0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #980 -: Май 11, 2012, 08:26:22 am »
Теди, моите проблеми със зъбите започнаха два дни след положителния тест - пулпит, тежък кариес и една уж миниатюрна дупчица, която се оказа, че е над почти изяден зъб. Всяка седмица съм на зъболекар и всеки път ми слага упойка. Умирах от страх първия път да не стане фал с бебките, но да ти кажа имам чувството, че тези упойки им действат като допинг  :lol: :lol: :lol: Мисълта ми е, че досега толкова локални упойки отнесох общо, колкото на теб няма да ти сложат докато махат мъдреца. Зъболекарите знаят какви упойки да ползват за бременни. Много по-опасно е да оставиш там да се възпалява и да боли. И аз звънях на Малена в деня, в който не можех да стоя на едно място от болката заради пулпита, тя каза да действам смело, нямало опасност за бебето (е да, тогава беше 'бебе' - гледай упойките до какъв копи-пейст доведоха  :lol: :lol: :lol: :lol:)
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #981 -: Май 11, 2012, 08:28:08 am »
От няколко години ме мъчи мъдрец.
При мен е така, но зъба все още не е ицбил, само леко ми дере. Последният път натърках венеца с ракия и ме отпусна. Дано това ти помогне.
За запушеният нос си правех солена вода (морска сол и топла вода) иси капех в носа. Вечер не можех да спя от нос  :?
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #982 -: Май 11, 2012, 08:35:24 am »
Щом те мъчи от няколко години защо не сте го извадили? :?

От няколко години ме мъчи мъдрец.
При мен е така, но зъба все още не е ицбил, само леко ми дере. Последният път натърках венеца с ракия и ме отпусна. Дано това ти помогне.
За запушеният нос си правех солена вода (морска сол и топла вода) иси капех в носа. Вечер не можех да спя от нос  :?
Именно затова и не съм го извадила и аз, защото се е показала само една мъничка част от него и го чакам да порасне. А пък за ракия и дума не може да става  osi_8 Не кусвах, даже и като не бях бременна, камо ли сега, най - много да повърна. Ужасно го мразя това нещо  :lol: И само да вметна, носът ми се оправи, хремата отшумя и вече не си слагам капки  :wink: 
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #983 -: Май 11, 2012, 08:37:19 am »
А някоя от вас страда ли от безсъние...така съм още от стимулацията. Спрях напълно кафето, не пия кола ... заспивам бързо и към 1, 2 през нощта съм будна...после цял ден съм с главоболие  :(
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #984 -: Май 11, 2012, 08:59:35 am »
Това за запушения нос ме изненада!
И аз съм така от 4-5 г.с. Мислех, че нещо се опитвам да настина. Даже като правих контрола на НК-клетките, питах доц. Балтаджиева да не би да са завишени, заради хремата, а то какво се оказа.
А иначе, Dragony :), и аз се будя и се въртя. По принцип съм поспаланка, а сега си лягам към 22.00ч. и към 5.00 ч. почвам да се въртя в леглото. Не че не ми се приспива през деня пак, де. :lol:
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #985 -: Май 11, 2012, 09:06:24 am »
А някоя от вас страда ли от безсъние...така съм още от стимулацията. Спрях напълно кафето, не пия кола ... заспивам бързо и към 1, 2 през нощта съм будна...после цял ден съм с главоболие  :(

Аз съм същото чудо - не мога да спя и това е.Аз и преди бременността не спях по много ,но сега си е направо страшно - през деня съм спала само веднъж,а през нощта спя по няколко часа.Единственото,което ми помага да спя малко повече са по-дългички разходки през деня- като се изморя спя поне до 4-5 ч.

А относно запушения нос аз имам хроничен синузит и при най-малкото течение се възпалява.Сега като не може да се пият лекарства използвам единствено солен разтвор и си правя промивки.Не е приятно,но е много ефикасно и ми помага.
*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #986 -: Май 11, 2012, 09:50:26 am »
Мацки привет,
вчера голямо чакане падна в клиниката ( малинов ). Явно графика доста изоставаше. Както и да е посред нощ успях да вляза:-))))) Момъка ми вече е 3050 кг всичко е наред.
При мен проблемите са изтръпването на ръцете, особенно на лявата и оттоците по крачетата, но и тва ще преживеем. При мен съвсем малко остана. Сигурно към края на месеца ще съм със секцио.
Успех на всички и хубав ден
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #987 -: Май 11, 2012, 10:46:58 am »
Мимка,не се трае това чудо,ако не ям и не спя по цяла нощ сигурно вредя повече на бебка.Сега чакам зъболекаря да вземе решение кога и как да го вади.За пръв път в живота ще ми вадят зъб,досега съм имала само един кариес,баш сега ли ще ми се случи тая беля.Дано всичко мине добре,бая ме е шубе,защото няма да мога да пия обезболяващи след интервенцията,а болките сигурно ще са доста силни.Абе да не навредя на бебка другото е без значение.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #988 -: Май 11, 2012, 11:00:40 am »
TEDI 81 аз съм с 3 извадени мъдреца. Моят зъболекар винаги е бил на мнение, че в момента, в който тръгне да се показва зъб и трябва да се извади. Така стана и с 3-те - извадиха ги в момента, в който избиха съвсем малко. Всичко е до организъм, но лично при мен за всеки мъдрец беше необходима само по 1 упойка. Болка нямаше никаква. Дори и след като премина упойката, също не ме болеше. Зъболекаря ме накара да си купя течен аналгин, но да не го пия преди да отмине упойката и да усетя болка. Изобщо не се наложи да пия хапчета. Единственото, което направих при едното вадене е, че си сложих торбичка с лед на бузата. За около 10 минути.
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #989 -: Май 11, 2012, 11:13:34 am »
Марморанка,с операция ли ти го вадиха или с клещи без да режат венеца?Моя каза ,че зъба няма как да се хване и щял да го натрошава и да го вади парче по парче,звучи ми ужаснооооо,щяло да трае около час,затова нямало да се мине с една упойка
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #990 -: Май 11, 2012, 11:24:28 am »
TEDI 81 нямаше операция, нямаше и клещи. Зъбът съвсем леко беше избил и то само в едната страна. Цепна ми венеца в края, в който не беше избил и леко отстрани. С един инструмент, набодобавящ кука, бръкна отдолу под зъба и го изтегли нагоре. Въпреки упойката, единственото което усещаш е натиск докато мушкаше кукичката. Цялото вадене приключи точно за 10 минути - от поставяне на упойката, до вадене на зъбчето. После ти слага една марля отгоре на зъбчето (всъщност то вече е дупка), стискаш силно да поспре кръвта. Дупката се затваря за около 4-5 дни (поне така беше при мен). През 1 ден ходех при зъболекаря да почиства дупката с тампонче, ако има останала храна. Моите мъдреци са 2 долни и 1 горен. При долните дупки, ако през деня след прием на храна е попаднала храна в дупката, си я почиствах с клечка за уши, напоена с водичка.  Никакви лекарства не съм пила за евентуално възпаление, никакви болки нямах. И при 3-те мъдреца от ваденето им до затваряне на дупчицата процедурата беше една и съща.
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #991 -: Май 11, 2012, 12:25:16 pm »
За пръв път в живота ще ми вадят зъб,досега съм имала само един кариес,баш сега ли ще ми се случи тая беля.Дано всичко мине добре,бая ме е шубе,защото няма да мога да пия обезболяващи след интервенцията,а болките сигурно ще са доста силни.
Аз имам 2 извадени мъдреца, не боли след упойка кой-знай колко, търпи се, по-скоро се усеща дърпане. Сега чакам тая гад да се покаже и я вадя без да се замисля  :lol: Спокойно, мисли си за бебка и ще видиш как всичко ще миле леко  :D
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #992 -: Май 11, 2012, 13:55:16 pm »
Моят зъболекар винаги е бил на мнение, че в момента, в който тръгне да се показва зъб и трябва да се извади. Така стана и с 3-те - извадиха ги в момента, в който избиха съвсем малко.

