0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмицата на ДРЗ, Варна и морето: 20-26.06.2011
« Отговор #60 -: Юни 23, 2011, 11:05:13 am »
Запис и от мен към края на седмицата.
Вече ми се сви корема и снощи не можах да заспя от вълнение за концерта, за ДРЗ...
Re: Седмицата на ДРЗ, Варна и морето: 20-26.06.2011
« Отговор #61 -: Юни 23, 2011, 11:15:23 am »
Но друга ми беше идеята - бебетата ядът спейки. Ако Дара е заспала по-рано и проспива храненето към 22 часа - просто й бутам шишето в устата и тя си го изпива. В противен случай рискувам да се събуди към 5 гладна.
И това ще мине, скоро ще си стабилизира режима съвсем и няма да ти се налага да го правиш. Бобо е на 5 хранения дневно, последното му е в 20:00 ч. АМ и след това чак сутринта в 6:30-7:00 има пак АМ.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Седмицата на ДРЗ, Варна и морето: 20-26.06.2011
« Отговор #62 -: Юни 23, 2011, 12:07:24 pm »
Мия от новородена си спи сама в нейното легло, в нейната стая. Тя не дваше да я гушкат особено като беше бебе, та затова и никога не сме се приспивали на ръце или с нещо подобно. Не съм налагала специални режими, но детето ми само си ги наложи. В първите месеци заради ужасните колики не спеше по цял ден и затова си спеше нощем. После като поотрасна постепенно си изгради сама режим с един следобеден сън в 2 и вечер в леглото в 9. И до ден днешен държа в 9 да е в леглото, независимо колко време е спала следобед. някой път в почивните дни като запси следобед, може да спи и 3 часа, но вечерният час си го спазваме. Четем приказка, целувки и я оставям. Обикновено заспива за ок. 20-30 минути, завивам я и така.
<br />[link=http:
*
Re: Седмицата на ДРЗ, Варна и морето: 20-26.06.2011
« Отговор #63 -: Юни 23, 2011, 12:13:46 pm »
Мешко, и Боби е така.
Като бебе лягаше в 20ч, сега като по-голям  :wink:  ляга в 21ч. Позволявам му да си чете книжка, но часът се спазва.
*
Re: Седмицата на ДРЗ, Варна и морето: 20-26.06.2011
« Отговор #64 -: Юни 23, 2011, 12:25:24 pm »
Ан-Мари няма стриктен режим нито на хранене, нито на спане, но е много спокойно бебе. Понякога спи повече, понякога беснее по цял ден. Вече разпознавам сигналите й кога е гладна и кога й се спи. Заспива като я оставя на една страна,без значение на дивана, спалнята или в кошарата. Това се оказа много добре за нас, защото постоянно пътуваме с нея и не й прави впечатление дали си спи в нейното легло или някъде другаде.Вечер заспива сама в кошарата към 22-22,30. Загасям лампата и излизам от стаята. Тя си гука и приказва известно време и заспива. Нощем се събужда и я взимам при нас на спалнята и я кърмя в просъница. Все още яде по 7-8 пъти в денонощието, сега и повече, защото е жега, а не е особена фенка на H2O. Явно нашата програма може да се нарече волна или артистична :) Не мисля да впрягам сили за реорганизация на ситуацията, тя е щастлива и доволна, аз също.
« Последна редакция: Юни 23, 2011, 13:06:20 pm от zayak3 »
*
Re: Седмицата на ДРЗ, Варна и морето: 20-26.06.2011
« Отговор #65 -: Юни 23, 2011, 13:31:05 pm »
Цитат
Но друга ми беше идеята - бебетата ядът спейки. Ако Дара е заспала по-рано и проспива храненето към 22 часа - просто й бутам шишето в устата и тя си го изпива. В противен случай рискувам да се събуди към 5 гладна.

Това минаваше докато навърши един месец. Всъщност преди да направи месец всичко си изяждаше и ядеше на 3 часа. И спейки ядеше. Ама след като навърше месец и нещо й стана. Сега и да спи не яде - мляска биберона и бута с езика. Засега го отдавам на топлото време. Все още не е почнала да слабее пък ще видим. Другата седмица се захлажда и ще видя дали ще има някаква промяна.

*
Re: Седмицата на ДРЗ, Варна и морето: 20-26.06.2011
« Отговор #66 -: Юни 23, 2011, 14:41:27 pm »
Сами, и аз мисля, че сънят е много важен. Моето дете няма точен режим, но си има неин си собствен и горе долу го спазва. Като цяло не спи много часове и затова гледам поне през нощта да си поспива. През деня Никол спи малко - сутрин половин час, максимум един, и слетобяд около час и половина. Приспивам я доста дълго за да я накарам да заспи. Аз съм била същата като бебе. Явно прилича на мен.
Смятам за много важно децата да лягат рано. Никол едвам издържа будна до 20:00ч. През зимата заспиваше в 20:00, а сега ляга някъде в 20:30. До 21:00 обикновено е заспала. В много редки случаи, когато я мъчат зъби или е превъзбудена, заспива по-късно.:)


*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Седмицата на ДРЗ, Варна и морето: 20-26.06.2011
« Отговор #67 -: Юни 23, 2011, 14:57:48 pm »
И това ще мине, скоро ще си стабилизира режима съвсем и няма да ти се налага да го правиш. Бобо е на 5 хранения дневно, последното му е в 20:00 ч. АМ и след това чак сутринта в 6:30-7:00 има пак АМ.

