0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #480 -: Февруари 18, 2015, 22:39:24 pm »
Врабчо, много, много Благодаря!
Аз наистина се притесних, защото не намерих информация, но пък знам, че по АМХ и Инхибин правят изводи за ЯР. Иначе, досега ФСХ винаги ми е било в норма. От друга страна, репродуктивните специалисти със сигурност са запознати с изискванията и процедурите много по-добре от мен и едва ли лекарката ми не знае какво върши. Но днес, като си взимах документацията, тя си беше тръгнала и не можах да говоря с нея и така ми се стегна душицата. Добре, че сте вие тук, та да има кой да разсъждава трезво в такива ситуации.
Утре отивам да нося купчината във Фонда, пък каквото ще става, да става.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #481 -: Февруари 18, 2015, 23:18:54 pm »
За шест години по процедури, финансирани от Фонд „Ин витро”, 4000 бебета са донесли така чаканата радост за своите родители.

http://dama.bg/article/4000-rodeni-bebeta-ot-protseduri-po-fond-in-vitro/4943/
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #482 -: Февруари 19, 2015, 09:46:29 am »
Това е много хубаво. Дано занапред са още повече!





Бореща се за една мечта.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #483 -: Февруари 19, 2015, 15:18:35 pm »
И аз много се зарадвах на статията - вчера я прочетох на страницата във Facebook.
Да си пожелаем още хиляди, хиляди, хиляди златни бебоци!  :babyflips:
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #484 -: Февруари 19, 2015, 20:33:02 pm »
Дай Боже! Дано скоро ние гушкаме и нашите!





Бореща се за една мечта.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #485 -: Февруари 19, 2015, 20:38:40 pm »
Дай Боже! Дано скоро ние гушкаме и нашите!
На всички го желая от сърце!
 :bighug:
« Последна редакция: Февруари 19, 2015, 21:00:25 pm от Zlateto »
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #486 -: Април 28, 2015, 12:29:09 pm »
Здравейте,
налага ми се да изпратя друг човек да ми вземе заповедта от фонда. За целта трябва да направя нотариално заверено пълномощно. Ако някой разполага с примерен текст за такова пълномощно, много ще ме улесни да ми го изпрати. Благодаря ви и успех на всички.
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #487 -: Април 29, 2015, 11:11:58 am »
Така както си го написала тук - свободен текст, винаги върши работа. Въпросния човек ..... да те представлява пред ЦАР във връзка с получаване на заповед за ....
Никога не съм виждала такава заповед и не знам точно как се казва и дали си има специално име. Описваш си номера и заверяваш. И аз преди се плашех на пълномощните, но се оказа че в повечето случаи свободен текст върши работа. Успех!
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #488 -: Август 06, 2015, 17:50:39 pm »
Здравейте!  От 5 г с мъжа ми обикаляме различни репродуктиви специалисти и никой досега не е споменавал думата ФАР. Въпроса ми е - можем ли да кандидатстваме за Фонда без да правим 4-те инсемиации. С мъжки фактор :

Брой сперматозоиди мл - 17 625 000
брой сперматозоиди еякулат 59 925 000
брой изследвани сперматозоиди 200
с нормална морфология 5 %
с абнормална морфология 95%
с главични дефекти 94 %
с дефекти в средната част 31 %
с опашни дефекти 5 %
с цитоплазмен остатък 4 %
нормозооспермия
Спермограмата е правена на 28. 04. 2015г

На 12. 01. 2015 е правена също - 4 %
Брой сперматозоиди мл - 16 958 300
Брой сперматозоиди еякулат - 39 004 090
нормозооспермия

Има и още една - първата -  3 % правена на 24.07. 2014
Брой сперматозоиди мл - 9 958 333
Брой сперматозоиди еякулат 31 866 666
олиготератозооспермия , олигозооспермия средна степен.
Аз самата съм на 41 г. ФСХ - 8.7 правен на 06.08. 2014
Досега сме направили само 1 инсемиация -стимурирана съм с мерионал 75 - добър отговор 4 Я -но   неуспешна.

Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #489 -: Август 06, 2015, 18:50:26 pm »
Здравей. С мъжки фактор се кандидатства с две спермограми и бележка от уролог. Може да се обадиш и по телефона, момичетата са много любезни.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #490 -: Август 06, 2015, 19:21:15 pm »
svetllla, в първия пост на тази тема са копирани условията, при които може да се кандидатства за финансиране от фонда. Втора точка е стерилитет свързан с мъжки фактор:

2. стерилитет, свързан с мъжки фактор (МКБ-X: N97.4):
а) обструктивна аzoospermia, при положение че са налице данни (клинични и хистологични) за наличие на достатъчна сперматогенеза;
б) олиго- и/или астено-, и/или тератозооспермия, налагаща АРТ чрез IVF или ICSI с поне два от следните параметри:
аа) обем на еякулата < 1,0 ml;
бб) концентрация на сперматозоидите < 20 милиона/ml;
вв) сперматозоиди с добра подвижност < 40 % (grade 1 - 2);
гг) сперматозоиди с добра морфология < 30 % (по СЗО) или < 15 % (по Крюгер);
дд) наличие на спермоантитела при мъжа и/или жената;



Описано е също какви документи и изследвания са необходими. При мъжки фактор:

- за индикации по чл. 26, ал. 1, т. 2 - документи от извършването на два или повече спермални анализа с най-малко един месец между тях в повече от едно лечебно заведение, получило разрешение по чл. 131, ал. 1 от Закона за здравето, последният от които е извършен преди не по-повече една година преди подаване на заявлението; ползват се критериите на Световната здравна организация (СЗО) за нормоспермия, като е желателно поне едно от изследванията да е с морфология, оценена по стриктните критерии на Крюгер;

Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #491 -: Август 06, 2015, 22:33:48 pm »
Благодаря за отговорите! Искам да попитам при мъжки фактор се иска последната спермограма да не е правена преди повече от година и също при   жената изследване на FSH . То  има ли давност?
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #492 -: Август 09, 2015, 21:52:14 pm »
При мъжки фактор се искат две спермограми с разлика от поне месец между тях, като поне едната трябва да е по Крюгер.
За FSH честно казано, не знам, но предполагам, че може и да поискат да се излседва ноново. Най-добре или говори с фонда, или с лекаря, на който си се спряла за процедурата. Успех!





Бореща се за една мечта.
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #493 -: Август 11, 2015, 13:48:15 pm »
Изисква се FSH за жената, който да е актуален т.е. да е правен през последните 6 месеца, а може и да е с валидност 1 година - не съм съвсем сигурна. Най-добре ако сте си избрали клиника да попитате и там ще ви обяснят . Успех!
*

    sianie1

  • **
  • 86
  • Нема начин да нема начин
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #494 -: Август 11, 2015, 14:43:30 pm »
Изследването за FSH не трябва да надвишава 12 и да е по-старо от 1 година.
Нема начин да нема начин!
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #495 -: Август 20, 2015, 03:28:23 am »
може ли примерен текст на молба за ускорено разглеждане. Получих обаждане от фонда, когято бях бременна. Сега искам да подам да ползвам тази заповед след около три години. От фонда ми казаха отново да подготвя пълния пакет документи плюс такава молба на основание, че вече съм била одобрена. Документите са готови, отговарям по всички показатели. Ако някой може да ми даде насоки, ще съм благодарна.
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #496 -: Август 26, 2015, 10:44:42 am »
Изследването за FSH важи 6 мес. Поне на мен така ми казаха, когато през март си подавах документите.
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #497 -: Септември 09, 2015, 15:37:40 pm »
Здравейте момичета,
изчетох всичко по въпроса,но искам да попитам в прав текст.

Имам една инсеминация,неуспешна,този месец ще си финансираме ин витро процедура.
Спермограма на ММ нормозооспермия,което значи че нямаме мъжки фактор,при мен като цяло са ок нещата,като изключим хормони на ЩЖ,Хашимото...

Питането ми е следното:ако самофинансирания ни опит е неуспешен можем ли вече да кандидатстваме по фонда?

Пак да кажа,изчетох всичко,но яснотата не ми е пълна.

Благодаря.



*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #498 -: Септември 09, 2015, 15:57:38 pm »
Далинда, доколкото знам, не можете да кандидатствате по фонда, ако няма някоя друга причина при теб, която да изпълнява условията по някоя от точките за подпомагане от Центъра. Ако всичко при теб е нормално, както и при половинката, би трябвало да ви водят с неизяснен стерилитет. С него и с "4!" самофинансирани процедури може да опитате да кандидатствате. Процедурите може да са смесени (ин витро + инсеминации), като няма значение кое има превес и как ги комбинирате. Мисля обаче, че имаше значение в срок от калко време са правени (в смисъл, месеци или години), но там не съм много информирана и не мога да се ангажирам с отговор. Ти нямаше ли проблем с ЯР или се бъркам? ФСХ при кандидатстване трябва да ти е в референтни стойности, иначе директно ти отхвърлят молбата. Успех!
« Последна редакция: Септември 09, 2015, 16:03:32 pm от Zlateto »
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #499 -: Септември 09, 2015, 16:51:22 pm »
Zlateto,сърдечно благодаря за моменталния отговор.

Аз съм с намален ЯР и вероятно с ЛУФ,но още не е напълно диагностицирано.
ФСХ ми е 8.1