0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Призив за помощ за едно дете
« Отговор #140 -: Декември 05, 2011, 21:18:39 pm »
Надявам се болницата да върне не използваната сума. Редно би било да дадем сумата на друго детенце в нужда, но мисля да попитаме и фирмата основен дарител за мнение по въпроса.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Призив за помощ за едно дете
« Отговор #141 -: Декември 05, 2011, 21:26:50 pm »
Стефи, изпратила съм мейл, все още чакам отговор.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Призив за помощ за едно дете
« Отговор #142 -: Декември 05, 2011, 23:42:39 pm »
Новините са чудесни! Бъдете всички здрави!
Re: Призив за помощ за едно дете
« Отговор #143 -: Декември 13, 2011, 23:04:08 pm »
Момичета, имам нужда от вашата помощ!!!
Dji-djo, Ganka, jam и всички момичета които могат да дадат повече информация как може да се свържем с клиниката в Мюнхен за консултация и евентуално лечение?

Става въпрос за детенцето на приятел на съпруга ми. От две години детето е със сърдечни проблеми. Тук се лекуват при някакво софийско светило, но общо взето са обиколили де що чуят за читав доктор в областта, защото детето не само че няма подобрение, а и нещата стават все по-зле. И аз не можах да разбера каква точно е диагнозата, но детето получава някакви кризи, които спират сърдечната дейност за известно време /не се знае кога точно се случва това/ и детето изпада в безсъзнание. Последният път се е случило в училище, в момент когато детето е тичало, в резултат на което е паднало по лице и се е окървавило цялото. От тогава изпитва страх да ходи на училище и изобщо да остава само. Майката се е принудила да стои пред класната стая за да го "пази" докато свършат всички учебни часове. Самата тя вече не се чувства добре и е на успокоителни. Проблема е, че явно лекарите не могат да справят, защото няколко пъти вече са сменяли лечението и детето става все по-зле. Родителите вече не знаят какво да правят и към кой да се обърнат. Обмислят консултация в чужбина, но нямат представя от къде да започнат. Финансовата част на въпроса при тях не е на дневен ред. Ще се справят някак си, но имат нужда от информация.

П.С: Извинявам се, че използвам темата, но се надявам да съм на подходящото място.


« Последна редакция: Декември 13, 2011, 23:05:46 pm от джиджи »


*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Призив за помощ за едно дете
« Отговор #144 -: Декември 13, 2011, 23:13:55 pm »
Може би да отделим последните 2 поста (имам предвид и моя) защото Джиджи повдига тема от която аз също се интересувам.
След нова година мисля да задействам нещата за да заведа Никол в тази клиника и да и поставят диагноза а дай Боже и лечение ако се налага.

Джиджи, дано намерят вярното решение и да се оправи детенцето.
Re: Призив за помощ за едно дете
« Отговор #145 -: Декември 13, 2011, 23:19:43 pm »
Благодаря ти, Лиско!
Съжалявам да науча, че при Никол проблема е останал неразрешен. Скоро не съм те засичала да пишеш по въпроса и съм останала с впечатлението, че вече всичко е ок. Дай Боже скоро и вие да спите спокойно- здрави и щастливи!

Нямам нищо против темата да се отдели, вие преценете как и къде.


Re: Призив за помощ за едно дете
« Отговор #146 -: Декември 14, 2011, 01:45:22 am »


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Призив за помощ за едно дете
« Отговор #147 -: Декември 14, 2011, 10:44:09 am »
джиджи, моля те - пиши ЛС на Ganka, тя ще ти даде координати за връзка с клиниката в Мюнхен, за да се свържат хората и да се уговори консултацията.
хубаво е, че няма финансов проблем - нека отидат хората. и д-р Бърди е на мнение, че детската клиника в Мюнхен е най-добрата детска клиника в Европа.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Призив за помощ за едно дете
« Отговор #148 -: Декември 14, 2011, 10:59:21 am »
Благодаря ти jam, аз снощи писах на Dji-djo, но тя нали каза че по-рядко влиза тук, ще пиша днес и на Ганка.


