0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Хламидия-резултати
« -: Май 09, 2012, 17:08:20 pm »
Здравейте момичета,днес разбрах че съм бременна около 4г.с.съм.Преди една седмица си пуснах изследвания профилактични за хламидия за първи път в живота си.Моля вижте резултатите и ми кажете ако знаете.Yg M-отрицателен,Yg A-положителен,Yg G-положителен,като не са  дадени никакви други стойности.Моля кажете ми има ли опасност от аборт ако има такава инфекция?Утре съм на лекар,но много се притеснявам.Това стара инфекция ли е?Много искам това бебче.Може ли да се лекувам още сега или трябва да минат първите три месеца,за да мога да приемам някакъв антибиотик?Извинете ме но другата тема е стара и не можах да пиша в нея,ако модератор реши нека я премести.
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #1 -: Март 18, 2013, 20:01:12 pm »
Защо никой не отговаря на тази тема? Какво се случи с теб? Моят въпрос е конкретни изследвания ли се правят за хламидия? Знам, че е една от най - често разпространените болести, другата седмица ще ходя на генеколог, но ще си правя изследване на хормони. Често си правя микробиология и давам урина - профилактично. Веднъж в годината си правя цитонамазка и кръвна картина. Дали , ако имам хламидия тя ще излезне при някое от тези изследвани? или трябва да отида конкретно за това.
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #2 -: Март 18, 2013, 20:41:31 pm »
ppeetteettoo, доколкото знам трябва да се изследваш за хламидии. Начините за диагностика са няколко- кръвен тест, тест на вагинален секрет (простатен секрет, уретрален секрет – при мъжете) и ДНК тест на вагинален секрет. Най-добре е, обаче, да се правят едновременно изследване и на антитела (чрез кръвен тест) и на антигени (чрез изследване на секрет), за да има максимално надежден резултат.

Кръвен тест за хламидия – изследване на антитела
В кръвния серум се съдържат специфични белтъци – антитела, които всеки организъм изработва при контакт с различни микроорганизми, включително и хламидии. Установяването на подобни антитела, обаче, не означава задължително, че изследваният в момента е инфектиран с хламидия. Наличието на антитела показва контакта на човека с този микроорганизъм.

При кръвния тест се следят три класа антитела:
IgM – отчита т. нар. “свежа инфекция”
IgG – показва преминала вече инфекция; понижението на стойностите на антителата може да бъде бавно и продължително, дори и година след лечението. Затова IgM и IgG се изследват паралелно. При високи стойности и на двата показателя е налична инфекция. При високи стойности на IgG, но ниски или нормални на IgM инфекцията или е в напреднала фаза, или хронифибира
IgA – отчита остра инфекция

Тест на секрет – изследване на антигени
При това изследване се взема секрет от участъците, където обикновено се заселват хламидиите. При жените това е секрет от канала на маточната шийка, а при мъжете – простатен или уретрален. При съмнения за някои от другите видове хламидия, които причиняват проблеми с очите и белите дробове, се взима секрет от конюнктивата и склерата на окото и т. н. В самия секрет се търсят т. нар. антигени – елементи на хламидията, установяването на които е доказателство за инфекция с хламидии.

ДНК тест (PRC тест)
При PRC тестът за хламидии (или ДНК тест) се търси ДНК на микроорганизмите в цервикален секрет при жената, простатен и уретрален секрет при мъжа или първа сутрешна урина.


*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #3 -: Март 19, 2013, 10:24:22 am »
Пепка ти е отговорила достатъчно изчерпателно, няма да се повтарям. Заповядай в темата за хламидии, където сме коментирали подробно всички въпроси - http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=41074.0;all Ако имаш други питания, можеш направо там да пишеш.
Сайта ни има търсачка, много е удобна, когато нещо ви интересува, напишете ключовата дума, ще ви извади всички резултати. Имаме теми за всичко, просто трябва да се потърсят :D А на авторката, най-вероятно й е отговорено на лични или й е даден линк към другата тема. Не оставяме потребител без отговор. Затова сме тук.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #4 -: Април 09, 2014, 08:24:42 am »
Здравейте,февруари се изследвах за хламидия IgG резултат 50+positive при стойности<16-22>,последва лечение със SUMAMED 500 1,7,14 ден с еднократна доза за мен и съпруга ми,след 40 дена контролата ми е IgG 70+positive ,IgM 0,55 negative при стойности <0,8-1,1>,питането ми е защо вместо да спада титъра той се увеличава?Гинеколожката ми изписа ново лечение с доксициклин за 14 дена 2x1.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #5 -: Април 09, 2014, 19:47:38 pm »
Здравей! IgG е титър за антитела, които организмът произвежда, когато се бори с инфекцията и които всъщност показват, че е имало хламидия, т.е. титър за стара инфекция. IgM е отрицателно, което означава, че в момента инфекция няма. IgA изследва ли? Може би IgG се покачва, защото в момента провеждаш лечение и това повишава антителата. Но дали това е причината - само гадая, на база някаква логика. Пусна ли PSR /ДНК/ тест? Той е най-точен и дава категорична информация има ли в момента активна инфекция или не.
Лекарката ти даде ли някакво обяснение защо се покачва стойността на антителата?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #6 -: Април 13, 2014, 23:58:29 pm »
Здравейте момичета, моля за помощ

