0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Гореща лятна седмица - 1 - 7 август
« -: Август 01, 2011, 12:59:58 pm »
Добър ден! Видях, че никой не е пуснал още тема, а е вече обяд. Надявам се, че вече сте на почивка. И ако това наистина е така, желая ви прекрасна почивка!
На трудещите се - да нямат много работа!
И на всички майки - здрави дечица!


И да запитам - може ли някой от Варна да ми даде креватче от 3 до 14 август? Благодаря предварително!

*
Re: Гореща лятна седмица - 1 - 7 август
« Отговор #1 -: Август 01, 2011, 13:25:26 pm »
Здрава и слънчева седмица за деца и родители желаем!

*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Гореща лятна седмица - 1 - 7 август
« Отговор #2 -: Август 01, 2011, 14:05:00 pm »
Здрава и слънчева седмица и от нас!:)))))
Ние скоро ще правим кръщене и се чудех дали трябва да се приготвя нещо по-специално освен нещата от списъка на църквата?
07.10.2009
*
Re: Гореща лятна седмица - 1 - 7 август
« Отговор #3 -: Август 01, 2011, 15:50:36 pm »
Деси, имаш кошара от мен.
*
Re: Гореща лятна седмица - 1 - 7 август
« Отговор #4 -: Август 01, 2011, 16:50:21 pm »
Мими, ти пък имаш една бира от мен и каквото си избереш там лекарство (тортичка). Мерси много! Ще ти пиша на лични, за да видим как да си я вземем.

*
Re: Гореща лятна седмица - 1 - 7 август
« Отговор #5 -: Август 01, 2011, 17:02:36 pm »
Аз пък бира имам. Локацията я знаеш  :lol:

Хубава седмица на всички!
*
Re: Гореща лятна седмица - 1 - 7 август
« Отговор #6 -: Август 01, 2011, 18:09:34 pm »
Елфи, много сте ми далече.  :( Ако бях без детето, ама това шило не знам коя сила земна или неземна ще го накара да седи цял час и половина. Ама ти пиши в тефтера! Някой ден ще ги изпия всичките накуп.  :wink:

*
Re: Гореща лятна седмица - 1 - 7 август
« Отговор #7 -: Август 01, 2011, 19:24:44 pm »
Здравейте мили момичета, надявам се всички се радват на едно хубаво лято с дечицата!
Не съм имала възможност да ви чета и да пиша доста отдавна,  мъчно ми е да разбера за здравословните проблеми, които ви тревожат!
Мила СтефиЗ, имаш и моите стиснати палци всичко да се подреди по най-добрия възможен начин!
Мише, Лисе, Гери - и на вас, момичета!

Аз имам едно питане кън варненки - Мона падна, лошо. Сцепи доста брадата, счупи всичките 8 кътника. Имам идея за добър зъболекар, и записан час имаме за преглед, но може да ми е невъзможно да правим възстановяването на зъбките при него; дали може да ми препоръчате и друг специалист, да имам алтернатива!
И друг въпрос - виждал ли е някой да се продава в Бг детска каска за колоездене, но с предпазен шлем за брадичката? Нещо и по чужбинските сайтове не мога да намеря такава с малък размер.
« Последна редакция: Август 01, 2011, 19:29:36 pm от tzvetenze »
*
Re: Гореща лятна седмица - 1 - 7 август
« Отговор #8 -: Август 01, 2011, 19:30:58 pm »
Здравейте момичета!  :)

Ех, Цветенце, много неприятно! Дано е добре детенцето! Ще питам мъжо да препоръча някой негов варненски колега. Стискам палци!

Всички сте по почивки май :) Ние уж щяхме да прескочим до морето, но няма да стане. Отмениха ни плановете в последния момент и сега ми е малко криво. Но, не е голям кахър това :)


Re: Гореща лятна седмица - 1 - 7 август
« Отговор #9 -: Август 01, 2011, 22:15:18 pm »
Привет и от нас!
Цветенце, много лошо за Мона, трудно възстановяване ви чака. Как е брадичката?Боли ли я като дъвче?
Раши, кофти работа за морето, ние за това не се уговаряме с никой.

