0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Гореща лятна седмица - 1 - 7 август
« Отговор #60 -: Август 05, 2011, 22:46:48 pm »
Ох, точно днес се ядосах на една майка. Познаваме се от парка, децата са се виждали много пъти, но вчера нейното момченце стисна за носа моето и го одра. Дотук - добре.Ама днес вече така го надра, че му тече кръв 10 мин. , а тя вместо да му се скара ми казва :" Ами той не нарочно...Ама нищо му няма- ще му мине!".Много ме ядоса- утре какво ще реши да направи това дете, щом мисли,че да нападаш е нещо, което родителите ти одобряват? За щастие за мен това е изолиран случай- в повечето случаи родителите правят сериозна забележка при агресия.
Иначе и моят не отвръща, но напоследък вика ако се опитват да му вземат играчките насила.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Гореща лятна седмица - 1 - 7 август
« Отговор #61 -: Август 05, 2011, 22:50:43 pm »
Стигна се дотам ,че даже едно дете си свалило гащиите и се изпикал върху Жорко ,както си седял той на едно столче,ей така му хрумнало. :x


Може да съм луда, но ще поискам среща с родителите!Такова поведение и явно агресивно и явно детето това вижда у дома. И на Ники все му взимат играчките и го бутат, но онзи ден прояви характер и не се остави да го избутат и да му вземат играчката, без да удря и да щипе, просто намери начина да си я вземе.

Такова агресивно поведение за мен говори, че детето е учено, че е Господ и може да унижава.Ако моето дете направи подобно деяние ще бъде много сурово наказано. Против агресията под каквато и да е форма съм и не я толерирам нито в моето дете, нито да бъде прилагано над другите деца. Онзи ден моя приятелка сподели, че нейното дете е ударило много силно друго бебе. Бабата е направила забележка тип "Възпитавай си детето". Сега, то е ясно, че на 1 г. няма как да му обясниш, нали така? Но ако Ники посегне на някой, му дърпам ръката и казвам строго НЕ. Ми след втория път не го прави.

Виж, не мога да науча как да целува, все удря някой и друг зъб.
[/url][/url]
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Гореща лятна седмица - 1 - 7 август
« Отговор #62 -: Август 06, 2011, 00:14:33 am »
Толкова тежка тема сте подхванали, чеее...ми се плаче!

На Митака му повтарям да хваща ръката която го удря и да казва, че не му е приятно!
А един юнак така шамари Калина като я види, майката веднъж направи забележка
после три пъти не, и аз така или иначе си тичам по нея и си пазя!

Отделно с една девойка имаме тревоги, тя си избира фаворит от юнаците
и третия или другите са неизвегнати. То са подигравки под сурдинка,
нахъсване на Фаворита, Митака за щастие не го избират,
а то е защото аз щом усетя шушу мушу им измислям друга игра!
Иначе му взимат играчките и му се подиграват,
той плаче и после коментари, че си отглеждам лигльо!
Хич не ми е зор, моите не са агресивни, уча ги да поздравяват старите хора
в градинката, да са усмихнати и ведри, а другото е поведение което
в бъдеще ще придобие кофти обрат!

А тази вечер вдигна 39 и отгоре и така унесен ми каза,
- Мамо, обичам те колкото целия свят и оставам без дъх!

Може да живеем във вълчи свят, но ако моето дете направи нещо подобно
като това което Зори описа, просто ще потъна в земята от срам,
и ще знам, че на белия лист ДЕТЕ съм написала НИЩО!
Боже пази децата ни от пустотата!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Гореща лятна седмица - 1 - 7 август
« Отговор #63 -: Август 06, 2011, 00:51:02 am »
И аз да се включа по темата за агресията при децата. Моят големият е на 3 г. навърши ги началато на юни. Той е малко по-активен и обича да тича. Когато взима чужда играчка му обяснявам, че не трябва да дърпа, но в последно време започва и той да се бута и да посяга. Само искам да кажа, че когато беше малко над годинка и още не можеше да говори отиваше при по-големите на 3 и повече и им се усмихваше. Те го поглеждаха и му казваха: "Махай се от тук! Ти си бебе." 8O. Днес например искаше да кара колелото на едно друго детенце като неговото също го караше друго дете. Само че понеже се качи насила друго дете на въпросното колело и той започна да плаче много силно и буквално истерично. Аз се втрещих в началото, защото се занимавах с малкия не разбрах веднага какво е станало. Докато разбера каква е причината за рева му той вече ревеше с пълно гърло. Един познат пък, на който детето му караше нашето колело в момента гледаше "стреснато". Преди 2 месеца неговия син така ухапа моя, че имаше синина цял месец. Когато успокоих накрая баткото и той престана да плаче, въпросния татко ме погледна и ми каза: " Вие имате голям проблем.. Трябва да използвате повече любов към баткото!" 8O. В следващия момент неговото отроче започва да пищи истерично, защото друго дете иска да се качи на нашето колело.. Съответно аз си замълчах многозначително. Дръпнах настрана моя син и му казах, че няма смисъл да плаче така заради някакво чуждо колело при положение, че той си има негово, но си мисля, че е имало и друга причина за силния рев. Той така плака само когато онова дете го ухапа зверски. Няма да крия, че този коментар ме засегна у
жасно, защото знаете колко години съм го чакала това дете и с каква любов го гледам. Оплаках ви се, но наистина се ядосвам много когато започнат да се дърпат децата за играчки, а те в тази възраст повечето не си ги дават и стават доста агресивни. Аз обикновено гледам да отвлека вниманието и тичам да разтървавам, но в детската градина няма да е така и направо се плаша.. :?
Мише, съжалявам, че сте с такава темп. Ние до скоро бяхме на АБ. И двамата вдигаха много висока темп. Даже баткото не искаше да излиза и беше толкова зле, че аз се уплаших. Дано се оправите бързо.
*
Re: Гореща лятна седмица - 1 - 7 август
« Отговор #64 -: Август 06, 2011, 01:52:16 am »
здравейте,

