0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Veselia

  • ***
  • 218
  • И все пак тя се върти!
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #300 -: Август 25, 2013, 23:13:29 pm »
Момичета, както знаете в началото на тази година се получи забавяне на работата на клиниките заради подписването на договори със ЗК. В резултат на това се получи струпване на пациенти - тези, които бяхме взели заповеди декември-март. Следващата година очаква ли се такова забавяне? Тези договори всяка година ли се подписват?
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #301 -: Август 26, 2013, 15:09:14 pm »
Всяка година, клиниките, работещи с ФАР, преподписват договори с ФАР. Тази година трябваше да сключат договори и със ЗК и оттам дойде забавянето.

Надяваме се от догодина Фондът отново да се върне към МЗ  :)
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #302 -: Септември 03, 2013, 22:22:41 pm »
Имам въпрос ,казаха ми да нося приложение № 4 подписано от съпруга ми ,ако той няма да присъства.Това ли е?
http://www.far-bg.org/index.php?option=com_rokdownloads&view=file&Itemid=10&id=23:---4---31--1-
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #303 -: Септември 05, 2013, 08:33:17 am »
Ще кандидатстваме за втори опит отново по мъжки фактор. Искат ми документ от уролог-трябва ли да пише нещо конкретно в него или е достатъчно само документ от консултация с уролог, в смисъл като от рутинен преглед -резултат от прегледа с написано има ли му нещо или му няма съответно? Мисля да минем по ЗК при някой уролог :balk_159:
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #304 -: Септември 05, 2013, 11:41:37 am »
Катя,достатъчно е това,просто заключение от прегледа.Няма проблем да минете по ЗК. Мислч,че и ние така направихме.
Успех!!
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #305 -: Септември 05, 2013, 13:46:57 pm »
Миналата седмица взехме заключение от уролог, той по собствена инициатива написа, че сме за инвитро и минахме по ЗК, вкл. и кръвни изследвания му направиха.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #306 -: Септември 06, 2013, 12:11:27 pm »
 osi_9
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #307 -: Септември 06, 2013, 19:22:35 pm »
ние като подавахме - мъжа ми мина на платен преглед при уролог(мисля д-р Маки) в клиниката(Надежда), нямаше много хора, и понеже не сме от София искахме след прегледа да си подадем документите, които бяхме окомлектовали
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #308 -: Септември 08, 2013, 19:49:40 pm »
Здравейте,
Преди две седмици ми се обадиха  да си взема Заповедта от Фонда на 09.09 :D
Дамата беше много любезна, каза ми да си нося Приложение №4 и ЛК. Но тъй като бях много развълнувана, а и не ми беше удобно да говоря тогава не съм сигурна дали е само това като документи.
Моля Ви подсетете ме дали има и нещо друго. Благодаря и успех на всички. :wink:
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #309 -: Септември 08, 2013, 22:19:23 pm »
нищо друго, само късмет :wink:
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #310 -: Септември 08, 2013, 22:37:20 pm »
Stefi, blagodaria ti ot surce :P :D :oops:
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #311 -: Септември 09, 2013, 18:48:07 pm »
Здравейте!Ние преди месец си подадохме документите във фонда,и искам да ви попитам след колко време ти се обаждат от фонда, за да кажат че си одобрен,и по скоро ако имам някакъв проблем с документите, до колко време най късно ти се обаждат?Много ви благодаря :)
С Божията помощ,ще сбъднем мечтата си!Вярвам в чудеса!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #312 -: Септември 09, 2013, 20:55:44 pm »
ако има проблем с документите до месец ще ти се обадят, а за одобрение можеш да следиш на сайта на фонда. мол ите се одобряват в рамките на 3 м., но се чака за получаване около 8-9 м.
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #313 -: Септември 17, 2013, 10:32:27 am »
Здравейте.Не съм сигурна дали на правилното място си задавам въпроса, но ако не е така моля модернаторите да ме извинят и преместят в темата за която съм.Искам да попитам ние сме с неизяснен стерилитет.Правим опити от 2 години.Направихме едно ин витро на естесвен цикъл но оплождане не настъпи и тъй като четх, че за да кандидатстваме по фонда с неизяснен стерилитет трябва да имаме направени 4 арт процедури, искам да питам дали ин витро на ЕЦ се зачита и дали когато не сме стигнали до трансфер се зачита за опит.Другата седмица сме на консултация да ни каже лекарката какво предлага да направим от тук нататък.За стимулиран опит нямаме финансова възможност в момента.Инсеминация не мисля, че има смисъл а и лекарката още първият път предлижи направо ин витро на ЕЦ и отхвърли като вариант инсеминацията в нашият случай.И също така за да кандидатстваме по точката неизяснен стерилитет и 4-те опита, които ще направим ли трябва да са неуспешни?МНого станаха май въпросите ми, за което се извинявам, но просто сме объркани как да продължим от тук нататък и търся варианти.Благодаря предварително за помощта.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #314 -: Септември 17, 2013, 10:36:51 am »
За неизяснен стерилитет ви трябват 4 неуспешни АРТ опита т.е. нямате бременност.Този ваш опит за съжаление не се брои, защото не сте стигнали до трансфер.

