0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #40 -: Октомври 10, 2011, 19:36:29 pm »
Добър вечер  :)
Какъв ураганен вятър се вихри във Варна, не е истина просто.
Тая вечер смятам да пускам пералня, да видим утре прането дали ще го намеря на мястото му  :lol:


Аз само да кажа за Геокс, като голям БИВШ техен фен. Ботуши или обувки за дъжд купувайте техни само ако изрично пише че са water proof иначе не струват, пускат вода. Това пак не е гаранция де, защото мъжки зимни обувки с този показател на третото обуване в сняг и едната се разкисна :?
Друга хубава марка са superfit, обаче много трудно се намират в Бг, иначе цените са пак от порядъка на 80-100 лв., но знаеш че с един чифт ще изкара детето цяла зима без проблем :)



Стефи, вчера /в предишната седмична тема/, писах, че от няколко дни си мисля, дали да не направим такава, където да обсъждаме от кои стоки, предлагани в магазините сме доволни и от кои - не. И след като Jam одобри идеята ми, я пуснах късно снощи  :) /в Дом и хоби/
Та този твой постинг може да намери място там  :)
Ако решите модераторите, променете заглавието, снощи Диляна се буди 3 пъти и накрая в бързината измислих това  :)
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=46852.0
« Последна редакция: Октомври 10, 2011, 19:38:23 pm от Eли:) »
*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #41 -: Октомври 10, 2011, 19:59:15 pm »
този чувал на джордани е супер , и ние имаме такива.поларен от двете страни и доста дълбок.
*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #42 -: Октомври 10, 2011, 20:48:36 pm »
И аз съм много доволна от чувала на Джордани. Не е толкова хубав като тези, които Блу е показала, но за парите си е много удачна покупка. Мисля, че 49лв струваше нов, аз си го купих от Продавалника за 27лв съвсем запазен и ми свърши страхотна работа.
Има процепи за коланите, но и аз почти не съм ги слагала, бордът го възпираше от изхлузване.
*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #43 -: Октомври 10, 2011, 21:03:10 pm »
А аз ползвах за количката пелена-порт бебе и отгоре чувалчето за крака от количката. Като им поумаляха, завъртах портбебето наобратно - с ципа отдолу и си ми беше супер удобно.
Преди малко си говорихме с мъжа ми за дрехите и стигнах до извода, че няма смисъл да ги стискам малките (тези които са малко носени) с някакви надежди... Та скоро май ще пускам пост в "Борсата", поне хем на някой да помогна, хем и себе си да облекча после при новите покупки.
Ох, до къде стигнахме с тази криза....
*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #44 -: Октомври 10, 2011, 21:19:46 pm »
 Аз пък да кажа... с настъпването на новата седмица, реших най-накрая да започна да щадя кръста и ръцете при кърменето, че юнака вече е 7кг. Започнах да слагам младежа на възглавница и брееей, толкова удобно се оказа за него, че всеки път си заспива. Пуска цицата и изпада в блажен сън... А мама използва тези моменти да се порови из форума :)

 
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #45 -: Октомври 10, 2011, 23:16:11 pm »

п.п. аз пък търся зимен спален чувал за голямо дете - 120 см. знам, че има такива по принцип, ако сте виждали някъде - пишете ми.
http://sterntaler.com/spielwaren.php?m=4&k= разгледай тук, ако ти харесат можеш да ги намериш в магазини "Unique".

С две ръце препоръчвам тези чували. Миналата зима им купих и на тримата и съм много доволна. Нашите обаче имат възможност и за удължаване и ще си ги ползваме до към 5 години:)

Здрава и спокойна седмица пожелавам на всички.
Днес бяхме с Никол в болницата за да кажат кога ще е операцията. Дойде доктора и каза четвъртък да ни запишат. В 11.30 трябваше да отида за потвърждение. До 13.00ч. чакахме да свърши комисията на която обсъждат всеки случай. Излиза сестрата (д-р Райков предварително се извини, че няма да може да присъства на обсъждането) и ми казва, вие сте за следващия понеделник но трябва да ми донесете нова рентгенова снимка, защото тази била стара (от 2 месеца е). Викам как нова, знаете ли как се държат неподвижно ръцете на малко дете за да го заснеме рентгена?
Ядосах се на това ново отлагане, тръгнах си и изчаках д-р Райков да отиде в частния си кабинет. Обадих му се и му казах какво са ми казали. Помолих го ако има възможност да направим операцията този четвъртък и да не отлагаме повече. Учуди се, че са ни отложили а още повече се учуди, че искат нова снимка. Каза ми да не правя такава защото не е необходимо. Утре сутрин отново съм в болницата (сама) по негова молба за да се уточним последно за четвъртък.
Да минава вече че...
Утре вечер си идва и съпруга ми и ще отидем да видим самолетите и да го посрещнем:)Знаят, че тати е на снимките с бебИИИИИ, но пак ще ми е интересна реакцията им:)

Бъдете здрави:)
« Последна редакция: Октомври 10, 2011, 23:18:14 pm от Lisko »
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #46 -: Октомври 10, 2011, 23:23:13 pm »
Хубава, спокойна и здрава седмица!
Ние сме в празнична треска преди рождения ден на малчо.
Да похваля и аз обувките на ECCO- миналата зима и пролет изкарахме с техни обувки, дори на сняг и дъжд-носили сме ги всеки ден месеци и месеци наред- чак до лятото- нищо им няма, абсолютно здрави са. И сега взехме от Аутлет Център-а  зад Метро и от три дни сериозно ги тестваме в локви и засега са все така устойчиви.
Ние сме напоследък с боди с дълъг ръкав, дебел суичър и отгоре пухен елек.
Ники, ако държиш на пуловер, в OBAIBI в мола на Цариградско шосе имат много хубави, с много широки яки и по две-три копчета за по-пълно отваряне. Ние имаме няколко в наследство от братовчед ни и са страхотни.
Момичета, къде се продават най-евтини и хубави парти аксесоари/балони, шапки/, освен в Джъмбо?

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #47 -: Октомври 10, 2011, 23:28:34 pm »
В магазин за левче, Инке.
От чувалчето на Джордани съм супер доволна, моята количка няма борд и си ползвах коланите по предназначение-всичко беше точно.
« Последна редакция: Октомври 10, 2011, 23:30:52 pm от shanoar »
*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #48 -: Октомври 10, 2011, 23:48:22 pm »
Лис, хайде да минава по-бързо! Представям си как ще се радват децата на татко си.  :D Да ги нацелуваш от ледес!

*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #49 -: Октомври 11, 2011, 00:06:13 am »
Привет и от нас! Отдавна не съм писала, та сега докато ви изчета :wink:
Гледам обсъждате есенните покупки. И аз съм на тази вълна. Предишната седмица също посетихме аутлета зад Метро, който и аз много тача. Повечето неща бяха за мама, щото след бременността и отглеждането на дете почти нямах никакви свестни дрехи за този сезон. Там има един мой любим детски магазин: Nucleo, мисля испански бяха дрешките - купували сме доста неща от тях, много са качествени и там могат да се намерят на доста сносни цени, а и мисля там е единственият им магазин в Бг. Също има един аутлет на Колев, където продават обувки и на други марки. Аз втора година купувам едни и същи ботушки на Primigi Добрич/. Много хубави, леки и удобни. Миналата година ги купих за 39 лв., а тази година купих същите за 35, само че с 3 номера по-големи. Излязоха много качествени.Вярно, нямат подплата отвътре, но са естествена кожа и с по-дебело чорапче вършат идеална работа. Ето такива са, само че тъмно сини:
http://kasida.bg/primigi-detski-boti-cecily-silver-290-9967.html
На тази марка по принцип съм виждала и обувки на доста по-високи цени, тия явно са от по-стари колекции и наистина са за без пари, открих ги в едно магазинче в Павлово, та ако се интересува някой може да проверя за модели и цени, имаше и доста симпатични за момченца. За по-дебела зима имаме едни гумени апрески на Колев, които мисля да ползвам и тази година ако ни станат. Иначе поръчахме от Sports direct маратонки, гумени ботуши, анцузи, които в БГ са на страшно надути цени и не си струва да се купуват. Засега съм улучвала номерцата. Тази сутрин тъкмо си реших да изпробваме новите гумени ботушки като времето беше идеално за целта, но ударих на камък - след дълги увещания как може да си скача в локвите, как ще й ходят на чадърчето и т.н.. нашата мома категорично отказа да ги обуе под претекст, че й били големи, отказа да си сложи шапката, щото била на бебето и т.н...тръгнахме по маратонки и с качулката на якето пак закъснели за яслата...Незнам има ли други деца, които постоянно "никат" нещо, но на мен вече ми идва в повече :( Има неща, които с такъв мерак й купувам и дори отказва да ги облече...за парите да не говорим. Та така на път да я взема от яслата пак се охарчих за едно страхотно дъждобранче на mothercare, чорапогащник, подплатени лилави панталонки и една лилава шапка, която започнах да я убеждавам колко е хубава и как още там да си я сложи, всички деца излязоха да й видят шапката :lol:, много смешно ми стана, и след като вече я убедиха колко е хубава си тръгна с нея. Иначе имаме и доста неща от миналата година, които ще ни стават /добре че не расте много бързо момата/, та минаваме с по-малко разходи при смяна на сезоните 8)
Ох...аз имам един дерт, ама айде и тук да си кажа....Една приятелка ми се обади, че е болна от Хепатит А, а ние имахме контакт с нея преди около 2 седмици. Направо не мога да си простя, че миналата година, когато беше истерията с Хепатит А не сложих поне на Дара ваксина, но тогава й се събираха 2 ваксини в един месец и реших, че няма да я тормозя с трета :( После мина истерията и аз забравих...Утре ще ходим да се изследваме и тримата, дано не сме се заразили...Само да сме здрави задължително ще се ваксинираме този път. Явно никой не е застрахован.... :(
Ох...улях се този път. Лека и спокойна нощ ви желая! Бъдете здрави!
Лисо, кураж! Сигурна съм, че ще се справите! Много целувки на Никол и на теб!
*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #50 -: Октомври 11, 2011, 00:12:03 am »
нуну, ти сигурна ли си, че има изобщо ваксина за хепатит А? Не е ли това хепатитът "на мръсните ръце"? На моя син срещу хепатит Б му е слагана.