Оо това вече го няма...преди беше така. Сега яде и заспива, а дори да пропусне едното хранене вечерта не е проблем, защото пак си спи цялата вечер.  :)
Дара също е на 5 хранения и за моя радост напоследък Дори! може да откаже да си изяде всичко  :lol:
*
Re: Седмицата на ДРЗ, Варна и морето: 20-26.06.2011
« Отговор #68 -: Юни 23, 2011, 15:08:04 pm »
Наскоро прочетох, че сънят от 20.00 до 24.00 е момента в който мозъкът се възстановява. Демек, децата да са заспали в 20.00 часа.

Там където преди живеехме имахме няколко гаража и редовно си спираха коли пред тях, защото там има административна сграда. Номер беше да оставят GSM номер. Един път мъжът ми така се ядоса, че залепи на предното  стъкло на една кола надпис " Не паркирай, гараж!".






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Седмицата на ДРЗ, Варна и морето: 20-26.06.2011
« Отговор #69 -: Юни 23, 2011, 15:24:28 pm »
Ей, като каза за гаража при нас редовно спират пред входа на гаража. Толкова ли е трудно да се сетиш че влизат и излизат коли. Един път така беше застанал някакъв кретен, че заради него мъжа ми одра колата. Слязъл в гаража и после като излязъл оня вече си бил тръгнал. Ама той моя е един спокоен и не обича да се разправя. Обаче аз ако бях щях да сляза от колата и да му счупя чистачката примерно, пък нека дойде да се разправяме после. Има много несъобразителни хора.

*
Re: Седмицата на ДРЗ, Варна и морето: 20-26.06.2011
« Отговор #70 -: Юни 23, 2011, 16:33:18 pm »
Нагли има до безумие. Редовно спират и пред входа, и не може да се мине с количка. Бях се зарекла, който спре там да му спадам гумите, но вече не сме там. Както каза скоро една позната на друга: "Ти знаеш ли, че имам жълта книжка и мога, когато искам да те убия и нищо няма да ми направят!".






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Седмицата на ДРЗ, Варна и морето: 20-26.06.2011
« Отговор #71 -: Юни 23, 2011, 19:01:52 pm »
Момичета, малко извън темата, която се подхванали, но моля за малко помощ...
Вече не знам какво да правя и за това търся съвет.
Едното ми дете е непрекъснато нахапано от бълхи...даже в косите му се завират, пълзят по него, целият е в пъпки, като шарка...
На другото -нищо му няма, все едно не ги гледаме в еднаква среда.
Бях чела, че зависело от кръвната група, но те и двамата са една и съща кръвна група, та явно това не е верно.
Чудя се ...мога ли да го мажа с нещо, че така го нападат милия...не мога да го гледам ...толкова ми е жал...не го сърбят, не се чеше, но е като решето.
Благодаря ви предварително!
*
Re: Седмицата на ДРЗ, Варна и морето: 20-26.06.2011
« Отговор #72 -: Юни 23, 2011, 19:10:08 pm »
minim, отивай в аптеката и купувай БИОКИЛ спрей, около 10-12 лв е. Бяха ни нападнали преди година и само с това се оправих веднъж в месеца пръскам и до сега, оставям 15-20 мин и проветрявам, може да се използва и при съвсем малки бебета, може да се пръска и по матраци и т.н., само чаршафите сменям и готово. УСПЕХ!!!
Ей сега се сетих една хитрина за "правилно" паркирали. В кооперацията на предишната ми работа имаше една леля, дето ги лекуваше с двойно лепящо тиксо - един "Х" на предното стъкло и после 2 часа не може да се изчисти. За една седмица се научиха и спряха да паркират като...  :lol:

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Седмицата на ДРЗ, Варна и морето: 20-26.06.2011
« Отговор #73 -: Юни 23, 2011, 19:56:07 pm »
 :lol: За колите...аз преди залепях едни много готини лепенки "спрял си като идиот" на предното стъкло. Хубавото при тях е, че много трудно се отлепят и си е бая разправия махането...разкъсват се, остава лепило и подобни красоти.
На който съсед съм я лепнала - имаше подобрение !
Имах само един случай и то за мен най-потресаващото че съседа е чужденец ! Е от нашенци го очаквам, но от австриец - не. Човека не разбра от лепенката, не разбра и от вдигнатите чистачки, но когато му отскубнах и предните и задните - всичко му се изясни  :lol:
Много нагло човече, спираше баш пред входа и ако си с пазарски чанти няма минаване...за количка да не говорим.
*
Re: Седмицата на ДРЗ, Варна и морето: 20-26.06.2011
« Отговор #74 -: Юни 23, 2011, 20:00:50 pm »
Имах само един случай и то за мен най-потресаващото че съседа е чужденец ! Е от нашенци го очаквам, но от австриец - не.

