0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #220 -: Февруари 16, 2013, 13:40:46 pm »
katya, аз те разбрах много добре. След като друга клиника е приела да ти прави процедурата, от нейната администрация знаят много добре какъв документ е необходим за смяна на клиника, съответно ти го издават. С документа в ръка отиваш във фонда, поискваш от служителките, които работят там формуляр за молба за смяна на клиника, прилагаш документа от новата клиника и си готова. Нищо сложно няма.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #221 -: Февруари 16, 2013, 13:57:50 pm »
Благодаря за отговорите, момичета. Сега ми е по-подредено в главата-първо молбата, после при директора. Беше ми важно, защото не съм от Сф и разполагам с ограничено време, разбирате ме предполагам. :oops: И на 28.02. за заповед.
deizi_83 за мен е безумно, защото бюрокрацията е страшна просто, а и като ти се обадят и кажеш, че искаш смянана клиниката могат като на нормален човек да ти обяснят какво да направиш, а не за 1 мин. да ти кажат одобрена си, идваш еди-кога си, носиш еди-що си. Има хора като мен, на които тези неща не са им ясни, и като може за още 1 мин. примерно да ти обясни какво да направиш, защо трябва на място в даденото учреждение да те разкарват, примерно, като ако знаеш си караш по реда и всичко е ок и за тях и за нас, а да не говорим, че те препращат на места в 2-3 стаи по няколко пъти, щото не се знае кой с  какво се занимава/ест. не визирам фонда в случая/.
Успешен ден Ви желая, момичета!
« Последна редакция: Февруари 16, 2013, 14:03:30 pm от katya »
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #222 -: Февруари 16, 2013, 14:52:27 pm »
Приложението е ном.4 от сайта на фонда и представлява декларация от двамата за внесени здравни осигуровки.


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #223 -: Февруари 18, 2013, 12:28:49 pm »
Здравейте! Бих искала да попитам, момичетата, които скоро са получили заповеди, колко време са чакали за одобрение след подаването на документите?
"Надеждата" е създание хвъркато,
което се загнездва в душата,
пее ни без думи
и никога не спира...не спира..."
                     Емили Диксън
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #224 -: Февруари 18, 2013, 12:31:04 pm »
Точно 1 година


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #225 -: Февруари 18, 2013, 12:41:06 pm »
Подадох документите на 06.03.2012, взех заповедта на 28.11.2012г.
« Последна редакция: Февруари 18, 2013, 14:11:35 pm от Пепка »
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #226 -: Февруари 18, 2013, 14:13:53 pm »
Благодаря ви!  :D
"Надеждата" е създание хвъркато,
което се загнездва в душата,
пее ни без думи
и никога не спира...не спира..."
                     Емили Диксън
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #227 -: Март 06, 2013, 17:53:07 pm »
Здравейте, момичета  :)

Номер 17309 сме и си мислех, че за нас е още мноооого рано. Току що погледнах в една от темите, а после и в сайта на ФАР и съм изумена и впечатлена от скоростта, с която започнаха да издават заповедите. Този месец ще са 1000! Супер и успех на всички!  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:

Искам да попитам дали има някой, който е получил заповед без да е здравноосигурен. Знам, че когато фондът беше към министерството това нямаше значение, но сега като е към касата си мисля, че няма да е това ситуацията...
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #228 -: Март 06, 2013, 18:09:24 pm »
 Lia_80 ,аз взех заповед на 19,03,13г като попълнихме приложение №4,и двамата със съпруга ми,който до този момент не е здравноосигурен,говорихме с Лалев и той каза че ще трябва да си ги платим,но него това не го пряко касе дали са платени или не,по пряко касае клиниките.И ето защо в момента не можем да започнем процедура.Няма заварено положение,няма не заварено въпрек и това,че в правилника никъде непише за здравните осигуровки поне тези дето сме в т.нар. заварено положение!
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #229 -: Март 06, 2013, 18:19:37 pm »
geri03_73, благодаря. Т.е. ако клиниката ти направи процедурите и един от двамата е неосигурен, няма да си получи парите от НЗОК  :? Един вид касата оставя контрола на клиниката. Хитро, но можеше да се предположи. Е, значи няма сми да се надявам osi_8 Аз не съм осигурявана в БГ вече 3 месеца, а за да възстановим правата на мъжа ми ще трябва да платим 36 вноски.
Съжалявам, че не можете да започнете процедура. Надявам се скоро това да се промени.
*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #230 -: Март 06, 2013, 19:31:18 pm »
Момичета,само да кажа на всички ,че старите осигуровки от 2000-2007г включително са анулирани от НАП от близо 2 седмици вече.Така,че ако решите да плащате осигуровки да го имате в предвид.Поздрави и успех !!! :?
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #231 -: Март 06, 2013, 19:44:21 pm »
а ние когато получаваме заповедта и трябва да се започне процедура жена ми аз няма да съм в България,предварително ли трябва да попълня декларацията във фонда, с непрекъснати осигуровки сме и двамата ?
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #232 -: Март 06, 2013, 21:11:47 pm »
Момичета,само да кажа на всички ,че старите осигуровки от 2000-2007г включително са анулирани от НАП от близо 2 седмици вече.Така,че ако решите да плащате осигуровки да го имате в предвид.Поздрави и успех !!! :?

