0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« -: Октомври 10, 2011, 09:57:30 am »


Да ни върви по вода тази седмица, напук на студа и неприятния дъжд навън!
Желая на всички много здраве и спокойствие.
Стегнахте ли вече зимните дрехи и обувки? На нас се оказа че само ботуши ни липсват, след проведената инвентаризация. Тъкмо щях да ходя да търся нещо за търкаляне из къщи и в събота дойде една приятелка с чанта "прахосъбирачки" както тя ги нарича. Долнища и клинчета за домашна употреба. Та и това ми отпадна като покупки.
*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #1 -: Октомври 10, 2011, 10:02:34 am »
Дано да е по вода и да са здрави малки и големи :D

Извадих и аз вчера дебелите дрешки на децата, днес тръгнаха с якета, не баш зимни де, но до сега ходеха със суитчъри само и по къс ръкав, та днес Деси не беше много доволна от по-дебеличкото яке :lol: А на мен направо ми идваше да си метна ботушите :lol:
*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #2 -: Октомври 10, 2011, 10:13:12 am »
Здрави деца, майки и бащи! Успешна седмица на всички :D

Извадих и аз дебелите дрехи на момата, ама нещо хич не мога да се ориентирам как да я обличам. Поне е в количка, в кош за новородено. В него е завет и топличко.

*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #3 -: Октомври 10, 2011, 10:17:42 am »
Ники, с боди, блузка и есенно яке, на долу с панталонче, мисля че е ок, все пак й мяташ и одеалце. :) Абе ще се ориентираш по нея, ако й е студено, слагаш просто по-дебели дрешки, не повече катове, поне аз така процедирах де. Деси от бебе не обича да е навлечена. Вчера например, беше с блузка и жилетка, аз се бях навлякла със суитчър и с яке и умирах от студ, а на нея ръцете й пареха 8O
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #4 -: Октомври 10, 2011, 10:24:21 am »
Ох това с какво да ѝ облека ми е особено трудно и на мен. От една страна искам да свикне и да не се изнежва, понеже знам колко е ужасно да си зиморничев. От друга пък ми е едно гузно, че детето е по-леко облечено от мен. Изобщо .... мъчна работа  :D.
*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #5 -: Октомври 10, 2011, 10:51:07 am »
Стефи, мерси :D
На София ръцете са и все студени, та отдавна спрях по тях да се водя. Ама ми се струва зиморничева. Дори в адските жеги през август, тя трепереше като лист след баня :wink:
Ай, обличам я и ще се разходим малко, че два дни не съм я извеждала. Трудно заспива в къщи през деня, свикнала е в количката на яко друсане по улиците :D

*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #6 -: Октомври 10, 2011, 11:02:48 am »
 :)Пеше, дано да е по вода и да няма болни деца :)

Ох, едва сега започва стоенето вкъщи, и на нас не ни се отразява добре - мрънка, кисел, все да го носиш.....

Ники, блазе ви че ще ходите навън, тук отново вали, мислех да изляза да му купя мляко, че за обед няма да има, но ще пратя баща му :( Дано поне следобед даде време да излезем.

Това с обличането си е жива магия - и аз така сутрин се чудя какво да му обличам.
Ники, когато е в количката обичаш ли и якенце, щото се чудя, нали ги завиваме с дебела пелена :ask:
Аз нали съм зиморничева все го пообличам  :lol:, пък баща му ми се кара, той все гол ходи из вкъщи :lol:
« Последна редакция: Октомври 10, 2011, 11:09:15 am от Breiv »
*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #7 -: Октомври 10, 2011, 11:04:57 am »
Успешна седмица и здраве за всички!

И аз вадя в момента дебелите дрехи. Вчера и есенни обувки купихме, ботушки за дъжд и изобщо се подготвяме за есента. За момента децат ходят с едни есенни непромукаеми якета с поларена подплата. Зимни якета имам накупени от миналогодишните намаления, та поне това ще отпадне като търсене, ще останат само ботушите, но ми се струва рано още да купувам. Приемам всякакви идеи за изпитани успешни марки детски ботуши! Явно ще трябва да приема и цената от около 120-130лв за хубави такива, защото като гледам, цените там някъде вървят :?
*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #8 -: Октомври 10, 2011, 11:20:49 am »
Цвети, и аз така направих с якетата, да живее он-лайн пазара и намаленията :lol:
Ботуши на Деси купихме от аутлета, който е зад метро, на еко за 90 лв., обаче там проблема е че изкарват миналогодишните колекции и е до изчерпване на номерата, но аз тази година се усетих овреме и още преди 3 седмици я свършихме тази работа :lol:
Еленка ще износва за сега :wink:
*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #9 -: Октомври 10, 2011, 11:23:20 am »
Ммм, да и аз завъртях гардеробите вчера.
Изкарахме късмет и няма да има нужда от много зимни дрехи. Топли маратонки вече купихме, останаха ботушите. Ааа, детето е доволно от дъжда - направи сефтето на чадъра с Маккуин  :lol:
*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #10 -: Октомври 10, 2011, 11:37:27 am »
Добър ден и от нас  :D
Напук на лошото време, бъдете усмихнати! И здрави!

И аз вчера я свърших тая работа - прибрах летните дрехи - нашите и на Диляна. Извадих по-дебеличките. Ние най-вероятно ще си караме с каквото имаме.
Но на Диляна, почти нищо не й става, естествено, само един ескимос имаме, който що-годе й е добре и ще трябва да й купуваме доста неща - яке, по-дебели панталончета и блузки, ботушки и др., как ще се оправяме направо не ми стига акъла  :?
Имах някоя друга дрешка от зълва ми, но тя си ги поиска обратно, защото по-малката ни племенница се роди едричка /54 см, 4,800 кг/ и в момента на 8 месеца й обличат дрешки за ръст 80, такива, които са у мен  :?
120 лева за детски ботуши  :? ужас ...
 
И аз все се чудя как да я обличам  :? Уж се водя по себе си, ама аз съм зиморничава  :lol:
 
Снощи що не извадих зимния й чувал да ме пита човек, пак я сложих в летния  :oops:. И по-късно вечерта стана доста студеничко и я завих с одеало. Ама това шило голямо въртене се върти, докато спи  :lol: И естествено отмята одеалото.  

Ох, не мога да пиша повече, че тука дребната къде главните букви ми натиска, мишката дърпа, няма да става моята  :lol:
Чао засега

Хубав ден на всички  :)
« Последна редакция: Октомври 10, 2011, 11:51:12 am от Eли:) »
*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #11 -: Октомври 10, 2011, 12:02:42 pm »
Хубава седмица и от нас!  :D

Гледам, че обсъждате ботушките. Миналата зима изкара моят син с два чифта ботуши - едните бяха на "Капчица" (през лятото му купих обувки за 40 лв., едва ли ботушките ще са повече от 50-60 лв.), а другите - на Дайхман. Зимните май бяха 40 евро, летните са към 30. Имат и намаления често.

Брейв, една от най-сполучливите ми покупки, всъщност заемки  :lol:, беше зимният чувал за разходките през зимата. Толкова много го ползвахме, докато детето седеше в количката. Докато се гледахме вкъщи, детето няма пропуснат ден за разходка. В яслата не ги извеждат навън, когато е студено, вали и прочие, т.е. само през лятото ги извеждат, което не одобрявам особено, но никой не ме пита. Ако трябваше да го държа вкъщи, когато е влажно, вали или студено, трябва повече от половин година да не излизаме. А той си е свикнал да излиза. Иначе пощурява вкъщи. Ето това имам аз. Разбира се, има и по-евтини варианти и марки.
През зимата, когато беше по-малък му обличах дебело яке и шапка. Надолу може чорапогащник или тънък панталон. И така го пъхах в чувала.




Приятен ден!

*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #12 -: Октомври 10, 2011, 12:10:34 pm »
Ботуши на Деси купихме от аутлета, който е зад метро, на еко за 90 лв.

Тъкмо там съм планирала да минем идващия уикенд. Ама ми е ясно, че там всчико е до късмет с номерата, та не тая големи надежди да има подходящ модел на сносна цена и то в нашата номерация :lol:
Имам спомен Пердето беше споменавала преди доста време за някаква марка хубави ботуши тип апрески, ако може да припомни!

Капчица сме купували обувчици, даже на малкия летните сега от там бяха. Ботушките им вървят 60-70лв, но миналата зима нещо крачето на Тони не успя да влезе в нито едно моделче негов номер, изключително трудно се обуваха. Не знам и до кой номер правят, дали не са само за по-малките, тя Симона носи вече 28.
« Последна редакция: Октомври 10, 2011, 12:17:21 pm от tzvetenze »
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #13 -: Октомври 10, 2011, 12:28:50 pm »
Хубава седмица на всички!

Благодарение на инфото от Стефи, и ние купихме вече ботушки Еcco и на двамата, от аутлет центъра, за по 90 лв, ланска колекция. Цвети, хубави лилави Ecco имаше и в мол Сердика, Ecco са на последния етаж, до Geox, срещу зоната за хранене. Обаче в мола са 130-140 лв. Имаше и Geox за около 100 лв, но изборът е малък, чакаха зареждане.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #14 -: Октомври 10, 2011, 12:45:51 pm »
Аз само да кажа за Геокс, като голям БИВШ техен фен. Ботуши или обувки за дъжд купувайте техни само ако изрично пише че са water proof иначе не струват, пускат вода. Това пак не е гаранция де, защото мъжки зимни обувки с този показател на третото обуване в сняг и едната се разкисна :?
Друга хубава марка са superfit, обаче много трудно се намират в Бг, иначе цените са пак от порядъка на 80-100 лв., но знаеш че с един чифт ще изкара детето цяла зима без проблем :)
*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #15 -: Октомври 10, 2011, 12:47:30 pm »
 Здравейте и хубава седмица и от нас!

 Аз съм много смешна.Нали се родихме в големи жеги и вечно голи ходехме по улиците, та сега все ми се струва, че сме като ескимоси :)
 Преобличам го по няколко пъти. Имаме много хубави панталончета и дънки, суитчъри и какво ли не друго, но май най- удобно ми се струва, бебо да е облечен отдолу с боди с къс ръкав и чорапки и отгоре едно от онези сладурски гащеризончета, които са като мечеца /леко косматчки/ :)

 Ще трябва и аз да преподреждам гардероба май

 Блу скай, много хубаво чувалче. Има ли отдолу дупки за коланите на количката? От къде си го купила?
*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #16 -: Октомври 10, 2011, 13:03:56 pm »
Точно Geox купихме вчера - есенна бота и то велур :? То е ясно, че не очаквам да скача с тях във локви и да останат сухи - за тази цел имаме гумени ботуши, но се надявам, че все пак при ходене на градина в дъждовно време да не се мокрят...

Стефи, къде в София могат да се видят тези обувки? 80-100лв за хубава, непромукаема, топла зимна обувка е по-прилично, все пак в Geox тип апрески са 149-169лв!
« Последна редакция: Октомври 10, 2011, 13:05:58 pm от tzvetenze »
*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #17 -: Октомври 10, 2011, 13:10:48 pm »
Но на Диляна, почти нищо не й става, естествено, само един ескимос имаме, който що-годе й е добре и ще трябва да й купуваме доста неща - яке, по-дебели панталончета и блузки, ботушки и др., как ще се оправяме направо не ми стига акъла  :?

Мини някой ден през къщи ще ти дам някой анцунг за вътре по-плътен. Малко момчешки са, ама какво от това  :lol: Като отидем до Шумен ще видя и там дали няма нещо за вас, че и аз съм раздала всичко.
И аз трябва да купувам пак анцунзи и панталони... Всичко им е късо. Якета съм купила за зимата и аз от минали намаления. Маратонки купих от Дайхман Фила намалени, зимните ботуши май ще им стават миналогодишните (не съм ги мерила - дано да стават :lol: ).
Като ви чета обаче, аз май съм си пуснала децата най-тънко облечени, по тънка блузка с дълъг ръкав и анурак. Добре, че съм оставила по едно елече поларено в градината... Днес и олекотени завивки занесохме там.
*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #18 -: Октомври 10, 2011, 13:15:28 pm »
Цвети, има ги мисля само на едно място, в едно малко магазинче между френската гимнзия и попа, от страната на училището са. Нашите есенни са такива, но баща им ги купи от Германия лятото на намаления за по 30 евро. Дано и Ирина се включи, тя миналата година купи на Марто такива ботуши, но беше доста сложно, защото ги поръчваха по каталог. Изглеждат като еко, т.е. хубави са на вид, непромукаеми, но не са толкова огромни и груби като класическа апреска.
*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #19 -: Октомври 10, 2011, 13:24:45 pm »
Ще го проверя това магазинче, мерси! Разгледах ги в интернет, много са хубави. То аз, като казвам ботуш тип апреска, точно такива имам предвид :)
Обаче как купувате обувки он лайн или пък намалени за идния сезон - и аз искам така, но не смея! Краката им растат толкова неравномерно във времето, че изобщо не смея. Това лято крака на Симона порасна с два номера за 3 месеца. Сега сигурно най-вероятно една година няма да мръдне, ама знам ли :?