0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #160 -: Ноември 15, 2012, 14:00:08 pm »
ЗЕТ се признава, но за пункция само, не съм много сигурна, по-скоро не.
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #161 -: Ноември 15, 2012, 14:36:53 pm »
StefiZ , благодаря, че ми отговори. Много жалко, че не се признава опит без трансфер( въпреки, че има стимулация, пункция,оплождане, но ембрионите не са качествени),както е в моя случай, аз вече имама 3 опита, от които само 1 трансфер, а инсеминациите са безмислени в моя случай, но явно , ще трябва да направя за да ми стигнат опитите за фонд.   
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #162 -: Ноември 15, 2012, 15:41:55 pm »
StefiZ , благодаря, че ми отговори. Много жалко, че не се признава опит без трансфер( въпреки, че има стимулация, пункция,оплождане, но ембрионите не са качествени),както е в моя случай, аз вече имама 3 опита, от които само 1 трансфер, а инсеминациите са безмислени в моя случай, но явно , ще трябва да направя за да ми стигнат опитите за фонд.   

Защо е нужно това, след като можеш да кандидатстваш по фонда с тубарен фактор?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #163 -: Ноември 15, 2012, 16:44:35 pm »
Мели , може би си се подвела от предишния ми пост за снимката на тръбите от преди 4 години, но го задодох от името на моя позната, която няма регистрация.При мен всичко е наред (привидно),тръбите са ми добре,спермограма идеална,направиха ми биопсия също добър резултата,но явно имам проблем с качеството на яйцеклетките (въпреки, че съм на 26г.) И така се оказах особен случай според лекаря ми, за 4 месеца направих 3 поредни опита 1 на ЕЦ и два стимулирани ,за съжаление повече не мога да си позволя финансово и затова ми се искаше да мога да кандидатствам по Фонда.
« Последна редакция: Ноември 15, 2012, 16:58:54 pm от paggg2 »
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #164 -: Ноември 15, 2012, 17:22:42 pm »
Подвела съм се? Във всичките си теми пишеш от първо лице, аз не съм шаман и няма как да разбера кой от чие име пише. Моля уважавайте труда ми, както и на останалите хора, защото се мъчим да ви помагаме.

При мен всичко е наред (привидно),тръбите са ми добре,спермограма идеална,направиха ми биопсия също добър резултата,но явно имам проблем с качеството на яйцеклетките (въпреки, че съм на 26г.) И така се оказах особен случай според лекаря ми, за 4 месеца направих 3 поредни опита 1 на ЕЦ и два стимулирани ,за съжаление повече не мога да си позволя финансово и затова ми се искаше да мога да кандидатствам по Фонда.

В тази ситуация какво пречи да се направят още 3 инсеминации, за да се покрият критериите на фонда?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #165 -: Ноември 15, 2012, 19:19:44 pm »
[[/quote]

В тази ситуация какво пречи да се направят още 3 инсеминации, за да се покрият критериите на фонда?
[/quote]

Още при първият преглед лекарят ми каза, че тъй като спермограмата е добра, инсеминация в няшия случай е безмислена и затова преминахме направо към инвитро.Но сега може би ще трябва да ги направя ....объркана съм,от една страна нямам избор,a от друга е безумно да се подлагам 3 пъти на процедура, която знам, че е обречена.  
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #166 -: Ноември 15, 2012, 21:24:04 pm »
Още при първият преглед лекарят ми каза, че тъй като спермограмата е добра, инсеминация в няшия случай е безмислена   /quote]

Как така оше при първия преглед такова заключение? На първия преглед как се разбра, че са некачествени Я.
С какво те стимулираха два пъти в рамките на 4 месеца?
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #167 -: Ноември 19, 2012, 22:18:40 pm »
Здравейте момичета, имам нужда от малко помощ- направихме спермограма на мъжа ми диагноза Олигоастенозооспермия, повторихме я отново и диагнозата е пак същата. След консултация с лекуващия не лекар в АГ Селена разбрахме че можем да подадем документи за инвитро към фонда, но трабва да направим още една спермограма в друга лицензирана клиника. Направихме още една в Бора, диагнозата ни от там е Астенотератозооспермия.Можем ли според вас да кандидатстваме с тия две спермограми в смисъл , че те са с различни диагнози.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #168 -: Ноември 20, 2012, 09:05:30 am »
можете, трябва да има в двете поне 2 показателя които да са под изискуемите стойности.
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #169 -: Ноември 20, 2012, 10:35:56 am »
Благодаря StefiZ , за бързия отговор.
Имаме и в двете малък обем 0,6мл., нормокинетичните сперматозоиди в едната са 45%(>50) в другата 34%, а морфологията по Крюгер в първите две спермограми е 14%, а в последната 5%, общата концентрация на сперматозоиди в 1мл.в първите две е 15х10млн. и 0,8х10млн., а в последната 21х10млн. Та от там ми идват притесненията за трите спермограми.
« Последна редакция: Ноември 20, 2012, 10:41:04 am от krasi1 »
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #170 -: Ноември 20, 2012, 10:55:22 am »
добре, представяш тези две с намаления обем и крюгер 14 и 5%, трябват ти 2 показателя да се засичат и в двете.
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #171 -: Ноември 20, 2012, 11:16:57 am »
добре, представяш тези две с намаления обем и крюгер 14 и 5%, трябват ти 2 показателя да се засичат и в двете.
благодаря още веднъж
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #172 -: Ноември 20, 2012, 11:53:00 am »
Предстои ни подаване на документи за втори опит по фонда, с мъжки фактор сме. Освен становището на уролог, необходима ли е и нова спермограма. Предварително благодаря!
Цялата мъдрост на човечеството се побира в две думи - търпение и надежда!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #173 -: Ноември 20, 2012, 12:04:20 pm »
не
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #174 -: Ноември 20, 2012, 13:18:00 pm »
Stefi:thankyousign:

Моля някой, който е минал по този път да сподели какво точно представлява становището на уролога - на база спермограмите ли се дава или на база преглед, какво точно трябва да пише в него? Ще бъда благодарна ако ми препоръчате някой такъв в София, може и на лични.
Цялата мъдрост на човечеството се побира в две думи - търпение и надежда!
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #175 -: Ноември 20, 2012, 16:35:52 pm »
Ние ходихме при д-р Кацаров 0888222369. Той знае какво трябва да се напише в становището.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #176 -: Ноември 20, 2012, 17:30:59 pm »
zdraveite momicheta az sam 11941 nomer ochte mart mesec se obadiha za zapovedta no ni se naloji da otlojim do sega.Obadih se vav fonda i iskah data za nachaloto na dekemvri no mi kazaha che ochte nichto ne e qsno i da zvanna pak kam kraq na meseca.Nqkoi znae li nachto po vaprosa?Dali dekemvri nqmq da rabotqt? :ask:


P.P.İzvinqvam se za latinicata no nqmam kirilica :(
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #177 -: Ноември 20, 2012, 19:35:08 pm »
Здравейте на всички,нова съм във форума ,но отдавна ви чета.Пуснах моята молба към фонда на 6.11.2012г,с тубарен ефект сме,спермограмата според лекарката е много добра, та въпроса ми е.В приложените документи към фонда задължително ли да са две спермограми?ние приложихме само една и епикризата от лапароскопията това ни искаха от клиниката"малинов".Питам защото това което чета от повечето постове искат ви по две такива,притеснява ме това да не ни забави допълнително.Благодря ви предварително за отговорите
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #178 -: Ноември 20, 2012, 20:16:16 pm »
kammma, щом кандидатствате за фонда с тубарен фактор, не е необходима втора спермограма.

guli, използвай KREDOR
Ето тема "Как да пишем на кирилица с  KREDOR":
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=488.0

Нямам информация дали Фондът ще почива през декември. Предполагам Стефи ще се включи по-късно с информация по въпроса.
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #179 -: Ноември 20, 2012, 20:40:04 pm »
Благодаря ти Мецани