0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #940 -: Ноември 09, 2012, 14:05:42 pm »
Привет момичета,

не пиша често, но затова пък ви следя изкъсо :) и стискам палци. Много бих искала и аз да се наредя на дивана, но поради финансови съображения, си чакам реда на друго място :(
Трудно ми е да формулирам въпроса си и ще се опитам да обясня за какво става въпрос. Примерно няколко месеца (3-4) вадим по една яйцеклетка, след което я оплождаме и замразяваме. Така след като се съберат качествени ембриони, пристъпваме към трансфер. Има ли тази процедура име и какво е -?
Инвитро на естествен цикъл? Някой пробвал ли е по този начин и дали д-р Александров го практикува? Моля за мнение :)
*
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #941 -: Ноември 09, 2012, 16:44:05 pm »
sisters forever инвитро на ЕЦ прави със сигурност но за вариянта със замразяването не знам
seven успех
ЗА ДА НАПРАВИШ ПРЕРИЯ Е НУЖНО – ПЧЕЛА
И ДЕТЕЛИНА И ЕДНА МЕЧТА ГОЛЯМА.
АКО МЕЧТАТА Е ДОСТАТЪЧНО ГОЛЯМА, МОЖЕ
И БЕЗ ПЧЕЛА И ДЕТЕЛИНА!”
                                                         Емили Дикинсън
*
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #942 -: Ноември 14, 2012, 14:08:14 pm »
здравейте,

някой за процедура през януари ? ако всичко върви по план след нова година ще премина към първия си опит ... и понеже съм позитивна до лудост, отсега искам да си намеря "другарче" ... как звучи само  :drunk:
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #943 -: Ноември 14, 2012, 15:25:08 pm »
Момичета стискам ви силно палци.Д-р Александров и целия екип сбъдват мечти и правят чудеса.Пожелавам на всички само хубави новини.
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #944 -: Ноември 14, 2012, 18:38:24 pm »
И аз се надявам през януари да стартирам.
*
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #945 -: Ноември 14, 2012, 22:07:06 pm »
vesito90  :bighug:

опасявам се че съм малко оф топик защото не съм в текуща процедура ... но днес съм малко превъзбудена.
за съжаление се потвърдиха опасенията ми, но за щастие в много ранен етап и сравнително бързо ще се пристъпи към действие : )

така че нямам търпение за лапароскопия през декември и първото ин витро през януари ... а колко още имам да уча ...
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #946 -: Ноември 15, 2012, 08:12:07 am »
delusion22 много се радвам , че ще има някоя съфорумка с мен . Дано всичко е наред и да успеем за януари вече като последен месец съм решила повече няма да го местя януари и толкова. Дано новата година ни е на късмет
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #947 -: Ноември 15, 2012, 08:28:16 am »
Момичета стискам ви много силно палци.
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #948 -: Ноември 15, 2012, 13:48:43 pm »
И аз може би ще започна януари, но това ще се разбере около средата на декември :)  май се събираме групичка :)  хайде пишете като имате някакво развитие
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #949 -: Ноември 16, 2012, 12:12:48 pm »
Здравейте момичета и Рачо! Може би някои от вас ме помнят - включих се в темичката през май, когато беше първият ми опит. Успешен, за мое най-голяма радост! Следващите месеци не бяха никак леки - само лежах и изобщо не съм се появявала във форума. За съжаление, на 02.10. загубих бебенцето в петия месец. Кошмарът е неописуем, още не мога да повярвам, че се е случило. Имам мъничка надежда, тъй като ме чакат 6 замразени ембриончета. Все още нямам сили да чета и да се информирам за такъв трансфер, но исках да се завърна тук. Правил ли е някой от вас замразен трансфер в АГ, има ли момичета, които са успели? Чувала съм, че успеваемостта е ниска, но все пак и това ще опитам. Сега ми трябва само време, защото аз все още не вървя напред, към ново бебенце, а страдам за моето момченце.
Търпение и надежда!
*
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #950 -: Ноември 16, 2012, 13:19:28 pm »
Здравейте момичета и Рачо! Може би някои от вас ме помнят - включих се в темичката през май, когато беше първият ми опит. Успешен, за мое най-голяма радост! Следващите месеци не бяха никак леки - само лежах и изобщо не съм се появявала във форума. За съжаление, на 02.10. загубих бебенцето в петия месец. Кошмарът е неописуем, още не мога да повярвам, че се е случило. Имам мъничка надежда, тъй като ме чакат 6 замразени ембриончета. Все още нямам сили да чета и да се информирам за такъв трансфер, но исках да се завърна тук. Правил ли е някой от вас замразен трансфер в АГ, има ли момичета, които са успели? Чувала съм, че успеваемостта е ниска, но все пак и това ще опитам. Сега ми трябва само време, защото аз все още не вървя напред, към ново бебенце, а страдам за моето момченце.

