0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Хламидия-резултати
« -: Май 09, 2012, 17:08:20 pm »
Здравейте момичета,днес разбрах че съм бременна около 4г.с.съм.Преди една седмица си пуснах изследвания профилактични за хламидия за първи път в живота си.Моля вижте резултатите и ми кажете ако знаете.Yg M-отрицателен,Yg A-положителен,Yg G-положителен,като не са  дадени никакви други стойности.Моля кажете ми има ли опасност от аборт ако има такава инфекция?Утре съм на лекар,но много се притеснявам.Това стара инфекция ли е?Много искам това бебче.Може ли да се лекувам още сега или трябва да минат първите три месеца,за да мога да приемам някакъв антибиотик?Извинете ме но другата тема е стара и не можах да пиша в нея,ако модератор реши нека я премести.
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #1 -: Март 18, 2013, 20:01:12 pm »
Защо никой не отговаря на тази тема? Какво се случи с теб? Моят въпрос е конкретни изследвания ли се правят за хламидия? Знам, че е една от най - често разпространените болести, другата седмица ще ходя на генеколог, но ще си правя изследване на хормони. Често си правя микробиология и давам урина - профилактично. Веднъж в годината си правя цитонамазка и кръвна картина. Дали , ако имам хламидия тя ще излезне при някое от тези изследвани? или трябва да отида конкретно за това.
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #2 -: Март 18, 2013, 20:41:31 pm »
ppeetteettoo, доколкото знам трябва да се изследваш за хламидии. Начините за диагностика са няколко- кръвен тест, тест на вагинален секрет (простатен секрет, уретрален секрет – при мъжете) и ДНК тест на вагинален секрет. Най-добре е, обаче, да се правят едновременно изследване и на антитела (чрез кръвен тест) и на антигени (чрез изследване на секрет), за да има максимално надежден резултат.

Кръвен тест за хламидия – изследване на антитела
В кръвния серум се съдържат специфични белтъци – антитела, които всеки организъм изработва при контакт с различни микроорганизми, включително и хламидии. Установяването на подобни антитела, обаче, не означава задължително, че изследваният в момента е инфектиран с хламидия. Наличието на антитела показва контакта на човека с този микроорганизъм.

При кръвния тест се следят три класа антитела:
IgM – отчита т. нар. “свежа инфекция”
IgG – показва преминала вече инфекция; понижението на стойностите на антителата може да бъде бавно и продължително, дори и година след лечението. Затова IgM и IgG се изследват паралелно. При високи стойности и на двата показателя е налична инфекция. При високи стойности на IgG, но ниски или нормални на IgM инфекцията или е в напреднала фаза, или хронифибира
IgA – отчита остра инфекция

Тест на секрет – изследване на антигени
При това изследване се взема секрет от участъците, където обикновено се заселват хламидиите. При жените това е секрет от канала на маточната шийка, а при мъжете – простатен или уретрален. При съмнения за някои от другите видове хламидия, които причиняват проблеми с очите и белите дробове, се взима секрет от конюнктивата и склерата на окото и т. н. В самия секрет се търсят т. нар. антигени – елементи на хламидията, установяването на които е доказателство за инфекция с хламидии.

ДНК тест (PRC тест)
При PRC тестът за хламидии (или ДНК тест) се търси ДНК на микроорганизмите в цервикален секрет при жената, простатен и уретрален секрет при мъжа или първа сутрешна урина.


