0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #320 -: Септември 20, 2013, 14:00:10 pm »
няма нищо регламентирано, просто в свободен текст можеш да напишеш дали е бил успешен опита, или не. това е само.
това не го ли пише клиниката? и да изпраща информацията към Фонда или съм в заблуда?
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #321 -: Септември 20, 2013, 14:06:20 pm »
и клиниката изпраща и пациента трябва да уведоми.
*

    teddy_music

  • **
  • 86
  • Благодаря Ви д-р Минев!
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #322 -: Септември 22, 2013, 22:46:56 pm »
megito78, по принцип казват, че за издадена заповед от фонда чакаш до една година.
Аз получих заповед след 9 месеца. Зависи колко бързо се движат номерата. Специално при мен се случи периода с летните отпуски, където даваха много малко заповеди.
Относно някакъв проблем с документите - не съм много сигурна, но мисля, че се обаждаха до 1 месец след подаването.
Та продължавам да се интересувам относно връщането на информация към фонда.
Може ли да се прати на e-mail-а, който е публикуван за контакт с ФАР?
Или по какъв начин? Предполагам, че мога да попитам и в клиниката, там също трябва да знаят нещо.

„Ако искам да видя пеперуди, трябва да изтърпя две-три гъсеници“
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #323 -: Септември 23, 2013, 08:28:40 am »
Teddy, а защо не се обадиш на телефоните дадени в сайта на фонда и не попиташ какъв е начина за връщане на информация?

Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #324 -: Октомври 01, 2013, 15:11:19 pm »
Здравейте, на 16.08.2013 подадохме документи. Сега реших да погледна статуса и "Очаква допълване на медицинска документация". А на мен никой не ми е звънял за такава. Те сами ли си изискват от болницата или аз трябва да направя нещо. Аз го разбирам, че нещо не ми е ОК в документите. Какво да правя? Помагайте!
Опитвам вече два дни да звъня на спешния телефон, но никой не отговаря!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #325 -: Октомври 01, 2013, 15:29:40 pm »
на телефоните на фонда пробва ли?
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #326 -: Октомври 01, 2013, 15:44:01 pm »
Здравейте, на 16.08.2013 подадохме документи. Сега реших да погледна статуса и "Очаква допълване на медицинска документация". А на мен никой не ми е звънял за такава. Те сами ли си изискват от болницата или аз трябва да направя нещо. Аз го разбирам, че нещо не ми е ОК в документите. Какво да правя? Помагайте!
Опитвам вече два дни да звъня на спешния телефон, но никой не отговаря!

Привет! И аз бях с този статус определено време. Трябваше да пратя допълнителни документи, които на обществен съвет са изискали, но служителка от фонда ми звънна , че трябва да пратя нещо и тя ми изясни точно какво искат. Спомням си, че беше изключително любезна. Телефона, на който звъня е 02/8953149  /само за инфо го пращам, сигурна съм че го знаеш/. Продъжавай да звъниш докато не ти дадат отговор на въпросите!

Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #327 -: Октомври 01, 2013, 17:10:22 pm »
Свързах се най-после! Обадиха се от Фонда на съпруга ми и му дали телефон на който да се обадя, само не ме питайте, защо на него, така и не разбрах :)
Та за сега са ми спряли документите, защото я нямало цветната снимка в документите. От "Надежда" не са ми казали да я прилагам, сега ще трябва да си я изискам и да я занеса! Благодаря за отзивчивостта на всички ви! Желая ви успех!
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #328 -: Октомври 01, 2013, 17:17:25 pm »
Свързах се най-после! Обадиха се от Фонда на съпруга ми и му дали телефон на който да се обадя, само не ме питайте, защо на него, така и не разбрах :)
Та за сега са ми спряли документите, защото я нямало цветната снимка в документите. От "Надежда" не са ми казали да я прилагам, сега ще трябва да си я изискам и да я занеса! Благодаря за отзивчивостта на всички ви! Желая ви успех!

Радвам се, че си по-спокойна вече като си наясно какво искат от теб. Успех по нататък!

*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #329 -: Октомври 02, 2013, 11:46:42 am »
Здравейте,момичета.Вчера ми беше трансфера на 3 ембриончета.Има още едно,което може би ще замразим-зависи дали ще се развие до бластоцист.Казаха ми,че замразяването трябва да си го заплатим сами. 8OНали замразяването се поема от ФАР за 6 месеца?Аз съм със заповед.


Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #330 -: Октомври 02, 2013, 16:22:12 pm »
Здравейте момичета,
Четох, че за фонда с мъжки фактор изискват две спермограми. Първата ни е разширена+Крюгер. Втората може ли да е обикновена или и тя трябва да е с Крюгер?
Пожелавам успех на всички :)
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #331 -: Октомври 02, 2013, 16:24:56 pm »
втората може да е обикновенна
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #332 -: Октомври 02, 2013, 17:05:14 pm »
Благодаря :)
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #333 -: Октомври 02, 2013, 19:27:17 pm »
Има още едно,което може би ще замразим-зависи дали ще се развие до бластоцист.Казаха ми,че замразяването трябва да си го заплатим сами. Нали замразяването се поема от ФАР за 6 месеца?Аз съм със заповед.
Здравей, от ФАР се поемат 200 лева за замразяване. Вероятно са имали предвид, че трябва да доплатите разликата.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #334 -: Октомври 02, 2013, 20:57:23 pm »
Не говореше за доплащане,а за плащане.Даже поспорих малко,че това се покрива от фонда,но сестрата си трърдеше,че не е така.Даже ми продиктува ценоразписа съответно за 1месец,6 месеца и година.Възможно ли е да има значение кой подред опит е това или пък да зависи от бройката ембриони за замразяване?


*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #335 -: Октомври 02, 2013, 22:15:29 pm »
Не говореше за доплащане,а за плащане.Даже поспорих малко,че това се покрива от фонда,но сестрата си трърдеше,че не е така.Даже ми продиктува ценоразписа съответно за 1месец,6 месеца и година.Възможно ли е да има значение кой подред опит е това или пък да зависи от бройката ембриони за замразяване?

На първа страница на тази тема е посочено какво се поема от ЦФАР, в това число и:
Криоконсервация на предимплантационни ембриони - 200 лв.
В прикачения файл е самият правилник, можеш да го изтеглиш и да си направиш справка.

Това не зависи от поредността на опита, броя ембриони, личното мнение на сестрата, ценоразписът на центъра и т.н.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #336 -: Октомври 03, 2013, 11:49:46 am »
Благодаря за бързите отговори :thankyousign:.Аз всъщност съм дала информирано съгласие за замразяване още преди пункцията,така че не знам дали въобще ще ми се обадят.Мисля сериозно да си поговоря с клиниката преди да дам парите.


*

    teddy_music

  • **
  • 86
  • Благодаря Ви д-р Минев!
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #337 -: Октомври 05, 2013, 20:55:05 pm »
Greisi, доколкото знам замразяването от фонда включва замразяването на ембрионите до първия трансфер, т.е. ако има някакъв проблем, при който те не могат да бъдат върнати веднага след пункцията - хиперстимулация или недостатъчна дебелина на ендометриума, фондът го поема. След като трансфера се е осъществил, ако искаш да си запазиш останалите ембриони, вече си заплащаш, както са ти обяснили.
Наистина цените в различните клиники са различни, което може би не е много етично, но това сега не е тема.

„Ако искам да видя пеперуди, трябва да изтърпя две-три гъсеници“
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #338 -: Октомври 06, 2013, 16:01:39 pm »
Оказа се,че парите,които ги искат са за самото съхранение.Така,че ще платя само тази такса,която е
1месец-100лв.,6месеца-430лв. или година-600лв.Мисля за сега да платя само за месец,а след това ако всичко е наред за още два,докато мине 3месечния критичен период. :balk_600:


Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #339 -: Октомври 11, 2013, 18:30:58 pm »
 Здравейте! Имам няколко въпроса, на които не намирам отговори. До вчера бях в процедура, но до трансфер няма да стигнем, защото извадиха само една Я., която не се оплоди. Дали това може да ми се счита за 4-та АРТ процедура или след като няма трансфер не се брои? Аз съм с високо ФСХ-около 11-12 всеки път, когато е изследван. Предполагам, че ако пусна сега след силната стимулация ще е още по-зле. Има ли изискване кога да се пусне това ФСХ за документите за фонда? Трябва да е непосредствено преди подаване на документите или мога да ползвам някое старо от преди няколко месеца?