0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #520 -: Септември 22, 2011, 23:11:11 pm »
Жбрул, не съм го казала ,за да се заяждам.Просто бяха коментирани тези и др. неща за кашите. Заповядай:  http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=46075.msg846903#msg846903
07.10.2009
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #521 -: Септември 22, 2011, 23:14:23 pm »
power, няма никаква разлика между различните му там кус-кусчета, освен, разбира се, формата им :) Аз ги редувам за разнообразие. ;)
Кисело мляко дадох след девети месец с бисквита, а в по-големи количества (за пиене) след годинката.

Eли, при мен са що годе сходни нещата. В смисъл, че заради сутрешното мляко или почти не закусва (хапва в много малки количества), или ако пък закуси, обядът му е по-малък. Какви ли не ги мъдрих, колко ли не се притеснявах, ама като не ще да яде детето, не мога на сила да го накарам. Та, сутрешното мляко не съм го махнала - пие си около 200мл, давам закуска, колкото пожелае и ако не хапне, изтеглям обяда по-рано. :)


Ели, давай си млякото на детето, намали количеството на закуската - колкото изяде толкова.

Ако знаеш колко пъти са ме питали защо още му давам мляко - "та той е вече голям!"  :?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #522 -: Септември 22, 2011, 23:20:08 pm »
Моят син все още пие прясно мляко сутрин и вечер. С баща му се шегуваме, че сутрин, докато не си изпие кафето (млякото), не е човек.  :lol:

*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #523 -: Септември 22, 2011, 23:32:28 pm »
Жбрул, не съм го казала ,за да се заяждам.Просто бяха коментирани тези и др. неща за кашите. Заповядай:  http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=46075.msg846903#msg846903

Моля те, не мисля че се зяждаш  8O и благодаря за линка. Извиних се, че съм досадила съвсем искрено, защото попитах неща дето са коментирани милион пъти, а просто нямах време да търся да ги чета тогава. За последното /липса на време/ - няма да се извинявам - дай Боже всеки му едно щуро бебе, което не оставя мама да прочете защо кашата станала на бучки /и на бучки я изяде де  :lol:/

НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #524 -: Септември 22, 2011, 23:34:40 pm »
Моят син все още пие прясно мляко сутрин и вечер. С баща му се шегуваме, че сутрин, докато не си изпие кафето (млякото), не е човек.  :lol:
Много си е добре това. Кое е по-добре от млякото да пие на закуска? На мен до 5ти клас сутрин ми даваха по чаша прясно мляко всеки ден, пък тук ме обвиниха, че било американска идея и затова съм била толкова привързана към млякото. Освен ако баба ми не е била скрита американка :-)- тя всеки ден държаше да пия поне една чаша мляко. До ден днешен си пия мляко всеки ден.
« Последна редакция: Септември 22, 2011, 23:37:18 pm от Bobbie »


  
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #525 -: Септември 22, 2011, 23:39:08 pm »
Ето нашия режим по вашето време

8ч - АМ 240/270мл
12ч - обяд(зеленчукково месно пюре/филийка с масло и кашкавал+ айрянче) ок.200 - 230гр
15ч - закуска с плодово пюре(обикновенно пасирах няколко плода + бисквита)
19 - 19ч30 - вечеря(зеленчуково месно пюре)
20ю30 - АМ ок.180мл

Ние рано сутрин никога не сме се хранили,той прото си спи до 8ч,за това и нямам закуска.Опитвала съм да махна млякото сутрин и да заместя със закуска,но човека не ще... :lol: Обикновенно м/у АМа и обяда хапва бисквитка или плодче.
От скоро обаче спря вечерното си мляко,жалко,защото аз много държах да си го пие...Но пък на вечеря вече изяжда 300гр.Всички хранения са ни вече от "стабилна" храна,а плодовете давам м/у храненията.
Мене повече ме тревожи сутришното мляко,т.к. когато започне ясла ще се налага да ставаме рано към 6и30ч(ще пие АМ),а там ще хапва в 10ч плод и в 12 обяд.Това са доста часове за активно дете и съм убедена че още в 9 ще е зверски гладен,а едно плодче в 10ч хич няма да му върже...Утре пак ще се пробвам с каша сутринта...
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #526 -: Септември 22, 2011, 23:53:30 pm »
Моят син все още пие прясно мляко сутрин и вечер. С баща му се шегуваме, че сутрин, докато не си изпие кафето (млякото), не е човек.  :lol:
До ден днешен си пия мляко всеки ден.

И аз. Не пропускам. :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #527 -: Септември 23, 2011, 00:00:44 am »
Някакви съвети как се смесва кашата с течност, че да не става на бучки? Вчера с оризовата...да не ви обяснявам какво се получи
Jbrul водата за кашата трябва да е много гореща.Ако е по-хладка тогава се получава на бучки.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #528 -: Септември 23, 2011, 01:42:23 am »
Някакви съвети как се смесва кашата с течност, че да не става на бучки? Вчера с оризовата...да не ви обяснявам какво се получи
Jbrul водата за кашата трябва да е много гореща.Ако е по-хладка тогава се получава на бучки.

Охххх, много съм смотана наистина!  :lol:
Сложих вода, която не беше с температура годна за непосредтвена консумация, но не беше и гореща. Явно там съм оплескала нещата. Ама на пипане - трудно ми е да преценя коя температура на водата е 50 градуса. Занапред ще я забърквам с много гореща вода значи и ще чакам да се охлади до нужното, че да става за ядене.

П.П. Чета ви хранителните режими от известно време и май само моето бебе се оказва от ядящите 4 пъти в денонощие. Не знам къде ще вкарвам закуски, плодове между основни хранения и задължително АМ сутрин и вечер, ако се опитам да се придържам към това, което чета по въпросите с храненето. Ами явно - няма да се придържам към него, защото и да искам - няма как. Ще трябва да реша обаче, кое ядене остава, кое може да отпадне т.е. кой вид храна. Боже, как може нещо толкова естествено като яденето да се превърне в някаква "космическа наука" едва ли не.  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #529 -: Септември 23, 2011, 04:25:35 am »
Боже, как може нещо толкова естествено като яденето да се превърне в някаква "космическа наука" едва ли не.  :lol:
Да и аз така си мислех когато Ивана беше на около вашата възраст и реших, че сама си го правя и няма повече. Особено от както тръгна на градина и изгубих контрол ( казвам им едно, после ми съобщават, че и дали друго) и престанах да го мисля много много. И ти ще дойдеш на същото мнение след известно време :-)
« Последна редакция: Септември 23, 2011, 04:28:39 am от Bobbie »


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #530 -: Септември 23, 2011, 08:17:42 am »
Jbrul, до преди два дена и нашата каша ставаше на бучки, и с разбиването им отиваше към 15 минути приготвяне  :lol:
Позволявам си да дам съвет, тъй като поне при мен това подейства - Водата е гореща, но не вряла /предварително си я отмервам/ Сипвам първо кашата в купичка и когато започна да наливам водата на тънка струя не спирам докато не я излея цялата и същевременно непрекъснато бъркане. И я разбърквам с лъжица   :wink:
« Последна редакция: Септември 23, 2011, 08:20:57 am от iv_z »


Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #531 -: Септември 23, 2011, 17:08:41 pm »
Аз разреждам каши с вода със стайна температура. Никога не са ставали бучки.
Така реших да процедирам след като навремето със сина ми изхабих поне кутия каша, опитвайки се да я разреждам с гореща вода.
Чакам преварената вода да изстине или разреждам с някоя от водите за кърмачета.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #532 -: Септември 23, 2011, 20:52:03 pm »
Аз проблем с кашите не съм имала, но не съм бъркала и чиста каша. Иначе мотие отказваха да пият топло мляко или топла храна и затова гледах да не претоплям водата, че трябваше много да чакам да изстива.
Блу, малък е твоя в сравнение с нас, сутрин преди да си отворят очите си искат млякото. Пият го докато са на гърнетата, обличаме, мием зъби и заминаваме на градина.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #533 -: Септември 23, 2011, 21:43:29 pm »
...или твърде бързо съм изляла водата...