Значи не само българинът в чужбина се научава да не мърси, ами и чужденецът в България се научава да паркира като гъз. Явно до социализация опира работата...
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата на ДРЗ, Варна и морето: 20-26.06.2011
« Отговор #75 -: Юни 23, 2011, 20:54:32 pm »
Аууу, Жбрулче, честито и аз имах днес същото приключение, само дето при мен е предна лява :x За късмет, на съседа и мойта кола поне не са одрани, а само напукани гумите :? А предния ден, една дама най-спокойно беще спряла да си пафка цигарката на пешеходната пътека, така, че да не може никой да мине покрай нея :(
Боби, сори, ама си е повод за негативизъм, а това, че нямаш на кой да си оставиш детето, не е фатално. И аз си ги гледам сама и няма на кой да ги оставям, ама си търся алтернативи. Нито рожденните дни ще избягат, нито кафенетата, но злобата човешка и селяния до шия остават и трудно ще се променят :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмицата на ДРЗ, Варна и морето: 20-26.06.2011
« Отговор #76 -: Юни 23, 2011, 21:43:11 pm »
Явно всички от едно и също страдаме :-( При мен ситуацията, освен гореописаните, вече има и буквално "класически" измерения: съседите 2 етажа над анс се сдобиха с чудесно голямо пиано, тип роял... Няма какво да описвам, само ще добавя, че на него тренират майката и детето, а таткото - оперен певец явно, се разпява, обикновено около полунощ. Естествено, шумоизолация няма, и трябва да се живее с нон-стоп вариации върху "Мила моя мамо" (не се шегувам!). Трябва да отбележа, че наистина не свирят между 14 и 16, но това едва ли е успокоение - оказва се, че няма нормативен акт, който да забрани акустичния тормоз, независимо, че и без усилватели огласят цялото ни блокче :-(

Жбрули, хората са нечовешки тъпи (цитат на любимия ми преподавател от Унито)! Не че ще ти е успокоение, но си е чиста злоба, няма друго. Аналогично: една седмица, след като новия ми (за мен) жълтичък сладурчо беше паркиран на улицата пред блока си го намерих със счупено стъкло, с тухлата още в колата. Нищо не беше откраднато, просто им е било кеф да направят гадно... Мила Родино!

За съня бебешки: Кай вече взе да ме притеснява. Отскоро почна да не се буди нощем, спи от 22.30 докъм 6. Но не знам дали нещо не му бъркам: спи адски неспокойно, мята се, сумти, гърчи се, обръща се буквално на 90 градуса, въпреки ограничителя си. И аз не мога да спя добре (лек сън, за жалост), и той не изглежда ОК. А и не всяка нощ спи цялата... Дано да прочета после, че като порасне още малко, ще се спинка повече...
*
Re: Седмицата на ДРЗ, Варна и морето: 20-26.06.2011
« Отговор #77 -: Юни 23, 2011, 21:54:29 pm »
Надин, Илияна ми беше същия случай. На 15 дни се отказа от всички нощни хранения, лягаше в 19:30-20ч.и спеше до 5-6 сутринта и изведнъж започна да се върти, дори да плаче на сън. След седмица започна и да се буди за по 10-15 мин. Около нас всички деца са минали през този период, но аз и до лекарско мнение стигнах - било абсолютно нормално, повечето деца били на периоди и такива моменти имало до 6-8, а по някога и до 12 месеца - редовно  8O... За успокоение - както се появи това "явление" така и изчезна, сега спи отново по цяла нощ без проблеми.
Дишай спокойно, временно е :)

*
Re: Седмицата на ДРЗ, Варна и морето: 20-26.06.2011
« Отговор #78 -: Юни 23, 2011, 22:06:37 pm »
Благодарско, задишах, дано и да запся после :-)

Днеска диването луда калинка ме направи! 6 часа бях в Парка на свободата, да се скрием от големите жеги, и 5 от тях съм прекарала бутайки го! А да спра - рев, ужас и безумие! Не е истина, всичко ме боли, толкова ходене и по магазините не съм имала! Като се прибрахме за хапването в 19 рева още час и чак преди малко заспа като пън, макар и с помощта на сешоара (любимия ми електроуред напоследък!). А е време да го будя за къпане и ново ядене... Направо не е истина, бях се притеснила вече да не би да му има нещо - все ми е топъл, ама то и какъв да бъде на 30 градуса на сянка...  Дано се справим през нощта добре, защото при утрешните синоптични обещания - бедно ми е въображението как ще издеяня!
*
Re: Седмицата на ДРЗ, Варна и морето: 20-26.06.2011
« Отговор #79 -: Юни 24, 2011, 00:01:48 am »
Хехе, Надин, и аз бях в Парка на свободата днес между 5 и 6  :lol: