0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Anonymous

Имам ли проблем???
« -: Юни 06, 2006, 10:10:37 am »
Здравейте мили дами,
Искам да споделя проблема си и да ми дадете съвет.
Трябваше да ми дойде на 17.05.2006г. но закъсня, направих тест след 5 ден от закъснението - отрицателен.Последният ми полов контакт беше  на 16.05. След което към 29.05 имах някакви изтечения но оскъдни и за много кратко време.на 01.06. отново си направих тест и пак - отрицателен.Цикъла ми е много редовен единствено имам спомен, че миналата година по същото време пак така пропуснах един месец.
Какво да правя???
Има ли смисъл да отида на лекар и да ме натъпчт с лекрства или да изчакам да видя дали ще се нормализира?
Предварително ви благодаря!!!
Целувки!!!
*
Имам ли проблем???
« Отговор #1 -: Юни 06, 2006, 10:22:49 am »
Здравей, според мен отиди на лекар. Дори и да е свързано с промяна на климата, жеги и т.н това си е някакво хормонално разтройство.
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
Имам ли проблем???
« Отговор #2 -: Юни 06, 2006, 11:41:50 am »

      Винаги има смисъл прегледа при лекар.Нали са затова,когато имаме нужда да се консултираме с тях.Може да се окаже нещо съвсем дребно,но може и да е сериозно.Успех
Имам ли проблем???
« Отговор #3 -: Юни 06, 2006, 11:57:31 am »
Ох мила, и аз бях както теб предишния месец, закъснение след редовна менструация по принцип. Не искам да те плаша, не е задължително при тел нещата да са същите, но моето закъснение се оказа причинено от киста. Аз поддържах температурна графика и благодарение на нея знааех, че имам проблем. Бях направила и 4 теста за бременност. Е, случват се и такива неща, за съжаление. Иди на лекар задължително след 10 дни закъснение максимум. Успех


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Имам ли проблем???
« Отговор #4 -: Юни 06, 2006, 12:02:58 pm »
Цитат на: Anonymous
Цикъла ми е много редовен единствено имам спомен, че миналата година по същото време пак така пропуснах един месец.
Какво да правя???
Има ли смисъл да отида на лекар и да ме натъпчт с лекрства или да изчакам да видя дали ще се нормализира?
Предварително ви благодаря!!!
Целувки!!!


Според мен е инцидентно от смяната на сезоните и това непостоянно време. Или е адски горещо за сезона или пък е адски студено. Все пак каквото и да решиш пиши какво е станало!  :D
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Anonymous

Имам ли проблем???
« Отговор #5 -: Юни 06, 2006, 12:20:22 pm »
Много ви благодаря че толкова бързо се отзовавате и много е прятен целия този позитивизъм  който лъха от тук!!!
Иначе наистина се чудя какво да правя защото така ми се случи и миналата година и след това всичко си беше нормално без никакви проблеми.
*

    Anonymous

Имам ли проблем???
« Отговор #6 -: Юни 06, 2006, 12:24:03 pm »
Много е хубаво да има с кого да споделиш и да ти даде съвет!
Още веднъж много ви благодаря!!!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Имам ли проблем???
« Отговор #7 -: Юни 06, 2006, 12:31:40 pm »
Цитат на: Anonymous
Много е хубаво да има с кого да споделиш и да ти даде съвет!
Още веднъж много ви благодаря!!!


Успех мила!!!! Не си мисли винаги най-лошото, понякога това е по-лошо от колкото самото зло за което мислиш!!!! :D И пиши какво става с теб!!!!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Имам ли проблем???
« Отговор #8 -: Юни 06, 2006, 21:10:46 pm »
За да си мпо спокойна можеш да направиш една консултация при специалист!Успех!
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Имам ли проблем???
« Отговор #9 -: Юни 10, 2006, 11:39:35 am »
А според мен не е нужно да си създаваш излишни емоции. Ако е нещо инцидентно... то след месец само ще се оправи, ако е нещо по-сериозно, тогава убедена съм че и след 6 месеца няма да е късно да идеш. Още повече, че сега вече започват отпуски и не знаеш на кого попадаш.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    Anonymous

Имам ли проблем???
« Отговор #10 -: Юни 11, 2006, 00:02:48 am »
Ами Tamara и аз за сега мисля така да направя защото в нашата действителност наистина това са излишни емоции за съжаление са малко специалистите и лекарити които си вършат съвестно работата.
*
Имам ли проблем???
« Отговор #11 -: Юни 14, 2006, 20:53:31 pm »
искам да ви попитам някой сблъсквал ли се е с проблем с пролактин - моя е висок - ок.1000-1100 /казвам около защото правих няколко теста вече/. май не е добре, а? Имам ли шанс за беб4е???


