорисува занятието.

Пораснаха ни децата  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #298 -: Декември 19, 2012, 11:18:08 am »
о да, за съжаление и ние го констатирахме тази година това, и не само Деси ами и Елена. Двете докладваха, че дядо Коледа първо бил много млад, прозирала му черната къса коса под шапката, брадата му била от памук и вързана с ластик, абе всички компромати за които се сещате :lol:
И аз като лидето в един момент се чудех какво да кажа, но реагирах бързо и тъй като преди около седмица гледаха филмчето "тайните служби на дядо коледа", та там той имаше двама сина, които му помагаха и ше го наследят след години, но бяха млади и без бради. така се измъкнах, оясник им че сигурно е бил сина му и му помага, защото все пак децата са милиони и той сам на може да смогне да иде при всички :lol: не знам дали ми се вързаха съвсем, но спряха да коментират :wink:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #299 -: Декември 19, 2012, 11:26:35 am »
И аз като лидето в един момент се чудех какво да кажа, но реагирах бързо и тъй като преди около седмица гледаха филмчето "тайните служби на дядо коледа", та там той имаше двама сина, които му помагаха и ше го наследят след години, но бяха млади и без бради. така се измъкнах, оясник им че сигурно е бил сина му и му помага, защото все пак децата са милиони и той сам на може да смогне да иде при всички :lol: не знам дали ми се вързаха съвсем, но спряха да коментират :wink:


да бехте попитали бе, да ви научи старото...
аз внедрих следната версия - Дядо Коледа е един, оня, истинския, вълшебния. той само на 24 декември излиза и за една нощ овършава цялата земя. наред с другите си помощници - елфи, джуджета, врабчета (те дебнат кой слуша и докладват на дядото), има и един куп по-млади роднини - братовчеди, племенници и прочие - дето се учат за дядо коледовци. тях той ги праща да го заместват по разни тържества, защото децата все пак искат да видят дядо коледа. та така - тия са му роднини, някои се справят добре, други - не толкова. а истинският и вълшебният ще дойде в коледната нощ.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!