На 31.01.2014г направих изследване за хламидия IgG и IgA, а също и  влагалищен. Оказа се, че IgG е +200 при референтни стойности pos.>25. В същото време направих изследване и в Цибалаб и там резултата беше положителен. Това показва стара инфекция, но резултата е много висок и не знам от колко време стои в организма. Пих доксациклин 10 дни и преди около седмица направих изследване и в двете лаборатории и отново резултвта е +200, а в Цибалаб беше намалял, но пак положителен. Правя опити за забременяване, това може ли да попречи според вас? Дали е от много време, имате ли идея с такъв резултат? Благодаря предварително   :)
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #7 -: Април 14, 2014, 13:26:32 pm »
Здравей! Толкова висок резултат говори, че инфекцията вероятно е била активна сравнително скоро. Титрите за стара инфекция падат много бавно, може да отнеме години. Контрола след антибиотично лечение се прави най-рано 40 дни след лечението. Какво показа PCR теста? Нали такъв си пуснала, щом са ти взимали секрет?
Не е изключено хламидията да е нанесла поражения и това да попречи на забременяването, но не е задължително. Обикновено тя нанася най-тежки вреди по тръбите, за да си сигурна, че няма такива е най-добре да направиш цветна снимка. Не се филмирай предварително, може да не е нанесла големи щети, обикновено това става, когато хронифицира, т.е. се "качи" в малкия таз, а тогава IgG е положително, но не чак толкова високо. Много са важни и стойностите на IgA или IgM. Най-точен е ДНк теста със секрет, ако все пак не си го правила - направи го. Но задължително направи проверка на тръбите.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #8 -: Април 16, 2014, 07:41:47 am »
Здравей,
Благодаря ти за отговора!
Ами PCR теста показа отрицателно, а IgA е 10 при референтни стойности pos>25. Контролата след антибиотичното лечение беше след 45 дни и пак не е паднало. Аз съм само с един партньор от 2011г. През 2012г си правих PCR и беше отрицателен. Обиколих много доктори, защото не мога да забременея. Стигнах до снимка на тръбите 2013г март и бяха проходими. Май месец задържан фоликул, д- Николай Попов от Вита реши, че ще го оперира. Мина тази операциа и август забременях, но за съжаление с извънматочна бременност и ми махнаха тръбата. Сега януари стигнах до хламидия и резултата показа това. Направих цветна снимка на 02.04.2014 г и тръбата, която имам е проходима. Възможно ли е да показава проходимост, а хламидията да е нанесла поражения вътре и това да е причина и за извънматочна? За мен е загадка този резултат, не знам как е станало, ако е както казваш скорошна инфекция откъде е дошла... Доктора му каза да не правя пак лечение, а да направя контрола пак след 40 дни, защото е стара инфекция. Мислите ли, че не трябва да го лекувам, а да чакам да пада?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #9 -: Април 17, 2014, 11:13:08 am »
Balerinka, направила си всичко, както трябва. Резултатът от снимката е чудесен, но да, правилно допускаш, че е възможно въпреки това да има поражения и това да е причина за извънматочната. Разбира се, не е задължително да е така.
Хламидия може да се хване и по друг начин, не само по полов път, например - от басейн. Освен това, не само жените пренасят хламидия, мъжете също. Нищо не намеквам, не ме разбирай погрешно, но мъжете могат да бъдат само приносители на хламидията, без да се разболеят, да си я носят и предават. За лечението - не знам какво да те посъветвам. Аз също я открих като стара инфекция, но с по-ниски стойности от твоите. 3 лечения проведох и все си стоеше висок титъра. Лекарят ми каза, че няма смисъл да продължавам с антибиотиците, тези стойности могат да падат с години. Важно е в момента да няма активна инфекция. Аз спрях с лечението, така или иначе, пораженията при мен бяха налице вече. Не съм правила повече контроли. Може би, трябва да помислиш за лапароскопия. При партньора наред ли са изследванията, спермограма правихте ли?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #10 -: Април 26, 2014, 19:17:59 pm »
Здравей,
Извинявай за закъснението :) За този резултат на хламидия мога само да гадая какво се е случило, защото и в себе си и в партньора съм абсолютно сигурна. Направихме и спермограма и там всичко е наред. А за операции не искам да чувам повече, те са ме увредили само, нон стоп имам дърпания в корема, не знам сраствания ли са или какво. Направила съм всичко каквото трябва дотук, но бебе не става. Не знам дали старата инфекция може да е причина затова. При теб как беше, какво направи, като я остави с положителен резултат. Как забременя? Имаше ли риск или проблеми със забременяването или с износването?
Аз доколкото и лекаря ме съветва е да не пия повече антибиотици, а само да правя контроли и затова не ми е ясно какъв е риска от старата инфекция...
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #11 -: Април 29, 2014, 01:38:06 am »
Забременях с ин витро, защото тръбите ми бяха необратимо увредени и се наложи да ги отстранят. Това се разбра на 100% с лапароскопията. Тези придърпвания, които описваш вероятно са от сраствания, които между другото на лапаро могат да се отстранят. Това не е точно операция, както коремната. Процедурата е много по-малко инвазивна и доста щадяща. Потърси във форума - има две теми за лапароскопията - всичко сме обяснили много подробно.
Нямах проблеми с износването. Риск при хламидия има, ако е активна инфекция.
Не знам защо трябва да правиш контроли. Не виждам смисъл честно казано.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    tonsi