Разбра ли се защо нямате оплождане на яйцеклетката?Работете в тази посока, може да излезе проблем който да ви позволи да кандидатствате с друг фактор.

Успех!

Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #315 -: Септември 17, 2013, 10:59:30 am »
За неизяснен стерилитет ви трябват 4 неуспешни АРТ опита т.е. нямате бременност.Този ваш опит за съжаление не се брои, защото не сте стигнали до трансфер.

Разбра ли се защо нямате оплождане на яйцеклетката?Работете в тази посока, може да излезе проблем който да ви позволи да кандидатствате с друг фактор.

Успех!
Много благодаря Маги.Вчера ми се обади ембриолога, но честно да ти кажа толкова се стъписах, че нищо не разбрах от това което ми обясни.Записала съм си час в клиника Надежда при лекуващия ми лекар за да ми обясни каква е причината нещата да не са се получили и какви алтернативи ще ни предложи от тук нататък.Мислехме да направим инсеминации защото са по-евтини, но в нашият случай лекарката сигурно ще го отхвърли като вариант защото и аз разсъждавам, че тези процедури ще са обречени на неуспех, защото явно имаме някакъв проблем със самото оплождане.Ще обясня на лекарката, че нямам финансовата възможност да правим безкрай екпериментални процедури и че искаме да кандидатстваме ако има някакъв начин по фонда и ще видя какво ще ми каже.Благодаря :)
*

    teddy_music

  • **
  • 86
  • Благодаря Ви д-р Минев!
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #316 -: Септември 20, 2013, 01:06:58 am »
Здравейте!
Интересува ме пациентката трябва ли да върне някаква информация след приключване на опита до фонда за асистирана репродукция / някъде четох такова нещо или то вече е минало/ или самата клиника праща информацията по служебен път?
Може и да има някъде такъв въпрос, но в момента нямам възможност да търся из коментарите.
Ще бъда благодарна на някой, който знае.

„Ако искам да видя пеперуди, трябва да изтърпя две-три гъсеници“
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #317 -: Септември 20, 2013, 08:28:27 am »
да, трябва.
*

    teddy_music

  • **
  • 86
  • Благодаря Ви д-р Минев!
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #318 -: Септември 20, 2013, 08:37:15 am »
Какво точно трябва да съдържа тази информация?
Като писмо ли се праща?
Моля помогнете ми.

„Ако искам да видя пеперуди, трябва да изтърпя две-три гъсеници“
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #319 -: Септември 20, 2013, 10:18:08 am »
няма нищо регламентирано, просто в свободен текст можеш да напишеш дали е бил успешен опита, или не. това е само.