0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #840 -: Ноември 07, 2012, 11:50:29 am »
Продължаваме със зъбоникненето явно ще е дълга серия  :lol: сега го видях че отдолу и кучешките са тръгнали явно чудото ще продължи
Мая за  клеевата тинктура и аз опитах да давам но неуспешно.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #841 -: Ноември 07, 2012, 13:55:02 pm »
Да се прехвърлим и ние вече в тази тема  :D .

И да ви питам, давали ли сте на децата някакви сиропчета за разяждане, някакви витамини, от които да им идва апетит?

Малкия откакто излязохме от инфекциозна болница, вече втора седмица не яде, по 2-3 пъти по 100-120 мляко и по 4-5 бисквитки и малко солетки на ден яде, готвено не поглежда, плодовите пюрета и нишестета, които преди ядеше, сега не ги иска.И преди това малко ядеше, сега съвсем не иска.

Направо не знам какво да правя!!!!!!!!!!!!
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #842 -: Ноември 07, 2012, 15:57:08 pm »
Силванче според мен като се оправи корема напълно ще му дойде апетита за други неща. Ти след боледуване веднага ли се разяждаш?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #843 -: Ноември 07, 2012, 17:15:43 pm »
silvanchence, нормално е да е с по-малък апетит. Колко кг е и колко висок? Имам впечатления от всички "злоядковци" наоколо, че най-често са си в нормите или горната им част дори :)
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #844 -: Ноември 07, 2012, 18:59:57 pm »
Ами в нормите си е, но до девети месец каквото качи, това е, за следващите четири месеца качи само 600 грама, които в болницата свали.И както сега не яде, предполагам и още е отслабнал.
Не може втора седмица нищо да не яде!
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #845 -: Ноември 07, 2012, 20:43:21 pm »
Благодаря за коментарите за имуностимулаторите.
До скоро и аз бях против всякакви продукти от този тип, но вече оставам с чувството, че изпускам нещо. Александра е вече трета група в детската градина, а все още боледува поне по веднъж в месеца, понякога и по два пъти. Няма зиме, няма лете.
И съм отворена да пробвам, само и само да почне да боледува по-рядко и то само със сополи и тук там някое червено гърло. То не бяха бронхити, трахеити, ларингити и отити.
Пък навремето като ваксинирах с Превенар и си виках: Ей излъгах ги гадните болести. Колко съм била наивна. :lol:
В момента сме на Изопринозин, 3 месеца по 10 дни. Да видим. Ще давам съвместно с това и мед на гладно. Пулмологът, при когото водя Алекс ми предложи два варианта - с хомеопатия и с хранителна добавка Ликуид фор кидс. И затова, разтроена, реших да се допитам и до вас.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #846 -: Ноември 07, 2012, 21:02:47 pm »
силванченце, добре дошла в тази тема. напълно е нормално да не качват децата след 9-10 месец. и с дъщеря ми е така. в началото качваше по над килограм на месец и после 200 грама и след това - само на височина расте. що статии изчетох няма да ти казвам, лекари питах, консултанти по кърмене. навсякъде пише и всички казват, че това е напълно нормално - да спират да наддават на килограми. има деца, които нищо не качват. важното е да не ги насилваме да ядат, за да не направим зорлем проблем с яденето, да отказват, защото ги насилваме, защото яденето е станало борба за това "кой ще кара влака". ако детето си е в нормите, живо, не дехидратирано (хлътнали очи, сухи устни, отпусната кожа) всичко е наред. той в момента и се възстановява от тежко стомашно разстройство, нека яде каквото и колкото иска, ще видиш как ще прояде, в момента, в който ти вдигнеш ръце. имай предвид, че също са на периоди като кърмачетата, може нищо да не яде, после ден-два-три да изяде големи количества. това също е напълно нормално, те са в състояние да отчитат кога са гладни и да регулират сами приема на храна.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #847 -: Ноември 07, 2012, 21:17:13 pm »
Сия, аз да споделя, пък може да си пробваш не пречи
тези изо, мизо за мен са простотийка :) на Ник сестра му дава на малкия коластра, заради която бил много здрав, ама детето на година, за сефте тръгва на ясла :) ще видим като стане на 2 и натрупа контакти- ноо тя е убедена, че от коластрата е здрав
аз съм от хората, знаеш коитоо препатихме с боледуващо дете- сега вече сме позакрепени, а и тя порастна, изпробвала съм какво ли не- витамини три четири вида, саменто, сиропи разни имуностимулиращи ...
последното, което давах абсолютно редовно беше мед, с разтворен пчелен прашец и мед с ванилия, редувах ги
правила съм й два пъти мед със зехтин и ракия, когато е кашляла и мисля, че добре й повлия :)
фактите са, че за 13 месеца е направила един бронхит, за който пи АБ и веднъж направи спазъм
забравихме сиропи, урбазони, вентолини ... надявам се за дълго
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #848 -: Ноември 07, 2012, 22:14:56 pm »
Изопринозина нашия педиатър много го препоръчва, имам и приятели, които са доволни. Не ми се дават такива неща. То може би, защото е що-годе здрав и не ми е опряло яйцето дет се вика, иначе и аз ще ги почна наред сигурно.
mini значи меда му е майката  :)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #849 -: Ноември 07, 2012, 22:52:40 pm »
Във връзка с медът онзи ден ходих до село при мама и натварихме бурканчетата с боров мед(наше производство) и започнах да давам вчера пък да видим поне знам че няма да им навреди,а за коластрата-таблетките питах една позната която работи в аптека и каза че много майки взимали  :? и се чудя дали пък наистина вършат работа ....
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #850 -: Ноември 07, 2012, 23:00:10 pm »
Виктория, боровия мед (от шишарките) няма нищо общо с пчелния мед като свойства.
Тоз изопринозин е една добра рекламна и дистрибуторска кампания при джипитата. Ама то за тази цена, все нещо трябва да се направи - като не действа, поне да се дистрибутира както трябва ;) Това е като Осцилококцинума преди години - да се даде привантивно, пък уж помагало, ама само уж.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #851 -: Ноември 08, 2012, 12:46:35 pm »
Мими знам че няма нищо общо аз започнах да го давам тъй като и двамата кашлят за кашлицата определено помага дали ще в чай или ще го ядеш с лъжи4ка... :wink: това го знам поне от личен опит а и няма да им навреди както казах вече  :wink:
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #852 -: Ноември 08, 2012, 15:07:02 pm »
Хайде и Марти вече е с червено гърло,педиатърката препоръча и двамата да започнат прием на Панцеф,защото предполага,че бактерията която е при Криси е преминала и при Марти.
Но как да започна да давам АБ след като Марти освен,че му е зачервено гърлото друго за сега няма,а Криси изобщо няма каквито и да е симптоми на болно дете.Да носи си бактерията,но до там.
Играят си,хапват си.... и тем подобни.....

