0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #500 -: Септември 17, 2011, 16:47:24 pm »
Колко тежи и е висока сега Габи?
А колко се роди? Доколкото помня по-рано се роди.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #501 -: Септември 17, 2011, 17:49:10 pm »
Сикс, като проходи ще отслабне. Поне при Ивана така стана. Беше се нашишкавила преди това. Сега започнахме да я водим в парка всеки ден да потича ( къде тича, къде пада, ама движение да има) и ако знаеш какви количества храна изяжда, не е истина. Изгълтва по половин гофрета с масло и топено сирене или за следобедна закуска по 2 банана. Къде ги слага не ми е ясно, но им намира място, а не дебелее. Опитвала съм да и дам само еидн банан примерно - става само ако скрия бабнаните, защото иначе са крясъци до небето да и дам още. Същото е и с хляба. Като седне да яде крием хляба, че иначе иска само сух хляб да яде.
Та мисълта ми е, че и аз се притенсявах, но те си изразходват енергията много бързо. Само я пускай да вилнее и няма да имаш проблем. 

Дали ще е каша или бисквитка, не е ли едно и също като вид храна и калории?

Б


  
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #502 -: Септември 17, 2011, 20:04:09 pm »
Смарайди, 69 см, 8850 гр е в момента. Роди се 1750 гр, изписаха я на 28 дни - 2350 гр.

Боби, ранко й е да прохожда още, но пък доста активно се джаска в бънджито, което е настолно, ако има значение, де  :lol: Както казах, откакто съм я захранила и откакто започна да е по-активна физически, наддава по-малко вече. Тя отделно си похапва и през нощта по два пъти, та сме на 5-6 хранения /понякога нощем яде само веднъж след вечеря, ама рядко :wink:/ Сега смятам да й взема и проходилка и да я мятам в нея.
Относно кашата и бисквитката - аз от два дни й давам по половин бисквитка, а се чудя дали като заместя закуската, да не започна с каша. Като започне да не й стига по 190 гр пюре, мисля да давам плодово за десерт към обедното, а за следобедна закуска - каша. Или пък плодово между храненията. Иначе за момента тая схема, която следвам й е ок.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #503 -: Септември 17, 2011, 22:29:00 pm »
Здравейте, искам да ви кажа, че днес за 1 път видях каши Prima
http://zabebo.bg/brand/Nutridar%20Prima
Купих и банан, много е вкусна, децата мн я харесаха. Швейцарски са.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #504 -: Септември 18, 2011, 07:20:34 am »
Сикс, тя проходилката е добре, че и дава мобилността, която иска и ще е доволна, но тя не лази ли вече? Защото ако лази защо просто не я пускаш да лази? Хем е по-добре за нея и повече неща ще научи, от колкото в проходилката, хем повече енергия ще изразходва.

Боби
« Последна редакция: Септември 18, 2011, 07:26:59 am от Bobbie »


  
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #505 -: Септември 18, 2011, 15:48:35 pm »
Не, Боби, не лази. Тя ако лазеше, ехеееее....
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #506 -: Септември 18, 2011, 23:32:41 pm »
Не, Боби, не лази. Тя ако лазеше, ехеееее....
Сега се сетих, че тя е родена преждевременно и е реално на по-малка възраст.Скоро ще пролази, няма къде да ходи :-).


  
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #507 -: Септември 19, 2011, 00:37:52 am »
Мда, тя се опитва, ама й е рано още. Ще дойде и тоя момент :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #508 -: Септември 19, 2011, 10:08:38 am »
Не, Боби, не лази. Тя ако лазеше, ехеееее....

Хехе.. Сикс не се натискай. В чудо се виждам с това пълзене. Лази и се изправя навсякъде, съответно пада и реве през 15мин  :lol: Да не говорим, че открива и косъм на земята, и естествено всичко се пъха в устата. Колко хубаво си беше в проходилката...хаха

Здравейте, искам да ви кажа, че днес за 1 път видях каши Prima
http://zabebo.bg/brand/Nutridar%20Prima
Купих и банан, много е вкусна, децата мн я харесаха. Швейцарски са.

От тези каша купих тази седмица за 1път - Млечна каша Пшеница с 4 плода. Хареса я много малката. Другата която мн ми хвалят еМлечна оризова каша с колострум и лактоферин.


