0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Не съм писала отдавна тук, камо ли да пускам тема... Иска ми се тази седмица да е по-добра от предишната, болните дечица да оздравеят и да ни е по ваканционно и слънчево на всички и както става в приказките да махна с вълшебната пръчица и всичко да се оправи.  yahoo_17

Стефи, неприятно ми е да чуя, че нещата са се влошили при вас. Разбирам те как се чувстваш и аз съм в същата ситуация, макар и да се отнася за мъжът ми, а не за децата. За това и не пиша напоследък, гадно ми, е реве ми се и сякаш не виждам светлина в тунела, а най лошото е, че този филм го гледах миналата година по това време и уж имаше щастлив край. Сега съм седнала да пиша защото съм си у дома, че нощес за да ми е по леко Стефан разцепи термометъра с 39.8, е вярно, като смъкна на 39.1 ми пя "мила моя мамо"... (наоплаквах се   :oops:)
За решението, не знам какво да ти кажа, никога не е лесно, сигурна съм, че сте искали второ мнение, ако трябва искайте и трето. Сега наблюдавам нещата при моя мъж, хирурга казва ревизия на миналогодишната операция, а нормалните лекари се въздържат от такава и твърдят, че хирурзите са касапи, при това положения как да вземеш решение като не си лекар...

Верди, моя племенник имаше цепнатина на небцето и го оперира в Пловдив доц. Атанасов и детето вече е добре и казва всички необходими звуци. Не знам дали сте чак за там, ама не пречи да се консултирате.

Мише, действай с твоя проблем, не чакай да пораснат децата все ще намериш кой да ти помага докато се възстановиш.

Пожелавам на всички повече позитивни емоции тази седмица, бъдете здрави!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Последна юлска седмица (25.07 - 31.07.2011)
« Отговор #1 -: Юли 25, 2011, 12:53:30 pm »
... хирурга казва ревизия на миналогодишната операция, а нормалните лекари се въздържат от такава и твърдят, че хирурзите са касапи, при това положения как да вземеш решение като не си лекар...


Гери, ей за това става дума, да :( Аз да взема решение, е коя съм аз, че да взимам такива решения, егати...
Хубава седмица и от мен!
*
Re: Последна юлска седмица (25.07 - 31.07.2011)
« Отговор #2 -: Юли 25, 2011, 13:11:11 pm »
Кураж момичета,прегръщам ви и се моля, за най-добрия за вас изход.
Re: Последна юлска седмица (25.07 - 31.07.2011)
« Отговор #3 -: Юли 25, 2011, 13:15:55 pm »
Хубава, здрава и спокойна седмица!
Дано не се налага никому да се справя с такива дилеми за здравето на най-скъпите ни хора! Дано се намери и в двата случая някой да поеме отговорност и да се разрешат проблемите!
Ние сме на антибиотик, но вече сме по-добре  и спряха кошмарните температури от по 40 градуса по два пъти на ден.
За разнообразие тази нощ ни нападнаха комари-аз съм с ок. 10 ухапвания, а малчо- с 4.
Но пък какъв екшън им спретнах- е, спала съм 3 часа общо, но на сметката си имам 5 претрепани гадини! :D

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Последна юлска седмица (25.07 - 31.07.2011)
« Отговор #4 -: Юли 25, 2011, 14:13:50 pm »
Гери, Стефи и от мен кураж. Вярвам, че ще вземете най-доброто решение. Дано това да е последния път, в който да сте изправени пред такова решение. Дано никога повече не ви се налага. Стискам много палци всичко да завърши по най-добрия начин.

Ех, тия комари са много гадна напаст. Аз тази година до момента нямам проблем с тях. И слава богу, че мен като почнат да ме хапят и буквално ме правят на решето. Сега са се насочили към леля ми. Ние с Рая сме на гости при моя дядо и моята леля в Пловдив. И като заговорих за Пловдив бих искала да ви питам нещо (по-скоро мамите от града) :wink: - аз стерилизатор не си купих. Шишетата ги заливам с вряла вода (от котлона), като седят така минимум 10мин. Откакто съм в Пловдив забелязах, че по стените на шишето остава много фин бял прах (ако така мога да го нарека). Какво правите вие в случая, каак си стерилизирате шишетата. Въпроса ми е малко тъп :oops:, ама в София такъв проблем нямам.

