0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #580 -: Октомври 07, 2011, 00:13:33 am »
В Китай,има повече недохранени деца отколкото в Европа и САЩ едновременно :)Освен това,съм убедена че в Китай със сигурност имат алтернативи на пълномасленото мляко.И на последно място,Китай би ми била последна истанция за пример имайки предвид в какво състояние се намира самата държава.

Иначе,според мен в кашите се добавя нискомаслено,понеже бебешката каша е добавка към разнообразното хранене на бебето.Основното хранене за него остава да е АМ/кърма.
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #581 -: Октомври 07, 2011, 00:23:41 am »
Моята педиатърка също каза да давам пълномаслено мляко.

крем карамел, не съм фенка на Данон. Мисля си, че са им много изкуствени продуктите. Като цяло гледам да не са с много голяма трайност продуктите - и за прясно, и за кисело мляко. Ако ще си купя прясно мляко с годност до януари другата година, значи е пълно с консерванти.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #582 -: Октомври 07, 2011, 00:24:07 am »
Точно Китай е много лош пример за правилен стандарт по отношение млякото, млечните продукти и консумацията им. Там за това наскоро имаше смъртни присъди и много жертви:
http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=3330&sectionid=4&id=0000801
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #583 -: Октомври 07, 2011, 03:20:09 am »
Смарайди, ако високата масленост беше вредна, то излиза, че след 1 годинка и кърмата е вредна, защото тя има с 20% повече мазнини от млякото:
http://www.kellymom.com/nutrition/milk/milkcalories.html
« Последна редакция: Октомври 07, 2011, 03:23:29 am от Bobbie »


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #584 -: Октомври 07, 2011, 13:03:33 pm »
Относно Китай не са с недоразвити мозъци, нищо, че не консумират млечни след годинката  8).
За гладни деца дали има ще се убедя лично след седмица, но там където отивам едва ли...






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #585 -: Октомври 07, 2011, 13:47:31 pm »
Дами, имате ли опит с алчни малки гладници? Мойто пух съвсем ме ошашави - вчера на обяд вече изобщо не щя мляко в уста да сложи, само пюре - омете цялото бурканче (125г); днес омете последния морков+картоф и продължи директно с пащърнака, едва спасих 1/2 бурканче. Изобщо не успявам да спазвам схемата "2л.->4л.->8л. и т.н." - нахвърля се като невидял ядене; вместо да го лъжа с мялко да си яде пюретата, сега го прилъгах с пюрето от пащърнак да си яде млякото. Това защото се притеснявам, че само пюрето още не му е засищащо, трябва и мляко?
И друго се появи - още от 3ия си месец той сам си мина на 5/дневно ядене; от няколко дни обаче почна пак да иска по 6 пъти, и да се буди по-рано сутрин. Изяжда си все така по 150мл+5л. сухо вещество, повече количество не иска (често и това не дояжда). Започвам да си мисля, че самото мляко не му е достатъчно хранително вече, а не смея да слагам още сухо вещество. Дали това е разликата с млеката #2 (за 6+ месеца), дали пък няма търпени да порастне още по-бързо?
Иначе Пух е в чудесно състояние - 8 кг, 70 см; малко с 2 седмици напред върви (и аз вече не помня по кои норми точно) и е като много силен живак, но не е дебел или несъразмерно висок...
Някой имал ли е подобни забавления?
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #586 -: Октомври 07, 2011, 16:05:48 pm »
Щом се буди по-рано сутрин, вероятно е гладен и трябва да хапне повече на последното хранене вечерта, но какво и по-колко, не съм сигурна за тази възраст. Най-добре да каже педиатър...
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #587 -: Октомври 07, 2011, 16:11:35 pm »
Nadine, ние сме далеч от вашата възраст, но да ти кажа една хитринка на моя приятелка и на снаха ми.
Във вечерното мляко слага по две бисквитки - Плазмон и така го засища и си изкарва повече часове.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #588 -: Октомври 07, 2011, 16:56:16 pm »
Nadine, ние сме далеч от вашата възраст, но да ти кажа една хитринка на моя приятелка и на снаха ми.
Във вечерното мляко слага по две бисквитки - Плазмон и така го засища и си изкарва повече часове.
И на мен ми мина през главата да "дохранвам" към АМ вечер, но не зная на коя опция да се спра:
- оризова каша - ама още не съм въвела ориз...
- бисквитки - ама и на такива неща още не сме минали....
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #589 -: Октомври 07, 2011, 17:47:22 pm »
Надин, можеш да слагаш по 1-2 мезурки чиста оризова каша в последното мляко преди лягане.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #590 -: Октомври 07, 2011, 21:15:19 pm »
Благодаря :-)
Утре почваме с ориза, да му мислят китайците, какъвто ми е лакомник :-)
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #591 -: Октомври 10, 2011, 11:34:24 am »
Надин, ама ако вече си го захранила с въпросните зеленчуци, защо продължаваш да му даваш мляко на това хранене. Ти май беше почнала по-отдавна и вече би трябвало да сте заместили изцяло обедното хранене. Аз захраних преди 3 седмици (досега само пащърнак, морков и от вчера картоф постпенно по тази схема с 2-3 лъжици за начало) но само първите няколко дни дохранвах с мляко, защото първия зеленчук естествено не беше в достатъчно количество. Сега сме само на зеленчуково пюре-около бурканче и половина от 125гр. и напълно му стига на моя лакомник, като го захраня с още нещо ще започна от големите бурканчета. Според мен въобще не се притеснявай- давай си му само пюре, а мляко с другите хранения, кой казва че пюрето не е засищащо- даже напротив по моите наблюдения. То това е и целта, но някои бебета (не и нашите  :) просто не свикват лесно с твърда храна.
Ние също сме с 170мл. мляко, 5лъжици но вечеринаги давам с 10мл повече. Обаче мисля че пак му било малко и се будеше леко гладен. Май е верме пак да увелича и да започна постепенно с преходното мляко-двойка. Утре ще видим дали пак не съм огладила детето, досега бяхме по-леки от нормата, въпреки големия апетит..
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #592 -: Октомври 11, 2011, 13:25:09 pm »
Надин, ама ако вече си го захранила с въпросните зеленчуци, защо продължаваш да му даваш мляко на това хранене. Ти май беше почнала по-отдавна и вече би трябвало да сте заместили изцяло обедното хранене.
Щото все ми се струва, че 125г зеленчук не е равно на 150+мл. мляко, та си му додавам... А и така и не почнахме от самото начално на 4 месец - аз не бах в страната, после той получи силна реакция на имунизациите, после и двамата бяхме болни, та малко окъсняхме. Сега вече е опитал почти всичко чисто зеленчуково, остава само тиква и тиквички да пробва и е готов за по-големи стъпки.
В тази връка, пюрето от броколи (Хип) е с ориз реално. Не че не му пробутвам по 1 мензура оризова каша към последното мляко за деня, но дали да му давам от това пюре?
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #593 -: Октомври 11, 2011, 22:13:14 pm »
Ориза е малко вероятно да даде реакция,защо не захраниш с оризова каша?
Мисля,че е много добре че дохранваш с АМ.Всъщност се препоръчва да се дохранва така до 12м,като АМ да е минимум 700мл на 24ч.Аз лично,го научих много късно,и дохранвах от 8м до 12м,и си го пиеше да ти кажа(60-120мл).Все пак,ако е сит едва ли ще пие,сам ще си покаже :)
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #594 -: Октомври 12, 2011, 15:57:40 pm »
Момичета, дайте линкове със схеми за захранване! Предстои ми захранване на Хриси и съм малко объркана. Благодаря!

 

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #595 -: Октомври 19, 2011, 06:35:46 am »
Момичета, дайте линкове със схеми за захранване! Предстои ми захранване на Хриси и съм малко объркана. Благодаря! 

Ето една: https://spreadsheets.google.com/spreadsheet/pub?key=0AhooY4qEc9c1cHJ1ME5TajN6S2YwV3pibmJlNW90UXc&gid=0

*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #596 -: Октомври 19, 2011, 11:04:45 am »
deep, имаше една тема точно кой какви храни е въвел и кога:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=34267.0
« Последна редакция: Октомври 19, 2011, 11:06:21 am от mimi26 »
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #597 -: Октомври 22, 2011, 12:53:56 pm »
Здравейте,нали другата седмица ще се сменя часовото време- вие ще променяте ли и часа на яденетата на децата или ще си ги оставяте в същите часове?
07.10.2009
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #598 -: Октомври 22, 2011, 16:25:50 pm »
Аз ще ги променя. В крайна сметка ще живея по новото време и детето трябва да спи и става в същите часове.



  
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #599 -: Октомври 23, 2011, 18:07:18 pm »
Аз ще ги променя. В крайна сметка ще живея по новото време и детето трябва да спи и става в същите часове.

И аз така :) Така беше и при предишната промяна...