0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #860 -: Ноември 09, 2012, 10:50:06 am »
Е не на тази статия не можах да се натъкна като рових из нета  8O .......що за мислене е това  8O...без коментар....все едно не съм питала,отдавна не бях чела нещо такова ..Боже мили... :( ужас
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #861 -: Ноември 09, 2012, 15:20:47 pm »
да, комбинация от некомпетентност и дезинформация, да вземем да й покажем "децата си с увреждания" и да питаме кой човек "самоцелно" ще ходи да си прави ин витро, щото то е много приятно. има форма за обратна връзка на този сайт, някой дали е погледнал?
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #862 -: Ноември 09, 2012, 15:24:32 pm »
Да не говорим че в един друг форум я боготворят едва ли не............
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #863 -: Ноември 09, 2012, 15:29:43 pm »
виж сега, то освен да боготвориш някой, който разчита на магии и "енергии", друго не ти остава. проблемът е, ако и предписанията й приемат за достоверни, но дано хора, на които им е дошло до главата ин витрото да попаднат и на други статии, не само на тази. аз също, пък сигурна съм и всички ние, сме си мислили какви ще са последствията за децата ни от това, че са hand made, за отношенията ми с детето и тн. но това са въпроси, на които отговорът "еми трябва да си подготвена за последиците от неразумното ти прибягване до ин витро" е по-скоро обида, отколкото нещо друго. би ми било интересно да разбера дали тази жена е седнала да поговори с една двойка или една майка, която е трябвало да мине през ин витро, пък тогава да ги пише тез неща.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #864 -: Ноември 09, 2012, 15:50:02 pm »
8O 8O 8O Е, не! Тази просто ми разби речниковото понятие за "малоумие", за нея специално ще трябва да потърся по-разширена дефиниция на същото.

Не по-малко съм ужасена, че имало място където тази психоПАТКА е "боготворена" и има хора, които вярват в думите и методите на подобна персона.  Макара че, имам някакви подозрения кои ще да са тези хора... :?

И по каква логика "ин витро бебетата" непременно ТРЯБА да се раждат оперативно?!! Елена, ти сега разбра ли каква "груба грешка" си направила с раждането, че и кърмиш...мале, мале много си я объркала раУтата!  :lol:
Остави това, ами и аз съм я объркала очевидно - спонтанна бременност, оперативно раждане, хранене с АМ. Баси и "трагедията"  :jump12:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #865 -: Ноември 09, 2012, 17:33:22 pm »
mini значи меда му е майката  :)


в ракията, не в меда - чети внимателно!

боров "МЕД" е вид сладко, то не е природен пчелен продукт!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #866 -: Ноември 09, 2012, 19:03:32 pm »
жбрул, аз вече дълъг списък с грешки съм си съставила  :), но се чудя не може ли да се реагира по някакъв начин на тази статия, защото за нас е тъжно и възмутително да я четем, но за други би било направо опасно.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #867 -: Ноември 09, 2012, 22:07:05 pm »
жбрул, аз вече дълъг списък с грешки съм си съставила  :), но се чудя не може ли да се реагира по някакъв начин на тази статия, защото за нас е тъжно и възмутително да я четем, но за други би било направо опасно.

Може Елена. Отиваш в "съседния" форум, където предполагам се подвизават фенките на същата и им обясняваш защо тя не е наред с главния. Успех ти желая!  :lol:

Ако питаш, дали има законов начин да бъде накаран някой като тази да не бълва глупости където й падне, при това с компетентен тон - няма. Не е демократично. Иначе - всеки наистина компетентен специалист е свободен да я опровергае, както ние тук сме свободни да се оцъклим от изписаните дивотии и да доказваме с личен пример, ако щеш защо това са глупости. Въпросът е, кой кого ще чете и кой на кого ще повярва, това вече - не зависи от мен и теб.

П.П. Подозирам, че сега следващите съветите й - рано, или късно пак при нас ще кацнат да си лекуват стерилитета по "вреден начин". Жалко, че ще са загубили сума ти време за глупости, ама...всеки си шета на акъла, знаеш.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #868 -: Ноември 09, 2012, 22:36:29 pm »
mini значи меда му е майката  :)


в ракията, не в меда - чети внимателно!

боров "МЕД" е вид сладко, то не е природен пчелен продукт!

Мини мисля, че за нормален мед говори. Аз мислех, че в алкохола само истини се крият  :D
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #869 -: Ноември 10, 2012, 01:03:43 am »
жбрул, нямах предвид юридически действия, макар че сигурно и нещо такова може да се помисли. по-скоро реакция от нас като хора или като общност, които имаме конкретен личен опит с нещо, за което тя говори. затова и попитах дали има форма за обратна връзка, аз бих й писала писмо и ако има още няколко такива като мен между нас, които вместо да се възмущаваме тихичко помежду си, да го направим пред нея.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #870 -: Ноември 10, 2012, 01:56:48 am »
"Тихичко" възмущение във форума на "Зачатие" точно - едва ли е точен израз...;)

Аз не мисля, че ако пишем на тази жена 100-ина човека, че просто е луда и неграмотна тя ще спре да бъде такава Елена, нито че ще спре да подклажда лудостта у други хора.
Ако искаш да й пишеш и мислиш, че нещо ще последва от това - направи го. Аз също съм готова да се присъединя към позицията ти, че говори глупости, ако и да не ми е "ин витро" детето, ако искаш - ще помоля още 10 човека тук да се присъединят към това твое писмо. Което ще чете само тя обаче, ако не ти хрумва...;) И от това - по-малко луда няма да стане, гарантирам ти. Нито ще се спре.