А сега на къде?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #853 -: Ноември 08, 2012, 15:34:45 pm »
Бина щом се знае каква е бактерията и от какво минава, що не я изчистиш и да нямаш вече проблеми. То вероятно при всяко падане на имунитета чам ще ги удря така.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #854 -: Ноември 08, 2012, 16:20:51 pm »
Това, че сега е "само" със зачервено гърло, не означава, че утре няма да вдигне температура и да се влоши, или бактерията да слезе надолу. Лекувайте си я по АБ-иограма, по добре сега, отколкото след като се усложни положението.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #855 -: Ноември 08, 2012, 20:23:08 pm »
Благодаря Ви момичета,утре го вземам АБ и започвам да давам и на двамата.
Дано се оправят дечицата бързо
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #856 -: Ноември 08, 2012, 21:49:13 pm »
Малко ще се отклоня от темата но за да не започвам нова тема искам да ви попитам майки от София,Силистра,Русе ...някой случайно да има лични отзиви за д-р Румяна Манева пиша тези градове тъй като прочетох че записвала часове за преглед в тези 3 града  :wink: дори явно през определено време записвала часове във Варна,Шумен и Добрич.
« Последна редакция: Ноември 08, 2012, 21:56:57 pm от Виктория »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #859 -: Ноември 09, 2012, 10:12:04 am »
Направо умопобъркваща мен ако питате.