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Призив за помощ за едно дете
« Отговор #149 -: Декември 14, 2011, 11:02:35 am »
на Ганка пиши, тя уреди всичко. Dji-Djo не ги знае тия подробности, според мен. и аз не ги знам.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Призив за помощ за едно дете
« Отговор #150 -: Декември 14, 2011, 13:18:19 pm »
Джиджи,

http://www.klinikum.uni-muenchen.de/de/Kliniken_Abteilungen_Institute/Kliniken/herzchirurgie/index.html - Това е директора на сърдечната клиника в Мюнхен. Има е-мейл, на който може да се изпрати информацията, която имат за детето - всичко, което е правено до сега, изследвания, епикризи и т.н.
http://www.herzklinik-muenchen.de/ - това е сайта на самата клиника по сърдечни проблеми.

Тя е съвсем отделно от онкологичните клиники.
http://www.herzklinik-muenchen.de/patienten/kontakt/ - това е формата за контакт - пишете на английски какво му има на детето, какво е станало, всичко, което сметнете за важно и ще получите отговор от тях.

Лиско, ти какъв лекар трябва да търсиш? Чисто хирургична ли е или нещо друго?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Призив за помощ за едно дете
« Отговор #151 -: Декември 14, 2011, 14:58:42 pm »

Лиско, ти какъв лекар трябва да търсиш? Чисто хирургична ли е или нещо друго?

Гане, много ти благодаря, че не спираш да помагаш.
Предполагам първо ревматолог и педиатър, които да я прегледат и вече те да преценят къде да ни насочат.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Призив за помощ за едно дете
« Отговор #152 -: Декември 14, 2011, 15:14:30 pm »
Хм, тук предложиха консултация на Кике с педиатър, само че и там се вземат трудно часове :? Ревматолог не знам дали има в самата клиника, не попаднах на такъв отдел :? Може би е по-скоро за ортопедична клиника и от там да дадат насоки :?
Като че ли това е твоята клиника
http://www.klinikum.uni-muenchen.de/de/Kliniken_Abteilungen_Institute/Kliniken/KuPk_f_Physikalische_Medizin_und_Rehabilitation/Kontaktadressen.html

Arthrose, Ostheoporose, Rheumatoide Arthritis, Low back pain, HWS- und Schulterprobleme, Fibromyalgie, physikalische und prothetische Beratung und Versorgung von Patientinnen nach Brustoperationen bei Mamma-Carcinom, poststationäre Sprechstunde.

Поне по описание какво правят
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Призив за помощ за едно дете
« Отговор #153 -: Декември 14, 2011, 15:52:16 pm »
И тук специални благодарности на Ганка!
Дано ти се върне всичко добро което правиш!
Весели и пълни със щастие празнични дни!


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Призив за помощ за едно дете
« Отговор #154 -: Декември 14, 2011, 16:33:43 pm »
прочетете това заглавие и го обмислете добре...

http://www.segabg.com/article.php?id=581894
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Призив за помощ за едно дете
« Отговор #155 -: Декември 14, 2011, 18:28:16 pm »
прочетете това заглавие и го обмислете добре...

http://www.segabg.com/article.php?id=581894

 osi_7 osi_8


*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Призив за помощ за едно дете
« Отговор #156 -: Декември 14, 2011, 21:16:00 pm »
Не искам да пускам отделна тема и затова ще питам и ще помоля за отговори на ЛС/да не разводнявам темата/
Някой сблъсквал ли се е с диагнозите :
Апласти4на анемия и Тромбоцитопения.Ле4ение и др.
Близнаците я закъсаха :?
Ходим на лекар,но имам гор4ив опит от доверие само на един .


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Re: Призив за помощ за едно дете
« Отговор #157 -: Декември 14, 2011, 21:32:01 pm »
Вали, чичо ми работи в болницата и се занимава точно с проблемите с кръвта, изчезна ми думата в момента.Утре няма да мога, но в петък ще му звънна да го питам какво може да ми каже.Ако те устроива де.Ако не съм ти писала, моля те пиши ми на ЛС, че в последно време съм много отнесена.

*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Призив за помощ за едно дете
« Отговор #158 -: Декември 14, 2011, 21:43:17 pm »
Отделението  за ле4ение е "Хематология и Онкология".
Може би е хематолог?


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Re: Призив за помощ за едно дете
« Отговор #159 -: Декември 14, 2011, 21:46:58 pm »
Да точно хематолог е работи в Университетска болница тук в Плевен точно в това отделение и разбрах, че сега са му предложили от Варненската болница по-добър пост и заплата и се мести там.Та ако искаш ще го питам и ако вече е започнал да работи там(не знам до къде е стигнал с местенето) ще те свържа с него.