0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #600 -: Октомври 11, 2012, 11:53:49 am »
Моля, споделете някой трик за да прилъжа децата да дишат на инхалатора. Слагах си аз маската, казвах им колко е хубаво... Друг път са любопитни, а сега само гледат отдалеч и не искат.

пускам филмче и си гледа,докато седи с маската.
случвало се е да иска нарочно инхалация, за да гледа филмче :)

първите няколко пъти е било насила, разбира се - с писъци и ужас - в болницата, на 2.3 годинки. нямаше как.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #601 -: Октомври 11, 2012, 15:36:29 pm »
Ние някак с думи успяхме да го убедим да пробва. Слагахме маски и на мечоците :)

А как правите инхалации докато спят? Нали на тези компресорните чашките трябва да се държат изправени, за да работят. Аз съм си го мислила тоя вариант в началото, но сега дори малко да се разсее и да наведе главата примерно, спира да пуща пара.


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #602 -: Октомври 11, 2012, 16:30:30 pm »
Ние някак с думи успяхме да го убедим да пробва. Слагахме маски и на мечоците :)

А как правите инхалации докато спят? Нали на тези компресорните чашките трябва да се държат изправени, за да работят. Аз съм си го мислила тоя вариант в началото, но сега дори малко да се разсее и да наведе главата примерно, спира да пуща пара.
Ми леко се накланя настрани от лицето и става. И в болницата така правеха.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #603 -: Октомври 11, 2012, 20:17:07 pm »
на ади много й помага старият трик - запарена баня, ние нямаме инхалатор, но и не е била чак толкова зле. също правя чай от босилек и мащерка. но пак да кажа само за информация, тук за кашлица при чисти дробове нищо не дават, дори специално препоръчват да НЕ се дават сиропи. след като е над годинка детето можеш да му даваш мед, казват че помагало. дано се оправи скоро.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #604 -: Октомври 11, 2012, 20:58:50 pm »
на ади много й помага старият трик - запарена баня, ние нямаме инхалатор, но и не е била чак толкова зле. също правя чай от босилек и мащерка. но пак да кажа само за информация, тук за кашлица при чисти дробове нищо не дават, дори специално препоръчват да НЕ се дават сиропи. след като е над годинка детето можеш да му даваш мед, казват че помагало. дано се оправи скоро.
и тук не дават, лишото е, че и за задръстени дробове пак не дават и Ивана се измъчи милата. Сега понеже по-гокляма и и давам за отхрачване, само че в по-малки дози и помага.


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #605 -: Октомври 11, 2012, 21:40:01 pm »
на ади много й помага старият трик - запарена баня, ние нямаме инхалатор, но и не е била чак толкова зле. също правя чай от босилек и мащерка. но пак да кажа само за информация, тук за кашлица при чисти дробове нищо не дават, дори специално препоръчват да НЕ се дават сиропи. след като е над годинка детето можеш да му даваш мед, казват че помагало. дано се оправи скоро.

Това може да стане само в системи, където няма "недоволни" от "лечението им", или родителите са "безгласни букви" или- винтчета в системата. Или безразлични, както са повечето англичани, приемащи за "нормално" детето им да кашля с МЕСЕЦИ.
Във всяка друга среда, където родителя изисква РЕАЛНО лечение за детето си, и плаща лекаря ПРЯКО за това, такива неща са невъзможни. Защото просто никой няма да Ви търпи "експериментите" и обяснението- "нищо му няма".
Случвало ми се е много пъти ЛИЧНО да се убеждавам в безхаберието и лежерността с които много УК дж.п се отнасят към сериозни клинични проблеми при децата. Продиктувано и от факта, че ПРОСТО не искат да охарчват системата за сериозна Педиатрия. Защото получават бонуси ИМЕННО за това.
И поради факта, че 90% от британците нямат никаква предства що е то "добро качество" в Педиатрията, поради факта, че са ги научили на "безплатното" както никоя друга нация в Европа. Което е вид "подкуп", за да не виждат други, много по-съществени техни "липси".
« Последна редакция: Октомври 11, 2012, 21:43:38 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #606 -: Октомври 11, 2012, 21:48:15 pm »
на ади много й помага старият трик - запарена баня, ние нямаме инхалатор, но и не е била чак толкова зле. също правя чай от босилек и мащерка. но пак да кажа само за информация, тук за кашлица при чисти дробове нищо не дават, дори специално препоръчват да НЕ се дават сиропи. след като е над годинка детето можеш да му даваш мед, казват че помагало. дано се оправи скоро.
и тук не дават, лишото е, че и за задръстени дробове пак не дават и Ивана се измъчи милата. Сега понеже по-гокляма и и давам за отхрачване, само че в по-малки дози и помага.

Педиатрията е и социално нещо.
Всякакви "ригидни" тактики, подчинени на робуване на "цифри" и статистика, отдалечават нашата специалност от истинската и цел.

Накратко- няма дете, което дори и при обикновен бронит да не се е повлияло добре от обикновена смес Аеролин-АЦЦ кидс за скромните 1-2-3 дена. Поддържаният с тези прости лекарств добър клирънс на секретите, и отделянето им, е ключово за предотвратяване на други проблеми. Но и за Американците да кашля дете 4-5 месеца- си е било нормално. Е, нещо напоследък се позамислиха по този въпрос- но те са находчиви, и скоро ще разберат и това. А и много други неща, като например, че, статистическата връзка не значи непременно и казуална такава.
« Последна редакция: Октомври 11, 2012, 21:50:09 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #607 -: Октомври 11, 2012, 22:33:59 pm »
Благодаря на всички за идеите. Ще опитвам докато стане.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #608 -: Октомври 11, 2012, 22:56:54 pm »
......Продиктувано и от факта, че ПРОСТО не искат да охарчват системата за сериозна Педиатрия. Защото получават бонуси ИМЕННО за това.
....

Май и в България е същата история. За едно направление понякога се налага да се правиш на смъртно болен... Ама то това да им беше проблема само..


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #609 -: Октомври 12, 2012, 00:32:07 am »
вижте ние и на частен педиатър сме ходили и на приятел-педиатър с дете на нашата възраст. явно е култура. а че всички последни препоръки са предпоследни винаги, съм напълно съгласна.

докторе, пак ви питам, кажете коя школа да следваме, кои книги да четем, че да можем информирано да искаме от педиатрите си неща. аз така спорих с доста хора около това, че няма да си поставя детето на "диета" на два месеца и половина, при положение, че е изключително кърмена. но поне знаех, че съм подплатена от текстове на сзо и педиатрични организации. та докторе, ще съм благодарна да ме насочите къде да чета
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #610 -: Октомври 12, 2012, 01:10:04 am »
вижте ние и на частен педиатър сме ходили и на приятел-педиатър с дете на нашата възраст. явно е култура. а че всички последни препоръки са предпоследни винаги, съм напълно съгласна.

докторе, пак ви питам, кажете коя школа да следваме, кои книги да четем, че да можем информирано да искаме от педиатрите си неща. аз така спорих с доста хора около това, че няма да си поставя детето на "диета" на два месеца и половина, при положение, че е изключително кърмена. но поне знаех, че съм подплатена от текстове на сзо и педиатрични организации. та докторе, ще съм благодарна да ме насочите къде да чета
не е май до школа, а че тези препоръки се променят и това са май последните. Но след 2г възраст вече започват да дават, поне тук двама педиатри изписват на Ивана сироп за кашлица вече. Може би обаче понеже ние все пак сме с астма и затова да е.


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #611 -: Октомври 13, 2012, 15:54:19 pm »
Здравейте,след гнойната ангина ,която се оказа и пневмония и прием на клиндамицин и суметролим след това имаме редки изхождания и кръв със слуз  при 4 изхождания.Пак ни приеха в болница пуснаха пълна биохимия,КАС, копрокултура вкл. и на мен всичко е ок.Пуснаха и изследване за алергия към глутен -отрицателно е .Моля да ме насочите д-р Бърди ,какви изследвания да направя аз,защото вече ми дойде до гуша да тушират проблема без да се знае какво го предизвиква.В тази ситуация се озоваваме вече два пъти.Първите слузесто кървави изхождания бяха май месеце пак след антибиотик Аугуметин .
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #612 -: Октомври 13, 2012, 16:38:25 pm »
Ани, колко е голямо детето? Аз съм чувала, че и АБКМ го прави това, което описваш, ама мсиля, че си започва от малки деца, не знам за по-големи, доктора ще каже.


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #613 -: Октомври 13, 2012, 20:02:09 pm »
Аз явно съм била доста невежа по въпроса с инхалациите, но и предпочитам да си бях останала такава и да не се налагаше, но явно няма такава опция- болести все ще има около мъниците. На всички здраве и по-малко да се налага да изучавате разни медицински школи  :)(което смятам за прекалено все пак).
Та пак да си изясня инхалации за запушен нос ли правите или и при кашлица се повлияват добре. Кашлицата при нас е ужасна (дробовете са чисти и храчки няма) и никакви сиропи не дават траен резултат - един ден по-добре, после пак- но ми се струва че когато сополите са по-навътре и не мога да ги дърпам тогава кашлицата е най-силна- явно изтича секрета към гърлото  :( Вече ми писна  :(
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #614 -: Октомври 13, 2012, 23:20:39 pm »
Сами, здраво изсмукване с помпа преди инхалациите и след това при нас помага. Инхалациите се правят най-вече при кашлица...не рядко и с медикамент /по лекарско предписание/, не само с физиологичен разтвор. Мисля обаче има значение каква точно е кашлицата. Аз правя и само при хрема, според някои това помага да не се задълбочават нещата... Не знам дали е щяло да стане по-зле, но сякаш наистина за сега леко е минавало... Дано не се налага да го ползваме за по-сериозни неща наистина!!!


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #615 -: Октомври 13, 2012, 23:38:13 pm »
но ми се струва че когато сополите са по-навътре и не мога да ги дърпам тогава кашлицата е най-силна- явно изтича секрета към гърлото  :( Вече ми писна  :(
Вероятно. При такива сополи промивките, за които говрехме преди помагат, понеже содата ги отлепва по-лесно. 
Преди някой пак да ми скочи да кажа, че това е публикувано във вестника за всички, не е моя измислица и поне според лекарите тук  не е опасно да си го правиш сам. Като се има предвид как се съдят за всичко. USA toдay нямаше да го публикува, ако е проблем. Пише за деца да е наполовината. Ето го публикувано във USA Toдay и рецептата е дадена от алерголог и имунолог в ляво : 
http://usatoday30.usatoday.com/news/health/2007-05-29-nasal-washing_n.htm

Б.
« Последна редакция: Октомври 13, 2012, 23:41:31 pm от Bobbie »


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #616 -: Октомври 14, 2012, 00:00:48 am »
Не знам. Аз наскоро поръчах такъв "уред" за нас и за малкия също /неговият дори нямам представа как ще го ползваме когато се наложи, хич няма да е лесно да го убедя вероятно/. Аз обаче вече имах "удоволствието" да го ползвам, баща му също. Аз по принцип имам проблем с носа- крива преграда, неуспешна операция за "оправянето и", след която съм в пъти по-зле, както и да е, мислех че ще имам проблем с това чудо, защото едната ми ноздра е перманентно запушена, а другата в 50 % от времето, но нямах никакви проблеми до момента, в който не настинах и ми се запуши носа от хремата. Очаквах, че ще се почуствам по-добре след процедурата, но не стана така. Течността почти не успяваше да изтича от там от където трябва, а през устата. На всичкото отгоре започнаха да ме наболяват ушите, сякаш се опитваше да избие и от там :) Отказах се!
Мъжа ми на свой ред е с много лош алергичен ринит. При него пък много странно се получи- въпреки, че носа му в момента на процедурата беше отпушен... в смисъл-дишаше си спокойно, обаче не можа да му изтече почти нищо от другата ноздра, всичко отиваше в гърлото, а само съвсем леко се точеше от където си му е реда :)
Не знам, защо така се получава. Сигурна съм, че не бъркаме в начина на поставяне и т.н. Ето- при мен, когато съм здрава си се получава всичко както трябва.
Някой ако има идея- да сподели, моля!


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #617 -: Октомври 14, 2012, 00:17:52 am »
джиджи,аз нямам „уред“, а впръсквам със спринцовка. Когато нищо не излиза със смукалката, като впръсна излизат сополите, които ги чувам иначе, че са там. Аз поне за това го позлвам този разтвор. За себе си не. Пробвах един път само да се убедя, че не е неприятно като им впръсквам.


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #618 -: Октомври 14, 2012, 00:29:21 am »
А като им впръскваш как ги поставяш- легнали на страната, на която трябва да изтича ли? Как го понасят те?


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #619 -: Октомври 14, 2012, 06:26:06 am »
А като им впръскваш как ги поставяш- легнали на страната, на която трябва да изтича ли? Как го понасят те?
А не,седнали с изправено гръбче ги слагам, че ако не изсмуча веднага да изтече. дъжа хартия отдолу, че ако потече да не изцапа, но аз връсквам по 3-4мл наведнъж, не повече, така че обикновено не потича толкова.   То идеята е да влезна вътре и да изплакне и мисля, че така си върши работа въпреки, че не минава от едното в другото.