0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

sugari75, аз им казах, че няма да мога да отида на датата, която те ми предложиха. Помолих ги за две седмици след нея и казаха  че може. Незнам как стои въпросът с толкова голямо отлагане, но не мисля, че ще е проблем. Не е задължително и двамата партньори да са там. Ако ти нямаш възможност да отидеш, но мъжът ти може - това също е решение :)



*
Шу,както казва Лина-изпрати мъжа да  вземе.Напълно е възможно. Друга възможност е с нотариално пълномощно.няма никакъв проблем,ни така си  взехме.
/www.mamaibebe.com][/url]
Благодарско за отговорите  :hug2:,малко се поуспокоих,да видим и те какво ще кажат като се обадят.
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
Да споделя само, че след 5 месеца чакане най-после статусът се промени на "одобрена".Хубавото е, че поне процедурата до получаването на заповедта вече е около 9 месеца :)
*
Здравейте, момичета!

Моят първи опит по фонда приключи с отрицателен тест. Ще подаваме документи за втори опит и имам няколко въпроса:
1. С мъжки фактор сме и бяхме подали предишното заявление през юни миналата година. Тогава още не се изискваше документ от уролог, но сега дали ще трябва да приложим такъв към молбата за липса на промяна?
2. Тези документи пак ли трябва да са оформени и подписани от някоя клиника и ако да, коя, защото правихме опита в клиника, различна от тази, която първоначално ни подготви документите.
3. Видях, че са въвели някаква декларация, че не са ни променяни личните карти от датата на първото заявление, обаче картата на мъжа ми е променяна и сме представили копие в деня, когато си получихме заповедта. При това положение какво трябва да пишем и трябва ли наново да носим копия на личните карти? А ми е много странно, че трябва в самата декларация за липса на промяна в обстоятелствата, да декларираме, че не са ни издавани нови лични карти! При нас като има издавана, какво правим? Нима това се брои за такава промяна в обстоятелствата, че да налага да подаваме отново целия комплект с документи?
4. Трябва ли да давам нов документ за моето FSH?

Ще съм много благодарна на всички, които ми помогнат с информация, защото и без това пак много ще чакаме, не искам да губим повече време!  :)

P.S. Д-р Кацаров бил в отпуска. Някой може ли да ми препоръча друг уролог в София, който да знае какво се изисква точно от фонда и да може да ни подготви документа? Или поне да кажете какво точно трябва да пише в него? Благодаря още веднъж!
« Последна редакция: Август 06, 2012, 16:31:30 pm от Pamela5 »
*

    Tincheto

  • **
  • 126
  • МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ!!!
Здравейте, момичета!

Моят първи опит по фонда приключи с отрицателен тест. Ще подаваме документи за втори опит и имам няколко въпроса:
1. С мъжки фактор сме и бяхме подали предишното заявление през юни миналата година. Тогава още не се изискваше документ от уролог, но сега дали ще трябва да приложим такъв към молбата за липса на промяна?
2. Тези документи пак ли трябва да са оформени и подписани от някоя клиника и ако да, коя, защото правихме опита в клиника, различна от тази, която първоначално ни подготви документите.
3. Видях, че са въвели някаква декларация, че не са ни променяни личните карти от датата на първото заявление, обаче картата на мъжа ми е променяна и сме представили копие в деня, когато си получихме заповедта. При това положение какво трябва да пишем и трябва ли наново да носим копия на личните карти?

Ще съм много благодарна на всички, които ми помогнат с информация, защото и без това пак много ще чакаме, не искам да губим повече време!  :)
Здравей Памела!
Доколкото мога ще се опитам да ти помогна:))
По новите изисквания на ФАР специално за мъжки фактор се иска консулт с уролог при всяко кандидатстване.Т.е отивате при такъв на преглед,и становището го прилагате към документите.
Може от същата клиника да си кандидатствате!
Копия на личните карти се прилагат да!Копирате ги и пишете "Вярно с Оригинала" и подпис!Надявам се да съм ти била полезна,това е от личен опит ние също сме с мъжки фактор,кандидатстваме сега за втори опит!Много късмет и успех от мен!
[URL = http://lilypie.com] [/url]


Благодаря ти много, Тинче!  :D

Аз си коригирах предния пост, преди да видя, че си писала!