Относно пиенето на АМ моята пие х300-400мл от доста време. Заместили сме 3 хранения от може би поне два месеца. Ами нямаме никакви проблеми. Хапва си кисело мляко,та ушите й плющят  :lol: АМ само в полузаспало състояние приема, иначе няма вариант да я излъжа.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #509 -: Септември 19, 2011, 14:11:00 pm »
А, Илейни, хич не се натискам даже, мноооого ми е добре засега :lol:. И без това вкъщи правим леко ремонтче на едната тераса и тия дни вече сме готови и почвам да пренареждам пак, че е оле-мале, та изобщо не ми трябва да ми лази навсякъде. В бънджито си е много добре :lol: Тя добре че там кротува и се забавлява доста време, та да свърша някоя работа.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #510 -: Септември 19, 2011, 14:51:09 pm »
Момичета, възможно ли е броколито да предизвика запек ? Откакто захраних с броколи е така  :? Просто се чудя от какво може да е, вече 5-ти ден. Също така се опитвам да му давам постепенно АМ, налага ми се да спра да го кърмя скоро  :? . Много е трудно, защото не иска и едвам успявам да му дам 150 мл за един ден, на няколко пъти. Залъгвам го, смених сто биберона докато намеря най-подходящия, но просто не иска АМ. Дали запекът може да е от вида вода или от самото АМ, въпреки малките количества, които приема ?

Очевидно има връзка със смяната на храната, но от кое точно ? Но днес например не е пил АМ и положението е същото  8O Моята храна не се е променила особено от преди, че да влияе с нещо кърмата...Не знам каква може да е причината  :( Помагайте, моля ви  :oops:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #511 -: Септември 19, 2011, 15:23:00 pm »
loriane кога започна захранването? Обикновено със започването му доста бебчета се запичат. И моята мина през този етап. За около седмица всичко се нормализира. Запичането може да е свързано и с АМ. Никол се запичаше от Аптамил. А може и да не му харесва вкуса на АМ и затова да ти отказва да пие.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #512 -: Септември 22, 2011, 12:24:21 pm »
Момичета, по какво точно се различават млечните от безмлечните каши? Т.е. млечните съдържали нещо наречено преходно мляко ми обясниха в магазина и точно това понятие не мога да си го изясня  :oops: В природата "преходно мляко" не съществува все пак, а ми се ще да дам банановата каша на "Хумана", която се води млечна. На опаковката пише, че е за деца над 6 месеца, което я прави подходяща за бебето на теория, но пък то какво ли не пише по опаковките дето не е баш така...

Някакви съвети как се смесва кашата с течност, че да не става на бучки? Вчера с оризовата...да не ви обяснявам какво се получи  :lol: След първоначалното миксиране и кофти резултат я допритоплях, та я разбивах с тел, та чудеса. Уж всичко според инструкциите направих, но хич не ми се получи добре.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #513 -: Септември 22, 2011, 14:31:24 pm »

Някакви съвети как се смесва кашата с течност, че да не става на бучки? Вчера с оризовата...да не ви обяснявам какво се получи  :lol: След първоначалното миксиране и кофти резултат я допритоплях, та я разбивах с тел, та чудеса. Уж всичко според инструкциите направих, но хич не ми се получи добре.

На опаковките на кашите на Хумана пише да се разбие с вилица, пробвай така. На мен не ми е ставало на бучки.

Момичета, по какво точно се различават млечните от безмлечните каши? Т.е. млечните съдържали нещо наречено преходно мляко ми обясниха в магазина и точно това понятие не мога да си го изясня  :oops: В природата "преходно мляко" не съществува все пак, а ми се ще да дам банановата каша на "Хумана", която се води млечна. На опаковката пише, че е за деца над 6 месеца, което я прави подходяща за бебето на теория, но пък то какво ли не пише по опаковките дето не е баш така...

Двойката на Хумана е преходно мляко, т.е. такова има в млечните им каши. В безмлечните трябва да добавиш от млякото, което той пие, т.е. пак двойка така, че е едно и съшо.
« Последна редакция: Септември 22, 2011, 14:33:33 pm от Nataly* »
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #514 -: Септември 22, 2011, 15:05:32 pm »
loriane кога започна захранването? Обикновено със започването му доста бебчета се запичат. И моята мина през този етап. За около седмица всичко се нормализира. Запичането може да е свързано и с АМ. Никол се запичаше от Аптамил. А може и да не му харесва вкуса на АМ и затова да ти отказва да пие.

Благодаря за отговора, ileini. Захранвнето започнахме преди около месец. При нас положението все още не се е оправило, въпреки че има малко подобрение. Педиатърът каза, че е от смяната на храната. За сега каза, че няма нужда да сменям АМ... и ми препоръча една вода с повече магнезий. Ще видим дали със смяната на водата ще се оправи, ако не ще сменям и АМ
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #515 -: Септември 22, 2011, 16:27:18 pm »
Jbul, незнам каква е кашата, но единствено на Хип кашите при мен ставаха на бучки, 2 пъти купувах и вече се отказах тотално от тях. Едната беше елда, другата я забравих ... :oops: И то не само при мен, на други дружки ставаше по същия начин. Даже се шегувах, че на кутията кашата стои на бучки и явно трябва така да стане и като я забъркам  :lol: :lol:

Иначе купувам каши предимно на Хумана, на Милупа също - с тях нямам никакъв проблем  :)

А вие девойки, с по-предните постове, радвайте се още малко на скачащите в бънджита, пълзящи и прочие бебета, щото елате да видите какво става като проходят   :lol: :lol: Ураганът Диляна вилнее у нас ежедневно :lol: Да са здрави само, всичко с времето си  :)


Сега, да си дойда на думата, да питам нещо, имате време 3 дни да ми отговаряте  :wink:  Понеже за малко имам достъп до компа и ще пътуваме, ще мога да прочета евентуално чак в понеделник.