*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #51 -: Октомври 11, 2011, 00:30:12 am »
Блу, сигурна съм. дори д-р Бърди я препоръчваше. За деца са: Avaxim и Havrix, а за възрастни подходяща е Twinrix, тъй като е  за А и Б, а ние не сме ваксинирани за Б. По принцип Хеп. B е задължителна при децата, а за хеп. А не е. По принцип и аз знам, че е болест на мръсните ръце, но не можеш да се застраховаш, че няма да ти пробутат заразена храна или вода например...Абе тъпа работа. :(
*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #52 -: Октомври 11, 2011, 01:09:32 am »
нуну, ти сигурна ли си, че има изобщо ваксина за хепатит А? Не е ли това хепатитът "на мръсните ръце"? На моя син срещу хепатит Б му е слагана.

Има, има. Чакам бебето да навърши една и да му сложа и нея. А аз най-после трябва да си сложа и за А и за Б, мислех да е тези дни...ама след тази пневмония - не е подходящ момент :(
Чета ви за покупките и леко завиждам, защото аз есенно-зимно напазарувах още през лятото, че и за следващото лято някои неща, а така ми е гот да пазарувам за бебето  :oops: Но от друга страна - разумно съм постъпила, че като гледам какви цени се спрягат за някои марки в БГ - каквото съм купила щеше да ми излезе не по 2, ами по 5 тука  :x Иначе за обувките, не съдя по бебето, а по моите...на GEOX също не съм доволна от есенните и зимните т.е. тези които са за мокро време. Подгизваха ми краката с такива 2-3 пъти и предпочитам ECCO и някои други марки за този сезон. Предполагам, че с детските обувки е същото положение, както и с тези за възрастни, та ако ще ръсите пари за ботушки - залагайте на ECCO според мен. "Тимбърленд" също имат страхотни обувки, включително детски - и боти и ботушки, но не знам колко кожи биха съдрали за тях в БГ. Ако ви попаднат изгодно обаче - взимайте без колебание, нямам приятелка с дете, която да не ги е възхвалявала. Техните модели са предимно естествени кожи, добре ватирани - за тези майки които държат на естествените материи са идеален избор си мисля.

Днес цяяяял ден чаках една кандидат-детегледачка за интервю. Госпожата не само не дойде, но дори не се обади по някое време да се извини, да обясни... Това е човек, който търсихме чрез приятели, пък с препоръки, пък н'ам какво си. Направо се чудя на мен ли ми хлопа нещо, или на другите. Вече никакви норми за поведение ли не важат, особено когато уж търсиш работа?!! Извинете за спама, ама просто изтъпях след днешната случка.

Много здраве в дъждовната седмица ви желая!  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #53 -: Октомври 11, 2011, 07:43:23 am »
o,чакай да дойдат пък и да почнат да ти обясняват, как те знаят най-добре кое е за детето и колко малко пари си решила да отделиш, за това че те ще се грижат толкова перфектно за него
и аз да похваля Примиджи- много съм доволна от тази марка, на запад цените им гонят геокса и ессо, а качеството- перфектно
поне софиянки имате от къде да купите ...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #54 -: Октомври 11, 2011, 07:49:32 am »
Примиджи съм намирала чат-пат в магазина на Стил99 в Младост-1 и съм купувала от там, но в последните 2 години нещо хич няма снабдяване. те се произвеждат в завода в Добрич.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #55 -: Октомври 11, 2011, 09:01:50 am »
И аз на Примиджи съм хвърлила око, но за проба трябва поне до Пловдив да отидем  :(. Гледам ги в онлайн магазина на Касида, но пусто не знам да рискувам ли с номера.
     
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #56 -: Октомври 11, 2011, 09:08:45 am »
Дани, имам 23, нали ти казах давам ги :)
състоянието им е без забележки
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #57 -: Октомври 11, 2011, 10:09:26 am »
Дани, имам 23, нали ти казах давам ги :)
състоянието им е без забележки

Толкова помня, че си ми казала  :).
     
*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #58 -: Октомври 11, 2011, 10:55:58 am »
Добро ви утро!
Понеже тук педиатърката си има ваксините налични в кабинета и просто ми казва кога е време за следващата (не че аз не проверявам във ваксинационния паспорт), затова явно съм съвсем дезинформирана. :oops:

Желая ви приятен ден!

*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #59 -: Октомври 11, 2011, 11:04:16 am »
За ваксините за хепатит и ние си сложихме още миналата година с таткото туинрикс,нали не сме ваксинирани за хепатит Б а на малката сложихме само за хепатит А.Помня,че ни боцнаха няколко пъти през определено време.Просто рекламата с онази жълта течност дето заливаха хората в ресторанта ми се наби в главата