*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #3 -: Март 19, 2013, 10:24:22 am »
Пепка ти е отговорила достатъчно изчерпателно, няма да се повтарям. Заповядай в темата за хламидии, където сме коментирали подробно всички въпроси - http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=41074.0;all Ако имаш други питания, можеш направо там да пишеш.
Сайта ни има търсачка, много е удобна, когато нещо ви интересува, напишете ключовата дума, ще ви извади всички резултати. Имаме теми за всичко, просто трябва да се потърсят :D А на авторката, най-вероятно й е отговорено на лични или й е даден линк към другата тема. Не оставяме потребител без отговор. Затова сме тук.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #4 -: Април 09, 2014, 08:24:42 am »
Здравейте,февруари се изследвах за хламидия IgG резултат 50+positive при стойности<16-22>,последва лечение със SUMAMED 500 1,7,14 ден с еднократна доза за мен и съпруга ми,след 40 дена контролата ми е IgG 70+positive ,IgM 0,55 negative при стойности <0,8-1,1>,питането ми е защо вместо да спада титъра той се увеличава?Гинеколожката ми изписа ново лечение с доксициклин за 14 дена 2x1.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #5 -: Април 09, 2014, 19:47:38 pm »
Здравей! IgG е титър за антитела, които организмът произвежда, когато се бори с инфекцията и които всъщност показват, че е имало хламидия, т.е. титър за стара инфекция. IgM е отрицателно, което означава, че в момента инфекция няма. IgA изследва ли? Може би IgG се покачва, защото в момента провеждаш лечение и това повишава антителата. Но дали това е причината - само гадая, на база някаква логика. Пусна ли PSR /ДНК/ тест? Той е най-точен и дава категорична информация има ли в момента активна инфекция или не.
Лекарката ти даде ли някакво обяснение защо се покачва стойността на антителата?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #6 -: Април 13, 2014, 23:58:29 pm »
Здравейте момичета, моля за помощ

На 31.01.2014г направих изследване за хламидия IgG и IgA, а също и  влагалищен. Оказа се, че IgG е +200 при референтни стойности pos.>25. В същото време направих изследване и в Цибалаб и там резултата беше положителен. Това показва стара инфекция, но резултата е много висок и не знам от колко време стои в организма. Пих доксациклин 10 дни и преди около седмица направих изследване и в двете лаборатории и отново резултвта е +200, а в Цибалаб беше намалял, но пак положителен. Правя опити за забременяване, това може ли да попречи според вас? Дали е от много време, имате ли идея с такъв резултат? Благодаря предварително   :)
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #7 -: Април 14, 2014, 13:26:32 pm »
Здравей! Толкова висок резултат говори, че инфекцията вероятно е била активна сравнително скоро. Титрите за стара инфекция падат много бавно, може да отнеме години. Контрола след антибиотично лечение се прави най-рано 40 дни след лечението. Какво показа PCR теста? Нали такъв си пуснала, щом са ти взимали секрет?
Не е изключено хламидията да е нанесла поражения и това да попречи на забременяването, но не е задължително. Обикновено тя нанася най-тежки вреди по тръбите, за да си сигурна, че няма такива е най-добре да направиш цветна снимка. Не се филмирай предварително, може да не е нанесла големи щети, обикновено това става, когато хронифицира, т.е. се "качи" в малкия таз, а тогава IgG е положително, но не чак толкова високо. Много са важни и стойностите на IgA или IgM. Най-точен е ДНк теста със секрет, ако все пак не си го правила - направи го. Но задължително направи проверка на тръбите.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #8 -: Април 16, 2014, 07:41:47 am »
Здравей,
Благодаря ти за отговора!
Ами PCR теста показа отрицателно, а IgA е 10 при референтни стойности pos>25. Контролата след антибиотичното лечение беше след 45 дни и пак не е паднало. Аз съм само с един партньор от 2011г. През 2012г си правих PCR и беше отрицателен. Обиколих много доктори, защото не мога да забременея. Стигнах до снимка на тръбите 2013г март и бяха проходими. Май месец задържан фоликул, д- Николай Попов от Вита реши, че ще го оперира. Мина тази операциа и август забременях, но за съжаление с извънматочна бременност и ми махнаха тръбата. Сега януари стигнах до хламидия и резултата показа това. Направих цветна снимка на 02.04.2014 г и тръбата, която имам е проходима. Възможно ли е да показава проходимост, а хламидията да е нанесла поражения вътре и това да е причина и за извънматочна? За мен е загадка този резултат, не знам как е станало, ако е както казваш скорошна инфекция откъде е дошла... Доктора му каза да не правя пак лечение, а да направя контрола пак след 40 дни, защото е стара инфекция. Мислите ли, че не трябва да го лекувам, а да чакам да пада?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #9 -: Април 17, 2014, 11:13:08 am »
Balerinka, направила си всичко, както трябва. Резултатът от снимката е чудесен, но да, правилно допускаш, че е възможно въпреки това да има поражения и това да е причина за извънматочната. Разбира се, не е задължително да е така.
Хламидия може да се хване и по друг начин, не само по полов път, например - от басейн. Освен това, не само жените пренасят хламидия, мъжете също. Нищо не намеквам, не ме разбирай погрешно, но мъжете могат да бъдат само приносители на хламидията, без да се разболеят, да си я носят и предават. За лечението - не знам какво да те посъветвам. Аз също я открих като стара инфекция, но с по-ниски стойности от твоите. 3 лечения проведох и все си стоеше висок титъра. Лекарят ми каза, че няма смисъл да продължавам с антибиотиците, тези стойности могат да падат с години. Важно е в момента да няма активна инфекция. Аз спрях с лечението, така или иначе, пораженията при мен бяха налице вече. Не съм правила повече контроли. Може би, трябва да помислиш за лапароскопия. При партньора наред ли са изследванията, спермограма правихте ли?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #10 -: Април 26, 2014, 19:17:59 pm »
Здравей,
Извинявай за закъснението :) За този резултат на хламидия мога само да гадая какво се е случило, защото и в себе си и в партньора съм абсолютно сигурна. Направихме и спермограма и там всичко е наред. А за операции не искам да чувам повече, те са ме увредили само, нон стоп имам дърпания в корема, не знам сраствания ли са или какво. Направила съм всичко каквото трябва дотук, но бебе не става. Не знам дали старата инфекция може да е причина затова. При теб как беше, какво направи, като я остави с положителен резултат. Как забременя? Имаше ли риск или проблеми със забременяването или с износването?
Аз доколкото и лекаря ме съветва е да не пия повече антибиотици, а само да правя контроли и затова не ми е ясно какъв е риска от старата инфекция...
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #11 -: Април 29, 2014, 01:38:06 am »
Забременях с ин витро, защото тръбите ми бяха необратимо увредени и се наложи да ги отстранят. Това се разбра на 100% с лапароскопията. Тези придърпвания, които описваш вероятно са от сраствания, които между другото на лапаро могат да се отстранят. Това не е точно операция, както коремната. Процедурата е много по-малко инвазивна и доста щадяща. Потърси във форума - има две теми за лапароскопията - всичко сме обяснили много подробно.
Нямах проблеми с износването. Риск при хламидия има, ако е активна инфекция.
Не знам защо трябва да правиш контроли. Не виждам смисъл честно казано.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    tonsi

  • **
  • 101
  • Добре , че я има нея "НАДЕЖДАТА"
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #12 -: Май 25, 2014, 11:09:40 am »
Здравейте момичета предстои ми кръвен тест за хламидии искам да попитам има ли значение кога ще го направя в смисъл чакам утре да ми дойде М  ако ми дойде мога ли да си направя изследването благодаря предварително
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #13 -: Май 25, 2014, 19:51:24 pm »
Здравей! Няма значение кога ще пуснеш изследването. Стискам палци да е отрицателно!
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    tonsi

  • **
  • 101
  • Добре , че я има нея "НАДЕЖДАТА"
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #14 -: Май 25, 2014, 21:54:53 pm »
Благодаря за отговора дано всичко да е наред :)
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #15 -: Февруари 10, 2016, 21:10:36 pm »
ppeetteettoo, доколкото знам трябва да се изследваш за хламидии. Начините за диагностика са няколко- кръвен тест, тест на вагинален секрет (простатен секрет, уретрален секрет – при мъжете) и ДНК тест на вагинален секрет. Най-добре е, обаче, да се правят едновременно изследване и на антитела (чрез кръвен тест) и на антигени (чрез изследване на секрет), за да има максимално надежден резултат.

Кръвен тест за хламидия – изследване на антитела
В кръвния серум се съдържат специфични белтъци – антитела, които всеки организъм изработва при контакт с различни микроорганизми, включително и хламидии. Установяването на подобни антитела, обаче, не означава задължително, че изследваният в момента е инфектиран с хламидия. Наличието на антитела показва контакта на човека с този микроорганизъм.