Ако обаче намекваш в момента, че Организацията "Зачатие" би трябвало да реагира официално и шумно на идиотиите на тази жена...не мисля. Не съм член, но като редови потребител на форума на същата тази организация - те достатъчно ясно, често и на достатъчно места са се изказали по засегнатите въпроси и са ги подкрепили предостатъчно истински специалисти в позициите им. Който има мозък - разбрал. Другите луди не са грижа на "Зачатие", да ходят и да ги дърпат от "казана с катран" в който сами се навират при това с кеф и да им се молят. Дето се вика...предостатъчно друга важна работа си имат тези хора + семеен живот и битови ангажименти всякакви.
Лично мое мнение естествено.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #871 -: Ноември 10, 2012, 05:44:57 am »
Jbrul, сигурно не помниш, или не четеш, или и двете.

Под този пост в блога на докторката има много коментари. Погледни пак най-долу.
http://drmaneva.com/?p=175

Отделно докторката е написала пледоария в своя защита и хронология на словесната война, разразила се между нея и потребителки на форума на Зачатие. Всички изтъкнати от нея рискове и проблеми с децата, заченати ин витро, тя изтъква заради едно (1) конкретно бебе.
http://drmaneva.com/?p=888

Това е темата в кафето. То къде ли другаде да й е мястото....
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=42317.0


Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #872 -: Ноември 10, 2012, 11:49:04 am »
Здравейте д-р Бърди. Имам нужда от вашето мнение, също и на момичетата със сходен проблем.
От месец тестисите на Боян не са в торбичките (може и от повече да е). Дотогава винаги са си били там, не е имал "асансьорен" тестис. Говорих с педи, праща ме на ендокринолог, който да прави някакъв хормонален тест, ако се наложи ще правим лечение с хормони?!? Направо се втрещих! Не искам да давам хормони! Поисках да го види първо хирург-уролог, но според педи, той пак щял първо да иска такъв тест, а и ендокринолога бил "по-малкото зло", хирурзите бързали да оперират.
Моля за вашето мнение! Важно ми е! Как да постъпя? Да изчакам ли? Дали няма да се израсте? До каква възраст и колко време може да стоят в коремчето, или където стоят, не съм наясно?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #873 -: Ноември 10, 2012, 12:04:41 pm »
аннниа имаше едно предаване по Утилисима(то май вече и нея я няма) за бебета, бременност, захранване. Та там един педиатър беше говорил за този проблем. Ако можеш потърси, че аз не съм напълно сигурна в това, което ще ти напиша. Мисля че не трябва да се прави операция ако няма проблем, нещо като оток, зачервяване. За хормонално лечение нищо не е споменавал. Изследванията мисля, че е добре да си ги направите може пък хубави да излязат и поне това да ти е сигурно.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #874 -: Ноември 10, 2012, 16:07:17 pm »
цигу , аз че не помня много напоследък - вярно е, както и че невинаги и не всички теми смогвам да изчета - също.

Може би не си обърнала внимание просто, но предишният ми пост започва с това:
"Тихичко" възмущение във форума на "Зачатие" точно - едва ли е точен израз...;)

Позицията ми по-нататък се отнасяше до мое лично мнение, че "Зачатие" нито може, нито е длъжно, нито има някакъв смисъл постоянно да се занимава и да реагира на откачалки като гореописаната, защото ако го прави всеки път - то за друго няма да остава време просто. Което не значи, че всяка от нас тук не трябва и не може лично да реагира на подобни персони, както намери за добре. И сама знаеш обаче, че неведнъж, за каквито и да било проблеми от този вид, някой потребител счита, че Сдружение "Зачатие" непременно трябва да излезе с официална позиция, отворено писмо и да се заеме лично с опровержения по "всички флангове". Аз не смятам така и това казвах, дори считам че в някои случаи с бурни реакции спрямо някой идиот правим същия излишно и незаслужено популярен... И пак казвам, аз така мисля, не че мнението ми е меродавно.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #875 -: Ноември 11, 2012, 19:37:16 pm »
аннниа, моля те потърси в старите мнения, сигурна съм че има нещо. Това с хормоните мисля Бърди би нарекъл "руски глупости".
Аз бих настоявала за ехографски преглед и уролог.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #876 -: Ноември 11, 2012, 22:54:01 pm »
цигу, благодаря за допълнителните линкове, не ги бях видяла. не, нямах предвид, "зачатие" да реагира, а по-скоро ние като индивидуални потребители да реагираме, точно по начинът, по който са го направили хората. затова и в един от първите ми постинги питах има ли форма за обратна връзка?