Това че е "поразчистено", не значи, че е опростено, не казвайте такива аргументи пред данъчен да не ви смъмри като престъпник
*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #233 -: Март 07, 2013, 20:08:03 pm »
Момичета,само да кажа на всички ,че старите осигуровки от 2000-2007г включително са анулирани от НАП от близо 2 седмици вече.Така,че ако решите да плащате осигуровки да го имате в предвид.Поздрави и успех !!! :?

Това че е "поразчистено", не значи, че е опростено, не казвайте такива аргументи пред данъчен да не ви смъмри като престъпник
[/quo
Напротив,точно това значи...
Случаят е следния.Мъжът ми има неплатени осигуровки за този и период и ако прочетеш в сайта на НАП ,ще разбереш какъв е реда за погасяване на стари ЗО,като задължения за плащане.Подадохме заявление в НАП за опрощаване на стари задължения по давност и вместо отговор в писмен вид,госпожата ми обясни,че НАП са взели решение да се опростят тези задължения на всички,които имат такива-отворени за плащане.Резултатът -занулени дължими ЗО.А даначните в случая нямат нищо общо.Неплатените задължения се обслужват от Агенцията по Вземанията,която също е към НАП.просто исках да зарадвам някого,но както винаги се получава винаги има някой "по-запознат".
Апропо, работя в институция,тясно свързана с НАП.
Поздрав.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #234 -: Март 07, 2013, 20:33:46 pm »
Все още от НАП няма официално становище, това имах предвид и служителите още нямат еднозначен отговор.
Ще изчакаме и ще видим, дали ще карат хората да подават молба за заличаване на установено задължение и погасяването му по давност или те ще ги заличат служебно.

edit допрочетох ти поста и ще те помоля да не ме иронизираш, не само ти имаш вземане-даване с държавна администрация, и пак пояснявам преди офицално да са обявили, няма как да знаем какво ще е крайното решение, в момента служителите на НАП, или не знаят нищо, или твърдят, че старите задължения са дължими.
« Последна редакция: Март 07, 2013, 21:10:15 pm от Тара »
*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #235 -: Март 08, 2013, 18:48:39 pm »
На мен и на съпругът ми ,както и на доста приятели,които са имали такива,но не са подавали искане за погасяване по давност,дължимите суми+лихвите са занулени от 01.01.2000-01.12.2008г.Това е,не иронизирам никого,споделям мнение.
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #236 -: Март 11, 2013, 10:18:01 am »
Здравейте , малко гледам като "индианец пишеща машина "  НОВА СЪМ  :balk_153: .ходихме в събота на първоначален преглед при д-ор Стаменов , той ми каза да си подготвям документите   за фонда  и аз  незнам от къде да започна . оказа се , че трябва да направим спермограмата и хормоните наново ,защото след едногодишното чакане  вече са с минала давност . Моля ви , някой да ми обясни какво да правя ,защото се омотах тотално :balk_160:
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #237 -: Март 11, 2013, 14:13:01 pm »
Здравейте , малко гледам като "индианец пишеща машина "  НОВА СЪМ  :balk_153: .ходихме в събота на първоначален преглед при доктор Стаменов , той ми каза да си подготвям документите   за фонда  и аз  не знам от къде да започна . оказа се , че трябва да направим спермограмата и хормоните наново,защото след едногодишното чакане  вече са с минала давност . Моля ви , някой да ми обясни какво да правя,защото се омотах тотално :balk_160:
Здравей,много ми е чудно как доктор Стаменов ти е казал да си подготвяш документите за ФАР, като реално ако той ти е лекуващия лекар и ти и твоя партньор сте избрали неговата клиника би следвало той да ти подготви документите за фонда,а не дати казва да ги подготвяш. При нас стана следното. Направих си на своя глава лапароскопия, тъй-като 8 години нищо, никой не открива проблем и причина за липса на зачеване.След лапарото се оказа, че съм с две напълно запушени тръби. Запознах се с условията на фонда,видях,че мога да кандидатствам за финансиране с две запушени тръби, отидох в клиниката която си избрахме за инвитрото, влязох при доктора показах му епикризата и казах че искам да кандидатствам за финансиране от ФАР. Доктора след като разгледа всичките ни изследвания и епикризата и разбира се ме прегледа се съгласи,подготви ми документите и ние само ги занесохме.Другото което е, ни се улеснихме откъм изследвания, защото няколко месеца преди това бяхме правили пълни изследвания на всичко и за това на същия ден в който отидохме в клинкита тогава ни направиха и заявлението и всичко стана в едни ден. На страницата на ФАР в подготовка и представяне на документи е записано  "Медицинската документация се подготвя от лечебно заведение, получило разрешение за дейности по асистирана репродукция, съгласно чл. 131, ал. 1 от Закона за здравето.
 Останалите документи се подготвят от заявителката. Образци на тях могат да се изтеглят от тук - тоест от сайта на фонда, но реално на нас всичко ни го подготвиха в клиниката. Пожелавам ти успех :)
Таня Филипова
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #238 -: Март 11, 2013, 14:15:27 pm »
така е клиникте подготвят документите за Фонда
« Последна редакция: Март 11, 2013, 16:04:10 pm от maja73 »
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #239 -: Март 11, 2013, 19:16:05 pm »
Той ми каза , че иска да ме види на 10-ия ден от цикъла и предполагам , че тогава ще ми каже какво правим точно .Утре ще отида до клиниката да питам .Благодаря за информацията.