  • **
  • 101
  • Добре , че я има нея "НАДЕЖДАТА"
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #12 -: Май 25, 2014, 11:09:40 am »
Здравейте момичета предстои ми кръвен тест за хламидии искам да попитам има ли значение кога ще го направя в смисъл чакам утре да ми дойде М  ако ми дойде мога ли да си направя изследването благодаря предварително
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #13 -: Май 25, 2014, 19:51:24 pm »
Здравей! Няма значение кога ще пуснеш изследването. Стискам палци да е отрицателно!
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    tonsi

  • **
  • 101
  • Добре , че я има нея "НАДЕЖДАТА"
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #14 -: Май 25, 2014, 21:54:53 pm »
Благодаря за отговора дано всичко да е наред :)
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #15 -: Февруари 10, 2016, 21:10:36 pm »
ppeetteettoo, доколкото знам трябва да се изследваш за хламидии. Начините за диагностика са няколко- кръвен тест, тест на вагинален секрет (простатен секрет, уретрален секрет – при мъжете) и ДНК тест на вагинален секрет. Най-добре е, обаче, да се правят едновременно изследване и на антитела (чрез кръвен тест) и на антигени (чрез изследване на секрет), за да има максимално надежден резултат.

Кръвен тест за хламидия – изследване на антитела
В кръвния серум се съдържат специфични белтъци – антитела, които всеки организъм изработва при контакт с различни микроорганизми, включително и хламидии. Установяването на подобни антитела, обаче, не означава задължително, че изследваният в момента е инфектиран с хламидия. Наличието на антитела показва контакта на човека с този микроорганизъм.

При кръвния тест се следят три класа антитела:
IgM – отчита т. нар. “свежа инфекция”
IgG – показва преминала вече инфекция; понижението на стойностите на антителата може да бъде бавно и продължително, дори и година след лечението. Затова IgM и IgG се изследват паралелно. При високи стойности и на двата показателя е налична инфекция. При високи стойности на IgG, но ниски или нормални на IgM инфекцията или е в напреднала фаза, или хронифибира
IgA – отчита остра инфекция

Тест на секрет – изследване на антигени
При това изследване се взема секрет от участъците, където обикновено се заселват хламидиите. При жените това е секрет от канала на маточната шийка, а при мъжете – простатен или уретрален. При съмнения за някои от другите видове хламидия, които причиняват проблеми с очите и белите дробове, се взима секрет от конюнктивата и склерата на окото и т. н. В самия секрет се търсят т. нар. антигени – елементи на хламидията, установяването на които е доказателство за инфекция с хламидии.

ДНК тест (PRC тест)
При PRC тестът за хламидии (или ДНК тест) се търси ДНК на микроорганизмите в цервикален секрет при жената, простатен и уретрален секрет при мъжа или първа сутрешна урина.