Нашата почивка мина добре, с боледуване на мама и тати, заради тъпата вода на Аладжа Манстир. Ники на морето си имаше пристъпи, но са намалели с хомеопатичното. На планината съвсем изчезнаха, от днес пак има, но леки и само 2 кратки. Дано вече затихнат и спрат.


[/url][/url]
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Гореща лятна седмица - 1 - 7 август
« Отговор #10 -: Август 01, 2011, 23:28:13 pm »
Здравейте и от мен :D

Цветенце, може да се свържеш с д-р Таргова, работи в МК Младост, прекрасен специалист, но няма договор със ЗК.

Единият ми син е диагностициран с ингвинална херния, детският хирург каза, че трябва да изчакаме детето да навърши 6 месеца, тогава може да се пристъпи към операция, освен ако хернията не се заклещи, тогава операцията ще е по спешност. Чудя се коя хирургия да избера Света Марина /терапията/ или Света Анна /окръжна болница/, препоръка за детски хирург? Сега се консултирах с д-р Петришки от терапията, смятам да отида и при някой от окръжна болница. Става въпрос за Варна.
Лиско, Стефи, късмет!
Лека вечер!


*
Re: Гореща лятна седмица - 1 - 7 август
« Отговор #11 -: Август 02, 2011, 13:31:42 pm »
Здравйете и от мен!! yahoo_33 За тези ,които още не са се добрали до морето :surfinga:-да не се притесняват- жега е и морето си е тук,все още.такаче,когато могат-тогава.И без това ,май не е много здравословно това море :wink:
Дано проблемите на всички мами са отминали,искренно го желая!
Елфи,вие като имате бира,мезета имате ли поне??? beer::
Искам да ви попитам,тъй като не ми се рови из темите.Имам познати,съвсем пресни родители на мамиченце,но вече 40 ден и не му пада пъпа и май не съхне/ако така се казва/!Обиколили всички "специалисти" в нашия град и след яко прехвърляне и различни"идеи"/не диагнози или манипулации/ един умник ко стегнал с ново конче ,но не било изсъхнало все още.Явно не е притегнато при раждането! Казал им ,че при тази ситуация пъпната херния им е 100% "в кърпа"!!!Направо да го  :bonk:
Накои имал ли е такива проблеми или просто да им дадем съвет!?
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: Гореща лятна седмица - 1 - 7 август
« Отговор #12 -: Август 02, 2011, 14:35:38 pm »
Рачо не съм веща по този въпрос само за хернията пъпната мога да кажа че няма нищо страшно тя се прибира като се пригънат двете месца отстрани около пъпчето и отгоре се слага специална лепенки продават се в аптеките .Ние имахме такава и за една седмица постоянно залепване се прибра.Така че от хернията да не се плашат родителите по скоро специалист по въпроса с падането на пъпа да търсят решението на този проблем!Съжелявам че не мога да помогна.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Гореща лятна седмица - 1 - 7 август
« Отговор #13 -: Август 02, 2011, 14:40:06 pm »
Здравейте и от нас! След като мина купона снощи дойде ред и за компютъра. Стискам палци на всички мами и дечица на които им предстоят трудни дни всичко да мине бързо и леко.

Цветенце, аз водя Вики при д-р Миладинова, работи до колхозния пазар. Работи по здравна каса и има добър подход към децата. Ако решиш ще ти дам координати.

Eille, моята племеница имаше такава херния. Препоръчаха д-р Петришки. Не се стигна до операция, сама се прибра.
*
Re: Гореща лятна седмица - 1 - 7 август
« Отговор #14 -: Август 02, 2011, 15:54:34 pm »
рачо, за всеки случай можеш да питаш и доктора, но той вероятно ще иска снимка.

