0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #200 -: Декември 02, 2012, 09:06:48 am »
http://www.peticiq.com/fond_asistirana_reproductia
Моля за подпис на петицията.
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #201 -: Декември 02, 2012, 15:30:55 pm »

Вчера взех моята, така че раздава. Друг е въпроса, кога ще мога да я използвам. 


Пепка, и ние сме по същия начин. Имаме заповедта от лятото, но се наложиха допълнителни изследвания и операции и при двамата с мъжа ми. Този цикъл правим биопсия и ако е наред, в най-добрия случай ще правим процедурата през януари 2013.

"Когато вярата срещне надеждата, животът намира начин"
*

    darling79

  • *
  • 8
  • Vsiaka kra4ka napred e edna malka pobeda!:)
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #202 -: Декември 03, 2012, 23:42:18 pm »
Здравейте, искам да попитам как е възможно смяна на партньора.
Очаквам заповед за одобрен 02-ри опит с женски фактор около мес. април, но със съпруга ми за съжаление се разделихме. Трябва ли да имам официален развод, за да сменя партньора и какво е необходимо да направя.
Благодаря Ви предварително момичета!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #203 -: Декември 04, 2012, 19:44:00 pm »
Пускам и в тази тема, за да съм сигурна че всички ще го видите :wink:

Момичета и момчета, ето и от мен подробо инфо, и надявам се светлинка в тунела.
След проведени редица срещи с Министерството на здравеопазването, НЗОК, лекари и фармацевти има доста голяма яснота към днешна дата относно спазване на решението на КС и прехвърляне на плащанията към НЗОК на Център „Фонд за асистирана репродукция“ и продължаването на успешната работа на Фонда – институцията, която доказа през годините, че успешно работи и подпомага лечението на пациентите, нуждаещи се от асистирана репродукция.
Дейността и работата на Фонда ще се разпредели - образно казано - между МЗ и Касата. За нас, пациентите, няма да има никаква промяна относно подаването на документите, одобряването им от Обществения съвет на Фонда и връчването на Заповедите за стартиране на процедурите ин витро,т.е. в тази част няма да има промени и отежнения за пациентите. След получаването на Заповедите, отново всеки я предоставя в избраното лечебно заведение.
Плащането на лекарствата и процедурата ще се извършва от НЗОК към съответната клиника, извършила процедурата. Сумата за лекарства и процедура остава като досега, непроменена, т.е. до 5 000 лева за опит.
Единственият въпрос, който не е уточнен до момента, но има желание за диалог от всички страни, това е как клиниките ще получават лекарствата, с които ще ни бъде извършвана стимулацията. Поради строго регламентираните правила на НЗОК и начините им на разплащане, те могат да изплащат лекарства на болнични аптеки, като за целта ще е необходимо клиниките да сключат договор с болнична аптека. Нашето притеснение е да не се стигне до трудното осигуряване на лекарства и възпрепятстване на процедурите, но получихме уверение от страна на д-р Пламен Цеков – шефът на НЗОК, както и от д-р Нина Първанова от НЗОК, че до 9 декември т.г. ще има окончателен отговор, относно изчистването на този механизъм.
Другото, за което се постигна договореност на днешната среща, е процедурите ин витро, планирани за следващата година, да могат да стартират още през януари, т.е. да няма забавяне при сключването на Договорите за работа между ин витро клиниките и НЗОК.
Ще продължавам да ви информирам своевременно за всяка стъпка, която правим и всичко, за което се договорим с институциите.
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #204 -: Декември 19, 2012, 19:52:54 pm »
Тук прочетох, че може да се кандидатства по фонда с "наличие на спермоантитела при мъжа и/или жената;"
при мен има повишени антиспермални антитела(изследвани по кръвен път)и препоръка от доктора ми за инвитро. Нямам правени инсеминации, но с тези антитела били излишни.
Наистина ли това ще е достатъчно да подам документи?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #205 -: Декември 19, 2012, 20:33:01 pm »
Делиа, трябва да е изпълнено това условие:
б) олиго- и/или астено-, и/или тератозооспермия, налагаща АРТ чрез IVF или ICSI с поне два от следните параметри:
аа) обем на еякулата < 1,0 ml;
бб) концентрация на сперматозоидите < 20 милиона/ml;
вв) сперматозоиди с добра подвижност < 40 % (grade 1 - 2);
гг) сперматозоиди с добра морфология < 30 % (по СЗО) или < 15 % (по Крюгер);
дд) наличие на спермоантитела при мъжа и/или жената;


Само наличие на антиспермални антитела при жената не е достатъчно.

Личното ми мнение е, че изследването на антиспермални антитела в кръв е лишено от смисъл, а и препоръката на СЗО е да се изследват в цервикална слуз, но това е само лирично отклонение.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #206 -: Декември 27, 2012, 20:10:43 pm »
ФИНАНСИРАНЕТО НА ДЕЙНОСТИТЕ ПО АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ ПРЕМИНАВА КЪМ НЗОК
19 Декември 2012
Министерският съвет прие днес изменения в постановлението за създаване на Център „Фонд за асистирана репродукция”. Те са обусловени от Закона за бюджета на Националната здравноосигурителна каса за 2013 г., който предвижда финансирането на дейностите по асистирана репродукция да премине към НЗОК.
 
Във връзка с това с постановлението се извършват необходимите промени във функциите и организацията на работа на Центъра „Фонд за асистирана репродукция”, свързани с отпадане на дейностите по финансиране на процедурите по асистирана репродукция и включване на представители на НЗОК в състава на Обществения съвет, който функционира към Фонда. Запазват се функциите на Фонда, свързани с медицинска преценка и одобряване на жени за асистирана репродукция.
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #207 -: Декември 31, 2012, 13:17:12 pm »
Делиа, трябва да е изпълнено това условие:
б) олиго- и/или астено-, и/или тератозооспермия, налагаща АРТ чрез IVF или ICSI с поне два от следните параметри:
аа) обем на еякулата < 1,0 ml;
бб) концентрация на сперматозоидите < 20 милиона/ml;
вв) сперматозоиди с добра подвижност < 40 % (grade 1 - 2);
гг) сперматозоиди с добра морфология < 30 % (по СЗО) или < 15 % (по Крюгер);
дд) наличие на спермоантитела при мъжа и/или жената;


Само наличие на антиспермални антитела при жената не е достатъчно.

Личното ми мнение е, че изследването на антиспермални антитела в кръв е лишено от смисъл, а и препоръката на СЗО е да се изследват в цервикална слуз, но това е само лирично отклонение.
А подкрепяте ли мението, че няма смисъл да правя инсеминация при завишени антиспермални антитела(кръвен тест)? Добавям леко завишен хормон АМН и всъщност никакъв друг проблем не ни е намерен за няколко години опити, а и за фонд инвитро явно не ставам, не знам какво да правя вече..
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #208 -: Декември 31, 2012, 15:33:06 pm »
След като не смятам изследването за достоверно, очевидно не подкрепям и никакви изводи, направени след него. Трудно е, когато не се открива причина за безплодие, а завишеният АМХ не е проблем, това е показател, по който се преценява вида на стимулация.

Един от методите на лечение при неизяснен инфертилитет е именно вътрематочна инсеминация. Освен очевидните ползи на този метод /неинвазивен, безрисков, евтин и т.н./, това е и отлична възможност да се покрият критериите за фонда /четири неуспешни инсеминации/.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #209 -: Януари 02, 2013, 21:59:02 pm »
Честита Нова Година !
ЗДраве, Късмет, сбъднати мечти и много + тестове

*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #210 -: Януари 03, 2013, 09:31:25 am »
Честита Нова година, момичета и момчета, нека е спокойна и здрава, и всеки да сбъдне мечтата си! :)
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #211 -: Януари 08, 2013, 21:44:47 pm »
След като не смятам изследването за достоверно, очевидно не подкрепям и никакви изводи, направени след него. Трудно е, когато не се открива причина за безплодие, а завишеният АМХ не е проблем, това е показател, по който се преценява вида на стимулация.

Един от методите на лечение при неизяснен инфертилитет е именно вътрематочна инсеминация. Освен очевидните ползи на този метод /неинвазивен, безрисков, евтин и т.н./, това е и отлична възможност да се покрият критериите за фонда /четири неуспешни инсеминации/.
Благодаря!
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #213 -: Февруари 09, 2013, 19:05:24 pm »
Добър вечер на всички! Извинявам се предварително ако вече е отговорено на въпроса който ме вълнува: от месец съм в процедура на самофинансирано ин витро,но другата седмица предстой да ми се обадят за получаване на заповед.Питането ми е мога ли да отложа вземането й и за колко време?
Благодаря ви предварително. И успех на всички :)
« Последна редакция: Февруари 09, 2013, 19:18:25 pm от nina82 »
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #214 -: Февруари 10, 2013, 10:17:20 am »
Питането ми е мога ли да отложа вземането й и за колко време?

Може разбира се. Като ти се обадят от Фонда за получаване на заповед, помоли да си вземеш заповедта след месец. Дотогава ще си наясно дали е успешна самофинансираната процедура. Пожелавам ти да е успешна и да не се налага да използваш заповедта от Фонда.
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #215 -: Февруари 10, 2013, 13:39:33 pm »
Много ти благодаря :)
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #216 -: Февруари 16, 2013, 10:06:22 am »
Момичета, на 28.02. трябва да си взема заповедта зя първото ми инвитро, само че сменям клиниката. Освен бележка от новата клиника какви други документи трябва да нося, че нещо не разбрах, като ми се обадиха? Къде трябва да отида и може ли с пълномощно някой друг да ми вземе заповедта?
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #217 -: Февруари 16, 2013, 10:47:53 am »
Момичета, на 28.02. трябва да си взема заповедта зя първото ми инвитро, само че сменям клиниката. Освен бележка от новата клиника какви други документи трябва да нося, че нещо не разбрах, като ми се обадиха? Къде трябва да отида и може ли с пълномощно някой друг да ми вземе заповедта?
На първа страница на тази тема има систематизирана информация.
Ето по твоя въпрос:

Могат ли пациентите, след като бъдат одобрени за финансиране от фонда, да сменят клиниката, в която се лекуват?

Пациентите могат да си сменят клиниката. Никъде не е заложено изискване да се направи процедурата в клиниката, подготвила документите.
Подава се молба до директора на фонда за смяна на клиниката, като се прилага документ от новата клиника, че е съгласна да поеме вашия вслучай.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #218 -: Февруари 16, 2013, 11:36:55 am »
Елфи, явно не съм формулирала запитването правилно. Имах предвид следното:
1.по телефона ми казаха: документ от новата клиника и за някакво приложение, което да изтегля от техния сайт, но не разбрах кой номер, че имах много работа в този момент.
2.отиваш за заповед при директора, но носиш документ от новата клиника. Съответната молба от къде се взима, защото е безумно да влезеш в кабинета, да те препрати в друга стая, да попълваш документи и пак да се връщаш да чакаш за вземането на заповедта.
3. Как стоят нещата с пълномощното - възможно ли е да не се вземе заповед лично?
Извинявам се, ако съм досадила с може би елементарните си въпроси, но много набързо ми сервираха всичко по телефона. :oops:
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #219 -: Февруари 16, 2013, 12:08:26 pm »
Всъщност при мен точно така се случи: отиваш за заповед при директора, но носиш документ от новата клиника. Съответната молба от къде се взима, защото е безумно да влезеш в кабинета, да те препрати в друга стая, да попълваш документи и пак да се връщаш да чакаш за вземането на заповедта.
Не е чак толкова безумно.
Но можеш да вземеш бланката първо от жените, в стаята, където се подават документите- не помня номера на стаята.