анниа, докторът каза, че извистно време няма да може да пише, ако е спешно, може би да му пишеш на лични?
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #877 -: Ноември 12, 2012, 21:59:45 pm »
Хайде и Марти вече е с червено гърло,педиатърката препоръча и двамата да започнат прием на Панцеф,защото предполага,че бактерията която е при Криси е преминала и при Марти.
Но как да започна да давам АБ след като Марти освен,че му е зачервено гърлото друго за сега няма,а Криси изобщо няма каквито и да е симптоми на болно дете.Да носи си бактерията,но до там.
Играят си,хапват си.... и тем подобни.....

А сега на къде?
Това че предполага  ,не означава че е така. За детето което е установено с бактерия и по АБ този Аб е показан-ок ,за другото според мен трябва първо да се докаже ,че е тази бактерия и тогава.. ами ако е друга бактерия ,която не се влияе от панцеф .. така само се правят резистентни.Да не говорим че може при едното да има ,но при другото причината зачервено гърло да няма общо с бактерия.Вие си знаете,аз не бих дала АБ в  този случай /говоря само за Марти/ .
Сиа ,ние го пием и в момента изото- но всеки ден . На вас гледам са ви го дали 3 м по 10 дни ,ние ще го пием сега 1 м нон стоп /после ще преценя/ ,а миналата година го пихме 3 м  всеки ден .
За коластрата съм чувала добри мнения,но тъй като при нас вече видях нещата които действат /засега/ не съм я пробвала.
Миналата година нашите мъници бяха един ден на детска ясла и всъщност ,това някак си преобърна колата..с продължителното боледуване.УНГ доктора спомена,че за него тази възраст е малка за детски ясли и пр . /а той също има две малки деца ,така че не го каза ей така../ .Затова ние ги отписахме и може това да е причина тази година по-леко да минаваме /засега/ .
Лично мнение дано не ме нахокате :) ,но имунната система до 5г. възраст се оформя..да,имунитет се гради от срещата с вируси и пр /не да ги пазим в стерилност/ ,но не случайно ваксините се слагат когато организма е здрав..т.е. ако някой боледува нон стоп ,то организма му няма възможност според мен да се съвземе ,че да гради имунитет ..единственото което постигаме е само да се натовярят с лекарства отделителна и др. системи ..:( .В този ред на мисли ,ако нямаш алтернатива на избор ,в градините си боледуват доста децата /просто там не ги гледат както в къщи,логично 2-3 жени на 20-ина деца..няма как../ ,в този случай според мен имуностимулаторите са задължителни , дали мед и лимони..дали изопринозин или коластра..каквото ви действа.
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #878 -: Ноември 13, 2012, 09:16:21 am »
Почнах да давам мед с пчелен прашец. Александра ич не е очарована, но й обясних, че ще й помогне да е по-здрава и да ходи по-често на детска градина и се нави.
Иначе след поредния преглед и поредната n на брой обструкция в дишането, днес ще ходим на спирометрия, функционално изследване на дишането или както там се казва. Дано пак да се е объркала педиатърката ни. :(
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #879 -: Ноември 13, 2012, 10:36:13 am »
Здравейте,
Имам нужда от съвет, защото съм объркана- кое е най- правилното за детето ми. Консултацията с педагог и психолог е неизбежна, но аз вярвам , че майките знаят най-добре.
Синът ми е на 2,2 години и посещава ясла до обяд. Все още има едно кърмене при приспиването през деня. Бременна съм в 7-8 месец.
Проблемите, които вижда учителката в яслата на сина ми са свързани, както с неговото поведение, така и с тази втора бременност:
- Проблем е за нея, че той обича да държи играчки в ръката си, в леглото и в яслата носи разни неща всяка сутрин. Обича много малки мъниста и обикновени играчки,като ги държи по цял ден, дори, когато спи.....
- Проблем е,че все още спи в една стая с мен, дори и в едно легло понякога (когато е болен);

Според нея , когато се роди бебето синът ми ще се чувства пренебрегнат и ще има отрицателно психологическо влияние върху него това,че аз ще се грижа за бебето и няма да съм в неговата стая и до него през нощта, че няма да го кърмя за дневния сън (макар че не смятам да го спирам, ако иска);
Малките играчки, които обича да държи също били вид вманиачаване, показващо проблем във вътрешния му свят ( не може да говори още, да каже какво точно иска и т.н.)

Съветът на педагога от яслата е да го отделя в отделно легло и да е сам през нощта в стаята (той се събужда за мляко 2 пъти на нощ);
Да го оставя цял ден на ясла, за да се научи да заспива през деня без да сучи от сега, за да не "обвинява" после бебето, че е "взело майка му".
Да му взимам играчките от ръката, когато заспива или когато излиза, дори и да плачи....

Моля за Вашето мнение по тези въпроси. Наистина ли това са проблеми  с лоши последствия за детето ?  Как сте се справяли с деца с такава малка разлика, как да направя така, че синът ми да не се чувства пренебрегнат...
« Последна редакция: Ноември 13, 2012, 10:40:04 am от naniha »