0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #360 -: Ноември 27, 2013, 20:42:54 pm »
Много ти благодаря, Magi_st   :)
А какво е работното време на Силвия? Трябва ли да си уговоря предварително среща с нея?

Според мен се разбери с нея по телефона, може да е заета като отидеш или да е в отпуск.
02 4417979 и 0882 193979 - Силвия Стефанова (въпроси, свързани с ФАР)
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #361 -: Ноември 27, 2013, 20:48:22 pm »
Благодаря :bighug:
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #362 -: Ноември 28, 2013, 08:02:48 am »
Спермограмите трябва да с най-малко един месец между тях в повече от едно лечебно заведение, получило разрешение за работа с фонда, последната да е преди не по-повече една година преди подаване на заявлението, като е желателно поне едно от изследванията да е с морфология, оценена по стриктните критерии на Крюгер.
Нашите документи ги подготвиха в клиниката, ние само се подписахме и дадохме копия на личните карти, но виждам, че доста хора сами си подготвят документите. Успех!
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #363 -: Декември 05, 2013, 14:16:05 pm »
За 2 опит по фонда какви документи са необходими. Останах с впечатление ,че само декларация за липса на промяна в обстоятелствата? Трябва ли лич.карти да са преснети пак и ново изследване на ФСХ?
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #364 -: Декември 05, 2013, 16:08:50 pm »
За 2 опит по фонда какви документи са необходими. Останах с впечатление ,че само декларация за липса на промяна в обстоятелствата? Трябва ли лич.карти да са преснети пак и ново изследване на ФСХ?
Направи си и ФСХ, на мен ми поискаха за трети опит. Пък после - не било трябвало, ама като подавах - къде е.
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #365 -: Декември 06, 2013, 12:23:58 pm »
Здравейте! Искам да попитам следното- имам одобрена молба 13712 / 21.09.11г. Обадиха ми се за заповед в средата на Юни 2012 , но ми предстоеше раждане (самофинансирах си опит). Заповедта така и не я взех, казаха ми тогава че ще остане в чакащи. Дъщеря ми е на 1,6 г и искаме второ дете. Може ли с нов комплект документи и една молба за преразглеждане на предишната заповед да ми отпуснат средства по-рано, да ми разгледат молбата с приоритет- да не чакам 6-7 мес.както е сега. Лекарят ми обясни, че има такъв вариант. Благодаря!
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #366 -: Декември 06, 2013, 12:37:08 pm »
Здравейте! Искам да попитам следното- имам одобрена молба 13712 / 21.09.11г. Обадиха ми се за заповед в средата на Юни 2012 , но ми предстоеше раждане (самофинансирах си опит). Заповедта така и не я взех, казаха ми тогава че ще остане в чакащи. Дъщеря ми е на 1,6 г и искаме второ дете. Може ли с нов комплект документи и една молба за преразглеждане на предишната заповед да ми отпуснат средства по-рано, да ми разгледат молбата с приоритет- да не чакам 6-7 мес.както е сега. Лекарят ми обясни, че има такъв вариант. Благодаря!

Обади се във фонда, вероятно заповедта ти те чака.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #367 -: Декември 06, 2013, 13:32:53 pm »
Здравейте! Искам да попитам следното- имам одобрена молба 13712 / 21.09.11г. Обадиха ми се за заповед в средата на Юни 2012 , но ми предстоеше раждане (самофинансирах си опит). Заповедта така и не я взех, казаха ми тогава че ще остане в чакащи. Дъщеря ми е на 1,6 г и искаме второ дете. Може ли с нов комплект документи и една молба за преразглеждане на предишната заповед да ми отпуснат средства по-рано, да ми разгледат молбата с приоритет- да не чакам 6-7 мес.както е сега. Лекарят ми обясни, че има такъв вариант. Благодаря!
Да, ще ти разгледат заповедта с предимство.
Аз също бях бременна, когато ми се обадиха за заповед. Това беше февруари 2011 г., януари 2013 г. пуснах нова молба, която беше разгледана с приоритет, но се забавиха малко заради подписването на договорите през м. януари.
Успех!


Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #368 -: Декември 06, 2013, 17:00:40 pm »
Ооо чудесно, много се зарадвах :)
Mgstra, а колко месеца "отидоха" от подаването на молбата ти за преразглеждане до самото одобрение ?
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #369 -: Декември 06, 2013, 17:55:02 pm »
Ооо чудесно, много се зарадвах :)
Mgstra, а колко месеца "отидоха" от подаването на молбата ти за преразглеждане до самото одобрение ?
За одобрение не съм чакала. Бях одобрена на първия съвет, но чаках повече за подписването на договорите, защото тази година клиниките трябваше да подписват и с фонда и с касата. Веднага след като бяха подписани договорите и започнаха да дават заповеди, и на мен се обадиха.


*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #370 -: Декември 10, 2013, 21:25:26 pm »
Дали някой знае нещо във връзка с връщане на плащанията към МЗ?
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #371 -: Декември 11, 2013, 08:58:50 am »
знае, знае, там ще са :wink:
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #372 -: Декември 11, 2013, 12:01:54 pm »
Стеф, знам, че не си врачка, но все па:, какви за очакванията за началото на следващата година - ще има ли и колко забавяне при обажданията за получаване на заповеди, както се случваше през предишните години или през януари още се си работи Фонда с обичайния ритъм? Питам защото остават около 300 номера до нашия и е хубаво горе - долу за знам кога мога да очаквам обаждане.
Благодарности за отзивчивостта и бързината на отговорите ти в тази тема!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #373 -: Декември 11, 2013, 13:20:27 pm »
Присъединявам се към въпроса на hope-love - номерата до 20300 ще бъдат обработени през декември, като фондът обработва средно по 400 човека.. аз съм 22466, още не съм минала обществен съвет, но ако ФАР продължавам да работи с това темпо може би имам шанс да получа заповед през Май-Юни а не чак наесен.


*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #374 -: Декември 11, 2013, 13:26:56 pm »
това за съжаление и врачка да бях пак нямаше да мога да ви отговоровя на въпроса :(
никой не може да предвиди колко време, чисто бюрократично ще отнеме отново прехвърлянето. но искрено се надявам да няма значително забавяне.
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #375 -: Декември 11, 2013, 13:50:43 pm »
А дали ще има пак такова забавяне както в началото на тази година? Или то си зависи от самите клиники.
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #376 -: Декември 11, 2013, 13:54:40 pm »
Извинете ме за въпроса, но докато го напиша не съм видяла предишните публикациии.
Stefiz благодарим за бързите отгови,ясно е ,ве няма как всичко да знаеш.
Аз съм с номерче 20344 и се питам дали ще взема заповед преди празниците или от първите след това?
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #377 -: Декември 11, 2013, 20:50:45 pm »
Аз си правих сметки за февруари, защото ние сме 20 849, но ако се забавят, става неприятно. Времето си тече, а с него и възрастта ми става все по-проблемна. Затова се чудех как ще се отразят на всички нас очакваните реорганизации на плащанията и изобщо на правителствената политика за раждаемостта. Успех на всички и ще съм ви благодарна за всяка новина, която споделите по въпроса.
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #378 -: Декември 13, 2013, 14:43:58 pm »
Само да попитам при молба за преразглеждане на документите ми от първото ми кандидатстване и последвалото одобрение, трябва ли отново да се прави нова спермограма и консултация с уролог, както и FSH или просто трябва една етапна епикриза от лекуващия лекар за липса на промяна в обстоятелствата и молба от мен? Благодаря!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #379 -: Декември 14, 2013, 13:34:41 pm »
здравей, за преразглеждането ако ФСХ е старо ще ти поискат ново изследване.