0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #240 -: Март 25, 2013, 17:56:33 pm »
Здравейте момичета, за втори опит също ли се чака 1 година от одобрението до получаването на заповедта?
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #241 -: Март 28, 2013, 16:58:30 pm »
Чака се според това колко неразгледани заявления и нераздадени заповеди има преди теб. Дават ти нов вх. № и се нареждаш на опашката, пък колкото дойде чакането. Няма значение дали е втори или трети опит.
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #242 -: Март 30, 2013, 09:16:32 am »
Нашата заповед е взета август 2012г и не сме сигурни дали ще успеем да направим ин витро до август 2013г. /поради неяснотите със ЗК и клиниките които още не работят/. Гинеколога при който ще прави ин витрото, май нещо се отказва да работи с клиниката. В това не съм сигурна, но засега не приема пациенти за процедури или ги препраща към други клиники. Въпроса ми е: може ли да се удължи заповедта и ако може, как става това? И ако решим да сменим клиниката, можем ли да го направим сега?
Благодаря предварително!
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #243 -: Април 01, 2013, 07:56:49 am »
Разговарях с гинеколога при който ще правя ин витрото. Той наистина няма да работи повече в клиниката. Самата клиника също е под въпрос дали ще извършва такива процедури, затова ни препраща към клиника в София.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #244 -: Април 01, 2013, 08:28:40 am »
За коя клиника става на въпрос?

*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #245 -: Април 01, 2013, 11:53:35 am »
Цитат
И ако решим да сменим клиниката, можем ли да го направим сега?
akvamin, с бележка от новата клиника отивате във Фонда и ще ти сменят заповеддта с името на новата клиника.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #246 -: Април 01, 2013, 12:49:26 pm »
За коя клиника става на въпрос?
за МЦ Репромед -Плевен

avallon , Благодаря за отговора osi_9
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #247 -: Април 19, 2013, 19:23:42 pm »
Здравейте момичета, търсих, търсих и никъде не видях подобна тема, за това се извинявам ако все пак е имало някъде  зная че ще ми отговорите.
Имам вече 4 инсета и  четирите са неуспешни, мисля да си подавам документите по ФАР, ще си остана с клиниката която ми прави всички изследвания до сега, тъ въпросите ми са:
1. Има ли някакъв период, който не трябва да изпускам от последната инсеминация до подаването на документи, тоест ако последната инсеминация е била март месец, може ли да подам документите, примерно юли месец, има ли изобщо някакви такива изследвания?
2. Какви изследвания се правят допълнително и колко струват?
3. Ако аз съм здравно осигурена, а партньора ми не е, може ли да се възползваме от фонда?
Пропуснах да кажа, че се водим неизяснен стерилитет (уж няма проблем, а бременност не се получава, и двамата сме с предишни бракове, но нямаме деца от предишните партньори)
Имам и още много въпроси, но за сега ще съм ви много благодарна ако ми отговорите на тези въпросчета ;)
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #248 -: Април 25, 2013, 00:23:34 am »
Ако клиниката ,в която си правила инсеминациите работи с програмата би следвало те да ти изготвят документите ако си избрала тях и за ин-витро опитите.Иначе искат документите от 4 инсеминации,снимка за проходимостта на тръбите,спермограма и пускаше се единия от хормоните,но е добре да го направиш в месеца когато смяташ да подаваш документите.Иначе си избери клиника и тя подготвя всичко  ти само ще ги попълниш и подадеш.Може и да съм пропуснала нещо,но по-компетентните ще ти кажат подробностите.Иначе всичко можеш да видиш и в сайта на ФАР.
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #249 -: Май 03, 2013, 10:28:36 am »
Разговарях с гинеколога при който ще правя ин витрото. Той наистина няма да работи повече в клиниката. Самата клиника също е под въпрос дали ще извършва такива процедури, затова ни препраща към клиника в София.

До колкото разбирам държиш да си при доц.Стойков,който няма да работи в клиника ,,Репромед,,и за това искаш да се прехвърлиш в друга клиника?Начина е както ти е обяснила avallon
Самата клиника има подписан договор за извършване на процедури по фонда  osi_9
Късмет  :hug2:
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #250 -: Май 06, 2013, 11:48:44 am »
Здравейте на всички!
Искам да попитам колко време след подаването на документите се обаждат от фонда дали са изправни документите и трябва ли да се ходи до там, защото аз мисля да подам документите и след 2 седмици ще пътувам за Англия. Дали трябва да чакам отговор. Много съм объркана и нз какво трябва да правя.
БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО. И успех на всички със зачеването да бебета.
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #251 -: Май 18, 2013, 01:50:55 am »
Запис и успех на всички!  :babyflips: :babyflips:
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #252 -: Май 18, 2013, 20:24:29 pm »
Записвам се и аз! Наистина ли се чака  винаги в продължение на минимум година до получаването на заповедта? Мога ли да подам документи и в някой от областните градове или това задължително трябва да стане в София?
« Последна редакция: Май 18, 2013, 20:26:35 pm от SAB-f »
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #253 -: Май 19, 2013, 09:42:09 am »
Здравей, документи се подават само в София, но можеш да ги изпратиш по куриер, не е задължително да ги носиш лично.
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #254 -: Май 19, 2013, 12:51:37 pm »
Здравейте бих искала да попитам взех заповед на19.02 но тъй като трябва да платим осигуровките на съпруга ми,за две години назад,и в момента няма ме финансовата възможност да направим това,наясно съм с това,че заповедта важи 1година от връчването т.е до 02.2014г нали не бъркам.Само не съм на ясно трябва ли да попълвам някакви документи за това,че не мога веднага от както ми е връчена заповедта да започна процедура,нали имаше нещо за удължаване на срока.
Извинявам се ако малко объркано съм обяснила.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #255 -: Май 20, 2013, 08:10:00 am »
срока е 1 г., не попълваш нищо, просто в рамките на тази година трябва да направиш опита.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #256 -: Май 20, 2013, 09:50:41 am »
Благодаря, StefiZ.
Съжалявам, ако задавам неорентиран въпрос, но може ли някой да ми даде линк към сайта, където са обяснени подробностите за кандидатстването?
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #257 -: Май 20, 2013, 10:15:31 am »
заповядай, сайта на фонда  :)
http://www.far-bg.org/
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #258 -: Май 23, 2013, 07:41:34 am »
срока е 1 г., не попълваш нищо, просто в рамките на тази година трябва да направиш опита.

Благодаря ти Stefiz,само още едно въпросче в рамките на 2013г трябва да направя пита или до февруари 2014г когато се навършва 1година от вземането на заповедта.Извинявам се предварително ако смяташ че въпроса ми е тъп,но за първи път ми се случва да удължавам заповед.Успешен ден и весели празнични и почивни дни!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #259 -: Май 23, 2013, 08:40:21 am »
една година от дата до дата, т.е. в твоя случай до февруари 2014 г. :)
успех