А защо да трябва да се вадят, ако са здрави?!
Моята стоматоложка е явно на съвсем друга позиция. Тя здрав зъб не дава да се пипа. Дори, когато исках да ми сложи фасети на два от предните зъби, се дърпа доста и накрая измисли друг начин, за да не се пилят здрави зъби.
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #993 -: Май 11, 2012, 13:57:06 pm »
е да, тогава беше 'бебе' - гледай упойките до какъв копи-пейст доведоха  :lol: :lol: :lol: :lol:)[/b][/color]
Колко са сега, Змимка? Да разбирам ли, че четири?!
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #994 -: Май 11, 2012, 14:10:23 pm »
Ааааа, моля те, да си ги нямаме такива  :lol: :lol: :lol: На феталната се потвърди тройката и че няма четвърто скрито някъде, че инак децата ми рискуваха да се гледат от самотен родител - полицай  :lol: :lol: :lol: След първите упойки 'станаха' две, а след още известна доза - три. Митко се шегува едното да го оставим на постоянно гледане при зъбаря, защото той е 'виновен'  :lol: :lol: :lol: Мен ако питаш, едно на зъбаря, едно на Александров и едно на Лисицата, а на шефа си ще ги нося през уикендите :) Така за всеки виновник ще има по едно :)))
« Последна редакция: Май 11, 2012, 14:32:15 pm от Змимка »
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #995 -: Май 11, 2012, 14:11:41 pm »
Моят зъболекар винаги е бил на мнение, че в момента, в който тръгне да се показва зъб и трябва да се извади. Така стана и с 3-те - извадиха ги в момента, в който избиха съвсем малко.
А защо да трябва да се вадят, ако са здрави?!
Мъдрецът е най-краен зъб, който не се почиства и прави редовни пробреми - кариеси, полпити и други красоти. Не се използма с дъвкателна функция и няма естетическа такава, т.е. като се усмихнеш не зее дупка.
гледай упойките до какъв копи-пейст доведоха  :lol: :lol: :lol: :lol:)[/b
да съм знаела нареме и аз  osi_10 ама аде!  :balk_56:
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #996 -: Май 11, 2012, 14:20:47 pm »
Добре е да уточня, че говорим за вадене на мъдреци, а не на другите зъби на общо основание. Естествено, че не би следвало вадене на зъби дори и при най-малкия проблем. Доста отдавна битуват различните мнения относно "за" и "против" ваденето на мъдреците и "каква е ролята на мъдреца като цяло" в дъвкателната система на човека. Затова и има стоматолози, които казват ненужни са - махайте ги и такива, които не приемат ваденето на мъдрец. Лично мое мнение, а и от опит мога да кажа следното: Преди да избие мъдрец, реално няма зъб, с който да си помагаш при дъвчене. Избива мъдрец, като избиването е съпроводено в повечето случаи с болка, дразнене и неприятно усещане. Мъдрецът изниква и ... едва ли с него дъвчем. Доста са и случаите, при които мъдрец не избива изцяло, т.е. зъбът не изниква изцяло. След известен период от време отново започва изникване, и отново има дразнене и болка. Не съм специалист и не мога да дам компетентно мнение за ролята на мъдреца. Но според мен щом може да се извади и без мъдреци човек се храни и живее нормално, аз лично бих предпочела да си спестя тази периодична болка, която евентуално бих изпитвала при избиването на зъба всеки път. Точно поради тази причина извадих и 3-те :) И сега всичко ми е наред без тях. Не очаквам и бъдещи проблеми да ми създават - зъбчетата просто ги няма  :)
« Последна редакция: Май 11, 2012, 14:23:36 pm от Marmoranka »
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #997 -: Май 11, 2012, 15:11:21 pm »
Явно моите мъдреци са друга бира :lol: Имам пломба само на един! То май общо 3-4 пломби имам въобще, де.

Ааааа, моля те, да си ги нямаме такива  :lol: :lol: :lol: На феталната се потвърди тройката и че няма четвърто скрито някъде, че инак децата ми рискуваха да се гледат от самотен родител - полицай  :lol: :lol: :lol: След първите упойки 'станаха' две, а след още известна доза - три. Митко се шегува едното да го оставим на постоянно гледане при зъбаря, защото той е 'виновен'  :lol: :lol: :lol: Мен ако питаш, едно на зъбаря, едно на Александров и едно на Лисицата, а на шефа си ще ги нося през уикендите :) Така за всеки виновник ще има по едно :)))

Имам познати,  при които се получи нещо подобно.
Имаха едно дете на 6 г. Жената забременя (спонтанно да уточня, а е не IVF) и те се чудиха дали ще могат да се справят с още едно. В крайна сметка решиха, че баткото расте леко егоист и ще се справят някак. По някое време им казаха, че всъщност били две. По-късно се разбра, че са три - два момъка и една мома за цвят  :lol:.
Много се развеселявам сега като погледна албума им от рождения ден за 2 г., който е наименуван "Три гадинки на две годинки".
Сега са пълна къща с детска глъч. Просто е уникално!
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #998 -: Май 11, 2012, 16:32:38 pm »
Относно мъдреците, от 18 годишна съм с 4 мъдреца и не са ми създавали никакви проблеми до сега, да чукам на дърво. Така че съм на мнение, щом нямаш проблеми с тях да си стоят.
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #999 -: Май 11, 2012, 18:22:29 pm »
гледай упойките до какъв копи-пейст доведоха  :lol: :lol: :lol: :lol:)
да съм знаела нареме и аз  osi_10 ама аде!  :balk_56:

В коя г. седмица става "копи-пейста" и аз да отида?  :lol:  Както сме решили 3 дечица да имаме идеално ще ни се получи!?

Змимка, много се смях за поделянето на вината :D :hug2: