0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #60 -: Юли 24, 2012, 14:52:18 pm »
Здравейте момичета! Рискувам да задам банален въпрос, но прерових форума и неуспях да намеря точна информация. Разбрах че, при смяна на клиниката се подава молба да Директора на фонда. Въпросът ми е: Свободен текст ли трябва да е молбата(заявлението)с което ще искам новата заповед или е готова бланка, която ще взема от там. И първо при др. Лалев ли трябва да ое влезе или.....какъв е реда в този случай?
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #61 -: Юли 24, 2012, 15:03:24 pm »
свободен текст, но трябва да приложиш и уверение от новата клиника, че са съгласни да те поемат като пациент.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #62 -: Юли 24, 2012, 16:16:57 pm »
Благодаря Стефи за бързия отговор. Имам всичко необходимо от новата клиника. Но първо при д-р Лалев ли трябва да вляза и да дам заявлението или ....?
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #63 -: Юли 25, 2012, 08:46:56 am »
да, да, след това той ще ти каже в коя стая да отидеш, за да ти пренапишат заповедта :)
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #64 -: Юли 25, 2012, 12:18:12 pm »
Отново благодаря!
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #65 -: Юли 25, 2012, 17:42:22 pm »
Здравейте момичета,с моята половинка сме в очакване на одобрение от ФАР,интересува ме,ако някой е в течение на нещата,след статус"одобрен" колко време минава до вече самото финансиране?Не ми е ясно и друго,когато се обадят за заповедта,това означава ли,че процедурата е вече финансирана :?
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #66 -: Юли 25, 2012, 17:53:49 pm »
mishle87,до статус"Одобрена"се чака от 2 до 3 месеца,а до получаване на заповедта 10-11м.Самото финансиране на опита се случва когато занесеш заповедта в клиниката,там те ти я активират и тогава се отпускат 40%от тези 5000лв т.е 2000лв.Останалата се превежда на клиниката след приключване на опита,когато правят калкулация на средствата изразходвани за лекарства и прегледи.Дават ти протокол-фактура и сама виждаш да ли имаш нещо за доплащане или не.
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #67 -: Юли 26, 2012, 09:29:55 am »
Благодаря за отговора geri03_73,един месец вече мина от както сме получили номерчето,сега остава само да чакаме,и разбира се да се въоръжим с повечко търпение. :wink:
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #68 -: Август 10, 2012, 13:45:08 pm »
Здравейте,
не знам дали въпросът ми е за тук, но имам следният казус. Подадох си документите за фонда и два пъти ме одобряват. След получаване на заповедите съм правила двата опита завършили с отрицателни резултати. Засега още не съм подала за трето одобрение документи. Въпросът ми е следния: когато си падавах и двата пъти документите ги подавах от мое име и от името на мъжа ми. Поради различни стекли се обстоятелство мога ли сега за третия път да подам документи само от мое име. И да ми бъде поет от фонда опит като самотна жена.
*

    Tincheto

  • **
  • 126
  • МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ!!!
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #69 -: Август 10, 2012, 13:49:13 pm »
Да,можеш!Но мисля,че се попълва декларация за смяна на партньора!
[URL = http://lilypie.com] [/url]


*

    Tincheto

  • **
  • 126
  • МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ!!!
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #70 -: Август 10, 2012, 13:53:03 pm »
Здравейте,
не знам дали въпросът ми е за тук, но имам следният казус. Подадох си документите за фонда и два пъти ме одобряват. След получаване на заповедите съм правила двата опита завършили с отрицателни резултати. Засега още не съм подала за трето одобрение документи. Въпросът ми е следния: когато си падавах и двата пъти документите ги подавах от мое име и от името на мъжа ми. Поради различни стекли се обстоятелство мога ли сега за третия път да подам документи само от мое име. И да ми бъде поет от фонда опит като самотна жена.

Можеш да се обадиш във Фонда за по-сигурно и да попиташ..
[URL = http://lilypie.com] [/url]


Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #71 -: Август 21, 2012, 12:13:46 pm »
здравейте момичета!!!Тъй като остават 500 номера до нашия,а ние сменихме клиниката,кога точно трябва да подам молба,като ми звъннат или по-рано???
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #72 -: Август 21, 2012, 12:23:15 pm »
здравейте момичета!!!Тъй като остават 500 номера до нашия,а ние сменихме клиниката,кога точно трябва да подам молба,като ми звъннат или по-рано???
В деня на взимане на заповеддта можеш да дадеш молбата - там дават формуляр, попълваш го и докато влезеш да ти я връчат (заповеддта) променят името на клиниката. Трябва да носиш бележка от избраната клиника, че те приемат.
Аз сутринта минах през клиниката , взех си бележка, от там отидох във Фонда, дадох бележката, попълних молба за смяна и когато след 10 мин.(не повече) влязох при Д-р Лалев заповеддта ме чакаше готова с името на новата клиника.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #73 -: Август 21, 2012, 12:45:54 pm »
здравейте момичета!!!Тъй като остават 500 номера до нашия,а ние сменихме клиниката,кога точно трябва да подам молба,като ми звъннат или по-рано???
В деня на взимане на заповеддта можеш да дадеш молбата - там дават формуляр, попълваш го и докато влезеш да ти я връчат (заповеддта) променят името на клиниката. Трябва да носиш бележка от избраната клиника, че те приемат.
Аз сутринта минах през клиниката , взех си бележка, от там отидох във Фонда, дадох бележката, попълних молба за смяна и когато след 10 мин.(не повече) влязох при Д-р Лалев заповеддта ме чакаше готова с името на новата клиника.
много ти благодаря за бързия и изчерпателен отговор,дано това да е вашия опит,късмет!!!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #74 -: Август 25, 2012, 07:50:00 am »
Аз имам подобно питане на систур. Имам две заповеди използвани и сме подали документи за трета, очаквам одобрение към края на годината. Разделихме се с мъжа ми и ме интересува какво да направя да не загубя третия опит. Нямам намерение да го ползвам сама с донор поне на този етап  :?
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #75 -: Август 28, 2012, 19:47:08 pm »
Аз имам подобно питане на систур. Имам две заповеди използвани и сме подали документи за трета, очаквам одобрение към края на годината. Разделихме се с мъжа ми и ме интересува какво да направя да не загубя третия опит. Нямам намерение да го ползвам сама с донор поне на този етап  :?
Никой ли си няма на идея  :oops:
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #76 -: Август 29, 2012, 09:09:30 am »
можеш да си продължиш срока на заповедта, можеш да подадеш молба че няма да я използваш към момента, за да се анулира и да не загубиш правото на 3-ти опит. варианти много, но всичките изискват да отидеш до фонда да говориш с д-р Лалев и да подадеш молба.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #77 -: Август 30, 2012, 14:32:57 pm »
можеш да си продължиш срока на заповедта, можеш да подадеш молба че няма да я използваш към момента, за да се анулира и да не загубиш правото на 3-ти опит. варианти много, но всичките изискват да отидеш до фонда да говориш с д-р Лалев и да подадеш молба.
Мерси много за отговора, говорих с клиниката, та док ме посъветва да не изтеглям документите, ако си взема заповедта и не съм ползвала опита, нямало да го загубя, а просто ще трябва после наново да подам документи, но не знам дали въпреки всичко ще трябва пак да отида до фонда  :?
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #78 -: Септември 03, 2012, 12:26:01 pm »
Здравейте всички тук,с мъжа ми ще кандидатстваме за финансиране по ФАР, днес се обадих в избраната от нас клиника и специалист за да си запиша час, предполагам там ще ми разяснят какво точно трябва да предприемем. До колкото прочетох по тази тема, повечето от вас са отъпкали тази пътека, може ли да ми кажете, трябвали да попълвам заявлението и декларациите предварително или да чакам консултацията с доктора?
Таня Филипова
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #79 -: Септември 03, 2012, 13:10:04 pm »
Споко,бе!!! :wink:направи си консултацията с избрания доктор и щом решите,клиниката ще ви подготви документите.Няма да се притеснявате!!! :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]