Там ти е проблема маци. Кашата сипваш във водата, а не обратното.  :wink:
Тогава дали е гореща или студена водата няма значение все се разтваря, поне при мен действа безотказно  :D


Момичета докога трябва да пият АМ децата? Моята сутрешното отдавна го отказа.  :?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #534 -: Септември 23, 2011, 21:57:51 pm »
При мен кашите не са ставали на бучки. Може би зависи марката. Аз ги правя с затоплена вода от нагревателя за шишета и слагам водата към кашата постепенно като бъркам със супена лъжица.

Илейни у дебелите книги пише до годинката сутрин и вечер мляко, но сега, ако не иска беба няма да я насилваш.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #535 -: Септември 23, 2011, 22:01:03 pm »
И при мен кашите не стават на бучки.Аз ги правя с вода със стайна температура и първо сипвам водата и след това кашата.
07.10.2009
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #536 -: Септември 23, 2011, 23:39:04 pm »
И при мен кашите не стават на бучки.Аз ги правя с вода със стайна температура и първо сипвам водата и след това кашата.
И аз ги правя така, за сега съм дала само тази въпросната оризова на Милупа. Само че аз вместо вода слагам кърма и той пак не иска да я яде. И започнах да си сгъстявам с нея по-редките пюрета, тъй като аз си ги правя. Но като цяло гледам да не го тъпча с каши, защото и без това е дебел. :oops:
Сега съм купила млечните на Хумана и там пишеше да се разбърква с вилица. :wink:
« Последна редакция: Септември 23, 2011, 23:43:18 pm от Nataly* »
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #537 -: Септември 24, 2011, 12:02:49 pm »
Не ми е съвсем ясно кога заместихте с каша -следобед или сутрин.
Нещо не си намирам поста, та да питам за мнения след пащърнака (още няколко дни ще го ядем разбира се), дали да въведа втори зеленчук на обед или да започнем да земестваме следобедното хранене с плодово пюре. Коремчето не ни е редовно, но това е от преди пащърнака, все пак незнам дали нещо разхлабващо да дам..

За смесването на вода с каша или мляко наскро установих, че и ние го правихме наобратно с млякото -сипваме вода в млякото и пак ставаше, но иначе е по-лесно струва ми се.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #538 -: Септември 25, 2011, 14:34:12 pm »
Значи момичета,имам питанка-захранихме се на 5м и 7 дни,до сега бяхме на готови пюрета,но вече искам да се пробвам да му правя вкъщи,обачееее не ми се получава картофеното пюре :oops:
Имам книжки с бебешки пюрета,но там пише на всичките рецепти-краве масло и захар и та значи аз какво масло да слагам,а на купените пюрета има рапично масло,мога ли да си купя рапично олио или масло/ох много съм куха нали/
И още нещо мога ли да въведа вече месо или жълтък,а млечни каши?

Имам и още питанки,но тях друг път :oops:

Знам че е писано но като не мога да се оринтирам къде ги четох,то два месеца наред четох,четох/а питайте ме какво запомних :?/и незнам къде са.

лек ден и мерси за отговорите

Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #539 -: Септември 25, 2011, 15:56:02 pm »
Topsi, аз досега съм давала само приготвени от мен пюрета. Картофеното го смесвам задължително с друг зеленчук (морков, токвичка, броколи и т.н.). Ако е много гъсто слагам кърма или АМ докато се разреди достатъчно. До сега не съм добавяла масло, нито олио. Захар със сигурност не бих добавила.
За месото, на мен ми казаха, че мога да въведа към 7-ми месец, но за сега изчаквам, защото още сме със запек и наблягаме на зелените зеленчуци. Жълтък и каши не съм давала още.

Аз заместих обедното хранене със зеленчук, след обед давам плод, а сега и вечер започнах по малко да давам зеленчук. Чудя се обаче кога да давам млякото ? Освен сутрин и вечер, да давам ли преди или след хранене ? Малко се обърках с това хранене...