Здравей, Lina_vn много съжалявам за ужасът който те е сполетял  :bighug:
има успели от ЗЕТ в АГ аз също питах наскоро защото щях да правя трансфер но моите ембриончета не преживяха размразяването.
цикълът протича по следния начин на 1ви или 2ри ден зъниш да се уговорите щете викнат на 7-8 ден да видят как стоят нещата и ще ти обяснят как ще продължите желая ти успех и скоро да се похвалиш  :crossfingers:
ЗА ДА НАПРАВИШ ПРЕРИЯ Е НУЖНО – ПЧЕЛА
И ДЕТЕЛИНА И ЕДНА МЕЧТА ГОЛЯМА.
АКО МЕЧТАТА Е ДОСТАТЪЧНО ГОЛЯМА, МОЖЕ
И БЕЗ ПЧЕЛА И ДЕТЕЛИНА!”
                                                         Емили Дикинсън
*
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #951 -: Ноември 16, 2012, 16:35:41 pm »
много съжалявам Лина! :(Направо не ми го побира главата... :?
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #952 -: Ноември 19, 2012, 12:20:35 pm »
Лина, съжалявам!
И аз влязох да ви навестя за да попитам по същия повод. Имам 3 замразени и много искам да направя опит за трето... Но не знам обикновено какво се случва? Оцеляват ли след размразяването и въобще ако се хванат, тия деца читави ли се раждат? Или е по- добре да сядам пак под ножа? Казвам под ножа, защото за мен пълната упойка при пункцията е огромен стрес и само това ми тежи толкова, че мога да се откажа от втори опит.
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #953 -: Ноември 19, 2012, 16:56:30 pm »
Шоко, Рачо, Киара  :bighug:
Киара, и аз си задавам същите въпроси. Чудя се възможно ли е замразяването да увреди по някакъв начин ембриончетата. Вече прочетох малко за ЗЕТ и видях доста споделени истории на майки, които са родили живи и здрави дечица, но въпреки всичко съмненията ми остават. Това, което не съм и подозирала е, че може мъниците да не преживеят размразяването...
И моите опасения относно пункцията са същите - реално се събудих след 11 часа :D
Търпение и надежда!
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #954 -: Ноември 19, 2012, 18:10:50 pm »
Аз тайничко да си кажа, че то май проблемът е в анестизиолога там, защото при все, че с деприван ме успаха, аз имам и още 1 пълна упойка и знам, че нямаше проблем. Както нямаше проблем и с епидуралната при раждането. Никога няма да забравя как усетих упойката в кръвта си и минаваха сякаш часове преди да затворя очите. Усетих как минава през всеки един нерв, изтръпва и ме парализира. Този ужас, който не е бил повече от 10 секунди, защото аз все пак успявах да говоря и казах няколко изречения, от рода на "ужасно е, усещам я, но не заспивам, а, ето сега ще заспя..", та това ми е оставило страшен отпечатък и много ме е страх пак да правя пункция. Но, такъв е живота, едни са неблагодарни на тва което имат и искат друго и още, а други мечтаят да са на мястото на първите.
*
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #955 -: Ноември 19, 2012, 18:20:44 pm »
... Оцеляват ли след размразяването и въобще ако се хванат, тия деца читави ли се раждат? ..

Е те това ме втрещи  8O.
     
*
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #956 -: Ноември 19, 2012, 20:24:46 pm »
... Оцеляват ли след размразяването и въобще ако се хванат, тия деца читави ли се раждат? ..

Е те това ме втрещи  8O.
Аз вече се сдобих с номинация за "бисер на годината"  :lol: Сори Дани, ама не се класираш ти...;)

KiaraTiara, не знам какво имаш предвид под "читави", но ако съдя по русата фурия на една любима моя мама тук - раждат се хем "бесни" и пълни с енергия, хем красиви като картинка. Ако това не те плаши - действай смело. :)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #957 -: Ноември 19, 2012, 20:54:31 pm »
А при ЗЕТ какви медикаменти се приемат? Д-р Александров ми каза, че щели да ми изпишат само Утрогестан, когато му зададох същия въпрос, не спомена нищо нито за Естрофем, нито за някакви инжекции. И лигавицата ако не е ОК пак с хормони ли се стимулира или се пропуска месец и се чака следващия цикъл?
Търпение и надежда!
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #958 -: Ноември 19, 2012, 23:48:51 pm »
... Оцеляват ли след размразяването и въобще ако се хванат, тия деца читави ли се раждат? ..

Е те това ме втрещи  8O.

Хихихи! Не и обръщайте внимание на Киара - тя така си ги говори  :lol:
Имам спомен около нейната процедура какви ги ръсеше  :wink:
П.С. Не съм и адвокат, просто имам спомен отпреди  :wink:

А иначе за упойките - и при мен последния път беше мъж анестезиолога и добре си спах през целия ден, а и нощта след пункцията! Докато при предишните пункции, беше една жена и се събуждах още в манипулационната, та си и ходех на ход до леглото  :wink: Та две пункции еднакви нЕма, дори и при една и съща пациентка!

А, Лина, това са въпроси, на които ще ти отговори най-добре Доктора! Но не бързай, възстанови се и физически и психически и тогава пристъпвай към действие!

За децата от ЗЕТ - ами освен русата фурия, за която Жбрул споменава, има и много други "ледени" дечица - има си и темичка за тях - можете да погледнете  :wink:
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #959 -: Ноември 20, 2012, 08:16:11 am »
При мен анестезиолога беше мъж и се събудих веднага след пункцията.