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45440.1140

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Гореща лятна седмица - 1 - 7 август
« Отговор #15 -: Август 02, 2011, 16:51:23 pm »
Спокойна и здрава седмица!

Цветенце, прегръдки за Мона,
дано се възстанови бързо и намерите специалист да помогне!
Преди време Мими 26 търсеше координати на Доц.д-р Маркова ТУК ,
във визитката и пише,
" От 2006 г. – Доцент, Катедра Детска дентална медицина, Варна."

Може да провериш на телефоните в "Медстом" ТУК дали консултира във Варна!
Късмет!

Момичета, започнах шофьорски курс, дано имам куража и силата да се справя!
Стискайте палци!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Гореща лятна седмица - 1 - 7 август
« Отговор #16 -: Август 02, 2011, 17:12:09 pm »
Момичета, започнах шофьорски курс, дано имам куража и силата да се справя!
Стискайте палци!

Ще се справиш, изобщо не се съмнявай!
Който не е решил, той не се е научил.
Аз като минавах от автомобил с автоматични скорости на такъв с ръчни скорости, здраво се изнервих и люто се изпокарахме с мъжа ми. Но си повтарях, че е всичко е въпрос на навик - колкото повече/по-често шофираш, по-лесно става.
Това не е интелектуално занимание, а отработване на едни и същи движения - мозъкът командва, очите, ръцете и краката слушат. Упорствай и преди да се усетиш, няма дори да се замисляш кое как правиш! :D
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Гореща лятна седмица - 1 - 7 август
« Отговор #17 -: Август 02, 2011, 22:37:58 pm »
Цвети, много неприятно:(
Дано бързо се оправя Мона.

Децата са добре, лекуваме се по указания на д-р Бърди а не на Кирязов, както бях писала последния път, защото както и имах съмнения се оказа, че Алекс няма смисъл да пие АБ за който в АБ му пише, че не му действа.
Вчера и днес пускахме контрола на всички ни отново и днес уж трябваше да са ни готови резултатите ама...утре сутрин пак ще ходя на место да се моля:) Вече и отстъпки ни правят като ме видят:)
Свърших и една полезна работа докато обикалях и чаках да изкарат на Никол рентгеновата снимка и на филм освен на диск. Направих си ехография на гърдите при професора, който гледа снимката на Никол. Никога не се бях преглеждала и слава богу всичко е наред.
Чакам да стане време за последната доза АБ за деня и да лягам.
Дано всички деца са здрави а родителите им спокойни.
Мише, разбира се, че ще се справиш. В началото ще ти е и страшно и трудно, но с времето ще свикнеш.
*
Re: Гореща лятна седмица - 1 - 7 август
« Отговор #18 -: Август 02, 2011, 22:49:20 pm »
цветенце, желая на Симона бързо да оправя щетите и повече да не стават такива сакатлъци. В Германия има такива каски.

Лис:bighug:

мише, ще се справиш. Щом аз на стари години се справих с колелото, няма как да не се справиш. Нали ти казах, че само автоматик мога да карам. Обещала съм на мъжа ми, че ще взема няколко часа в София, за да мога да карам и неговата петметрова лимузина, че понякога наистина се налага, а мен ме е страх. Не съм й свикнала, да не говорим за габаритите!

Re: Гореща лятна седмица - 1 - 7 август
« Отговор #19 -: Август 03, 2011, 00:22:29 am »
Аз пък не мога да карам автоматик, липсва ми съединителя, колкото и да не се разбирам понякога с него,
Лис, колко време ще сте на Аб?и как се завъжда този стрептокок? Разбрах, че го открихте чрез секрет от носа, и то не от външната част където си имаме стрептокок (това при Бърди го четох, поправи ме ако греша) ама не разбрах как се "хваща".
[/url][/url]