Re: Хламидия-резултати
« Отговор #16 -: Май 28, 2016, 10:16:15 am »
Хламидията е много коварно заболяване. Повече от 80 % от хората не знаят, че са носители на тази инфекция. Тя протича скрито в продължение на години. Бактрията преминава в кръвта и засяга отделителната, половата, сърдечно-съдовата и нервната системи. Може да се активизира след полов акт, спад на имунната система или стрес. В активната си форма симптомите са често уриниране, парене отдолу, сърбеж, неприятна миризма, жълтеникъв гноен секрет, болки в таза, кръста и бъбреците, пилонефрит, възпаление на репродуктивните огани, загнояване на яйчниците или тестисите, болки в гърба, много силни болки в целия корема, температура, повръщане, задух, болки в ставите (артрит), нервност, напрежение, възпаление на дебелото черво и отделяне на жълтеникав секрет от него, липса на апетит, конюнктивит, ослепяване (може да доведе до пълна слепота), перитонит. При активната форма на хламидийната инфекция, органите в коремната кухина се възпаляват и започват да отделят гноен секрет, който слепва(сраства) вътрешните органи и води до тяхното неправилно функциониране. Може да забележите подуване на корема, както при тумор или по-скоро събиране на всички органи в една топка. При нелечение в активната форма на хламидията е възможен перитонит и дори летален ефект. Излекуването от хламидия не поправя нанесените от нея поражения в коремната кухина. Те се отстраняват до известна степен чрез операция, която е лека и поносима, ако е лапароскопска. В неактивната си форма (когато е заспала във вас и не я усещате), хламидията може да доведе до болки в гърлото, кашлици и често пъти се открива бронхит. Може обаче години на ред да нямате и нито един симптом, но да сте носител на хламидия. При жените често пъти неоткритата дълго време хламидия води до ерозия на шийката на матката или ендометриозни образования (кисти и полипи). Ако отивате на каквато и да е манипулация на репродуктивните органи, не го правете, ако не сте 100% сигурни, че сте здрави. При хламидия и обгаряне на шийката на матката или друга манипулация, може да се зарази стената на матката и хламидията да остане хронична. Може да сте бременни с хламидия и да родите здраво дете, особено ако раждането е цезарово. Много е важно вашият лекар да постави на време диагнозата, да вземе предвид от колко години я носите и да ви назначи ефикасно лечение. Макар, че никъде не се казва за летален изход, аз имам познати починали от хламидия. Жената направи перитонит и умря, а мъжът с болки навсякъде за 24 часа почина. Написаното до тук е факт и истина. Да ви успокоя обаче, че много хора носят това заболяване без да знаят и ако имате положителен резултат, то вие не сте единствени. Важно е да се лекувате навреме при добри лекари. Много е важен момента от лечението. В лечението се включва антибиотик и имунотерапия (витамини и имуностимуланти). Изключително малък процент хора стигат до тежки усложнения и това е при неправилно лечение. При всички случай намерете добър лекар. Повече от половината ми познати са носители на това заболяване. Така че не се отчайвайте. Просто се лекувайте и задължително поддържайте добра хигиена.
« Последна редакция: Май 28, 2016, 10:35:56 am от lili_koa »
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #17 -: Юни 15, 2016, 20:17:01 pm »
Здравейте,

Моля ако някой може да помогне за тълкуване на резултати от изследване за хламидия на приятел!
Хламидия трахоматис (IgG Ab) - 5.35    Интерпретация на резултата:   > 11.0 "положителен",   < 9.0 "отрицателен" ,  9-11 "сива зона"
Хламидия трахоматис (IgA Ab) - 10.88  Интерпретация на резултата:   > 11.0 "положителен",   < 9.0 "отрицателен" ,  9-11 "сива зона"
Този граничен резултат за IgA Ab в сивата зона какво може да означава в комбинация с отрицателен резултат на IgG Ab?
Благодаря предварително!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #18 -: Юни 16, 2016, 09:12:16 am »
Привет! Граничният резултат може да означава, че има прясна инфекция, току що започнала. Задължително да се направи ДНК тест, но не с кръвна проба, а от еякулат /ако е мъж, доколкото разбирам/, ако е жена - от цервикален секрет. Отрицателното IgG значи, че все още няма щети и организмът не се е сблъсквал досега с тази инфекция. Действайте бързо и лекувайте, ако ДНК тестът се окаже положителен. Неговата достоверност е 100%.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #19 -: Юни 16, 2016, 18:28:30 pm »
Благодаря много sixsens! Ще предам съвета незабавно.