Ситуацията при нас е следната: Сутрин към 6-6,30-7 Диляна пие по около 150- 180 мл. мляко /зависи в колко часа е, преценявам горе долу какво количество да й направя, за да хапне евентуално закуската след това :?/.
 В 9,30-10 й давам закуска, която или изяжда, или остава съвсем мъничко /около 150 мл. кисело мляко с бисквита, кус-кус, или попара, което е около 180 гр горе-долу /. Дотук добре. Обаче в 12,30-13 не иска да обядва, или изяжда прекалено малко количество + малко плод. Не мога да изместя обяда в по-късен час, защото едва изкарва до това време, вече й се спи много и се нерви ...
Въпросът ми е, трябва ли да махна сутрешното мляко и да останем само на закуска, за да може евентуално да обядва .. А сутрин често се буди с рев и си чака млякото ... Или да намаля количеството му?
И някакъв ориентировъчен режим на хранене на нашата възраст, някой би ли споделил моля  :) Благодаря  :)
« Последна редакция: Септември 22, 2011, 16:30:39 pm от Eли:) »
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #516 -: Септември 22, 2011, 17:04:35 pm »
Ели, давай си млякото на детето, намали количеството на закуската - колкото изяде толкова. Така ще яде повече на обяд и не е необходимо да даваш плод след обяда (дори според мен е по-добре да се дава поне 2 часа след хранене като междинна закуска). Ние все още си пием сутрешното мляко (около 250млл), закусват около 2 часа след него. Днес например са изяли само по една мъфина със сирене и кашкавал за закуска.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #517 -: Септември 22, 2011, 19:47:07 pm »
И някакъв ориентировъчен режим на хранене на нашата възраст, някой би ли споделил моля  :) Благодаря  :)[/i][/color]
Това е на Ивана режима с 4 хранения + вечерното мляко:

8:00 - 240мл мляко + закуска (бяха отделно като при вас, но ги слях)
12:00- обяд, за пиене само вода
15:00 - следобедна закуска - плод или бисквита с кисело мляко ( в детската градина е на вода)
18:30- вечеря + за пиене айран ако е била на градина или вода, ако е била в къщи и е пила кисело мляко със закуската
20:00-240мл мляко (това мляко малко по малко ще го намалявам и ще давам с вечерята, която ще изместим към 19:00-19:30)
20:30- ляга да спи


  
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #518 -: Септември 22, 2011, 22:21:29 pm »
Жбрул, някъде напред беше коментирано доста за кашите.

Мен ме интересува има ли някаква разлика между Перлите,Връхчета,Охлювчета и т.н на Плазмон и от кога почнахте да им ги давате? И друго- мога ли вече да дам кисело мляко?
« Последна редакция: Септември 22, 2011, 22:24:07 pm от power »
07.10.2009
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #519 -: Септември 22, 2011, 22:49:32 pm »
Nataly*, кашата, която ми стана на бучки е чиста оризова на "Милупа". Не я разбивах с вилица (нямаше такова указание), но телчетата са аналогични - такива от малките, с които правя сос винегрет. Сигурно не съм бъркала енергично, или твърде бързо съм изляла водата, ще пробвам пак :)
Дани яде Хумана-2 от месец. Значи мога спокойно да му дам въпросната каша на "Хумана" с банан, щом и тя съдържа същите неща. Понякога се чувствам като тотален идиот с тези храни!!!  :oops: Чета, проучвам и накрая ми става една каша /не на бучки/ в главата и зациклям. Гледам едни кутии, чета и всичко ми се вижда неподходящо. Добре, че сте вие. :D

Eли:) , не съм имала намерение да купувам каша на "Хип", но след този ти пост...определено и за експеримент не бих взела.  :lol:

power , сигурна съм че напред и вероятно не само в тази тема е коментирано за кашите и какво ли не надълго и нашироко. Обиконовено, когато имам чуденка - изчитам купища материали /и не само тук/ и тогава питам, ако все още имам неясноти, но понякога се случва да нямам възможността да ровя час-два за нужното ми инфо и тогава питам директно. Тази тема е все пак "оборотна" и затова си позволих, а рядко питам нещо изобщо. Все пак моля за извинение, ако съм досадила.

Хубави почивни дни и здрави, похапващи деца момичета!  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!