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Имам ли проблем???
« Отговор #12 -: Юни 14, 2006, 21:35:43 pm »
имаш ако го свалиш. посети ендокринолог
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Имам ли проблем???
« Отговор #13 -: Юни 14, 2006, 21:42:51 pm »
Да имаш шанс за бебче !!!!но задължително лечение!!! :lol:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Имам ли проблем???
« Отговор #14 -: Юни 15, 2006, 16:03:14 pm »
Цитат на: Anonymous
Има ли смисъл да отида на лекар и да ме натъпчт с лекрства или да изчакам да видя дали ще се нормализира?

Не е задължително след прегледа лекарят да изпише лекарства, възможно е и да нямаш нужда от лечение. Аз бих отишла на преглед.

И този израз "натъпчат с лекарства" е много грозен. Уважавай малко себе си, ти не си мисирка. Лекарят само ти изписва лечение, ако не си съгласна, не го приемаш. Ако си съгласна с лечението, значи то е правилно за тебе и необходимо, не е "тъпчене".


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Anonymous

Имам ли проблем???
« Отговор #15 -: Юни 15, 2006, 16:26:40 pm »
Може би си права да поставиш израза натъпчат в "", но аз съм лекар, не гинеколог и не се срамувам да призная, че за съжаление специалистите се броят на пръсти а под термина "натъпчат" имам в предвид идентичните начини на лечение при различните жени, а всеки организъм е индивидуалност и доста подробно триабва да го излседваш и прецениш каква е причината.В действителност обаче какво се получава "ааааа  ми миличка имаш кисти" изледват ти хормоните и леченията са 2 варианта: даваи хормони за щитовидната или почваи Диане до припадък, да нооооо каква е причината да има разтройство в тези хормони, кое е накарало организма да работи така, как живее този човек ???????????Никой не се запитва и не се лекува истинския проблем!!!Един специалист се опитва да разбере тези неща и дори без пациента му да разбере само с ниаколко въпроса.
Е това имах в предвид!!!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Имам ли проблем???
« Отговор #16 -: Юни 15, 2006, 20:38:51 pm »
Цитат на: Anonymous
Никой не се запитва и не се лекува истинския проблем!!!

Малко игра на думи, но никой означава ли, че и ти не се запитваш и не лекуваш истинския проблем? Защото аз не подхождам към пациента къто към нещо, което трябва да натъпча с лекарства. Също така познавам и други колеги, които имат индивидуален подход към всеки човек.

А и знаеш как е - лекарят е в ролята на консултант, насила никой не може да те накара да се лекуваш по начин, който не приемаш. А ако го приемаш, тогава гледай на това като на лечение. Това е голям проблем у нас - пациентът да не поема отговорност за собственото си здраве, в това число и лечение.

Просто намери своя лекар. Иначе ще зацикляш и ще задаваш подобни нетипични за колега въпроси.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Anonymous

Имам ли проблем???
« Отговор #17 -: Юни 15, 2006, 23:58:34 pm »
ами аз съм хирург и се възхищавам на брилянтните интернисти но за съжаление се броят на пръсти
*

    Anonymous

Имам ли проблем???
« Отговор #18 -: Юни 16, 2006, 08:52:07 am »
Според мен няма "нетипични въпроси" дори и за лекар защото тя както виждам не е специалист в областта.Абе май най - големия проблем е че лекарите не си признавате когато не рабирате от нещо
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Имам ли проблем???
« Отговор #19 -: Юни 16, 2006, 10:53:14 am »
Цитат на: Anonymous
Според мен няма "нетипични въпроси" дори и за лекар защото тя както виждам не е специалист в областта.Абе май най - големия проблем е че лекарите не си признавате когато не рабирате от нещо

Май изобщо не ни е това проблема на лекарите. Но това не е важно, форумът не е създаден за проблемите на лекарите.

Нетипичен за лекар въпрос е "Да отида ли на лекар?". Ако не е кристално ясно защо е нетипичен, ще го обясня.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу