0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Последна юлска седмица (25.07 - 31.07.2011)
« Отговор #20 -: Юли 26, 2011, 08:10:16 am »
Лис, прекрасно зная как се чувстваш  :? напоследък все повече си мисля, че аз съм за лечение повече от Стефания
пожелавам скоро да разсееш тези мисли
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Последна юлска седмица (25.07 - 31.07.2011)
« Отговор #21 -: Юли 26, 2011, 08:25:49 am »
Дестилирана вода продават в аптеките.
Лиско  :bighug:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последна юлска седмица (25.07 - 31.07.2011)
« Отговор #22 -: Юли 26, 2011, 11:30:23 am »
Аз обаче "започвам да полудявам" и трябва да се стегна, защото очите ми са все в Никол и все се чудя колко още ще е жива при положение, че изобщо не се знае дали е нещо сериозно и може да е нещо безобидно. На секундата си забранявам да мисля подобни тъпотии но...

точно тъпотии.

знам, че трудно влизат подобни съвети, но пак ще го кажа - и на тебе, и на Стефка, и на мини, и на подобните ви - не драматизирайте прекомерно там, където драма няма или не е от такъв размер. не си оплаквайте децата живи, бе!

да, има болести. да, има тревоги. да, има трудни решения за вземане. но не се дръжте като че ли утре ще стане нещо непоправимо! никой не им е поставил летална диагноза, все пак... това е изключително вредно за вашата психика.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Последна юлска седмица (25.07 - 31.07.2011)
« Отговор #23 -: Юли 26, 2011, 15:37:21 pm »
Дестилирана вода продават в аптеките.
В големите супермаркети също.

Ние сме си в Свищов с децата в къщата на баба ми. Тате си замина за Естония и на Мони му е много мъчно, всеки ден ме врънка да му купя билет за самолета :)
Наваксвам с изостаналите ми изпити, но това да си кърмачка-студентка е полузагубена кауза :lol:

По повод майчините притеснения и трудните решения - много е важно да имаш доверие на лекаря си, това си го знаете и от пътя към забременяването, де. Съдя по себе си - бг педиатърката ни успя да разсее страховете ми за Боби само с една консултация и елементарни навременни средства.
Затова ви пожелавам да намерите специалист, на когото можете да се доверите и който няма да ви кара да вземате сами решения.
Прегръдки :bighug:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Последна юлска седмица (25.07 - 31.07.2011)
« Отговор #24 -: Юли 26, 2011, 15:38:55 pm »
На всички пожелавам леко да минат всички изследвания които предстоят и по-бързо оздравяване на малчуганите..Спокойни да са мамите ,че да са спокойни и децата..Дано не се разболяват че тогава става едно такова тягостно,криво..Но най-добре както са написали момичетата да забравим лошите мисли и да сме позитивно настроени ..Успех!
Ние имаме вече първо зъбче :) Много му е странно на малкото диване на мама..Смуче си езика и преглъща доста звучно :) Иначе на басейн го водя всеки ден по малко-голяма радост :) А в неделя с тати повече-че аз каквато съм плувкиня  :D..На метър се замислям дали или :)
Офф бързо ми минават дните и наближава момента за работа :) Искам да се връщам че ми се работи ама ми се стои и с малкия :)Дано му хареса с малките другарчета и аз ще съм спокойна :)
Лек ден на всички и дано седмицата завърши успешно :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Последна юлска седмица (25.07 - 31.07.2011)
« Отговор #25 -: Юли 26, 2011, 22:23:56 pm »
Днес взех резултатите на Алекс и Дани, моите и на свекърва ми.
Всички сме с тази бактерия, като ние тримата (без баба) имаме и в носа освен в гърлото.
Никол става резистентна към АБ (след контролата, която пуснахме вчера), който пие в момента и трябва да се включи още един а момчетата и те трябва да се лекуват поне с 2 едновременно. Поради цялата тази сложна схема д-р Бърди не се ангажира да ни лекува само по интернет и затова се изстрелях отново към кабинета на д-р Кирязов с твърдото намерение да не си тръгна докато не ме разберат:)
Ще ги лекуваме слава богу и утре в 11 сме на преглед за да ги види и да назначи лечение. В 16ч. пък с Никол сме при ортопеда.
Кирязов ме посъветва да не губя време по лекари тук във Варна във връзка с ръчичките на Никол а да отивам в София в Института по педиатрия.
Това ще стане септември след отпускарския сезон, тъкмо да имам време да проуча и да се насоча къде точно и при кого. малко въпроси:
-според картата в интернет и адреса, този институт е до МД-София ли? и института е част от Медицински факултет ли?
-моля, който има впечетления от определен лекар там да сподели имена защото д-р Кирязов не може да ме насочи към определен лекар.

Ирина, много си права. Поне в моя случай место за драма няма ама пусти страх какви ли не простотии ми проектира в главата:)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последна юлска седмица (25.07 - 31.07.2011)
« Отговор #26 -: Юли 26, 2011, 23:11:03 pm »
не знам да има "Институт по педиатрия" - това вероятно е старо название.

има Специализирана болница за активно лечение на детски болести, с адрес София, бул. Акад.Ив.Е.Гешов 11.

според мен, първо нека уточним какви специалисти трябват и тогава да ги дирим кои са и къде практикуват. "Педиатрията" отдавна не е светилище на педиатричната наука...

кажи какъв лекар трябва да се търси? ортопед? кожен? генетик?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Последна юлска седмица (25.07 - 31.07.2011)
« Отговор #27 -: Юли 26, 2011, 23:15:02 pm »
Да, Лисе, Педиатрията е в същия двор, в който е МД и е част от Медицинска Академия. За съжаление нямам впечатления от конкретен лекар, освен от тази, която ни прие там нас с ангината, но името й е неразчетимо на документите. Ще поразпитам познати за подходящия лекар за вас.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Последна юлска седмица (25.07 - 31.07.2011)
« Отговор #28 -: Юли 27, 2011, 07:17:23 am »
Лис, права е Джам, има месец до септември,
ще разпитаме и ти ще решиш при кого да я заведеш в София!
Поздрави на цялата хралупата, дано днес прегледа и на останалите
обитатели мине добре и се предприеме адекватно лечение!
знаеш  :hug2:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Последна юлска седмица (25.07 - 31.07.2011)
« Отговор #29 -: Юли 27, 2011, 08:32:57 am »
Лис, с каквото може ще помагам. И през това ще минеш, то е ясно.
Нацелувай всички деца, себе си и Бари :D

*
Re: Последна юлска седмица (25.07 - 31.07.2011)
« Отговор #30 -: Юли 27, 2011, 08:58:29 am »
Лис, това е педиатрията, до Центъра по хигиена, на лесно място е, но и аз не знам там да има кой знай какви светила, но инфо за добър детски ортопед веднага ще ти намеря. Мисля най-добре да се насочим към Горна Баня. Така че това да ти е най-малкия проблем. :wink:
*
Re: Последна юлска седмица (25.07 - 31.07.2011)
« Отговор #31 -: Юли 27, 2011, 09:31:23 am »
Лис, аз мисля, че в Горна Баня са най-добрите ортопеди, ако се нуждаеш от такъв специалист, разбира се. Ние сме лежали с Дари в педиатрията в нефрологично отделение и съм на мнение,  че има доста добри специалисти там, но явно момичетата са прави - зависи за какво...Моля се при теб и Стефи нещата да се развият по най-добрият начин и скоро всичко да остане зад гърба ви.
Гери, дано и за вас проблемите скоро приключат и голямото ти момче да се оправи!
Прегръщам ви силно и трите!  :balk_21:
Re: Последна юлска седмица (25.07 - 31.07.2011)
« Отговор #32 -: Юли 27, 2011, 09:41:28 am »
Лис, кажи какъв лекар ви трябва. Ако е ортопед, аз ще ходя с Дани утре при д-р Алексиев и мога да го разпитам. Ако искаш, пиши на лични.

Цунки на всички лисичета.
Стеф, мини, гери  :bighug: Права е Джам, но не-влагането на излишни емоции, когато става дума за най-скъпите хора е едно от тези неща, за които е по-лесно да се кажат, отколкото да се направят.
« Последна редакция: Юли 27, 2011, 09:45:21 am от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Последна юлска седмица (25.07 - 31.07.2011)
« Отговор #33 -: Юли 27, 2011, 12:09:50 pm »
Благодаря, за подкрепата на всички!  :bighug: И второто светило по неврохирургия се изказа, че е добре да се направи операция и така септември като свършат отпуските ще бъде операцията. Гане, той ходи при най-добрите ендокринолози и неврохирурзи в България, така че което можем сме направили откъм лекари, благодаря ти все пак за предложената помощ!

Стефи, Лиско, моля се нещата при вас да се развият по най-добрия начин за децата!  :crossfingers:

Лиско, пиши какъв точно специалист ти трябва, майка ми има позната лекарка в "Педиатрията", не знам до колко са добри, но Стефан там лежа след като не му се разгърна белия дроб след раждането, и жив и здрав си го прибрах... Ако дадеш повече инфо, ще помоля да разпита и като дойдете в София, лошо няма да се посъветвате с повече лекари.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Последна юлска седмица (25.07 - 31.07.2011)
« Отговор #34 -: Юли 27, 2011, 15:07:06 pm »
Д-р Кирязов ме изпраща в "института по педиатрия" (в понеделник ще го питам на кое вика така):) защото там имали ресурса да направят всички възможни изследвания на Никол като повече наблегна на генетиката. Затова и предполагам, че трябва да търся генетик, но и за педиатрите говореше, че ако някой е виждал и знае за подобни на Никол случаи, ще са там.
След прегледа сега при ортопеда ще се консултирам и с д-р Бърди за да чуя и неговото мнение какво оттук нататък да направим и какъв специалист да търсим.
Много ви благодаря. Ще имам нужда от помоща ви и ще уточна подробностите скоро:)
Всички (деца) ще са на Зинат по предписание на Кирязов, като за Алекс съм учудена при положение, че в неговата антибиограма има I (интермедиерен) за този АБ а от прочетеното останах с впечетление, че е хубаво да се лекуват с АБ срещу, които има S (чувствителен)
Казах му дословно какво ми е препоръчал Бърди като лечение но лечението на Кирязов коренно се различава. За него е безмислено да пускам контрола сега по време на пиенето на АБ.
Голяма каша ми е в главата но нямам избор да не слушам Кирязов при положение, че друг не иска и да ги лекува от този "безобиден" стрептокок.

*
Re: Последна юлска седмица (25.07 - 31.07.2011)
« Отговор #35 -: Юли 27, 2011, 15:54:31 pm »
Лис, мисля че точно Детската педиатрична болница е визирал, още повече там има катедра "генетика". Ето инфо:
http://www.detskabolnica.com/
Ще се радвам ако мога да помогна по някакъв начин. :wink:
*
Re: Последна юлска седмица (25.07 - 31.07.2011)
« Отговор #36 -: Юли 27, 2011, 15:58:09 pm »
Лисе, педиатрията си е една и се намира до Центъра по хигиена, независимо как точно се казва. Новото име на улицата е Акад. Ив. Гешов, а повече я знаят като Димитър Нестеров. Имат генетична лаборатория, която се намира в поликлиниката към Педиатрията. Тя обаче не е в сградата на болницата, а отсреща зад първия ред блокове и е по-известна като тенекиената поликлиника, защото сградата е сглобена от метални елементи и няма как да я сбъркаш с нещо друго. Лабораторията е на втория етаж. Желая ви успех.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последна юлска седмица (25.07 - 31.07.2011)
« Отговор #37 -: Юли 27, 2011, 16:15:56 pm »
детската болница (педиатрията, института по педиатрия, СБАЛДБ, и т.н.) е една. няма няколко. това е ясно и го уточнихме. адресът също.
не видях на сайта на клиниката да има катедра по генетика.

ако е нужна консултация с генетик, можем да направим такава с доц. Алексей Савов, началник на Националната генетична лаборатория - http://lmpbg.org/new/home/index_new.htm, http://www.focus-news.net/?id=f17655.

той знае най-добре. друг е въпросът дали има тестове за тази диагноза. аз съм се консултирала с него и тогава той ми каза, че за конкретната диагноза, за която питах аз, в България няма тестове.

Савов консултира и в новата клиника на д-р Владимиров, можем да запишем там час на спокойствие. ходи два пъти седмично следобяд.

това по отношение на генетика. други какви лекари трябват?


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Последна юлска седмица (25.07 - 31.07.2011)
« Отговор #38 -: Юли 27, 2011, 16:30:16 pm »
Може да не си прочела добре, пък и човек не може всичко да знае :D
Имат цитогенетична лаборатория и тя е доста сериозна. Д-р Бонева е шеф на лабораторията.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последна юлска седмица (25.07 - 31.07.2011)
« Отговор #39 -: Юли 27, 2011, 16:54:44 pm »
прочела съм, shanoar, но катедра по генетика и цитогенетична лаборатория са различни неща.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!