0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #580 -: Октомври 10, 2012, 09:36:26 am »
Не се прави също по време на гърча или скоро след него.
Това само за тепературният гърч ли е или специално за деца? Питам, защото ми стана люпобитно. Аз бях веднъж в отделение за епилептици, където отиват да спят с електродите на главата, точно за да ги хванат по време на гърч да направят ЕЕГто. Защо при деца не се прави по време на гърча?


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #581 -: Октомври 10, 2012, 09:42:50 am »
Само за температурния, при първи епизод, и при липса на анамнеза за други заболявания.
Защото ако правите ЕЕГ скоро може да не е обективно.
Изобщо- стойността на ЕЕГ като прогноза за вероятни следващи температурни гърчове е минимална.
Затова и днес рутинно след темп гърч ( "неусложнен"), ЕЕГ не се прави.

Важи за температурен гърч, първи, и без съпътстващи усложнения, или анамнеза за неврологични заболявания, или подозрение за такова ( например гърч с нетипична изява, без предшестваща температура и т.н. )
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #582 -: Октомври 10, 2012, 09:46:51 am »
Само за температурния, при първи епизод, и при липса на анамнеза за други заболявания.
Защото ако правите ЕЕГ скоро може да не е обективно.
Изобщо- стойността на ЕЕГ като прогноза за вероятни следващи температурни гърчове е минимална.
Затова и днес рутинно след темп гърч ( "неусложнен"), ЕЕГ не се прави.

Важи за температурен гърч, първи, и без съпътстващи усложнения, или анамнеза за неврологични заболявания, или подозрение за такова ( например гърч с нетипична изява, без предшестваща температура и т.н. )
Ясно. Благодаря. То и аз бях чувала, че за един гърч не се прави, но си помислих, че при тях може да е имало някакво усложнение на прегледа, знам ли. дано да са объркали нещо.


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #583 -: Октомври 10, 2012, 10:21:03 am »
Здравейте,
Не съм се включвала отдавна- синко вече тръгна на ясла, аз на работа, но ето вече се започна с боледуването (въпреки че яслата е частна- малко деца, йонизатор..)
Вече цяла седмица не можем да спим- ту болка от зъби- цели 3 поникнаха едновременно, а сега яка кашлица. Досега така не е кашлял- суха, дразнеща и няма спиране нощем. Аз самата знам какво е и незнам как сили му остана на горкото да се стяга и превива цяла нощ. Първо почнахме с Ен ти тус, който досега ни е помагал веднъж, после друг хомеопатичен Стодал- но нищо този път. После лекарката ни изписа капки Синекод, като пием и Умкалор, за който едно от показанията е кашлица. Е няма спиране 3-та нощ- моля споделете има ли нещо друго. Знам, че за суха кашлица за малки деца няма много продукти, защото те влияят на мозъка за подтискане, нито пък могат да смучат нещо  :( :?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #584 -: Октомври 10, 2012, 12:26:06 pm »
Само за температурния, при първи епизод, и при липса на анамнеза за други заболявания.
Сега обърнах внимание, че гърчът не е бил температурен.


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #585 -: Октомври 10, 2012, 12:30:35 pm »
Не можете да бъдете сигурни- може да е имало лека температура.
Но по принцип, нетемпературните гърчове подлежат на ЕЕГ, и всичко писано за температурните не важи за нетемпературните.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #586 -: Октомври 10, 2012, 12:37:17 pm »
Не можете да бъдете сигурни- може да е имало лека температура.
Но по принцип, нетемпературните гърчове подлежат на ЕЕГ, и всичко писано за температурните не важи за нетемпературните.
В смисъл, че Ели е написала, че не е бил температурен в първото съобщение към Вас. И аз като Вас го бях прочела, че е температурен и на втори прочет виждам, че не е това, което е казала. 
Надявам се Ели да го прочете това, защото при това положение нещата малко се променят.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #587 -: Октомври 10, 2012, 14:43:09 pm »
Не можете да бъдете сигурни- може да е имало лека температура.
Но по принцип, нетемпературните гърчове подлежат на ЕЕГ, и всичко писано за температурните не важи за нетемпературните.
В смисъл, че Ели е написала, че не е бил температурен в първото съобщение към Вас. И аз като Вас го бях прочела, че е температурен и на втори прочет виждам, че не е това, което е казала. 
Надявам се Ели да го прочете това, защото при това положение нещата малко се променят.
Да, видях това, което сте написали впоследствие-наистина се касае за гърч без температура, макар че същата е измерена 5-10 минути след него.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #588 -: Октомври 10, 2012, 19:13:28 pm »
Сами,при кашлица правя инхалации с физ.разтвор,помагат ни доста.Бързо да се оправя дечко!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #589 -: Октомври 10, 2012, 20:30:26 pm »
Ели, нас много ни разпитваха какво е вечеряло детето, защото беше рано сутринта. Тезата беше, че хипогликемия може да предизвика гърч.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #590 -: Октомври 10, 2012, 20:48:49 pm »
Дана, мерси. Не бях чувала за такава инхалация- сварява се физиологичен разтвор? Всъщност аз пробвах снощи инхалация с лайка и сода, но той много не трая. Друго май няма какво да се направи.. ще стискаме палци нощ да поспим малко повече.
При нас големия проблем се оказа, че му никнат наведнъж 3 зъба, а днес виждам се подава и четвърти - като 3 от тях са кътници  8O Знам, че доста закъсняхме с повечето зъби, но не очаквах такова бясно наваксване- никак не му е лесно на горкото  :? Днес следобед настана зверски рев- камомилата обаче мисля че помага за болката. Лошото е, че както знаете зъбоникненето скапва съвсем имунната система, та и без ясла щеше да е болен, но сега съвсем.. вече втори път за 3 седмици.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #591 -: Октомври 10, 2012, 21:34:00 pm »
Чудя се дали малкия е болен  osi_10
Значи киха около 3-4 пъти на ден но почти няма секрети, а и си диша и спи свободно. Не кашля, но от време на време диша така все едно има секрети или пък храчки в гърлото и хърка, но пък не е непрекъснато. Няма температура и не е по-кисел от обикновено  :lol:
Като цяло ме притеснява това похъркване :?


Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #592 -: Октомври 10, 2012, 22:37:27 pm »
Дана, мерси. Не бях чувала за такава инхалация- сварява се физиологичен разтвор? .....

О, не не.... слага се в инхалатор!!!


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #593 -: Октомври 10, 2012, 23:02:09 pm »
Моля, споделете някой трик за да прилъжа децата да дишат на инхалатора. Слагах си аз маската, казвах им колко е хубаво... Друг път са любопитни, а сега само гледат отдалеч и не искат.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #594 -: Октомври 10, 2012, 23:55:43 pm »
Сами,правя инхалациите с инхалатор.
Бора,моята дъщеря/1.9г/я прилъгвам като и пускам детски филмчета и песнички.Засега номерът минава.Успех!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #595 -: Октомври 11, 2012, 07:07:13 am »
Моля, споделете някой трик за да прилъжа децата да дишат на инхалатора. Слагах си аз маската, казвах им колко е хубаво... Друг път са любопитни, а сега само гледат отдалеч и не искат.

Купих инхалатор през април, защото тогава Теди направи бронхит. Намерих филмче в нета, в което детенце прави инхалация само, на себе си слагах маска, на баща и, не и не, истерия и драма. Сега отново подкашля и опитах веднъж, отново имаше истерия. Но преди два дни се видяхме със съседи, които се връщаха от инхалация в болницата на момченцето им, 1г3м. Използвах момента и започнах психо атака  :). "Виж, Вальо е бебе, а разрешава да му правят инхалация. Ти си му кака, каките са по-смели от бебетата". Седнахме с инхалатора пред компютъра, малко на сила се случиха нещата в началото, но след това видя, че няма нищо страшно и само "диша пара" и се успокои. Снощи направихме отново, започна пак с леко мрънкане, но бързо се кротна.
     
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #596 -: Октомври 11, 2012, 07:16:03 am »
Това с инахлатора сигурно си е до дете. При нас нямаше как понеже направи астма и в първият път беше насила и беше ужасно, не искам да се сещам . Обаче после видя, че не е страшно и сега, когато има нужда, седи и си дища.
Аз и правя инхалации и през нощта докато спи и въобще не се и събужда. Може така да опитате.
 


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #597 -: Октомври 11, 2012, 09:10:53 am »
С игри учим децата си на много неща, а и в пъти по-лесно от на сила. Може нещо според възрастта да се измисли.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #598 -: Октомври 11, 2012, 11:23:46 am »
Аз правя инхалациите през нощта докато спи или когато се храним и е в столчето.Но не слагам маска защото не търпи, а правя с накрайника който се полза за инхалации от разстояние.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #599 -: Октомври 11, 2012, 11:51:18 am »
Аз правя инхалации докато се къпем. Мивката ни е доста дълбока и докато се къпят и си играят, правя и на двамата. Иначе на стол е доста по-трудно.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...