Пожелавам ви една хубава седмица - без болести и без лоши моменти. Пожелавам ви седмица изпълнена само с хубави емоции.
« Последна редакция: Юли 25, 2011, 14:17:36 pm от tucy »

*
Re: Последна юлска седмица (25.07 - 31.07.2011)
« Отговор #5 -: Юли 25, 2011, 14:32:37 pm »
Туци, аз имам стерилизатор обаче от това което знам за стерилизирането без такъв е, че не се заливат шишетата, а се пускат да врат във водата. Именно мехурчетата, които се образуват при вренето вършат стерилизацията. Така както си го описала, до сега си попарвала шишета, не си стерилизирала. Бялото,  предполагам е варовик, който се отлага по стените на съдовете и в София го няма понеже водата е планинска и не е варовита. Ако искаш да се спасиш от това,  купувай изворна вода и вари с нея.
« Последна редакция: Юли 25, 2011, 14:35:13 pm от shanoar »
*
Re: Последна юлска седмица (25.07 - 31.07.2011)
« Отговор #6 -: Юли 25, 2011, 14:44:25 pm »
shanoar, в момента така ги попарвам, тъй като ми казаха, че ако врат във водата се натрупвал повече варовик по стените на шишето. Затова просто ги заливам с врялата вода. Ама виж въобще не съм се сетила да си купя изворна вода и в нея да варя. Много ти благодаря за съвета :wink:.

*
Re: Последна юлска седмица (25.07 - 31.07.2011)
« Отговор #7 -: Юли 25, 2011, 14:48:10 pm »
Оф Стефи, от предната седмица  се мъча да ти напиша нещо и все не мога. Много е болно когато трябва да минем през наистина сериозни неща и всичкото това след дълги години кански мъки. Всеки ден се моля, това да са последните ни наши и техни изпитания в живота.
Много пъти съм се питала до кога с тая борба - борба да ги имаме, борба да ги опазим живи и здрави.
Колко бих желала да ми е мъчно, че им слагат поредната ваксина и да се чудя как ще я понесат........ама не би.
Аз поне съм "щастливака", че не ми се е налагало да решавам, всичко бе точно и ясно.

И сега да се похваля, Вяра от вчера е християнче.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Последна юлска седмица (25.07 - 31.07.2011)
« Отговор #8 -: Юли 25, 2011, 15:03:24 pm »
Гери, съжалявам да прочета, че голямото ти момче отново има проблеми!
Дано и Стефко бързо пребори вируса!Прегръщам ви!
Всемирната несправедливост край няма, дано има път, моля се!Липсваше ни тук!

Mary, честита вяра на Вяра!
Честито ви християнче!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Последна юлска седмица (25.07 - 31.07.2011)
« Отговор #9 -: Юли 25, 2011, 16:59:35 pm »
...От миналата седмица се чудя какво да пиша...
Стефи, толкова зле се чувствам, че добри хора като теб и Лиско са подложени на това... Незнам, искам магия, чудо - да се оправят нещата, да не се налага да взимате трудни решения, да не страдат децата...
...Болно ми е...
Мъчно ми е...
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Последна юлска седмица (25.07 - 31.07.2011)
« Отговор #10 -: Юли 25, 2011, 17:12:50 pm »
...От миналата седмица се чудя какво да пиша...
Стефи, толкова зле се чувствам, че добри хора като теб и Лиско са подложени на това... Незнам, искам магия, чудо - да се оправят нещата, да не се налага да взимате трудни решения, да не страдат децата...
...Болно ми е...
Мъчно ми е...
Чета ви, въпреки, че не пиша. И това, което Мими26 е написала се доближава абсолютно точно до това, което бих искала да кажа.
Стефи, Лиско, силна прегръдка от мен.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Последна юлска седмица (25.07 - 31.07.2011)
« Отговор #11 -: Юли 25, 2011, 17:20:18 pm »
tucy, варовита си ни е водата, дааа. Аз ползвах стерилизатор от приятелка, но само с дестилирана вода. Продава се, но къде .... Но мисля, че и с изворна ще стане.
« Последна редакция: Юли 25, 2011, 17:24:20 pm от Pesheck »
*
Re: Последна юлска седмица (25.07 - 31.07.2011)
« Отговор #12 -: Юли 25, 2011, 17:52:42 pm »
Дестилирана вода мисля,че се продава по бензиностанциите-дано само да не лъжа!
Стефи,Лиско дано нещата съвсем скоро да се оправят.Някой има ли информация от лисичката-как е Никол и разбраха ли какъв е проблема?
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Последна юлска седмица (25.07 - 31.07.2011)
« Отговор #13 -: Юли 25, 2011, 18:27:14 pm »
Благодаря ви момичета за пожеланията.

Пете, нищо още не се е разбрало. Ники от 3 дни е на АБ и след курса и на лечение ще се съобразя с това, което д-р Бърди мисли и това ще направя. Тук ме взимат на шега и малко като луда затова, че ме е страх за детето ми след като общото и състояние показвало, че е здрава:).
Днес пуснах контрола на Никол за да се види как и дали действа АБ. Утре ще стане ясно. Утре ще са готови и резултатите на Алекс, Дани, моите и на свекърва ми. При нас тримата със сигурност ще има лечение защото днес лекарката в лабораторията ми каза, че ни е пуснала и антибиограми но не бяха готови. При свекърва ми незнам. При ортопеда сме тази седмица и ще видим какво той ще каже за всичко това.
Бяхме си на село 5 дни. Децата лудяха на воля и са с обелени колене, ръце, глави, уши но щастливи. Аз обаче "започвам да полудявам" и трябва да се стегна, защото очите ми са все в Никол и все се чудя колко още ще е жива при положение, че изобщо не се знае дали е нещо сериозно и може да е нещо безобидно. На секундата си забранявам да мисля подобни тъпотии но...нали трябва да си имам драма:)
И тримата са в период на истерии и едва изтрайвам когато не спят. Започнаха много да се ревнуват и а съм решила да гушна някой, който плаче, другия започва да крещи и да идва да го бие, скубе. Понякога не искат нито да ги прегърна, нито да ги оставя на земята, нито вода да пият, нито да се хранят...никой не разбира какво искат. Викам свекърва ми да ми помага но става още по-лошо:))))))))
Приемете го като оплакване ако не сте чували досега да се оплаквам:) И въпреки това, вечер като заспят си казвам, нека утре са три пъти по-палави но здрави.

Стеф, пропуснала съм какво ви се случва но ти пожелавам всичко да е наред или поне да се нареди по най-добрия възможен начин.

Мише и при теб.

Спокойна седмица и здрави деца.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Последна юлска седмица (25.07 - 31.07.2011)
« Отговор #14 -: Юли 25, 2011, 18:31:29 pm »
Ех, Лисе, тежка е и твоята :( Дано всичко е наред и да е нещо безобидно, да са добре Лисичетата!
Стефи, ако има нужда от консултация навън - кажи, ще търсим болница и ще помогнем!
Гери, съжалявам, ако с нещо мога да помогна - лекари, друга помощ - пиши!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Последна юлска седмица (25.07 - 31.07.2011)
« Отговор #15 -: Юли 25, 2011, 21:27:59 pm »
Ех, защо животът е така несправедлив!

Стефи, Лисе, Гери, дано Господ да е с вас и да бди над дечицата ви, както и над всички други деца!



*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Последна юлска седмица (25.07 - 31.07.2011)
« Отговор #16 -: Юли 25, 2011, 22:31:12 pm »
Оххх, момичета, мъчно ми е като ви чета :( Защо е толкова несправедлив животът? Моля се за вас и децата, дано всичко мине възможно най-безболезнено и щадящо за всички ви!
Лисооо, такива мисли няма да позволяваш да ти минават, моля тееееее!
 :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :bighug:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Последна юлска седмица (25.07 - 31.07.2011)
« Отговор #17 -: Юли 25, 2011, 22:54:19 pm »
Много съм смотана. Лиско, без да искам те забравих. И на теб пожелавам всичко да се нареди и никога повече да не ти се случват такива неща. И недей да си мислиш такива страхотии. Вярвам че всичко в скоро време ще се нареди по най-добрия начин.

*
Re: Последна юлска седмица (25.07 - 31.07.2011)
« Отговор #18 -: Юли 25, 2011, 23:30:34 pm »
Лис, такива мисли са ти забранени. Иначе дечурлигата са в бебешкия пубертет. И на нас ни се случва да се тръшкаме, но го оставям да му мине, като само внимавам да не се нарани. Не мога да си представя какво е същото, умножено по три. Стискай зъби! Ще отмине.

Стефи, Гери, дано скоро се разсеят черните облаци над главите ви!

Ние сме добре. Миналата и тази седмица сме без тати, който е в командировка. Събота и неделя направо се беше залепил дребният за него. Иначе днес си взехме с една приятелка сладолед. Малкият хитрец ми изяде фунийката и сладоледът ми падна. После взе да сочи към този на приятелката ми и него горе-долу по същия начин го оформи. Когато остана съвсем малко от фунийката и сладоледът съвсем се смачка, върна го на приятелката ми.  :lol: Баща му твърди, че вече знаел как да работи жените.
И вече малчо е на две години.  :wink: Учителките казаха, че много им харесала тортата, но другия път помолиха за децата да направя кекс. По-лесно се ядал. Ако знаех, щях ли да поръчвам торта изобщо?!

Желая ви успешна седмица и да са ви здрави дечицата!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Последна юлска седмица (25.07 - 31.07.2011)
« Отговор #19 -: Юли 26, 2011, 06:34:56 am »
Блу, да ви е жив и здрав Кай, зло да го забрави! :oops:
Умен и юначен, весел и щастлив!Прегръщам ви!

Лис, нещо практично, знам не ти е до това, но да кажа
поне да разведря главата ти  :balk_21:, вземи им наколенки!
На Калина капачките са здрави само благодарение на тях,
пада поне 20 пъти на едно излизане!Народа ги мислеше за моден аксесоар,
но след първия половин час в градинката, вече беше ясно на всички,
че са функционални и хич не са мода!
Има в Джъмбо, едно пиле ми каза, че вече имате във Варна!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)