0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #500 -: Септември 09, 2015, 17:01:04 pm »
Дали, и при мен ситуацията е същата - редуциран ЯР, ФСХ в референтни граници и за капак ЛУФ. Ние кандидатствахме с моя ЛУФ и вече чакаме да ни се обадят за заповед следващите 2-3 седмици. Ако излезе ЛУФ и при теб (макар че не ти го пожелавам), кандидатствайте, нищо не губиш. Мисля, че три УЗ проследявания искаха.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #501 -: Септември 09, 2015, 17:23:11 pm »
Да Злате,това ми беше по-точно чуденката.Сега ми се поизясни.Целта ми е да съм подготвена,ако е неуспешно ин витрото да подаваме документи.Сега ще е второто проследяване при др.Персенска в клиника Надежда,иначе в предишната клиника имам три УЗ,но два от тях със стимулация.Не съм образувала кисти.

Пожелавам час по-скоро да се обадят и да си вземеш заповедта,след това да стартирате успешна процедура.

Още веднъж благодаря за бързия и ясен отговор.
« Последна редакция: Септември 09, 2015, 17:28:37 pm от ДАЛИНДА »



Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #502 -: Октомври 03, 2015, 15:33:45 pm »
Здравейте, при  ФСХ  с по-високи стойности от 12,5 mIU/m има ли смисъл да се подават документи? АМР ми е в норми, но ФСХ ми е 15,710 mIU/m. По принцип мислехме да кандидатстваме по мъжки фактор, но като гледам условията май няма смисъл.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #503 -: Октомври 06, 2015, 10:11:55 am »
Здравей tina_rs!
Аз лично на следващият цикъл отново бих пуснала FSH- за по-сигурно.
Може и да смениш и лабораторията.
Успех ти пожелавам :)
*

    adelaida

  • *
  • 9
  • Любовта е единственото нещо от което се нуждаеш
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #504 -: Ноември 14, 2015, 14:20:12 pm »
Привет на всички!
Моля ви за малко информация, тъй като до сега се рових...но не успях да открия информация...
Колко само финансирани процедури /инвитро/инсеминации/ трябва да имаш, ако си здрав, за да кандидатсваш за финансиране от фонда???
Тъй като в клиниката ми казаха 4ри, а от дуго място ми подадоха информация, че са 3ри???
За всяко нещо си има място и време.
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #505 -: Ноември 14, 2015, 15:06:46 pm »
И аз мисля,че са 4.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #506 -: Ноември 14, 2015, 15:49:46 pm »
adelaida, 4 са. Няма значение как са комбинирани (в смисъл, колко инсеминации и колко ин витро опита), но се поинтересувай са времевите рамки, в които трябва да са направени (мисля, че там имаха изискване). Успех!
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*

    adelaida

  • *
  • 9
  • Любовта е единственото нещо от което се нуждаеш
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #507 -: Ноември 14, 2015, 16:38:18 pm »
Благодаря Ви!
За всяко нещо си има място и време.
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #508 -: Ноември 14, 2015, 18:35:54 pm »
Дали, и при мен ситуацията е същата - редуциран ЯР, ФСХ в референтни граници и за капак ЛУФ. Ние кандидатствахме с моя ЛУФ и вече чакаме да ни се обадят за заповед следващите 2-3 седмици. Ако излезе ЛУФ и при теб (макар че не ти го пожелавам), кандидатствайте, нищо не губиш. Мисля, че три УЗ проследявания искаха.


Злате,все искам да ти пиша и похваля,че при мен ЛУФ синдром се отхвърли.
Реално към момента мисля че не отговаряме на никакви критерии за да кандидатстваме по фонда.
Стартирахме процедурата,която си самофинансираме,но досега съм на етап пункция.

И аз знам,че са 4 процедури,тук го прочертох.



*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #509 -: Ноември 14, 2015, 19:46:23 pm »
Дали, не знам дали да се радвам или не за ситуацията около вас. От една страна е страхотно, че тая гадина (ЛУФ-а) я няма при теб, но от друга заради липсата й, едва ли не, сте възпрепятствани да кандидатствате (в смисъл, че за момента нямате друг критерий, който да ползвате). Но пък аз от сърце ти желая при следващия самофинансиран опит да стигнете до края и да не ти се налага повече да се тормозиш. Мен лично ме притеснява, че няма да реагирам добре на стимулацията с този толкова нисък АМХ, ама Божа работа, ще видим какво ще стане. Много стиснати палчета от мен.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #510 -: Ноември 15, 2015, 11:58:35 am »
Злате,благодаря ти,и ние се надяваме на това.
Аз също съм с намален ЯР,АМХ ми е 0,43,сега ме стимулираха с Клостилбегит и имах само една,единствена яйцеклетка,но пък с добро качество.Май месец правихме инсе и също бях стимулирана с Клостилбегит,реагирах малко по добре,имах повече фоликули,но инсето беше неуспешно.
Не го мисли,ще се разбере когато те стимулират,от опит разбрах,че организма може и приятно да те изненада.Успех ти желая и дръж в течение.Също много стиснати палчета имаш.Кога влизате в процедура?



*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #511 -: Ноември 15, 2015, 12:35:11 pm »
Дали, ще ти пиша на лични, за да не спамим темата.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #512 -: Ноември 16, 2015, 16:57:11 pm »
Момичета искам да попитам следното, имам получена заповед която ще изтече декември, имам замразен 1 ембрион и 3 Я.,в момента чакам да започна стимулация и дакато тече всичко това се разделихме с съпруга ,трябва ли да взема заповедта от клиниката и да я нося в фонда за смяна на партнор или направо в фонда, и откъде се взема декл.за съгласие от съпруга за донорски сперматозоиди защото още нямаме развод или е собств.написана.И може ли да се направи комбиниран трансфер с ембриона и донорски оплодените Я.ще ми трябват ли две съгласия от него ако нямаме развод.Извинявам се за дългия пост.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #513 -: Ноември 16, 2015, 16:59:12 pm »
Долиа, мисля че въпросите ти са доста специфични и е най-добре да се обадиш във фонда да питаш.Там ще ти отговорят най-правилно.

*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #514 -: Ноември 16, 2015, 18:05:38 pm »
Благодаря!
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #515 -: Януари 30, 2016, 10:31:24 am »
извинявам се за неуместната намеса в темата, но понеже тази е за ЦАР - има ли тема, някъде във форума ви, където да си изясним правата на реципиенти на ЦАР и на частни такива?
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #516 -: Февруари 06, 2016, 11:36:29 am »
Здравейте! Моят казус е следния на 42г съм фсх - 10, 12 . Можем да кандидатсваме с мъжки фактор - олигоспермия. Дотук добре - но след 1 инсеминация неуспешна и 3 ИКСИ-неуспешни(самофинансирани) поради лошо качество на Я съм  включена в донорска програма.  Фонда не финансира донорски програми от една страна , а от друга можем да кандидатстваме с мъжки фактор? Можем ли да подадем документи или не?
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #517 -: Февруари 06, 2016, 17:10:45 pm »
С мъжки фактор може да кандидатствате за фонда.





Бореща се за една мечта.
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #518 -: Февруари 06, 2016, 19:07:45 pm »
Благодаря за отговора! Знам че за кандидатстване с мъжки фактор се искат 2 спермограми и бележка от уролог. С каква давност трябва да са двете спермограми?
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #519 -: Февруари 06, 2016, 21:22:31 pm »
Аз пък мисля, че не можете да кандидатствате за Фонда, щом ще ползвате донорски яйцеклетки.
Ще помоля някой по-компетентен да се изкаже.