извинете, но не мога да прочета темата, ще се опитам утре, откакто се прибрахме има постоянно хора и нещо се случва и не ми остава никакво време. имам нужда от опита ви - ади е на 2 месеца и 10 дни. от около 4 дена има хрема, която понамалява и кашля. аз бях с настинка и мисля, че оттам я хвана.  днес я видя д-р изписа ми pulmexbaby, nizita паста и инхалации със сода. на пулмекс-а пише за деца над 6 мес. на доста места като четох пишеш като е настинка да не се прави нищо 7 дена, но пък детето кашля, макар и не много често и лошо? някой дали е имал опит с тези медикаменти?

а давате ли витамин д, тя е само на кърма?

благодаря предвариелно
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Гореща лятна седмица - 1 - 7 август
« Отговор #65 -: Август 06, 2011, 04:11:38 am »
от низитата нищо няма да му стане на детето, виж инхалации със сода на толкова малко дете аз не бих направила
Мише, разтопи ме- сладкиш е този Митко, безцени думи е казал
и ние сме тръшнати вкупом от вирус- стандартното температури, сополи, кашлици, един път ще искат да ги заведат някъде без нас и се изпотръшка народа
още по-гадното е, че Стефи замина и на втория ден се прибраха по спешност, че баба й се шашка за чуждото дете, ни те почивка видяха, нито ние
Цвети, много неприятна случка, дано бързо се възстанови детето и намерите правилния за вас лекар
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Гореща лятна седмица - 1 - 7 август
« Отговор #66 -: Август 06, 2011, 06:09:49 am »
Елена, пулмакс съм ползвала, но на 5/6 месеца...
А инхалации със сода, не знам да се правят с инхалатор,
правила съм на себе си над купа с вряща вода преди да имаме инхалатор,
но никога не бих надвесила дете над такова нещо...
Витамин Д съм давала и на двамата с малко пропуски!

Мини, коварни са тези летни вируси, ние цяла зима тихо,
сега за няма 4 дни и двамата  :( бързо да премине и при вас!


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Гореща лятна седмица - 1 - 7 август
« Отговор #67 -: Август 06, 2011, 08:46:42 am »
Елена,моят лекар ме съветваше като беше по-малък Митко да мусна гореща вода в банята и да замъгля тотално с пара.Това да го диша 5-10 мин. 3 пъти на ден.Това е по-безопасен вид инхалация с пара :).
Мише,ако щеш вярвай думите на Митака ме просълзиха :).
Оправяйте се бързо,Мини вие също!

*
Re: Гореща лятна седмица - 1 - 7 август
« Отговор #68 -: Август 06, 2011, 09:11:25 am »
Мише, Мини, Елена, да се оправят бързо децата. Пфуууу гадни вируси  :(
За агресията в градинките все още нямам опит. Но това, което виждам не ми харесва.
Заради безхабарието на една майка спрях да посещавам едната градинка, която ми е до блока. Просто методите и на възпитание се разминават от моето виждане. Опитва се чрез бой да премахне памперса на детето си. А в същото време детето ходи да налага всички деца, а тя не взима отношение. Но след като тя го бие, нормално е и то да се оправя с бой.
В другата градинка има една бойна мадама на около 4 годинки. Бие наред децата, а майка и се прави, че не забелязва. Тича след по-малкото си детенце, а каката раздава правосъдие.
То сигурно от страни е лесно да съдиш, но се надявам да възпитам детето си както аз съм възпитавана. В това възпитание място за бой няма.
Но да не забравяме,че нашите родители имат ценностна система, която при повечето от нашите поколения вече липсва  :(

Малко офф с нещо хубаво :wink:
Отивам на пазар, че София ще си има кака и трябва да и купим доста неща.
Брат ми и снаха ми осиновяват прекрасно момиченце, делото е в сряда. И след това щастието в дома ни вече наистина ще е пълно :D
Майка ми не може да си намери място от щастие. Дълги години къщата беше празна, а съвсем скоро ще е баба на две госпожици :D

*
Re: Гореща лятна седмица - 1 - 7 август
« Отговор #69 -: Август 06, 2011, 10:45:23 am »
Ех...Ники, прекрасна новина. При нас положението беше същото - няма, няма и в една година две девойки се родиха. Сега майка ми и баща ми са на седмото небе.
Мише, просълзих се от тия думи, а за теб незнам. И на мен Дари веднъж докато беше болна ме прегърна и ми каза "Мамо...бичам", жалко че толкова рядко са тези изблици на любов, но пък така те зареждат...Нищо друго няма значение. Сега обяснявала на леля си : "Най-много обичам мама". Милото...толкова ми липсва. Снощи по тоя повод за пореден път се изпокарахме с мъжа ми, че пак няма да може да си вземе отпуската, както бяхме планирали. То бива - бива неговата работа, ама чак пък толкоз...Не стига че юли месец му прекъснаха голяяямата отпуска от цели пет дена и трябваше ние да останем на морето с Дари, а той да пътува до София, че и сега...казах му че след като работата му е по-важна от детето да прави каквото си иска...аз си отивам при детето. :x Знам, че не е така, но в момент на афект казах много думи, които не трябваше...Както Мишето и аз сякаш съм станала по-сприхава с годините, а хич не ми се иска. Постоянно разни хора ми обясняват как съм щяла да си почина тия дни без Дари, как сме щели с баща й да намерим повече време за себе си, ми не се чувствам така да му се невиди - много ми липсва детето...
Относно агресията, също смятам, че обяснение, обяснение и пак обяснение му е майката. Нашата е от тези, които не си дават играчките. И при нея положението е доста сериозно - като излезем с някоя нейна играчка - колело, кола, топка, то седи през цялото време да си ги пази :? Все някой иска да й вземе играчката, а тя крещи "Не пипай...",  не иска да ходи на парзалката, на люлките, за да не й вземат играчките. Незнам дали това поведение се дължи на яслата, но брат ми каза, че откакто ходи на ясла и племенницата е така, много по-често се употребява "това е мое" и "искам...". Дори установих, че положението е много по-добре, когато излезнем без играчки, заиграва се с другите деца, намират си някакви прости неща за игра - камъчета, охлювчета, пръчки и много повече се забавлява :) За съжаление и аз се сблъсквам с агресия, особено у по-големите деца, по площадките. Изобщо не пазят по-малките, бутат ги да минат, ако може и през тях ще минат... :( Незнам, по наше време сякаш не беше така.
Зори, нямам думи просто за това дете, то по-скоро родителите му са за съжаление... :(
Мини, Мише, бързо да се оправят дечицата! Спокойна почивка ви пожелавам и по-малко поводи за тревоги!
*
Re: Гореща лятна седмица - 1 - 7 август
« Отговор #70 -: Август 06, 2011, 11:49:12 am »
благодаря ви за съветите. малко ми е трудно да реша дали да му се доверя изцяло на този доктор - Заяков, ако някой го познава- и затова предпочитам да питам и вас.

дано се оправят по-бързо децата, на Ади настинката не е тежка, но като се закашля и ми се ще да мога да направя нещо, че да спре веднага, но няма какво.

ники, честита ви нова радост. страхотно е как едно дете променя света. като ги гледам и в къщи светнаха всички. и само ми подхвърлят "е то да можеше да ни я оставиш, че да ходиш на морето ?!?!!?. много мило, ама не мога да си го представя, дори и да не кърмех, на тях им липсва, ама на мене ще ми липсва още повече.

а за онази майка дето си бие детето, за да го отучи от памперса - ето за такива хора трябва да се викат социалните служби. не да й вземат детето, но да я насочат нея към някого с когото да говори, защото очевидно има проблем и злоупотребява с детето си. а то как да не бие на свой ред като е гледано по такъв начин. после децата били по-агресивни, не е вярно ние ги правим такива, не телевизията или там каквото.

хубави събота и неделя
*
Re: Гореща лятна седмица - 1 - 7 август
« Отговор #71 -: Август 06, 2011, 14:31:06 pm »
Явно агресия има на всички детски площадки. Такава виждам и на площадките където ходех, вече не ходя, не мога да ги слушам и гледам. В градините и яслите положението е подобно.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Гореща лятна седмица - 1 - 7 август
« Отговор #72 -: Август 07, 2011, 18:01:08 pm »
Здравейте, да се оправят всички болни дечица!

Нуну, мила, пожелавам ти сила да минеш през този период! Много добре те разбирам!

Мише, Митака е страхотен! Много, много мило момче! :)

Елена, бързо оправяне на бебко!

Ники, браво бре! Що не казваш! Ехей, каква хубава новина! Честито! :)

Моята Ники хич не наддава на килограми. Зная, че не е притеснително, понеже е голяма вече, а и много се движи. Но, все го мисля. Дано дръпне малко на сантиметри поне.

Онзи ден се изтърсила от леглото ни докато спи. Много плака миличката. Нищо и няма. Само се е уплашила, понеже явно се е събудила от удара. :( Баща и ме нарече безотговорна, понеже съм оставила детето да се пребие. Сякаш децата не падат и не се удрят никога! Уж е барикадирана, но някак си се е преметнала. Сега ме е страх да я оставя да спи сама, да не се изтърси пак. Ама то, като си помисля колко още има да пада и да се мята като проходи. Това сигурно е само лека репетиция.
« Последна редакция: Август 07, 2011, 18:53:51 pm от Раши »


Re: Гореща лятна седмица - 1 - 7 август
« Отговор #73 -: Август 07, 2011, 21:11:30 pm »
Раши, тя още ли спи между вас? Ники два пъти пада от нашето легло, но нито веднъж баща му не ме нарече безотговорна, защото разбра какво ми е, като спрях да ставам, за да го взимам за кърмене и сръчквах него. Знаеш ли как се научи за една седмица и ми каза, колко гадно било?И двата пъти за падането бях виновна аз. Взела съм го да го кърмя и съм дала грешната гърда и той се изтупка два пъти. Дори не се събуди де. Ревеше насън, беше паднал на ръце.Явно имат инстинкт.

Ники дори е свалил грамчета, ама какво да правя.Той само тича.

Не знам как ще се справя с него тази седмица. С гадно възпален бъбрек съм, на ново поколение антибиотик, дето като чух цената и ахаа и да оздравея сама. Три четири дни не мога да го вдигам, да се свивам...гадна работа. Първо мислих, че е от МЦ, като не помогна магнерича, минах на но-шпа на таблетки и мускулно+спазмалгон.Като и това не помогна два дни отидох на лекар. Та ме изнанадаха с възпаление и оточен бъбрек+Ц реактивен протеин 10 пъти над нормата. и сега антибиотик, пък как не искаааммм...и толкова ми се гадиии.

Оплаках се вече, отивам да готвя и после лягам :)
[/url][/url]
*
Re: Гореща лятна седмица - 1 - 7 август
« Отговор #74 -: Август 07, 2011, 21:23:08 pm »
Вени, стискам палци антибиотикът да подейства бързо! Пази се, моля те!

Да Никол си спи между нас. Много ни е хубаво и на тримата, та не зная как ще я отказвам. Като я отбия със сигурност почвам да я слагам да спи сама. Ще опитвам и по-рано. Само да минат жегите, че да не се буди така често.
« Последна редакция: Август 07, 2011, 21:27:04 pm от Раши »


*
Re: Гореща лятна седмица - 1 - 7 август
« Отговор #75 -: Август 07, 2011, 21:45:06 pm »
Вени,бързо и безболезнено оздравяване!

*
Re: Гореща лятна седмица - 1 - 7 август
« Отговор #76 -: Август 08, 2011, 02:06:56 am »
вени, бързо да се оправяш.
раши, на мен това ми е голям страх, ади започва да се опитва да се обръща вече, та не знам какво да правя - да спи от вътрешната страна или между нас ми се вижда по-опасно отколкото да падне. слагам възглавници, ама то нищо не се знае.

хубава седмица от утре
*
Re: Гореща лятна седмица - 1 - 7 август
« Отговор #77 -: Август 08, 2011, 09:03:02 am »
 :)Здравейте мами,
незнам как успявате да седнете и на компа, ноооо аз още влизам в ритам :lol: :lol:

Възможно ли е толкова рано да имаме колики- Крис е на 13-14 дни и започва да се пъне, изпъва се като пружинка с крачета, свива ги, пръцка и т.н. Днес мисля да се обадя на докито давидим какво ще каже. И, какви капки да купувам :(

Бързо оздравяване на всички, и лека и безпроблемна седмица

А, аз отивам да му мия дупетооо :D
*
Re: Гореща лятна седмица - 1 - 7 август
« Отговор #78 -: Август 08, 2011, 09:14:10 am »
Възможно е.