При кръвния тест се следят три класа антитела:
IgM – отчита т. нар. “свежа инфекция”
IgG – показва преминала вече инфекция; понижението на стойностите на антителата може да бъде бавно и продължително, дори и година след лечението. Затова IgM и IgG се изследват паралелно. При високи стойности и на двата показателя е налична инфекция. При високи стойности на IgG, но ниски или нормални на IgM инфекцията или е в напреднала фаза, или хронифибира
IgA – отчита остра инфекция

Тест на секрет – изследване на антигени
При това изследване се взема секрет от участъците, където обикновено се заселват хламидиите. При жените това е секрет от канала на маточната шийка, а при мъжете – простатен или уретрален. При съмнения за някои от другите видове хламидия, които причиняват проблеми с очите и белите дробове, се взима секрет от конюнктивата и склерата на окото и т. н. В самия секрет се търсят т. нар. антигени – елементи на хламидията, установяването на които е доказателство за инфекция с хламидии.

ДНК тест (PRC тест)
При PRC тестът за хламидии (или ДНК тест) се търси ДНК на микроорганизмите в цервикален секрет при жената, простатен и уретрален секрет при мъжа или първа сутрешна урина.



Re: Хламидия-резултати
« Отговор #16 -: Май 28, 2016, 10:16:15 am »
Хламидията е много коварно заболяване. Повече от 80 % от хората не знаят, че са носители на тази инфекция. Тя протича скрито в продължение на години. Бактрията преминава в кръвта и засяга отделителната, половата, сърдечно-съдовата и нервната системи. Може да се активизира след полов акт, спад на имунната система или стрес. В активната си форма симптомите са често уриниране, парене отдолу, сърбеж, неприятна миризма, жълтеникъв гноен секрет, болки в таза, кръста и бъбреците, пилонефрит, възпаление на репродуктивните огани, загнояване на яйчниците или тестисите, болки в гърба, много силни болки в целия корема, температура, повръщане, задух, болки в ставите (артрит), нервност, напрежение, възпаление на дебелото черво и отделяне на жълтеникав секрет от него, липса на апетит, конюнктивит, ослепяване (може да доведе до пълна слепота), перитонит. При активната форма на хламидийната инфекция, органите в коремната кухина се възпаляват и започват да отделят гноен секрет, който слепва(сраства) вътрешните органи и води до тяхното неправилно функциониране. Може да забележите подуване на корема, както при тумор или по-скоро събиране на всички органи в една топка. При нелечение в активната форма на хламидията е възможен перитонит и дори летален ефект. Излекуването от хламидия не поправя нанесените от нея поражения в коремната кухина. Те се отстраняват до известна степен чрез операция, която е лека и поносима, ако е лапароскопска. В неактивната си форма (когато е заспала във вас и не я усещате), хламидията може да доведе до болки в гърлото, кашлици и често пъти се открива бронхит. Може обаче години на ред да нямате и нито един симптом, но да сте носител на хламидия. При жените често пъти неоткритата дълго време хламидия води до ерозия на шийката на матката или ендометриозни образования (кисти и полипи). Ако отивате на каквато и да е манипулация на репродуктивните органи, не го правете, ако не сте 100% сигурни, че сте здрави. При хламидия и обгаряне на шийката на матката или друга манипулация, може да се зарази стената на матката и хламидията да остане хронична. Може да сте бременни с хламидия и да родите здраво дете, особено ако раждането е цезарово. Много е важно вашият лекар да постави на време диагнозата, да вземе предвид от колко години я носите и да ви назначи ефикасно лечение. Макар, че никъде не се казва за летален изход, аз имам познати починали от хламидия. Жената направи перитонит и умря, а мъжът с болки навсякъде за 24 часа почина. Написаното до тук е факт и истина. Да ви успокоя обаче, че много хора носят това заболяване без да знаят и ако имате положителен резултат, то вие не сте единствени. Важно е да се лекувате навреме при добри лекари. Много е важен момента от лечението. В лечението се включва антибиотик и имунотерапия (витамини и имуностимуланти). Изключително малък процент хора стигат до тежки усложнения и това е при неправилно лечение. При всички случай намерете добър лекар. Повече от половината ми познати са носители на това заболяване. Така че не се отчайвайте. Просто се лекувайте и задължително поддържайте добра хигиена.
« Последна редакция: Май 28, 2016, 10:35:56 am от lili_koa »
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #17 -: Юни 15, 2016, 20:17:01 pm »
Здравейте,