Много ти благодаря за информацията! А дали ще можеш да ми кажеш дали всеки уролог може да издаде този документ и какво трябва да пише в него?

Благодаря ти предварително!  :D
*

    Tincheto

  • **
  • 126
  • МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ!!!
Благодаря ти много, Тинче!  :D

Аз си коригирах предния пост, преди да видя, че си писала!

Много ти благодаря за информацията! А дали ще можеш да ми кажеш дали всеки уролог може да издаде този документ и какво трябва да пише в него?

Благодаря ти предварително!  :D
Да,разбира се!При всеки може да отидете на преглед!Ако сте с направление още по-добре,няма да си плащате,а само потребителска такса.Амбулаторен лист с диагнозата на съпругът ти.Вие ще обясните на лекаря за какво става въпрос и за къде ви трябва.И това е! :wink:
[URL = http://lilypie.com] [/url]


Тинчето е права - отива мъжа ти на уролог и той му пише бележка с диагнозата и нещо от сорта че е показен за инвитро. Моя като ходи си носеше една спермограма (която изрових в къщи, но не мисля че е задължително.) И така ние също миналата седмица подадохме за втори опит по мъжки фактор.
Много ви благодаря, момичета!  :D
:bighug:
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Момичета,имате ли идея защо в сайта не се обновява информацията?От както сме подали документи за 2-ри опит минаха 3 месеца,а статуса на молбата ни все още е "предстоящо разглеждане" :ask:

Здравей Фиона,не се притеснявай със сигурност си одобрена,след като са минали 3месеца,значи всичко е на ред с документите.Аз съм със същият статус вече 5месеца.Ако нещо е имало проблем до сега е трябвало да ме уведомят.
Здравейте, и аз така си чакам от април вече 4 месеца,статус "предстоящо разглеждане",някое от момичетата беше написала че ги бавели от Министерството,че със сигурност вече са разгледани,но не са обновени в саита.Тя се беше обаждала и са и казали, че е одобрена,спомням си, 4е беше след моя номер май.....
Здравейте, и аз така си чакам от април вече 4 месеца,статус "предстоящо разглеждане",някое от момичетата беше написала че ги бавели от Министерството,че със сигурност вече са разгледани,но не са обновени в саита.Тя се беше обаждала и са и казали, че е одобрена,спомням си, 4е беше след моя номер май.....
точно така ми бяха казали, още преди 1 месец...
аз чакам за одобрение точно 5 месеца....
*
И ние ще кандидатстваме  / с мъжки фактор сме/ за пореден опит по фонда, но от клиниката, която ни даде документите нищо не споменаха за становище от уролог. Сигурно ли е, че трябва да се прилага за последващ опит?
*

    Tincheto

  • **
  • 126
  • МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ!!!
И ние ще кандидатстваме  / с мъжки фактор сме/ за пореден опит по фонда, но от клиниката, която ни даде документите нищо не споменаха за становище от уролог. Сигурно ли е, че трябва да се прилага за последващ опит?

Абсолютно да!По новите изисквания на Фонда се изисква само за мъжки фактор,становище от уролог при кандидатстване за следващ опит.Късмет ви желая! :wink:
[URL = http://lilypie.com] [/url]


*
Благодаря и успех на всички момичета!
*
Момичета,много искам да имам отговор на един въпрос.Ако семейна двойка  подала документи към фонда, докато излезе заповедта,вече е разведена или не живее заедно,жената ще има ли право да направи инвитро с анонимен донор?Звучи странно,но имам леки опасения и моля ако някоя от вас е чувала за подобен случай нека пише.
*
може, само трябва да уведомиш, че има промяна, за да не се вписва името на партньора в заповедта, и разбира се ако не сте кандидатствали с мъжки фактор :wink: