0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #900 -: Май 08, 2012, 13:33:07 pm »
Момичета сега бяхме на преглед мома е твърдо,няма грешка:))1.150 е вече и се развива добре,въпреки намаления кръвооток.Лекарката каза,че бебка си се е нагласила и щом расте значи няма проблем:)Аз досега не съм правила гинекологичен преглед и не са ми мерили шийката,дали е наложително?
Не е нужно да имаш оплаквания, това е рутинна процедура. Изключително съм смаяна, ако наистина до сега никой не е гледал твоята, но ме съмнява.... :) Просто нищо не са ти казали, което е добре...
Колкото до Тина Киркова, аз съм силно предубедена и за това няма да ти дам мнение, с няколко изключения-тия ромки отвън...ми те си раждат вътре  :) Моето мнение е главно за патологията, но за родилното съм чувала хубави неща. Наистина не бих могла да ти дам правилен /от моя гледна точка/ съвет, защото съм пристрастна....не мисля обаче, че трябва да се притесняваш. Аз благородно ти завиждам, защото за теб най-трудното е минало...пред мен тепърва предстои и адски ме е страх. От сърце ти желая успех и много здраво бебче!  :bighug:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните №80
« Отговор #901 -: Май 08, 2012, 14:06:56 pm »
Здравейте,дами!Бяхме на ФМ и ще си имаме момченце  :D.И на мен до сега никой не ми е мерил шийката ,а и никой не спомена че трябва да се мери.Да не пропускам и аз нещо? 8O
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #902 -: Май 08, 2012, 14:30:28 pm »
Здравейте, момичета. И аз се лутам вече във вариантите за раждане. Ходя при Александров в АГ Варна. Като говорих с него на последната консултация, той каза че не се занимавал с нормално раждане. И се чудя да избирам ли секцио, само защото той да ме изражда (освен ако не се наложи по мед. причини) или да търся друг лекар. Ако има момичета от Варна да споделят мнение, ще се радвам. Имам и още един въпрос кога се завърта бебето, че малката още е в седнала поза? :D Да не е решила да си остане така, в този случай няма да имам право на избор.
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #903 -: Май 08, 2012, 15:46:27 pm »
Сега отивам при д-р  Мажена Панова в Света София,отвън болницата изглежда зле,дано отвътре е по добре.Доста ромки .се мотат наоколо,ако някой има мнение за лекарката и болницата моля да ми пише на лични.
Не познавам д-р Панова, гледала съм я само в телевизионни предавания.
Тук обаче може да прочетеш мнения за нея http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=6890.0
Не са особено ласкави.
Дано съм ти била полезна!
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #904 -: Май 08, 2012, 15:52:31 pm »
Здравейте, момичета. И аз се лутам вече във вариантите за раждане. Ходя при Александров в АГ Варна. Като говорих с него на последната консултация, той каза че не се занимавал с нормално раждане. И се чудя да избирам ли секцио, само защото той да ме изражда (освен ако не се наложи по мед. причини) или да търся друг лекар. Ако има момичета от Варна да споделят мнение, ще се радвам. Имам и още един въпрос кога се завърта бебето, че малката още е в седнала поза? :D Да не е решила да си остане така, в този случай няма да имам право на избор.
Здравей! За Александров само позитиви съм чувала, но наистина той не изражда естевено. На твое място не бих избрала секцио, защото Александров ще ме оперира. Акушерките и лекарите в АГ-то са на ниво. От липса на внимания няма да страдаш. Аз също съм се насочила към АГ-то, но естествено раждане. Пък и ако се наложи спешна интервенция, винаги на смяна има някой специалист. Спокойно си роди естествено.  :wink:А малката може да те изненада в последния момент и да се обърне  :wink:
Теди, Честити 100% розови гащи! Леко да ти минат оставащите дни.
daninka80 ами честито момченце!  :lol: Лека бременност на мамчетата!
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #905 -: Май 08, 2012, 16:31:06 pm »
какво да избера лъскава клиника с лекср,който не познавам и не ми обръща внимание или по-обикновенна болница и лекар при който ме води познат,демек освен плащането сме и с връзки?[/quote]
Избери болница с добра неонатология, където, ако недай боже има проблем с бебето, ще ти окажат адекватна помощ! В София има само две болници, които покриват този критерий - Токуда и Майчин дом. Аз лично имам огромни резерви и към МД, но това е лично мнение.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #906 -: Май 08, 2012, 16:42:42 pm »
И аз съм на мнението на White.Избрала съм Токуда ,защото от МД имам лоши спомени основно ,пък и моята лекарка е в Токуда.Баткото имаше нужда от неонатологични грижи и сега за второто искам да е в добри ръце ,ако се наложи.
« Последна редакция: Май 08, 2012, 16:44:23 pm от z22 »
<br />
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #907 -: Май 08, 2012, 16:44:43 pm »
Избери болница с добра неонатология
освен специалистите, това ми е другия мотив да избера АГ Варна. Луксът не е от мотивите ми, нито избор на екип. Все пак отивам да раждам и знам, че там мога да разчитам на специалисти, а не отивам на хотел. Още повече бебетата ги оставят при майките, което никак не е маловажно (изкл. прави секциото).
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #908 -: Май 08, 2012, 16:58:03 pm »
Като стана въпрос,да питам - в Токуда как е с бебетата и раждане секцио.При майките ли са и от кога.Аз с първото дете бях секцио,но ми го  оставиха още след час и си нощува при мен(взеха го чак на 3-тият ден ,като се разбра,че има проблем).Хем бях с дренаж и катетър още ,си ми го оставиха цялата нощ и беше страхотно. :D
<br />
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #909 -: Май 08, 2012, 17:02:09 pm »
Между другото като слязох на 5-ти етаж на АГ Варна да видя условията и да поговорим със старшата акушерка,като й казах че сме ин-витро, коментара й беше цитирам: "Значи 100% секцио трябва да е раждането". Това доста ме озадачи, при положение че Александров ми дава право на избор за раждането.
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #910 -: Май 08, 2012, 17:04:34 pm »
Зори, дават ги след раздвижване по принцип. Първо ти го носят, след като излезеш от упойката (около 2 часа ги държат на кислородна палатка) да го види и таткото. После отива в детския бокс.
Като цяло през деня си е при теб. Взимат го само за преобуване. Ходиш с него сутрин на обучение за къпане, преобличане и т. н. Вечер може и до 1 ч. да си е при теб.
Аз този път, живот и здраве искам да е при мен 24 ч. В 4 през нощта не ги хранят и съответно всички реват :(. Аз с риск от скандал ходех да кърмя. :x Дано са се подобрили нещата.
Баткото го кърмих за пръв път сутринта след секциото (предния ден в 14.00 ч.). Божана я кърмих 2 ч. след операцията и ми се караха :x, ама кой ги пита :lol:.
Ако имаш още въпроси, съм на линия винаги.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #911 -: Май 08, 2012, 17:39:43 pm »
Здравейте и от нас. :D
Добре дошли на всички бъдещи мами.
Като гледам не само аз не съм се ориентирала къде ще бъде раждането. Колкото коремчето расте толкова ме питат къде и кога ще раждам.Като ме гледат какво ходещо кюфте съм сигурно си мислят, че ще е скоро.  Все отговарям , че има време , ама то май се изнизва неусетно.Тия дни взех да се разглеждам по списъците с необходимите неща за родилното и днес вече направих своя. Сега остава да вземем и заплата , че да се приготвим. :D
Всеки месец имам гин. преглед. Още към 20г.с док. видя някакво изменение на шийката и от тогава я следим редовно. От тогава пия и магнерота. Първо мислех че е да не получавам контракции, после док. каза че е заради шийката.
Краката ми и особено глезените са като бухтички. Днес като прочетох че и след раждането ще са си подути 8O. А отскоро се обзаведох и с изтръпнали ръце. Много е кофти. Където и да ги сложа си е все едно. Сякаш пипам с чужди. Дано поне това да мине след раждането, че съм такъв сакътлък.
Дарид от една страна сме добре че последните месеци маже да ходим по джапанки. Аз съм с 40ном. обувки и ако трябваше да търся зимни ботуши, май нямаше да се вместя в дамското. :D
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #912 -: Май 08, 2012, 17:51:45 pm »
Теди, на твое място, ако имам пари, никога не бих се набутала в Тина Киркова.

*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #913 -: Май 08, 2012, 18:42:44 pm »
Кажете ми моля ви нещо относно чайчетата. Има ли нкакви ограничения? Не говоря за зелен чай или черен, а за билковите. Трябва ли да внимавам за някоя билка?


*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #914 -: Май 08, 2012, 19:50:55 pm »
Да, трябва да се внимава-потърси инфо, че не се сещам кои билки не трябва да се употребяват
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #915 -: Май 08, 2012, 19:59:04 pm »
Роска,всички там реагират така като чуят Ин витро,при мен също така се реагира,Александров беше доста озадачен защо..и след това самия той ми каза ако искам по нормален начин.Имам чувството че почнаха с цел печалба ,колкото и грубо да звучи да спекулират с това че сме ин витро  :x
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #916 -: Май 08, 2012, 20:46:49 pm »
Аз раждах в АГ нормално при д-р Георгиев. Прекрасен лекар, а и то неонатолозите съм доволна. Има някъде тема за раждането във Варна. Доста момичета са описали раждането си.
И според мен инвитрото не е показател за секцио.
П.С.Намерих я:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45290.0
« Последна редакция: Май 08, 2012, 20:48:43 pm от mimi26 »
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #917 -: Май 08, 2012, 21:13:17 pm »
Момичета,аз първоначално се бях насочила към Токуда точно заради неонтологията,но изобщо не познавах лекаря,при който отидох,ориентирах се по мненията във тема за раждането.Ами не знам дали защото съм свикнала с отношението на д-р Александров във Варна,но нещо много ме притесни при срещата с доктора в Токуда,той изобщо не ме прегледа,не ме попита нищо,каза добре ще ти направя секцио ела на 4 юни...аз бях на преглед в края на март.Когато възникна проблема с кръвоотока и съмнение за генетичен проблем лекарката при,която ходя на ФМ ми препоръча да отида при гинеколога,при който ще раждам.Звънях около 6-7 пъти в рамките на 2 дни,не вдигаше накрая се свързахме и ми каза,че е рано той да ме гледал ,ако съм искала да отида някъде другаде.Та това е причината да не се чувствам сигурна в избора си и спокойна.Мъжа ми пита какво ще стане ,ако раждането започне,а доктора не си вдига телефона 2 дни,ние сме от друг град има да се чудим накъде да хващаме.Днес в Тина Киркова лекарката ни посрещна много радушно,разходи ме из болницата,неонтологията(тя твърди,че е много добра,показаха ми бебе 900 гр,родено и обгрижвано там)говорих с анестезиолог,абе всичко което си представях,че ще стане и в Токуда.Обстановката не е никак луксозна,а Вип апартамента направо ме срази:)))Обаче ми обърнаха много голямо внимание,още по объркана съм и никакво решение не мога да взема.На 4 юни ще ида пак в Токуда,ще си задам същите въпроси които ме вълнуват и ще видя дали ще получа отговор,тогава ще решавам.Ако обаче недай си Боже тръгне по рано бебка,ще караме към Токуда за недоносено детенце там имат най-добри условия.Извинете,че ви занимавам с моите"Радини вълнения"но няма с кой да си споделям освен с мъжа ми и по скоро не искам да споделям,по добре тук с вас,защото сме на една вълна:)))
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #918 -: Май 08, 2012, 21:19:46 pm »
Имам и още един въпрос кога се завърта бебето, че малката още е в седнала поза? :D Да не е решила да си остане така, в този случай няма да имам право на избор.
Попринцип някъде след 32г.с се обръщат бебетата (ако не са били вече с главата надолу) за това най-вероятно скоро ще се случи :) Не се притеснявай :) Моята сигурно от 7ми месец все си беше с главата надолу, за това така и не усетих голямото "обръщане" :) Казват че е стряскащо малко  :wink:

Кажете ми моля ви нещо относно чайчетата. Има ли нкакви ограничения? Не говоря за зелен чай или черен, а за билковите. Трябва ли да внимавам за някоя билка?
Аз сигурно съм изпила 10000 литра чай за цялата си бременност, няма никакъв проблем :) Обаче аз пих само плодови чайове които не са на основата на черен чай и избягвах абсолютно всички билкови, защото таблицата със забранените такива е доста голяма и не ми се занимаваше да ги помня...

За подурите крака, и аз го имах същия проблем, даже и в болница ме вкараха  8O След като извадиха бебето, на следващия ден всичко си беше върнало нормалния размер :) Даже исках да се разходя малко и си обух обувките с които ме бяха приели в болницата и те ми хлопаха  :lol: Иначе и аз започнах бременността си с 36ти номер, а в 8ми месец си купих 39ти  :?
Лека бременност на всички  :wink:


*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #919 -: Май 08, 2012, 23:09:47 pm »
роска, аз родих нормално след икси. Живея извън България, където АРТ не е причина за секцио. Дори и бременните с близнаци ги карат да раждат естествено, освен ако няма някаква друга причина.
Моят син в 32-33 седмица беше седалищно, но после се обърна сам.

веста, помня, че можеше липа. Май повечето бяха забранени. Днес бях в магазин за чай да купувам подарък и ми се прииска да си купя някой по-завъртян чай (имаше сигурно поне 200 вида в този магазин), но се отказах защото не можах да се сетя дали ройбосът е разрешен.

Теди, не се лъжи за ТК! Там хигиената не е на ниво. Няма да пиша повече, че да не изплаша някой тук. Драсни ми лс, ако искаш!
На твое място бих избрала друг лекар в Токуда, ако имам чувството, че този не ми обръща достатъчно внимание.