Моля ако някой може да помогне за тълкуване на резултати от изследване за хламидия на приятел!
Хламидия трахоматис (IgG Ab) - 5.35    Интерпретация на резултата:   > 11.0 "положителен",   < 9.0 "отрицателен" ,  9-11 "сива зона"
Хламидия трахоматис (IgA Ab) - 10.88  Интерпретация на резултата:   > 11.0 "положителен",   < 9.0 "отрицателен" ,  9-11 "сива зона"
Този граничен резултат за IgA Ab в сивата зона какво може да означава в комбинация с отрицателен резултат на IgG Ab?
Благодаря предварително!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #18 -: Юни 16, 2016, 09:12:16 am »
Привет! Граничният резултат може да означава, че има прясна инфекция, току що започнала. Задължително да се направи ДНК тест, но не с кръвна проба, а от еякулат /ако е мъж, доколкото разбирам/, ако е жена - от цервикален секрет. Отрицателното IgG значи, че все още няма щети и организмът не се е сблъсквал досега с тази инфекция. Действайте бързо и лекувайте, ако ДНК тестът се окаже положителен. Неговата достоверност е 100%.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #19 -: Юни 16, 2016, 18:28:30 pm »
Благодаря много sixsens! Ще предам съвета незабавно.
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #20 -: Август 13, 2016, 13:01:57 pm »
Здравейте, наскоро ме изследваха за хламидия трах
 Резултатите са igm (0.59) , a за igG (2.9). Kакво означават. Благодаря предварително.
*
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #21 -: Август 13, 2016, 14:48:45 pm »
Здравей!
Няма ли посочени референтни стойности?


*
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #22 -: Август 25, 2017, 19:34:43 pm »
Момичета какво означава този резултат за Хламидия
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #23 -: Август 31, 2017, 14:00:09 pm »
Това е отрицателен резултат за наличие или предишно наличие на хламидиална инфекция.
*
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #24 -: Ноември 15, 2017, 21:40:11 pm »
Здравейте, струват ли ви се нормални тези резултати? Ясно е, че са отрицателни, но имайки предвид, че бившия ми приятел е имал хламидия, а на мен миналата година ми беше възпалена тръбата (предполагам от хламидия), това число 0.5 на IgG не е ли много занижено? Изчетох темите за хламидии и не съм срещала момичета с толкова нисък резултат. Изследванията са правени в Писанец, чудя се мога ли да им вярвам (вагинален секрет също е отрицателен). На мен изследване за хламидия не ми е правено, аз пиех лекарства по презумцията, че той има, а аз съм с възпалена тръба, значи и аз имам. Дали има вероятност при 0,5 да означава, че не съм имала?

Изследване на Хламидии

Хламидия Trach.- IgM - 4.3 S/CO   (<9- Отр.);9-11-Сива зона);(>11-Пол.)
Хламидия Trach.-IgG - 0.5   S/CO    (<9- Отр.);9-11-Сива зона);(>11-Пол.)
Хламидия Trach.- IgA - 2.2   NTU   (<9- Отр.);(9-11-Сива зона);(>11-Пол.)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #25 -: Януари 10, 2018, 15:50:33 pm »
Здравейте. Искам да задам един въпрос. С приятеля ми имаме хламидия. Днес си правих изследвания и е положителен резултата срещу " Chlamydia trachomatis IgG " . Може ли да ми кажете какво знаете и най - вече си задавам въпроса от къде и как се хваща тази инфекция ?
Какво следва сега ? И дали ще има големи поражения??

Благодаря ви!
Хубав Ден.
*
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #26 -: Януари 10, 2018, 18:54:13 pm »
Здрасти, хламидията е полово предавана болест, която в масовия случай протича безсимптомно. Това дали има поражения е строго индивидуално. И никой освен лекар не може да ти каже. Освен това, ако е кадърен лекарят, ще ти каже че без проверка на проходимост на тръби няма как да установи. Но това, че си имала хламидия не означава обезателно щети. Има риск, но не е задължително. Понякога просто инфекцията се качва нагоре към тръбите.
Вие сте изследвали  Chlamidia IgG. Това е маркер за стара инфекция. Има още IgA и IgM
IgA - в момента има остра инфекция
IgM - току що сте се заразили отнякъде
IgG - маркер, че имате стара инфекция. Ако горните две са отрицателни, то сте преборили гадината. На IgG му трябва доста време, за да спадне до отрицателен резултат.
Не се панирай, нищо няма да оправиш така. Времето не може да се върне назад. Направи си и един PCR тест от вагинален секрет за хламидия, те са по 20 лв, но са най-точни за текуща инфекция, за да видиш дали тялото само се е преборило.IgG само по себе си не е фактор, за започване на лечение, защото то отчита антитела (имунен отговор срещу хламидия в миналото).
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #27 -: Февруари 26, 2018, 07:50:44 am »
Здравейте,
Някой може ли да ми помогне с тези резултати:
PCR тест - отрицателен,
IgG - 0.16    < 0.8 отр.; 0.8 - 1.1 граничен; > 1.1 пол.
IgA - 0.08   < 0.8 отр.; 0.8 - 1.1 граничен; > 1.1 пол.

Виждам, че са отрицателни, но щом има няакъв резултат, означава ли, че все пак има антитела?
*
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #28 -: Февруари 26, 2018, 09:36:26 am »
Щом IgG е отрицателно, означава, че нямате антитела срещу стара инфекция. А IgA е маркер за текуща, която също е отрицателна. Категорично отрицателни са. Честито :)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #29 -: Март 26, 2018, 19:14:59 pm »
Здравейте, преди месец направих спонтанен аборт в шеста г.с., направиха ми тест за полово предавани болести и откриха хламидия. Теста, който направиха мисля е бил ДНК. Живеем в Англия и това се случи там. Притесних се естествено, защото преди година и половина си бях правила тест за хламидия в Торакс в Пловдив, и резултата излезе отрицателен, не мисля че е бил ДНК теста. В Англия ми дадоха антибиотик Азитромицин за мен и мъжа ми по 1 гр еднократна доза. Не ги изпих веднага а отидохме да се тестваме отново в Англия, моя излезе положителен отново, а неговия отрицателен.  :o Изписаха същите лекарства, той ги пи, а аз се прибрах в България и пуснах кръвни и чак след това ги изпих. Резултатите са
IgM 7.2 положителен над 11
IgA 24.5 положителен над 11
IgG 15.6 положителен над 11
Ясно е че я има, но се опитвам да разбера кога съм я хванала. И двамата живеем в Англия, със сигурност докато сме там мъжа ми не е правил нищо а и ми се кълне че преди 7-8 месеца като беше в България също нищо не се е случило. Какво ви говорят на вас тези резултати, възможно ли е тази инфекция да съм си я имала от много отдавна и бременността да я е отключила с падането на имунната система. Всяко мнение ще ми е от полза. Благодаря ви
*
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #30 -: Март 26, 2018, 19:32:24 pm »
Здравейте, изследванията не само за хламидия, но и за други половопредавани болести често могат да бъдат погрешни.  Дължи на това, че различните лаборатории използват различни "среди"(изскочи ми думата). Даже съм чела коментари на жени, които точно за хламидия съветват да се правят тестове във ВМИ, защото минават много хора оттам и не се застоява "средата". Най-достоверен е ДНК тестът (PCR). Аз съм била свидетел на отрицателен и положителен тест за хламидия в една седмица. В Торакс освен това ми намериха Уреаплазма, която изчезна мистериозно уж сама без лечение. Междувременно съпугът ми нямаше уреаплазма, нито хламидия. Из форумите съм чела, че има доста двойки, при които само единият има хламидия, а не могат да открият при другия.
Това, че имате IgG говори за антитела, тоест от малко по-дълго ще е инфекцията там, но все още е активна (IgA) и изисква лечение. Хубавото при вас е, че сте успяла да забременеете. Тоест хламидията не е нанесла щети на тръбите. Понякога за съжаление при дълго нелечение се качва в тръбите и прави поразии. Пожелавам Ви бързо лекуване и скоро отново да видите двете чертички.
Иначе научно не е доказано, когато аз се чудих възможно ли е да имам хламидия, а мъжът ми не из форумите четох за жени, които твърдо застават зад това, че се предава не само по полов път.
« Последна редакция: Март 26, 2018, 19:34:32 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #31 -: Март 26, 2018, 20:36:53 pm »
Напълно подкрепям teri_90,все едно слушам д-р Александров.Той също ми каза ,че понякога лабораторията греши,освен това за своя опит с хламидията мога да кажа-резултат 200 ,стара инфекция ,организма я е преборил,не е нанесла поражения на тръбите,но ще правим лапаро.В подкрепа на твърденията на teri_90,аз също четох много форуми,една жена пишеше ,че е вдовица,от години и изведнъж-хламидия,и наистина само лекар по репродуктивни проблеми ще каже какво е положението.Според мен направи още едно изследване и мисли позитивно.
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #32 -: Март 26, 2018, 21:12:38 pm »
Там е работата, че ми направиха един ДНК тест, не повярвах и направих втори, отново положителен.  :? Ако недай Боже мъжа ми е правил нещо, колкото и ми се иска да не е така, при него няма нищо, само при мен.
*
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #33 -: Март 26, 2018, 21:38:16 pm »
Не мислете, че мъжът Ви може да е направил нещо. Защото с неговия отрицателен резултат той има повече повод да мисли такова нещо. Имате я отнякъде гадината, лекувайте я и започвайте опитите отново :)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #34 -: Март 26, 2018, 22:11:47 pm »
Така е, очаква се да се съмнява в мен, но той не се, което още повече ме навява на мисълта, че е кривнал настрани. Аз откакто съм с мего вече 5 години никога не съм поглеждала друг мъж или камо ли нещо повече.
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #35 -: Май 15, 2018, 16:08:25 pm »
Здравейте, позволявам си да пиша тук, понеже питането ми е сходно. Ако трябва, ще отворя нова тема. :)

От доста години имам проблем с бактериална вагиноза и нисък имунитет. През годините са ми правени тестове за хламидия, кръвни, винаги отрицателни. От три години съм със съпруга ми, още в началото си направихме изследвания - при него микробиология и изследване на простатен секрет, и за хламидия, при мен ДНК и кръвни изследвания. Всички с отрицателни стойности. Аз започнах да имам болки в ставите, в корема, в главата, да не се чувствам добре. Влязох в болница в София покрай този проблем, уж само за изследвания, но изискаха да вляза "по спешност". Направиха ми, между другите неща, и директен тест за хламидия, директен антиген, който ме увериха, че бил положителен. Вливаха ми венозно антибиотици, после  пих и орален антибиотик, както и съпругът ми. Направихме след 6 седмици нови тестове, ДНК и кръвни - на мен на цервикален секрет, на него - урина. Нищо, отрицателни резултати. Симптомите ми изобщо не се промениха. Според лекуващия ми гинеколог превес имат ДНК плюс кръвни изследвания пред директния антиген и той се съмнява в достоверността на такова изследване, особено при наличие на бактериална вагиноза... ДНК са правени в Геника. Мъжът ми ходи на венеролог, който даде същото заключение. Ако някой има опит в подобна ситуация, моля да сподели...
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #36 -: Юни 26, 2018, 12:56:27 pm »
Здравейте момичета може ли някой да коментира резултатите ми.Не мога фа разбера положително ли е или отрицателно

Chl. trachomatis IgG        2.3       U/ml     <8 (-) negative; 8-11 borderline; >11 (+) positive     ELISA

Пуснато ми е и IgA,но нямам резултат още
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #37 -: Юни 26, 2018, 13:28:26 pm »
Мая :)
2 е по малко от  8
Съответно за мен е отрицателно!
*
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #38 -: Юни 26, 2018, 13:57:30 pm »
#science :D
Мая, но пусни и Хламидия IgA, IgM за проверка на текуща инфекция. IgG отразява стара инфекция и се покачва с времето. Тоест, ако скоро си хванала няма да се е отразило.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #39 -: Юни 26, 2018, 13:59:00 pm »
И аз така мисля но знам ли много се притеснявам ,а другото незнам защо не ми е излезнало още.Пуснати са по едно и също време
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #40 -: Юни 26, 2018, 15:58:41 pm »
Доц. Конова ми назначи тези двата само.А от скоро едва ли мога да го хвана,семейна съм.Ако имам вече ще е стара
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #41 -: Юни 27, 2018, 08:21:52 am »
Момичета и другото ми излезна.Ще бъда благодарна ако някой се включи.Никой ли не си пускал такова изследвания :(

Chl. trachomatis IgA        3.6       U/ml     <8 (-) negative; 8-11 borderline; >11 (+) positive     ELISA
Chl. trachomatis IgG        2.3       U/ml     <8 (-) negative; 8-11 borderline; >11 (+) positive
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #42 -: Юни 27, 2018, 08:34:40 am »
Мая за мен всичките ти резултати са отрицателни :) може да си отдъхнеш
*
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #43 -: Юни 27, 2018, 10:07:51 am »
Повечето сме си пускали това изследване. Категорично отрицателни са.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #44 -: Юни 27, 2018, 22:25:56 pm »
 Охх благодаря ви момичета.Поне там да са наред нещата
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #45 -: Септември 17, 2018, 16:01:26 pm »
Здравейте, момичета!

На 14.09 ходих в "Клиничен институт по репродуктивна медицина" - Плевен. Бях си записала час за консултация при Доц. Конова.
След консултацията с нея и след като и разказах цялата си история тя ми назначи куп изследвания и ме изпрати за преглед при Д-р Бодурска - тя ме прегледа и ми каза, че не мога да забременея по естествен път, а само чрез Ин-витро.

Бих искала да ми разясните резултатите от готовите ми изследвания:
Chlamydia trachomatis IgG:референтни стойности:  N<20, Bord. 20-25,Pos. >25
Резултатът ми  е: 2.3 (-)
Chlamydia trachomatis IgA:                                      N<20, Bord. 20-25, Pos. >25
Резултат:           0.1 (-)

Анти-тиреоглобулин (ТАТ): Референтни стойности:   N <115
Резултат: 11.80
Анти-ТРО (МАТ): референтни стойности:     N  <34

AMH: Референтни стойности: 0.58 - 8.13
Резултат: 0,41 (L)

Имунофенотипизиране
Ly: 31.20
Mo:  5.54
Gr:  58.67
Общи Т-лимфоцити: CD3+             Референтни стойности: 67-76
Резултат:  55.13

Популация NK-клетки CD3-CD16+56+       Референтни стойности: 9-15
Резултат: 27.44

Заключение:
1. Обща популация на Т-лимфоцити - значително понижена;
2. Популация на NK-клетки - значително шповишена.

Ако можете да ми разясните резултатите, ще Ви бъда много благодарна.
На консултация с изследванията ще отида след 1 месец.

Благодаря, Ви момичета.

Ще ме извините, че писах и други изследвания, въпреки, че темата е само за хламидия.



*
Re: Хламидия-резултати
« Отговор #46 -: Септември 17, 2018, 16:07:35 pm »
Антимюлеровия ви хормон е нисък АМН, той показва дали има останали добри яйцеклетки в организма.Под стойност 1, се води, че жената е с изчерпан яйчников резерв.За това ви е казала, че няма как да настъпи спонтанно забременяване.То не е невъзможно, но е силно занижено като вероятност.Пуснати са ТАТ и МАТ, това са антителата на щитовидната жлеза, но пускано ли в ТСХ, фТ3 и фТ4?Други хормони правени ли са?

Re: Хламидия-резултати
« Отговор #47 -: Септември 18, 2018, 11:18:06 am »
Здравейте!
Предстои ми да пусна ФСХ, ЛХ, Естрадиол, Пролактин + Хома индекс за оценка на инсулиновата резистентност и Орален глюкозо-толерантен тест.
Това, което ми написахте вие ми обясни и докторката която ме прегледа. Само това ми е пуснато. Имам стари резултати от изследвания.
Ще чакам да мине един месец и ще ида на нова консултация.
Благодаря Ви, за бързия отговор.